27 Mart 2015, Cuma 02:10:41

ARTIK KOKPİTTE EN AZ İKİ KİŞİ OLACAK

Fransa'da 150 kişinin ölümüyle sonuçlanan Germanwings faciasında uçağın, ikinci pilot tarafından kasten düşürüldüğü iddiası sonrası kokpitte en az iki kişi olması kuralı getiriliyor.
  • O değil de Mustafa Pektemek yine sakatlanmış....
  • Şimdi bu haberlerden sonra da periyodik muayene de psikiyatri servisi uzmanı kendi üzerine sorumluluk almamak için sorunu olmayan personele de öyle sorular sorarak birşeyler çıkarmaya çalışacak ki, artık muayene giden personel bile kendinden şüphe edecek hale gelecek. Bizim sistem böyle işler....
  • Tk yaptirmaz, haremlik, selamlık olayı...
  • TGS ve DC-3: En cok sevdigim yorumcusunz bu sitede. Adamlari nasil gaz'a getiriyorsunuz. Helal olsun :-).

Fransa'da 150 kişinin ölümüyle sonuçlanan Germanwings faciasında, uçağın ikinci pilot tarafından kasten düşürüldüğü iddiası sonrası havacılıkta yeni bir kural geliyor.

Almanya'da ve Kanada'da havayolu şirketleri uçuş esnasında kabinde sürekli olarak iki pilotun kalması kuralını getiriyor. Federal Alman Hava Taşımacılığı Ticareti Birliği (BDL) Başkanı Matthias von Randow, Alman Basın Ajansı’na yaptığı açıklamada uçuş esnasında kabinde hiç bir zaman bir pilotun yalnız kalmaması kuralının getirileceğini söyledi.

Von Randow konunun Cuma günü Federal Havacılık Dairesi’yle görüşüleceğini bildirdi. Yeni kural, Lufthansa, Air Berlin, Condor ve TuiFly uçaklarında geçerli olacak.

KANADA DA DEĞİŞİKLİĞE GİTTİ

Kanada da, ülkedeki tüm havayolu şirketlerine uçuş süresince kokpitte en az iki pilot bulundurma zorunluluğu getirdi.

Kanada Federal Ulaştırma Bakanı Liza Raitt, yaptığı açıklamada, Kanada havayolu şirketlerine "kokpitte iki pilot bulunması" uygulamasına mümkün olan en kısa sürede geçmelerini istedi.

Bugüne dek zorunlu olmayan uygulamanın, Germanwings uçağının neden düştüğünün anlaşılması üzerine başlatıldığını belirten Bakan Raitt, "Bundan böyle tüm Kanada havayolu şirketlerinin uçuşlarında, uçuş süresince kokpitte en az iki pilot olacak" ifadesini kullandı. 

ARTIK KOKPİTTE EN AZ İKİ KİŞİ OLACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (95)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
O değil de Mustafa Pektemek yine sakatlanmış....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Şimdi bu haberlerden sonra da periyodik muayene de psikiyatri servisi uzmanı kendi üzerine sorumluluk almamak için sorunu olmayan personele de öyle sorular sorarak birşeyler çıkarmaya çalışacak ki, artık muayene giden personel bile kendinden şüphe edecek hale gelecek. Bizim sistem böyle işler....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Tk yaptirmaz, haremlik, selamlık olayı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cologne ~ 3 yıl önce
TGS ve DC-3: En cok sevdigim yorumcusunz bu sitede. Adamlari nasil gaz'a getiriyorsunuz. Helal olsun :-).

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000