13 Ocak 2010, Çarşamba 12:19:33

IRAKLI KÜRTLERİ UÇURMAK İSTİYORLAR!

Alman milli havayolu şirketi Lufthansa, 20 yıl önce durdurduğu seferleri yeniden başlatmak için kolları sıvadı. Şirket, Bağdat ve Kürtlerin yoğun olduğu bölgeden uçuş yapmak istiyor.
  • Vallahi ne olduğunu bilmem ama bayrağıyla,anayasasıyla,meclisiyle,başbakanıyla,petrolüyle,orada bir ülke var.Belki gelecekte Bağdattan daha fazla söz sahibi olacak bir başkent var orada.Lufhansa'da uçar bakarsınız bir süpriz yapıp THY bile uçar günün birinde.
  • ben hırtistan diye duymuştum orayı her hırt aklına esiyor ülke kurdum mu deyor yani neyse düzenlesinler seferi onlarda vurulur bir gün arkadan......... onlar alışıktır arkadan vurmaya
  • almanlar'ın bölgeye olan ilgisi yeni değil. yüzyılın başından beri bölgedeki çıkar çatışmalarının içindeler. ama yine de alacakları amerika'dan arta kalanlarla sınırlı olacaktır.
  • İsterseniz bir gidin bakın bakalım pasaportunuza ne damgası vuruyorlar ondan sonra yazın isterseniz.

Lufthansa, yaptığı yazılı açıklamada, Irak’ın giderek daha fazla sivil havacılığa açıldığını belirterek, “Bu ülkeye doğru sefer talebi artıyor” ifadelerini kullandı. Frankfurt ve Münih’ten sefer düzenlemek isteyen şirket, Bağdat ve Federal Kürt Bölgesi’nin başkenti olarak görülen aynı zamanda da PKK'nın Mahmur Kampı'na 100 km uzaklıktaki Erbil'e uçuş düzenlemek üzere incelemelere başladıklarını açıkladı.

Alman havayolu şirketi, bu yeni seferler için önümüzdeki yaz döneminde gerekli uçuş izinlerini almayı umuyor.

Irak’ın Kuveyt’i işgal ettiği Körfez Savaşı’nın başlangıcı olan Ağustos 1990 yılına kadar Bağdat’a uçak seferleri düzenleyen Lufthansa, körfez savaşının ardından seferlerini durdurmuştu.

IRAKLI KÜRTLERİ UÇURMAK İSTİYORLAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 8 yıl önce
Vallahi ne olduğunu bilmem ama bayrağıyla,anayasasıyla,meclisiyle,başbakanıyla,petrolüyle,orada bir ülke var.Belki gelecekte Bağdattan daha fazla söz sahibi olacak bir başkent var orada.Lufhansa'da uçar bakarsınız bir süpriz yapıp THY bile uçar günün birinde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ben hırtistan diye duymuştum orayı her hırt aklına esiyor ülke kurdum mu deyor yani neyse düzenlesinler seferi onlarda vurulur bir gün arkadan......... onlar alışıktır arkadan vurmaya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
almanlar'ın bölgeye olan ilgisi yeni değil. yüzyılın başından beri bölgedeki çıkar çatışmalarının içindeler. ama yine de alacakları amerika'dan arta kalanlarla sınırlı olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
İsterseniz bir gidin bakın bakalım pasaportunuza ne damgası vuruyorlar ondan sonra yazın isterseniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000