02 Mayıs 2013, Perşembe 11:16:21

FLAŞ GELİŞME... SENDİKA İLE ANLAŞMA SAĞLANDI!

Alman havayolu şirketi Lufthansa, çalışanların üye olduğu Ver.di sendikası ile sürdürdüğü görüşmelerde anlaşma imzalandı.
  • O gün yapılan eylem plansız programsız saçma sapan ve anlamsız bir şeydi. Binlerce habersiz yolcuda mağdur oldu. Haklıyken haksız duruma da düşüldü. Kimseyi suçlamıyorum ama artık anlayın bunu. Bundan sonrası yöneticilerin bileceği iş.
  • Ya bi boş konuşmayın arkadaşım.bıkmadınız içi boş anlamsız yorum yapmaktan.bi oku araştır öyle yorum yaz.
  • sunu hala anlayamıyorsunuz o gün orda sadece 305 kişi grev yapmadı binlerce kişi grev yaptı. ama aralarından secmece karpuz misali 305 kişi atıldı. siz ne biliyorsunuzki atıp tutuyorsunuz? bizim haksızlıgımızı saptamak yada hakkımızı savunmak size kalmadı. ben o gün işe gittiğim halde işten atılanlardan birisiyim. Şimdi bütün bu olanları sadece 305 kişiye yüklemek sizin vicdanınıza ne kadarı sığıyor acaba? ama tabi ortada bi suc varsa kurbanlara yükleyip bi kenara cekilmek işin kolayına kaçmak herzaman işinize geliyor. ama suan o 305 sayesinde istediğiniz bütün haklarınızı almış olsaydınız ( zam, sosyal haklar vs..) eminim kiii payı 305 e değil kendinize cıkarardınız. bütünlük birlik ve beraberlikten bahsederdiniz o zaman. hadi şimdi kal sağlıcakla.
  • Yani şu haberi bu başlıkla vermek zorundamıydın airport haber.insanlar 305 burdan haber takip ediyo.bizimke ilgili sanıp yerimden zıpladım.biraz duyarlı olun be kardeşim...

Lufthansa yönetimi ile çalışanların üye olduğu Hizmet Sendikası “ver.di”nin arasındaki görüşmeler çıkmaza girmiş ve önceki ay yaklaşık 33 bin çalışan 1 günlük uyarı eylemi yapmıştı. Yapılan eylem 1700 uçak seferi iptaline neden olmuştu. Lufthansa'nın bu eylem nedeniyyle 15 milyon Avroluk zarara uğradığı ifade edildi.

Tüm yaşananlar sonrasında Lufthansa ve Ver.di Sendikası arasında yürütülen görüşmelerde mutlu sona ulaşıldı.

Anlaşma sonucu Lufthansa’da çalışan teknik ve servis elemanlarının ücretleri yüzde 3- 5.2 oranında artırıldı, çalışma koşullarında iyileştirmeye gidilmesi benimsendi.

Tarafların anlaşması üzerine sözleşme imzalandı. Sözleşmenin 21 ay geçerli olacağı belirtilirken yer ve uçucu personelinin ücretinin Temmuz ayını da kapsayacak şekilde 1 Temmuz'dan itibaren yüzde 5.1 artırılacağı, önümüzdeki yılın haziran ayından itibaren de yüzde 2.3 artış getirildiği ifade edildi.

FLAŞ GELİŞME... SENDİKA İLE ANLAŞMA SAĞLANDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

gerçek ~ 5 yıl önce
O gün yapılan eylem plansız programsız saçma sapan ve anlamsız bir şeydi. Binlerce habersiz yolcuda mağdur oldu. Haklıyken haksız duruma da düşüldü. Kimseyi suçlamıyorum ama artık anlayın bunu. Bundan sonrası yöneticilerin bileceği iş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hkt ye ~ 5 yıl önce
Ya bi boş konuşmayın arkadaşım.bıkmadınız içi boş anlamsız yorum yapmaktan.bi oku araştır öyle yorum yaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hkt' ye ~ 5 yıl önce
sunu hala anlayamıyorsunuz o gün orda sadece 305 kişi grev yapmadı binlerce kişi grev yaptı. ama aralarından secmece karpuz misali 305 kişi atıldı. siz ne biliyorsunuzki atıp tutuyorsunuz? bizim haksızlıgımızı saptamak yada hakkımızı savunmak size kalmadı. ben o gün işe gittiğim halde işten atılanlardan birisiyim. Şimdi bütün bu olanları sadece 305 kişiye yüklemek sizin vicdanınıza ne kadarı sığıyor acaba? ama tabi ortada bi suc varsa kurbanlara yükleyip bi kenara cekilmek işin kolayına kaçmak herzaman işinize geliyor. ama suan o 305 sayesinde istediğiniz bütün haklarınızı almış olsaydınız ( zam, sosyal haklar vs..) eminim kiii payı 305 e değil kendinize cıkarardınız. bütünlük birlik ve beraberlikten bahsederdiniz o zaman. hadi şimdi kal sağlıcakla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
305 ~ 5 yıl önce
Yani şu haberi bu başlıkla vermek zorundamıydın airport haber.insanlar 305 burdan haber takip ediyo.bizimke ilgili sanıp yerimden zıpladım.biraz duyarlı olun be kardeşim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000