29 Şubat 2012, Çarşamba 08:55:00

GREV MAHKEMEYE TAŞINIYOR

Frankfurt Havaalanı yetkilileri, grevlerine kule çalışanlarını da katmak isteyen yer trafik kontrolörlerine ‘dur’ demesi için yargıyı göreve çağırdı...
  • sınıf mücadelesinde her zaman örnek olmuş olan alman toplumu değişn dünya şartlarında da diğer ülkelerdeki emelçi kesime ilham olmaya devam edecektir. başınız dik, yumruğunuz havada olsun, selam olsuın!
  • Uzatırlarsa şansları yok , alman kanunları bizim ki gibi değil. http://www.tisk.org.tr/yayinlar.asp?sbj=ic&id=674
  • ...evdeki bulgurdan olmamak.. Ülke Kıdem Tazminatı Miktarları Almanya Kıdem Tazminatı yasal olarak düzenlenmemiştir. Toplu işten çıkarmalarda “Sosyal Plan” hükümleriyle düzenlenebilmektedir.
  • işçinin grevi varsa işvereninde lokavtı var. şansını zorlamayacaksın. adam seni gönderiyorum derse ne olacak ? onlarda bizdeki tarzda kıdem tazminatı da yok , 1-2 haftalık maaş falan alıyorlar tazminat olarak yada 1-2 aylık. Değermi ?
Havaalanını işleten Fraport ve Lufthansa, eylemleri yöneten GdF sendikasının toplu grev kararına karşı mahkemeden ihtiyati tedbir talebinde bulundu.
 
Grevdeki 190 işçiye katılmaya davet edilen 12 hava trafik kontrolörü de bu çağrıya uyarsa, havaalanının uçuş trafiği ciddi ölçüde etkilenebilir.
 
Yolcular maaşlarına yüzde 70’e varan zam isteyen kontrolörlere tepkili:
 
“Yaptıklarını tamamen abartılmış buluyorum. Zaten yeterince para kazanıyorlar bir de üstüne bu işin kahrını çekmek zorunda kalan yolcuları kullanıyorlar.”
 
“Tüm Frankfurt Havaalanı’nın çalışamaz duruma gelmesinden korkuyorum. Bence istedikleri şeyler ütopik, adil değil, çok fazla.”
 
Mahkemenin kararının en erken yarın çıkması bekleniyor. Planlanan iş bırakma eylemi ise yarın Türkiye saatiyle sabah 6:00 ile akşam 22:00 arasında yapılacak.
 
Havaalanı, grevin olduğu her gün yaklaşık 1 milyon Euro zarar ediyor. (euronews)
GREV MAHKEMEYE TAŞINIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 6 yıl önce
sınıf mücadelesinde her zaman örnek olmuş olan alman toplumu değişn dünya şartlarında da diğer ülkelerdeki emelçi kesime ilham olmaya devam edecektir. başınız dik, yumruğunuz havada olsun, selam olsuın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Uzatırlarsa şansları yok , alman kanunları bizim ki gibi değil. http://www.tisk.org.tr/yayinlar.asp?sbj=ic&id=674

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
...evdeki bulgurdan olmamak.. Ülke Kıdem Tazminatı Miktarları Almanya Kıdem Tazminatı yasal olarak düzenlenmemiştir. Toplu işten çıkarmalarda “Sosyal Plan” hükümleriyle düzenlenebilmektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
işçinin grevi varsa işvereninde lokavtı var. şansını zorlamayacaksın. adam seni gönderiyorum derse ne olacak ? onlarda bizdeki tarzda kıdem tazminatı da yok , 1-2 haftalık maaş falan alıyorlar tazminat olarak yada 1-2 aylık. Değermi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000