20 Ekim 2012, Cumartesi 11:24:40

BOMBARDIER SON MONTAJDA

Bombardier, 100-149 koltuk kapasitesinde olacak yeni nesil C Serisi’nin imalatında sona yaklaştı...
  • pegasusun sipariş ettiği uçakların yazılmasının sebebi, belki de pegasusun uçakları gerçekten sipariş etmesi, atlasjetin ise sipariş etmediği halde sipariş etmiş gibi gösterme çabasıdır. ne dersiniz:)
  • Haberlerde hep Pegasus'un sipariş edeceği uçaklardan bahsediliyor ama Atlas da sessizce geliyor kenardan. Sipariş ettikleri uçakların rekabet gücü azımsanmayacak düzeyde...
  • Atlas Jet'te uçağın önemli kullanıcılarından biri olacak. Ayrıca haber banner'ında ki uçak Bombardier yapımıdır ancak C Series modeli değildir.

Dünyanın 4 uçak üreticisinden biri olan ve iş jeti ile bölgesel küçük uçak üreten Bombardier, 100-149 koltuk kapasitesinde olacak yeni nesil C Serisi’nin imalatında sona yaklaştı. Alman Lufthansa, Boeing ve Airbus’a ticari uçak pazarında rakip olacak şirkete ilk 50 uçaklık siparişi verdi.

Tümtasarımve geliştirme çalışmalarını bitiren Bombardier, ilk C Serisi test uçağının gövdemontajına başladı. 12 haftadan daha az bir sürede ilk test uçağı hazır olacak. İlk uçuşunun da 2012 sonunda gerçekleşmesi bekleniyor. (Habertürk)

BOMBARDIER SON MONTAJDA

Facebook Yorum

Yorumlar

ne siparişi? ~ 6 yıl önce
pegasusun sipariş ettiği uçakların yazılmasının sebebi, belki de pegasusun uçakları gerçekten sipariş etmesi, atlasjetin ise sipariş etmediği halde sipariş etmiş gibi gösterme çabasıdır. ne dersiniz:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atlas... ~ 6 yıl önce
Haberlerde hep Pegasus'un sipariş edeceği uçaklardan bahsediliyor ama Atlas da sessizce geliyor kenardan. Sipariş ettikleri uçakların rekabet gücü azımsanmayacak düzeyde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Atlas Jet'te uçağın önemli kullanıcılarından biri olacak. Ayrıca haber banner'ında ki uçak Bombardier yapımıdır ancak C Series modeli değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000