22 Aralık 2011, Perşembe 10:01:20

LUFTHANSA ÇALIŞANLARI HUZURSUZ

Alman Lufthansa'nın gelen kriz karşısında tasarrufa gideceği belirtildi.
  • Ne güzel. Bir şey öğretmişiz Almanlara.
  • Lufthansa bunu hep yapıyor..Suni kriz yaratıp kadroluları işten atıyor yerine taseronları alıp 20 aylık sözleşmelerle çalıştırıp sonra her 2 taraf da kabul ederse yeni bir 20 aylık daha sözleşme yapıyor.2010 da tüm emekliliği gelenleri vede gelmeyenleri göz ardı etmeden AHL de kapının önüne koydu 2 gün sonra da kriz yok herşey çok güzel diye açıklama yaptı.Almanya da bile artık kimse Lufthansa nın bu oyunlarına inanmıyor.Maksat daha çok taşeron .. daha az masraf..daha çok kazanç ! Bu senaryo yu yaklaşık 3-4 yıldır her yılbaşına doğru hazırlayıp yeni yılın ilk 3 ayında uyguluyorlar.
Alman ekonomi gazetelerinden Handelsblatt'ta yer alan bir habere göre şirket yaklaşık 1,5 milyar Euro tutarında tasarruf yapmak için kolları sıvadığını duyurdu.

Gazetenin haberiyle ilgili Alman Haber Ajansı DADP'ye bir açıklama yapan şirket sözcüsü ''Tasarruf programıyla ilgili ayrıntılar henüz netleşmedi. Değerlendirmeler devam ediyor'' dedi.

Handelsblatt, Lufthansa'nın iki yöneticisinin plan üzerinde çalıştığını ve en geç mart ayına kadar ayrıntıların netleşeceğini belirtti. Tasarruf programının uygulanacağı şeklindeki haberler şirkette çalışanlar arasında huzurluğa yol açtı.

Çalışanlar şimdi tasarruf programı çerçevesinde işten çıkarmaların yaşanmasından korkuyor.
LUFTHANSA ÇALIŞANLARI HUZURSUZ

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
Ne güzel. Bir şey öğretmişiz Almanlara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Lufthansa bunu hep yapıyor..Suni kriz yaratıp kadroluları işten atıyor yerine taseronları alıp 20 aylık sözleşmelerle çalıştırıp sonra her 2 taraf da kabul ederse yeni bir 20 aylık daha sözleşme yapıyor.2010 da tüm emekliliği gelenleri vede gelmeyenleri göz ardı etmeden AHL de kapının önüne koydu 2 gün sonra da kriz yok herşey çok güzel diye açıklama yaptı.Almanya da bile artık kimse Lufthansa nın bu oyunlarına inanmıyor.Maksat daha çok taşeron .. daha az masraf..daha çok kazanç ! Bu senaryo yu yaklaşık 3-4 yıldır her yılbaşına doğru hazırlayıp yeni yılın ilk 3 ayında uyguluyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000