06 Kasım 2009, Cuma 11:08:23

KTHY'nin fiyatlarına eleştiri geldi!

Turizm sorunlarını meclis kürsüsüne taşıyan Demokrat Parti İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba, yurt dışındaki yurttaşların dönmesi için çağrı yapılırken, gerekenlerin yapılmadığını kaydetti.
  • NE MİLLİ HAVAYOLU , GANDIRACAK ADAM MI GALDI KIPRIZ MAHALLESİNDE ? GENDİ ADAMLARINIZ LARNAKA' DAN GİDİYOR İNGİLTEREYE , AVUSTRALYAYA.. KTHY İLE UÇAN YALNIZ VE YALNIZ O ŞU LEFKOŞA DİNAZORLARI GALDI. ONLAR DA , BEDAVA OLDUĞU İÇİN UÇUYOR... YAKINDA ŞİRKETİN ADI DA DEĞİŞİR HA . KDHY " KIPRIZ DİNAZOR HAVA YOLLARI" VATAN-MİLLET DİYE DİYE YILLARCA EDEBİYAT YAPTINIZ TÜRKİYE' YE . BİR ŞİİRKETİ BİLE YÖNETEMEDİNİZ.
  • Milli Havayolumuz olduğunu tüm kıbrıs halkı bilmektedir zaten.Ancak devletimizin ismini yurt dışına başarıyla tanıtan bu şirketin vatandaşlarına da sahip çıkması gerekir.Eğer 5 uçaklık filoya 17 uçaklık istihdam yapılırsa elde edilen gelir tabikide giderleri karşılamaz.Sonra defteri uydurmak adına vatandaşa fiyat olarak yansıtılıyor bu dengesizliğin bedeli.Eğer doğru istihdam,düzgün rotalar ve milli dayanışma sağlanırsa bakın görün KTHY avrupanın en hızlı büyüyen şirketleri arasına girecektir çünkü her daim müşterisi hazırdır.Umarım bu gerekçeleri bizlerden daha çok yöneticiler benimser...
  • daha yenimi eleştiri geldi:) 3 gün önce bilmem kaçıncı kez bizde bunun eleştirisini yapıyorduk.kthy boğazdan kesmeden biletten fiyat kesemez...biletten kesipte boğazı aç bırakamaz beceremez bunu..önce boğazdan kesecek yani az ama öz nitelikli personel bulunduracak elinde fazlasını ayıklayacak elinde fazladan para olacak borçlarını kapatacak sonrada bilet fiyatlarını düşürecek...Ama bana göre nisan 2010 c.başkanlığı seçimlerini göremez bu firma ne yazıkki...Adam personeli işten çıkartamaz oy kaybeder, fiyatı düşürmek zorunda kalır oy için kampanya yapar bu seferde batan firma erkenden iflas eder..kısacası kthy ancak kendini özelleştirerek kurtaracaktır en azından thy a.o gibi yapması gerekir...
  • KTHY'NIN DURUMU HER GUN DAHA KOTUYE GIDIYOR YAKINDA UÇAKLARINA EL KONULACAK VE UÇAMAZ HALE GELECEK, TÜRKİYE GÜMRÜK DAİRESİ GÖZ YUMUYORDA ONDAN UÇABİLİYOR. BİLET FİYATINDAN ŞİKAYET EDECEĞİNE ÖNEMLİ KONULARA BAKMAK LAZIM. KTHY ÖNEMLİ BİR İSTİHDAM MERKEZİ O KADAR ADAM ÇALIŞIYOR TABİKİ MAAŞLARINI, İKRAMİYELERİNİ YOLCULAR ÖDEYECEKLER. NE YANİ KTHYDE ÇALIŞANLARI İŞTEN Mİ DURDURSUNLAR. GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIR. MADEMKİ KTHY MİLLİ HAVAYOLU HERKES BEDELİNİ ÖDEYECEK, YANDAN BAKMAK EL ATMAMAK OLMAZ,

Turizm sorunlarını meclis kürsüsüne taşıyan DP İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba, yurt dışındaki yurttaşların dönmesi için çağrı yapılırken, gerekenlerin yapılmadığını kaydetti.

İngiltere’den gelen öğrencilerin yüksek öğrenim bursu alamadığını belirten Aslanbaba, “bu durumdaki bir çocuğun Oxford Üniversitesi’nde eğitim gördüğünü ama KKTC’den burs alamadığı için Güney Kıbrıs’taki bakanlıktan burs alacağını ve karşılığında da Kıbrıs konulu tezini onların istediği gibi hazırlayacağını” savundu.

Aslanbaba, bu öğrencinin yarın Güney Kıbrıs’taki bakanlıkla görüşeceğini bildirerek, bu görüşme yapılmadan öğrenciye sahip çıkılmasını istedi.

Turistlerin büyük çoğunluğunun ülkeye İngiltere’den geldiğini belirten Aslanbaba, KTHY’nin 525 sterline bilet satmasını eleştirdi.

Kalecik’te çevre sorunu yaratan santral için önlem alınmasını isteyen Ejder Aslanbaba, bölgede kanser vakalarının arttığını bildirdi.

Aslanbaba, İngiltere pazarına yönelik reklamların neden durduğunu sordu. Fiyat farkından dolayı turistlerin ve vatandaşların KKTC yerine Larnaka’ya uçmayı tercih ettiğini anlatan Ejder Aslanbaba, “İngiltere’de her şey olduğunu ama para ağacı bulunmadığını, vatandaşların alın terleriyle para kazandığını” belirtti.

