19 Mart 2011, Cumartesi 14:16:04

İSTANBUL'DA AIRBUS 380 RÜZGARI

Dünyanın en büyük yolcu uçağı üçüncü kez İstanbul'a indi. İlk kez bir havayolu şirketinin renklerinde İstanbul'a gelen A380, yine herkesi kendine hayran bıraktı.
  • Unutmayinki , Emirates i bugun Emirates yapan bu gunlere getiren 777 fleet idir. THY yide daha ustlere cikaracak olan yine 777 filosu olacaktir. A380 e ve 747 ye gerek yok. 777 ile kar etmeye devam THY
  • bu uçağı dolduamayız die şüphe etmeye gerek yok. bu tür uçaklar diğer ülkelerde iç hatta kullanılıyoo ve çok da kar geitrdiği söyleniyoo. bizmiklerde alsın istanbul-ankara-izmir-antalya arası çalışşın olmazmıı.
  • IST-TXL hattında haftada 2 380'i doldurabilir. TK
  • Evet aşağıda yazılanlar olabilir. Dubai şu an topun ucunda. Ayaklanmalar körfeze geldi. Dolayısı ile de yarın Dubaiye gelecek ve emirates de bundan etkilenecektir. O zaman bekleyip görmek lazım.

Alman  Lufthansa Havayolları, filosuna katılan dünyanın en büyük yolcu uçağı A380’i, İstanbul’a getirdi.

Frankfurt’tan havalandıktan sonra önce Varşova’ya uğrayan Airbus 380 daha sonra İstanbul’a gelmek üzere yola çıktı.

Uçakta sadece mürettebat ve birkaç davetli vardı. Uçağın kaptan koltuğunda ise Lufthansa Yönetim Kurulu üyesi ve Baş Pilot Juergen Raps oturuyordu. Uçağın gelişi öncesinde Lufthansa Türkiye Müdürü Gregor Wende, Atatürk Havalimanı’ndaki Airport Otel’de bir koktey verdi. Kokteyle çok sayıda davetli katıldı. Kokteylin ardından uçağın inişini izlemek için kalabalık davetli grubu Atatürk Havalimanı apronunda yerini aldı. Onlarca fotoğrafçı bu anı görüntülemek için çaba sarfetti.

Dünyanın en büyük yolcu uçağı saatler 12.30’u gösterdiğinde Atatürk Havalimanı pistine teker koydu. Follow me eşliğinde Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalindeki körüğe yanaşan uçak, davetlilerin ziyaretine açıldı. İlk kez bir havayolu şirketinin renklerinde Türkiye’yi ziyaret eden A380, Türkiye’ye bir havayolu renklerinde gelen ilk 380 olma özelliğini de elde etti. 

Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Gregor Wende, Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, “ Türkiye Lufthansanın dünyadaki önemli pazarları arasında yer alıyor. Bugün yeni A380 uçağımızla buraya gelerek bir anlamda Türkiye’ye bizi 1956 yılından bu yana ağırlamakta olduğu için teşekkür ediyoruz” dedi.

73 metre uzunluğunda, 24 metre yüksekliğinde ve 79 metre kanat açıklığındaki Airbus 380, 100 kilometrede koltuk başına sadece 3 litre yakıt tüketiyor.

526 yolcu yolcu kapasiteli uçakta 8 first class koltuk bulunuyor. Uçağın üst katında 98 koltuklu business class, 420 koltuklu ekonomi sınıfı koltuk yer alıyor. 2015 yılında Lufthansa filosundaki A380 uçaklarının sayısı 15’e yükselecek. Halen Lufthansa filosunda 5 adet A380 bulunuyor.

İSTANBUL'DA AIRBUS 380 RÜZGARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

Misafir ~ 7 yıl önce
Unutmayinki , Emirates i bugun Emirates yapan bu gunlere getiren 777 fleet idir. THY yide daha ustlere cikaracak olan yine 777 filosu olacaktir. A380 e ve 747 ye gerek yok. 777 ile kar etmeye devam THY

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu uçağı dolduamayız die şüphe etmeye gerek yok. bu tür uçaklar diğer ülkelerde iç hatta kullanılıyoo ve çok da kar geitrdiği söyleniyoo. bizmiklerde alsın istanbul-ankara-izmir-antalya arası çalışşın olmazmıı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
IST-TXL hattında haftada 2 380'i doldurabilir. TK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Evet aşağıda yazılanlar olabilir. Dubai şu an topun ucunda. Ayaklanmalar körfeze geldi. Dolayısı ile de yarın Dubaiye gelecek ve emirates de bundan etkilenecektir. O zaman bekleyip görmek lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000