26 Ağustos 2009, Çarşamba 07:38:01

UÇ-SEN'den grev açıklaması

Uç-Sen, Cumartesi günü gerçekleştirilen grevin ardından KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile KTHY yönetimi tarafından paranın ön plana çıkarıldığını belirterek, ancak grevin esas nedeninin özlük hakları ve yönetim hataları olduğunu kaydetti.
  • nerede kibrista oyle yurekli pilot, onlar baska hicbiryerde calisamaz.
  • KTHY DE KPT.PİLOTLARIN İSTİFALARI ARKA ARKAYA GELİYORMUŞ ..YÖNETİM İSTİFALAR KARŞISINDA ÇARESİZ ...YAZIK DEĞİLMİ ???
  • BU GENEL MÜDÜR VE İLETME BAŞKANI İLE ÇALIŞMAK İSTEMİYORLAR.BAKAN VE YÖNETİM KURULUNA SİTEMLERİ BUYUZDEN KURUMU ZARARA UĞRATAN KEYFİ UYGULAMALARI YÜZÜNDEN UÇUŞ İLETME İLE GENEL MUDURLE PİLOTLARIN ARASI AÇILMIŞ ONLARDA PİLOT VE BİRAZ DÜŞÜNCELİ DAVRANIP İSTENMEDİKLERİ MAKAMLARDA DURMAMALARI LAZIM İSTİFA ETSİNLER BU KAVGA BİTER BU KAPTANLAR BELEŞ BİLE UÇAR OZAMAN
  • Sendikanın başında kıbrıslı pilotlar var bu grevi onlarda istedi, arka planda onları öne sürüp kendileri parsayı toplamayı bekleyen abileri mutlaka var isimleride hemen hemen herkes biliyor, şimdi zaman geçtikçe 13 maaş grev nedeni olmadığı ortaya çıktı. yönetime hatta bakana savaş açıldı şimdi gelişmeler daha keskin olacaktır. Çünkü gemiler artık yakıldı, ayıptır herşeyin bir uslubu var hak arıyorum diye herşeye saldırılıyor bu kaptanlar bir iki senedirmi burda, yıllardır uçuyorlar ve bu şirket yıllardır zarar ediyor nerdeydiler o zaman zarar ederken (bize ne nasılsa TC para yollar)diyen zihniyet neden telaşa düştü. Devletin bakanına derdinizi saldırmadan yapsanız daha çok dinlenirsiniz. Duymak istemeyen kadar kotu sagir yoktur.

Uç-Sen Başkanı Tamer Azizoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, KYHY pilotlarının, özlük hakları açısından her zaman sıkıntılar yaşadığını dile getirerek, “KTHY’de çalışmakta olan personelin hemen hemen tamamına yakını sendikalıdır. Anayasal bir hak olmasına rağmen pilotları kapsam dışı tutmuşlardır. Haklarımızın elde edilmesi için ödün vermeden mücadelemize devam edeceğiz. Sadece para olarak gündeme getirilen sorunun esas kaynağı yönetim hatları ile özlük haklarıdır” dedi.
 
Yapılan açıklamalarda belirtildiği gibi grevden kaynaklanan kaos ve zararın sorumlusunun kendileri olmadığını ifade eden Azizoğlu, “Tüm pilotlar üniformalarını giyerek, hava alanına kadar gelerek, uçuş için hazır olmalarına rağmen, KTHY yönetiminin inat ve kaprisleri sonucu bu grev gerçekleşmiştir” iddiasında bulundu.

“13. ve 14. maaş veya ikramiye adı altında verilen para, 1992 yılında KTHY uçuş filosunu oluşturduğu pilotlara verilecek olan maaşların diğer çalışanlarla fark göstermemesi açısından, maaşların 6/1 oranının kesilerek 6 ay sonra tekrar iade edilmesi konusunda anlaşarak uygulanmaktadır. Yönetim  tarafından ikramiye veya 13. ve 14. maaş olarak adlandırılan meblağ, bizim maaşlarımızın eksik olan kısmıdır” açıklamasında bulunan Azizoğlu, şunları da ileri sürdü:

“Yine yapılan açıklamada 6 milyon dolar miktarında bir paranın uçuş emniyeti için harcandığı konu edilmiştir. Bu paranın harcandığı gerçektir. Ancak bu harcama Kıbrıs’ta uçan uçakların bakımı için değil, aylar önce geri iade edilmek için bakıma alınan TC-KTY tescilli Airbus-321 uçağının iade edilebilmesi için yapılan bir harcamadır. Aylarca yerde tutulan bu uçağın kirası ödenmiştir. Uçuşların yapılabilmesi için harici şirketlerden uçak kiralanmıştır. Bir taraftan uçuşa elverişli olan bir uçak geri verilmek için aylarca bakım hangarında tutuluyor diğer taraftan uçuşların yapılabilmesi için ekipleri ile birlikte uçak kiralanmaktadır.”

UÇ-SEN'den grev açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
nerede kibrista oyle yurekli pilot, onlar baska hicbiryerde calisamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
KTHY DE KPT.PİLOTLARIN İSTİFALARI ARKA ARKAYA GELİYORMUŞ ..YÖNETİM İSTİFALAR KARŞISINDA ÇARESİZ ...YAZIK DEĞİLMİ ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
BU GENEL MÜDÜR VE İLETME BAŞKANI İLE ÇALIŞMAK İSTEMİYORLAR.BAKAN VE YÖNETİM KURULUNA SİTEMLERİ BUYUZDEN KURUMU ZARARA UĞRATAN KEYFİ UYGULAMALARI YÜZÜNDEN UÇUŞ İLETME İLE GENEL MUDURLE PİLOTLARIN ARASI AÇILMIŞ ONLARDA PİLOT VE BİRAZ DÜŞÜNCELİ DAVRANIP İSTENMEDİKLERİ MAKAMLARDA DURMAMALARI LAZIM İSTİFA ETSİNLER BU KAVGA BİTER BU KAPTANLAR BELEŞ BİLE UÇAR OZAMAN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sendikanın başında kıbrıslı pilotlar var bu grevi onlarda istedi, arka planda onları öne sürüp kendileri parsayı toplamayı bekleyen abileri mutlaka var isimleride hemen hemen herkes biliyor, şimdi zaman geçtikçe 13 maaş grev nedeni olmadığı ortaya çıktı. yönetime hatta bakana savaş açıldı şimdi gelişmeler daha keskin olacaktır. Çünkü gemiler artık yakıldı, ayıptır herşeyin bir uslubu var hak arıyorum diye herşeye saldırılıyor bu kaptanlar bir iki senedirmi burda, yıllardır uçuyorlar ve bu şirket yıllardır zarar ediyor nerdeydiler o zaman zarar ederken (bize ne nasılsa TC para yollar)diyen zihniyet neden telaşa düştü. Devletin bakanına derdinizi saldırmadan yapsanız daha çok dinlenirsiniz. Duymak istemeyen kadar kotu sagir yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000