21 Eylül 2010, Salı 10:25:20

ONUR AIR SATILDI MI?

Havacılık sektörünün son dönemde adını sık sık duyduğu gizemli işadamı yine sahnede… Daha önce Best Air ve KTHY’yi satın alacağı söylenen esrarengiz işadamının adı, bu kez büyük bir özel havayolu şirketiyle anılıyor. İşte dilden dile dolaşan o iddia…
  • sat sat neyi satıyorsun paran var ya personelide çaldıgın haklarını yediğin paralarla satlmaya ihtiyaç duymassın.işten çıkardığın insanlardan tazminatla para istiyorsun vermeyenlerin evine haciz gönderiyorsun.işler iyi niye satıyorsun şirketi....
  • bir onur air calısanı olarak yakın zamanda 40 milyon dolarlık teknık hangar satın alan,10 uçağını Suudi Arabistan Havayollarına bağlayan iç hatlarda 13 noktaya uçan ve en çok uçağa sahip olan( 33) şirketi gözden çıkarmak bu kadar kolaymıdır diye soruyorum size????
  • eyer onurair satılmış olsaydı uçakta kebab veriyo olurdu şuan
  • satilsin

Adı Mehmet Çelik… Urfalı bir işadamı… Havacılık sektörü onun adını ilk kez Best Havayolları’na talip olduğunda duydu.

Mehmet Çelik’in ismi, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın yaşadığı ekonomik darboğaz sırasında bir kez daha ortaya atıldı. KKTC’de finans alanında 2 ayrı firma kuran Urfalı işadamı, 50 milyon dolara karşılık KTHY hisselerinin yüzde 51’ini istedi.

Ancak Atlasjet’in KTHY ile ortaklık anlaşması imzalamasından sonra Urfalı işadamının KTHY planları da suya düştü.

Aradan birkaç ay geçmeden bu kez Urfalı işadamı Mehmet Çelik’in adı çok daha büyük bir havayolu şirketi ile anılmaya başladı. İddialara göre Mehmet Çelik, Türkiye’nin en çok koltuğa sahip özel havayolu şirketi Onur Havayolları’nı satın almıştı.

Bugüne kadar kimsenin yüzünü görmediği ancak herkesin adını yakından tanıdığı Mehmet Çelik’in, 230 milyon dolar karşılığında Onur Havayolları’nı satın aldığı öne sürüldü. Pazarlık görüşmelerine iki deneyimli havacının aracılık yaptığı ve görüşmelerin Levent’teki bir ofiste yapıldığı bildirildi. Hatta paranın 10 milyon dolarlık kısmının İsviçre’deki bir banka üzerinden Türkiye’ye ulaştırıldığı kaydedildi.

Havacılık sektöründe dilden dile dolaşan bu iddialar Onur Havayolları tarafından yalanlandı. Genel Müdür Şahabettin Bolukçu, ‘Satılmayacak mal yoktur’ dese de satışla ilgili iddiaları kesin dille yalanladı. Ancak şimdilerde Onur Havayolları’nın satıldığı iddiaları sektörde sık sık dile getiriliyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

ONUR AIR SATILDI MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 6 yıl önce
sat sat neyi satıyorsun paran var ya personelide çaldıgın haklarını yediğin paralarla satlmaya ihtiyaç duymassın.işten çıkardığın insanlardan tazminatla para istiyorsun vermeyenlerin evine haciz gönderiyorsun.işler iyi niye satıyorsun şirketi....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bir onur air calısanı olarak yakın zamanda 40 milyon dolarlık teknık hangar satın alan,10 uçağını Suudi Arabistan Havayollarına bağlayan iç hatlarda 13 noktaya uçan ve en çok uçağa sahip olan( 33) şirketi gözden çıkarmak bu kadar kolaymıdır diye soruyorum size????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
eyer onurair satılmış olsaydı uçakta kebab veriyo olurdu şuan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
satilsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000