18 Ocak 2009, Pazar 14:15:38

İŞTE LUFTHANSA UÇAĞININ YANAN MOTORU

Atatürk Havalimanı’ndan kalkış yaptıktan hemen sonra motorunda patlamalar meydana gelen Lufthansa Havayolları’na ait uçakla ilgili görüntüye sadece AirportHaber ulaştı.
  • 1 önce uçak thy nin eski hangarında 2-a310 dokunda 3-eski motor sökülmüş halde 4-motor ya sökülmüş halde yada yeni motor uçağa yanaşmış halde o sebeple yok fan blade yok 1. kademe kompresör yorumu yanlış.nose cowl olmadığı için benim yorumum b motor sökülen motor olabilir.gerisi size....
  • Hocam sizin bahsettiğiniz uçak ABD de suya iniş yapan uçaktır. Bu resimlerde gördüğünüz ise kalkışından hemen sonra motor kaybıyla geri dönen Lufthansa Alman hava yolu şirketi uçağıdır. Haberi okurkan biraz dikkatli olalım karışmasın.
  • Bir tereddütüm var sanki uçağın sudan çıkarılma görüntülerinde kuyruk parçalanmış gibi duruyor fakat burdaki görüntülerde gayet sağlam.Acaba herşeyden önce kuyruğumu tamir ettiler. :)
  • şimdi bu motor yanmışmı yoksa patlamışmı?

Lufthansa Havayolları’nın İstanbul-Frankfurt seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan havalanan uçağının sol motorunda meydana gelen patlamaların ardından AirportHaber araştırmalarına devam etti. AirportHaber’in havacılık uzmanı Sefa İnan, olayın kuş çarpmasından olma ihtimalini reddederek, “Fan Blade ve Nose Cowl’larda kuş çarpmasına yönelik bulgu yok. Motora FOD olma ihtimali yanı sıra motorun kendinden kaynaklanan bir sorun olma ihtimali de yüksek” dedi. Uçağın motorunda yapılan incelemede herhangi bir kan izine rastlanmadığı da edinilen bilgiler arasında.

Lufthansa Havayolları, yaptığı açıklamada motora kuş girdiğini belirtmişti.

Öte yandan AirportHaber Lufthansa Havayolları’na ait o uçağın resimlerine ulaşmayı başardı.

İşte o uçağın görüntüleri;

Lufthansa A321 Yanan Motor

Lufthansa A321 Yanan Motor

©AirportHaber

İŞTE LUFTHANSA UÇAĞININ YANAN MOTORU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

koaka ~ 9 yıl önce
1 önce uçak thy nin eski hangarında 2-a310 dokunda 3-eski motor sökülmüş halde 4-motor ya sökülmüş halde yada yeni motor uçağa yanaşmış halde o sebeple yok fan blade yok 1. kademe kompresör yorumu yanlış.nose cowl olmadığı için benim yorumum b motor sökülen motor olabilir.gerisi size....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nefs ~ 9 yıl önce
Hocam sizin bahsettiğiniz uçak ABD de suya iniş yapan uçaktır. Bu resimlerde gördüğünüz ise kalkışından hemen sonra motor kaybıyla geri dönen Lufthansa Alman hava yolu şirketi uçağıdır. Haberi okurkan biraz dikkatli olalım karışmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vlkakn ~ 10 yıl önce
Bir tereddütüm var sanki uçağın sudan çıkarılma görüntülerinde kuyruk parçalanmış gibi duruyor fakat burdaki görüntülerde gayet sağlam.Acaba herşeyden önce kuyruğumu tamir ettiler. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cenap ~ 10 yıl önce
şimdi bu motor yanmışmı yoksa patlamışmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000