29 Ağustos 2010, Pazar 13:11:40

DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVAYOLU ŞİRKETİ OLACAK

ABD Adalet Bakanlığı Amerika’nın önde gelen iki havayolu şirketi Continental ve United Airlines’ın birleşmesini onayladı. Birleşme ile oluşacak yeni firma, dünyanın en büyük havayolu şirketi olacak.
  • Konuyla alakasız ve ilgisiz o kadar çok yazı yazanla varki ne diyelim artık.. Şu an global anlamda baktığnızda havayolu şirketleri ya iflas ediyor ya da büyük balık küçük balığı yer usulü büyükler küçükleri satın alarak yola devam ediyorlar.. Geçmişde yaşadığımız ekonomik krizlerde en fazla iflas eden havayolu şirketleri kuzey amerika kıtasında oldu. United Airlinesın amacı Continentalı satın alarak daha fazla yolcuya ulaşmak.. Önümüzdeki 5 yılda da bu birleşmenin sonuçları ortaya çıkacaktır..
  • belkide bu alinan stewardlarin tv lerde zikir haberleri cikar dimi? öcüü canlaniverir ne güzel
  • Yani United Airlines ile Continental Airlines arasında gerçekleşen birleşme haberinin altına yazılan şu yorumları okurken gözlerime inanamıyorum. Bu muhabbet nası buraya geldi, nası bi alaka kuruldu konusuna hiç girmeyeceğim. Ama çok okunan bir sitede veya blogda yayınlansa tüm dünyada meşhur olur. Gülmek isteyen herkes açar okur. Ben güldüm, siz de gülün...
  • Yani müslümanlığı savunacağım kafasıyla gelip buraya yazan en büyük günahı işlemiştir zaten.. Herkesin günahı kendine onun cezasını anlatmak veya uygulamak sana düşmez.. !! Ayıp ya gerçekten..
United ve Continental Havayolları birleşmenin onaylanmasının öncesinde New York'taki Newark Havaalanı'nda iniş ve kalkış haklarını rakipleri Southwest Airlines'e devretmişti. Üç havayolunun bu konuda uzlaşmalarından birkaç saat sonra ABD Adalet Bakanlığı'ndan birleşme için onay çıktı.

Dünyanın en büyük havayolu şirketini oluşturacak birleşme için Continental ve United Airlines'ın hissedarları da 17 Eylül'de onay verecek. Ayrıca ABD Ulaştırma Bakanlığı'nın da onayı gerekiyor. Tarihi evliliğin 1 Ekim'de gerçekleşmesi planlanıyor.

United, Continental Havayolları'nı 3 milyar 17 milyon dolara satın alıyor. Birleşmeyle “United Airlines” adını alacak yeni şirket yılda 144 milyondan fazla yolcuyu, 59 ülkedeki 370 varış noktasına ulaştıracak.

Her iki şirket, aralarında Lufthansa ve Türk Hava Yolları'nın da bulunduğu 26 üyeli Star Alliance kapsamında işbirliği yapıyordu.
DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVAYOLU ŞİRKETİ OLACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
Konuyla alakasız ve ilgisiz o kadar çok yazı yazanla varki ne diyelim artık.. Şu an global anlamda baktığnızda havayolu şirketleri ya iflas ediyor ya da büyük balık küçük balığı yer usulü büyükler küçükleri satın alarak yola devam ediyorlar.. Geçmişde yaşadığımız ekonomik krizlerde en fazla iflas eden havayolu şirketleri kuzey amerika kıtasında oldu. United Airlinesın amacı Continentalı satın alarak daha fazla yolcuya ulaşmak.. Önümüzdeki 5 yılda da bu birleşmenin sonuçları ortaya çıkacaktır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
belkide bu alinan stewardlarin tv lerde zikir haberleri cikar dimi? öcüü canlaniverir ne güzel

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yani United Airlines ile Continental Airlines arasında gerçekleşen birleşme haberinin altına yazılan şu yorumları okurken gözlerime inanamıyorum. Bu muhabbet nası buraya geldi, nası bi alaka kuruldu konusuna hiç girmeyeceğim. Ama çok okunan bir sitede veya blogda yayınlansa tüm dünyada meşhur olur. Gülmek isteyen herkes açar okur. Ben güldüm, siz de gülün...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yani müslümanlığı savunacağım kafasıyla gelip buraya yazan en büyük günahı işlemiştir zaten.. Herkesin günahı kendine onun cezasını anlatmak veya uygulamak sana düşmez.. !! Ayıp ya gerçekten..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000