Aslanbaba, bu insanların KTHY’yle geldiklerini, restoranlarda “fahiş fiyatlarla” karşılandıklarını kaydederek, KTHY fiyat listesinin açıklanmasını istedi.

SANER: “İNGİLTERE’DE 3 BÖLGEYE DAHA SEFER KOYUYORUZ”

Aslanbaba’yı yanıtlayan Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ersan Saner, lokomotif sektör turizmin layık olduğu yere gelmesi için canla başla çalıştıklarını kaydederek, Türkiye’den sonra en fazla turist gelen İngiltere pazarını artırmak için 3 bölgeye daha uçak seferi koymak için uğraştıklarını açıkladı.

Saner, bir taksicinin Vuni Palace Otel’e götüreceği turisti Güzelyurt’a götürdüğünü belirterek, bunun meslekten öte insanlıkla örtüşmeyen bir olay olduğunu kaydetti.

İngiltere’deki reklam payının azaltıldığını, ekonomik sıkıntıdan dolayı bir kısmının ödenemediğini belirten Saner, ülkeye turist getirmek için kişi başına yaklaşık bin sterlin katkı alanlar bulunduğunu ifade etti.

Bu rakamın yüksekliğine işaret eden Ersan Saner, turizm reklam katkı paylarıyla ilgili yeni düzenlemeler getirmek için çalıştıklarını ve araştırmalar yaptıklarını kaydetti. Ersan Saner, bu yıl broşür katkı paylarını kaldırarak tüm teşvikleri ulaşıma verdiklerini bildirerek, çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

(Kıbrıs Vatan)

KTHY'nin fiyatlarına eleştiri geldi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 9 yıl önce
NE MİLLİ HAVAYOLU , GANDIRACAK ADAM MI GALDI KIPRIZ MAHALLESİNDE ? GENDİ ADAMLARINIZ LARNAKA' DAN GİDİYOR İNGİLTEREYE , AVUSTRALYAYA.. KTHY İLE UÇAN YALNIZ VE YALNIZ O ŞU LEFKOŞA DİNAZORLARI GALDI. ONLAR DA , BEDAVA OLDUĞU İÇİN UÇUYOR... YAKINDA ŞİRKETİN ADI DA DEĞİŞİR HA . KDHY " KIPRIZ DİNAZOR HAVA YOLLARI" VATAN-MİLLET DİYE DİYE YILLARCA EDEBİYAT YAPTINIZ TÜRKİYE' YE . BİR ŞİİRKETİ BİLE YÖNETEMEDİNİZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Milli Havayolumuz olduğunu tüm kıbrıs halkı bilmektedir zaten.Ancak devletimizin ismini yurt dışına başarıyla tanıtan bu şirketin vatandaşlarına da sahip çıkması gerekir.Eğer 5 uçaklık filoya 17 uçaklık istihdam yapılırsa elde edilen gelir tabikide giderleri karşılamaz.Sonra defteri uydurmak adına vatandaşa fiyat olarak yansıtılıyor bu dengesizliğin bedeli.Eğer doğru istihdam,düzgün rotalar ve milli dayanışma sağlanırsa bakın görün KTHY avrupanın en hızlı büyüyen şirketleri arasına girecektir çünkü her daim müşterisi hazırdır.Umarım bu gerekçeleri bizlerden daha çok yöneticiler benimser...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
daha yenimi eleştiri geldi:) 3 gün önce bilmem kaçıncı kez bizde bunun eleştirisini yapıyorduk.kthy boğazdan kesmeden biletten fiyat kesemez...biletten kesipte boğazı aç bırakamaz beceremez bunu..önce boğazdan kesecek yani az ama öz nitelikli personel bulunduracak elinde fazlasını ayıklayacak elinde fazladan para olacak borçlarını kapatacak sonrada bilet fiyatlarını düşürecek...Ama bana göre nisan 2010 c.başkanlığı seçimlerini göremez bu firma ne yazıkki...Adam personeli işten çıkartamaz oy kaybeder, fiyatı düşürmek zorunda kalır oy için kampanya yapar bu seferde batan firma erkenden iflas eder..kısacası kthy ancak kendini özelleştirerek kurtaracaktır en azından thy a.o gibi yapması gerekir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
KTHY'NIN DURUMU HER GUN DAHA KOTUYE GIDIYOR YAKINDA UÇAKLARINA EL KONULACAK VE UÇAMAZ HALE GELECEK, TÜRKİYE GÜMRÜK DAİRESİ GÖZ YUMUYORDA ONDAN UÇABİLİYOR. BİLET FİYATINDAN ŞİKAYET EDECEĞİNE ÖNEMLİ KONULARA BAKMAK LAZIM. KTHY ÖNEMLİ BİR İSTİHDAM MERKEZİ O KADAR ADAM ÇALIŞIYOR TABİKİ MAAŞLARINI, İKRAMİYELERİNİ YOLCULAR ÖDEYECEKLER. NE YANİ KTHYDE ÇALIŞANLARI İŞTEN Mİ DURDURSUNLAR. GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIR. MADEMKİ KTHY MİLLİ HAVAYOLU HERKES BEDELİNİ ÖDEYECEK, YANDAN BAKMAK EL ATMAMAK OLMAZ,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000