29 Kasım 2011, Salı 08:59:52

"BRITISH YA DA LUFTHANSA İNERSE SORUN ÇÖZÜLÜR"

AB Bakanı ve Başmüzarekereci Egemen Bağış, Kıbrıslı Rumlarla Türkiye arasındaki limanlar krizinin British Airways ya da Lufthansa’nın Ercan havaalanına inmesi ile çözüleceğini yineledi.
  • annan planı kasım 2002de teklif edilmiş ve turk tarafınca, (denktaş vs.) onay verilmemiş, karşı çıkılmıştır. türlü bahanelerle süreç sulandırılıp uzatılmış, taaa ki AB'nin rum yönetimini ayrı bir ülke olarak kabul edeceğini açıklayıncaya kadar turk taraflarınca sürekli reddedilmiştir. AB, rum yönetimini üye olarak kabul edeceğini açıklayınca turk tarafı elinde kalan son şey olan ANNAN PLANI'na sarılmış ve referandumda kabul ettirilmesini sağlamıştır. oysaki 2004 yerine plan ilk sunulduğu anda ya da 2003 yılı içinde kabul edilmiş olsa idi, rum yönetimi AB ye yalnız olarak alınmayacak, belki de sorun şu anda çözülmüş olacaktı. KKTC nin turkiyeye bağlanması diye bişeyse olanaksızdır. basta kıbrıs turkleri bunu kabul etmezler...
  • bu devirde düsmanina kendini onlardan tanitacaksin kii seni iki böbürlenmeyle yemesinler...
  • ANNAN PLANINA EVET DIYEN TURK TARAFI.. HAYIR DIYEN ISE RUM TARAFI.. YANI, RUM BIRLESMEYI ISTEMIYOR. BIRINCI KONU BURADA KAPANMISTIR.. AB ISE, HEM TURKIYE'YI HEM DE MUSLUMAN TURK TARAFINI ISTEMIYOR. IKINCI KONUDA BURADA KAPANIR. KKTC'NIN TEK COZUMU YAPILACAK BIR REFERANDUM ILE TURKIYE'YE BAGLANMAKTIR. BUNU ANLAYAMAYAN YADA ANLAMAK ISTEMEYENLERE SELAM OLSUN..
  • Kıbrıs'a Star Alliance yada Sky Team bir havayolunun inmesi adayı en az 2 kat zengin eder. Afrika için de mükemmel bir bağlantı noktası olur ilerde.. Bunun için bastırmalı mutlaka..
Ankara’nın Güney Kıbrıs’ın AB Dönem Başkanı olması halinde AB’yle ilişkilerin dondurulacağını açıklamasının ardından Reuters’a röportaj veren AB Bakanı ve Başmüzarekereci Egemen Bağış, Türkiye’nin AB sürecinde sorun olan Kıbrıslı Rumlarla Türkiye arasındaki limanlar krizinin British Airways ya da Lufthansa’nın Ercan havaalanına inmesi ile çözüleceğini yineledi.

Tayvan modeli gibi
Limanlar krizine çözümün basit olduğunu vurgulayan Egemen Bağış, “British Airways, Lufthansa, Air France ya da KLM KKTC’nin Ercan havaalanına indiği anda Türkiye tüm hava ve deniz limanları ile hava sahasını Rumlara açmaya hazır. Bu havayollarının Ercan’a sefer düzenlemesi KKTC’nin tanındığı ya da tanınacağı anlamına gelmez. Aynı Tayvan modelinde olduğu gibi, tanınma olmaz” dedi.

Yedekte birçok plan var
Limanlar krizinin çözülmesinin adada devam eden görüşmelere de olumlu katkısı olacağını vurgulayan Bağış, görüşmelerden bir sonuç çıkmaması halinde Türkiye’nin başka bir planı olup olmadığı yönündeki soruya ise, “Türkiye’nin B, C, D hatta E planı bile mevcut. Ama müsaade edin bu planların neler olduğu bilgisi bizde kalsın” diye konuştu.

(Hürriyet)
"BRITISH YA DA LUFTHANSA İNERSE SORUN ÇÖZÜLÜR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 6 yıl önce
annan planı kasım 2002de teklif edilmiş ve turk tarafınca, (denktaş vs.) onay verilmemiş, karşı çıkılmıştır. türlü bahanelerle süreç sulandırılıp uzatılmış, taaa ki AB'nin rum yönetimini ayrı bir ülke olarak kabul edeceğini açıklayıncaya kadar turk taraflarınca sürekli reddedilmiştir. AB, rum yönetimini üye olarak kabul edeceğini açıklayınca turk tarafı elinde kalan son şey olan ANNAN PLANI'na sarılmış ve referandumda kabul ettirilmesini sağlamıştır. oysaki 2004 yerine plan ilk sunulduğu anda ya da 2003 yılı içinde kabul edilmiş olsa idi, rum yönetimi AB ye yalnız olarak alınmayacak, belki de sorun şu anda çözülmüş olacaktı. KKTC nin turkiyeye bağlanması diye bişeyse olanaksızdır. basta kıbrıs turkleri bunu kabul etmezler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bu devirde düsmanina kendini onlardan tanitacaksin kii seni iki böbürlenmeyle yemesinler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ANNAN PLANINA EVET DIYEN TURK TARAFI.. HAYIR DIYEN ISE RUM TARAFI.. YANI, RUM BIRLESMEYI ISTEMIYOR. BIRINCI KONU BURADA KAPANMISTIR.. AB ISE, HEM TURKIYE'YI HEM DE MUSLUMAN TURK TARAFINI ISTEMIYOR. IKINCI KONUDA BURADA KAPANIR. KKTC'NIN TEK COZUMU YAPILACAK BIR REFERANDUM ILE TURKIYE'YE BAGLANMAKTIR. BUNU ANLAYAMAYAN YADA ANLAMAK ISTEMEYENLERE SELAM OLSUN..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Kıbrıs'a Star Alliance yada Sky Team bir havayolunun inmesi adayı en az 2 kat zengin eder. Afrika için de mükemmel bir bağlantı noktası olur ilerde.. Bunun için bastırmalı mutlaka..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000