02 Kasım 2012, Cuma 11:46:09

LUFTHANSA 4. UÇAĞINI TESLİM ALDI

Lufthansa Alman Havayolları birkaç gün önce dördüncü Boeing 747-8 Intercontinental uçağını teslim aldı...
  • adamlar 25ncı a380nı aldılar b 747yı neden almasınlar? thy ise alçak irtifadan izlesin!
  • bu haber degilde boing ve lufthansa nin reklami gibi olmus...

D-ABYF kuyruk numarasıyla kayıtlı yeni “Göklerin Kraliçesi” sefere konulmadan önce Frankfurt’taki merkezinde tarifeli seferlere uygun şekilde donatılacak. Yeni “Jumbo” uçağı 10 Aralık 2012 tarihinden itibaren hergün Frankfurt’ tan Los Angeles’ e uçacak.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en yüksek nüfus yoğunluğuna ve en güçlü ekonomiye sahip Kaliforniya Eyaleti bağlantılarında kullanılacak olan Boeing 747-8 uçağı, 8’i First Class, 80’i Business Class ve 298’i Economy Class olmak üzere toplam 386 yolcu kapasitesine sahip bulunuyor. Los Angeles kenti 3.8 milyon dolayındaki nüfusuyla New York’tan sonra Amerika’nın ikinci büyük kentini oluşturuyor ve film, petrol ve havacılık sanayi için önemli bir merkez niteliği taşıyor. Film endüstrisinin metropolü Los Angeles gözde turistik mekanları ve eğlence seçenekleriyle yoğun ilgi görüyor.

Lufthansa yolcuları uçakta yeni Business Class deneyimini yaşayacaklar. Business Class koltuklar bir düğmeye basmak suretiyle 1.98 metre uzunlukta konforlu bir yatağa dönüşüyor. Yeni koltuklar gerek yatay gerekse dik konumda eşsiz bir konfor ve kolay kullanım olanağına sahip olmanın yanısıra   özel eşyaların konulabilmesi için daha geniş bir alan ve daha zengin bir uçakiçi eğlence programı sunuyor.

Boeing 747-8 Intercontinental tipi uçaklar Lufthansa’nın 40 yılı aşkın süredir güvenerek kullanmakta olduğu Boeing 747 serisinin devamını oluşturuyor. Boeing 747 serisinin olumlu özelliklerine dayalı olarak tamamen yeniden geliştirilen uçakların kanatları daha güçlü aerodinamik özellikler gösteriyor ve taşıyıcı yüzeylerin uç kısımları farklı bir yapıya sahip bulunuyor. Uçaklar ayrıca ekolojik verimlilik açısından da belirgin avantajlar sağlıyor: Daha az Kerosin tüketimine sahip GEnx-2B motorları sayesinde  yakıt verimliliği ve CO2 emisyonu açısından yolcu başına yüzde 15 oranında avantaj sağlanıyor. Bunların yanısıra ses emisyonu da  yüzde 30 oranında azalıyor. Lufthansa gelecek yıl içinde 5 adet daha Boeing 747-8 tipi uçak teslim alacak. 2015 yılına kadar 747-8 filosunun 20 uçağa ulaşması planlanıyor.

LUFTHANSA 4. UÇAĞINI TESLİM ALDI

Facebook Yorum

Yorumlar

rotasız kaptan ~ 5 yıl önce
adamlar 25ncı a380nı aldılar b 747yı neden almasınlar? thy ise alçak irtifadan izlesin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haber degil reklam ~ 5 yıl önce
bu haber degilde boing ve lufthansa nin reklami gibi olmus...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000