11 Ocak 2013, Cuma 16:19:51

"HAVALİMANINDAKİ ARAMA RENCİDE EDİCİ"

Ankara’dan gelen yolcuların uçak çıkışı derhal pasaport kontrolüne tabi tutulması tepki yarattı. 42 yıldır Almanya'da yaşayan Tahsin Karakuş, uygulamanın rencide edici olduğunu söyledi.
  • hangi sebeplerden dolayi hakettigimizi dusunmuyorsun? biz herseyin en kotusune mustehakiz !!! ne hakkimizi koruruz ne sesimizi cikarir, tepki veriririz!!! yalan mi?? konsolosluklarda,vize araci kurumlarda veya gidilen ulkelerdeki bu tutumlardan oturu kim kimi kime sikayet etmis, dava acmis ?? kimse..bu ulkeyi ve bizi yonetenler ne yapmis?? hicbirsey..kendi vatandasini korumayan ama oylarini alip da onlari yonetenler ancak kendilerini dusunurler ve dunyanin en pahali pasaportunu vatandasina satarlar,avrupada,orda burdaki turk elciliklerinde vatandaslarina sorun cikarirlar, vatandaslarinin konsolosluk ve vize araci kurumlarinca soyulmalarina goz yumarlar, yunan,alman,italyan vs vatandaslarinin ulkeme kimlikleriyle gelmelerine ses cikarmazlar,onlarin bize yaptiklarinin aynisini onlara yapmazlar...ee o zaman???
  • uzun lafin kisasi biz herseyi hakediyoruz!!!!
  • Ucakta aranan varsa yapiliyor sirf bu tc den bildiri gelmistir
  • Bizim ülkemize gelirken bu ülke vatandaşlarının pasaporta bile ihtiyacı yok. Onur kırıcı ve senelerdir devam ediyor.

Almanya'da Münih Franz Josef Strauss Havalimanı'nda önceki gün yapılan çifte pasaport kontrolü vatandaşların tepkisine neden oldu.

Ankara'dan Münih'e gelen Lufthansa uçağından inen yolcular pasaport kontrolüne tabi tutuldu.

Vatandaşlarımız daha sonra tüm yolcularla birlikte ikinci kez pasaport kontrolünden geçiyor. Kısa süre önce çok kültürlülüğü teşvik amaçlı yapılan 'Charta der Vielfalt' (çeşitlik) kampanyasına imza atan federal polisin uygulamasına anlam veremediklerini belirten vatandaşlarımız, “Bize çifte vatandaşlık vermeyen Almanya, bunun yerine çifte kontrol yapıyor“ dediler.

Yolculardan Tahsin Karakuş 42 yıldır yaşadığı Almanya'da böyle bir uygulamaya tabi tutulmasının rencide edici olduğunu söyledi.

Adının açıklanmasını istemeyen bir polis yetkilisi bu uygulamanın Almanya’ya kaçak gelen ilticacıların hangi uçakla geldiğinin daha basit tespit edilebilmesi olduğunu dile getirdi. (Hürriyet Avrupa)

"HAVALİMANINDAKİ ARAMA RENCİDE EDİCİ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

ben degil e.. ~ 5 yıl önce
hangi sebeplerden dolayi hakettigimizi dusunmuyorsun? biz herseyin en kotusune mustehakiz !!! ne hakkimizi koruruz ne sesimizi cikarir, tepki veriririz!!! yalan mi?? konsolosluklarda,vize araci kurumlarda veya gidilen ulkelerdeki bu tutumlardan oturu kim kimi kime sikayet etmis, dava acmis ?? kimse..bu ulkeyi ve bizi yonetenler ne yapmis?? hicbirsey..kendi vatandasini korumayan ama oylarini alip da onlari yonetenler ancak kendilerini dusunurler ve dunyanin en pahali pasaportunu vatandasina satarlar,avrupada,orda burdaki turk elciliklerinde vatandaslarina sorun cikarirlar, vatandaslarinin konsolosluk ve vize araci kurumlarinca soyulmalarina goz yumarlar, yunan,alman,italyan vs vatandaslarinin ulkeme kimlikleriyle gelmelerine ses cikarmazlar,onlarin bize yaptiklarinin aynisini onlara yapmazlar...ee o zaman???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kissadan hisse ~ 5 yıl önce
uzun lafin kisasi biz herseyi hakediyoruz!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ben degil ~ 5 yıl önce
Sen hakettigini dusunuyor olabilirsin ama ben degil.
nedeni var ~ 5 yıl önce
Ucakta aranan varsa yapiliyor sirf bu tc den bildiri gelmistir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hemen hepsi ~ 5 yıl önce
hayir oyle degil, son iki yil icinde is amacli bircok degisik avrupa ulkesine gittim. Hemen hepsinde bu sekilde koruk basinda aramaya tabi tutulduk. Oyle sikayetle falan degil adamlar seni beni resmen potansiyel suclu, kacak bilmemne olarak degerlendiriyor. Basimizi devekusu misali kuma gommeye devam.
hemen hepsi'ne ~ 5 yıl önce
hemen hepsinin dediklerine katiliyorum.
Eşitlik ~ 5 yıl önce
Bizim ülkemize gelirken bu ülke vatandaşlarının pasaporta bile ihtiyacı yok. Onur kırıcı ve senelerdir devam ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000