12 Haziran 2014, Perşembe 09:31:00

LUFTHANSA BEKLENTİYİ DÜŞÜRDÜ

Lufthansa, beklentilerin altında olan yolcu ve kargo gelirleri sebebiyle bu yıl ve gelecek yıl için kar hedeflerini aşağı yönlü revize etti.
  • alttaki yoruma cevap, Örümcek kafalı olup ülkeyi biber gazına ,ayakkabı kutularına,polis baskınından evden para kaçırmaya ,kamplaşmaya,nefrete,mezhepçi anlayışa cevirecegime gezi kafalı olmayı şeref sayarım.
  • Sen türklere transit yolcu olarak bile kabul etme,sonra zarar açıkla.. iyi olmuş
  • buradaki haberde niye zarar ettigi ayrintisini vermemis, sirket buunda aciklamasini veriyor.. venezueladaki operasyonu kur meselesinden dolayi cok zarar etmis. thy de bu hata girecegini acikladi, baska sirketler venezueladan cikarken,cikmaya calisirken thy nin girmesi pek mantikli degil. thy den hickimse venezuelanin kur politikalarini bilmiyor galiba,arastirilmadan oraya sefer acacagiz denmis. thy hatti acinca ikinci air bosna gibi zarar yazmaya baslayacak,zaten zarar ediyor,su andaki zararini mumla arar. bu ulkede 4 ayri resmi dolar kuru var, olacaginiz urune gore dolar kuru degisiyor,karaborsada ise kur devlet kurunun 4 kati ile islem goruyor ve dolar almak ,tasimak vs yasak.
  • Thy buyudukce siz de karınızı asagı revıze edeceksınız, ekonomi bu napıcaksın :) para bir yerden bir yere kayaaaar gideeerrr :)

Lufthansa, beklentilerin altında olan yolcu ve kargo gelirleri sebebiyle bu yıl ve gelecek yıl için kar hedeflerini aşağı yönlü revize etti.

Alman Havayolu şirketi Lufthansa, beklentilerin altında olan yolcu ve kargo gelirleri sebebiyle bu yıl ve gelecek yıl için kar hedeflerini aşağı yönlü revize etti.

Lufthansa açıklamasına göre, beklentilerin altında kalan yolcu ve kargo gelirleri sebebiyle kar tahminlerinde değişikliğe giden şirket bu yıl ve gelecek yıl için kar hedeflerini düşürdü.

Bu yıl için yaklaşık 1 milyar avro kar bekleyen firma, daha önce 2014 yılı için 1,3-1,5 milyar avro arasında kar bekliyordu.

Lufthansa Finans ve Havacılık Hizmetleri Genel Müdürü Simone Menne, ABD ve Avrupa'daki uçuşlarda kapasite fazlalığının, Körfez Hava yollarının artan rekabeti göz önüne alındığında bir problem teşkil ettiğini ve şirketin kış aylarında uçuş kapasitesini düşürebileceğini kaydetti.

"Yönetim Kurulu artık 2015 yılında  2,65 milyar avro kar hedefinin elde edileceğine inanmıyor. Şirket yine de cari yıl ile kıyaslandığında faaliyet karını önemli ölçüde artırmayı hedefliyor" ifadesine yer verilen açıklamada, Yönetim Kurulu'nun şartların sabit kalması şartıyla, 2015 yılı için yaklaşık 2 milyar avro seviyesinde faaliyet karı hedeflediği belirtildi.

Öte yandan, revizyon açıklamasının ardından şirket hisseleri borsada değer yitirdi.

LUFTHANSA BEKLENTİYİ DÜŞÜRDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
alttaki yoruma cevap, Örümcek kafalı olup ülkeyi biber gazına ,ayakkabı kutularına,polis baskınından evden para kaçırmaya ,kamplaşmaya,nefrete,mezhepçi anlayışa cevirecegime gezi kafalı olmayı şeref sayarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sen türklere transit yolcu olarak bile kabul etme,sonra zarar açıkla.. iyi olmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 4 yıl önce
buradaki haberde niye zarar ettigi ayrintisini vermemis, sirket buunda aciklamasini veriyor.. venezueladaki operasyonu kur meselesinden dolayi cok zarar etmis. thy de bu hata girecegini acikladi, baska sirketler venezueladan cikarken,cikmaya calisirken thy nin girmesi pek mantikli degil. thy den hickimse venezuelanin kur politikalarini bilmiyor galiba,arastirilmadan oraya sefer acacagiz denmis. thy hatti acinca ikinci air bosna gibi zarar yazmaya baslayacak,zaten zarar ediyor,su andaki zararini mumla arar. bu ulkede 4 ayri resmi dolar kuru var, olacaginiz urune gore dolar kuru degisiyor,karaborsada ise kur devlet kurunun 4 kati ile islem goruyor ve dolar almak ,tasimak vs yasak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Thy buyudukce siz de karınızı asagı revıze edeceksınız, ekonomi bu napıcaksın :) para bir yerden bir yere kayaaaar gideeerrr :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000