20 Ekim 2015, Salı 16:45:55

Eurowings şanssız başladı

Geçtiğimiz dönemlerde Germanwings olarak hizmet veren Eurowings'in bugün gerçekleştirdiği uçuşunda olay yaşandı. Kalkış yapmaya hazırlanan Eurowings uçağının motor kapağı koptu.
  • Kamuoyu bu fotoğraflardan heleki konu uçak olunca bayağı bir etkilenmiştir yani yolcu korkar.Fan kaportası veya tr kaportası koparsa uçuş anında ve ana uçuş kumanda yüzeylerine veya gövdeye çarpıp hasar verirse gövdede açılan delik bir anda büyür ve yolcuları atmosfere çeker,uçuş kumandalarına çarparsa uçağı düşürebilir o havayolu bu havayolu bakımını kim yaptı farketmez sonu facia olur.Ancak configuration deviation list e bakılır ve uçakta çarpma hasarı yoksa ana üsse kaptanın onayıyla dönüşü sağlanır ancak çok dikkatli olmak gerekir.
  • bu uçağın bakımını lufthansa technik yapıyor
  • arkadaşlar uçak A330, lufthansa'nın yeni alt şirketi Eurowings adına uçuyor, operasyon ve bakımı SunExpress yürütüyor, aynı anadolujete verdiği hizmet gibi. Bilgilerinize.
  • uçak kapaksız devam uçtu herhangi bir gecikmede oluşmadı.

Geçtiğimiz dönemlerde Germanwings olarak hizmet veren Eurowings'in bugün gerçekleştirdiği uçuşunda olay yaşandı.

Almanya'nın Köln kentinden havalanan ve İspanya'nın Palma de Mallorca uçuşunu yapan Lufthansa'nın yeni yapılanması Eurowings, şansız başladı.

İçerisinde 169 yolcusu ve 13 mürettebatı bulunan Airbus A330 tipi uçağın kalkış öncesinde motor kapağı koptu. Uçak bakıma alınırken sefer ise 2 saatlik gecikmeye uğradı. 

Eurowings şanssız başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Bu kadar büyütmeyin diyeceğim ama ~ 3 yıl önce
Kamuoyu bu fotoğraflardan heleki konu uçak olunca bayağı bir etkilenmiştir yani yolcu korkar.Fan kaportası veya tr kaportası koparsa uçuş anında ve ana uçuş kumanda yüzeylerine veya gövdeye çarpıp hasar verirse gövdede açılan delik bir anda büyür ve yolcuları atmosfere çeker,uçuş kumandalarına çarparsa uçağı düşürebilir o havayolu bu havayolu bakımını kim yaptı farketmez sonu facia olur.Ancak configuration deviation list e bakılır ve uçakta çarpma hasarı yoksa ana üsse kaptanın onayıyla dönüşü sağlanır ancak çok dikkatli olmak gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lh ~ 3 yıl önce
bu uçağın bakımını lufthansa technik yapıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sunex ~ 3 yıl önce
arkadaşlar uçak A330, lufthansa'nın yeni alt şirketi Eurowings adına uçuyor, operasyon ve bakımı SunExpress yürütüyor, aynı anadolujete verdiği hizmet gibi. Bilgilerinize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Almancı ~ 3 yıl önce
Eurowings yeni bir LH alt şirketi değil. LH gruba katılalı bir hayli oldu. Eurowings DUS merkezli yakın mesafe uçuşları yapıyordu. Bombardier uçuruyordu. LH ve THY eurowingsin filoyu A320 ve 330 ile donatıp uzun menzilli low cost olarak tasarladılar...
cforce ~ 3 yıl önce
uçak kapaksız devam uçtu herhangi bir gecikmede oluşmadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gurbetçi ~ 3 yıl önce
devam uçtu :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000