18 Temmuz 2014, Cuma 08:35:04

AVRUPA'DA HAVA TRAFİĞİ YÖN DEĞİŞTİRDİ!

Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağını dün Ukrayna düşürülmesinden sonra bir çok havayolu şirketi Ukrayna hava sahasını kullanmama kararı aldı. Bu gelişme sonrası özellikle Avrupa üzerindeki hava trafiği farklı bir yönde yoğunlaşmaya başladı.
  • En iyisini yapmislar Keske daha once dusunseydiler ukrayna sahasina gecmeden. Ins bidaha olmaz Hic bir havayollu tehlikede atilmaz

Malezya Havayolları’na ait Boeing 777-200ER tipi yolcu uçağının Ukrayna semalarında vurulduğu iddia edilirken, 15 kişilik mürettebat ve 280 yolcunun tamamının hayatını kaybettiği belirtildi. Bu haber sonrası birçok uluslararası hava yolu firması bölgeden geçen uçaklarının rotalarının değiştirildiğini ve Ukrayna hava sahasının kullanılmayacağını açıkladı.

UKRAYNA ÜZERİNDEN GİDEN YOK!

THY, Lufthansa, KLM-Air France ve Transaero başta olmak üzere uluslararası havayolu şirketleri uçak kazası sonrası rotalarında revizyona gidince özellikle Avrupa'daki hava trafiği karıştı.

Uçakların harita üzerinde izlediği güzergahı gösteren flightradar24.com sitesinde yer alan görüntülerde uçak kazası sonrası başta Avrupa olmak üzere hava trafiğinde yaşanan değişiklik oldukça dikkat çekici.

Ukrayna üzerinde birkaç uçak görülürken Avrupa -Türkiye koridorunda ise muazzam bir hareketlilik var.AVRUPA'DA HAVA TRAFİĞİ YÖN DEĞİŞTİRDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar

Dutch ~ 4 yıl önce
En iyisini yapmislar Keske daha once dusunseydiler ukrayna sahasina gecmeden. Ins bidaha olmaz Hic bir havayollu tehlikede atilmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000