12 Nisan 2010, Pazartesi 09:10:24

KTHY’nin uçuş garantisi Akpınar’dan

Kıbrıs Postası yazarlarından Levent Özadam, KTHY'deki son durumu köşesine taşımış... İşte Özadam'ın o yazısı...
  • Sn Genel Müdürüm şirketimiz KTHY sizin gibi Genel Müdür'e her zaman ihtiyacı var.Lütfen personellerin ve onların ailelerinin duaları ve sizlerinde tecrübeleri sayesinde bu şirket ayağa kalkar.Bizler sizin önderliğinde her zaman çalışmaya hazırız.Heryerde herzaman göklerde KTHY.
  • arkadaşım belki çiftlik gibi yonetiliyordu dediğin gibi ama tablo ortada istatistikler ortada..demekki bu ülke dünyayla tanışınca zarar gördü demekki bilindiği gibi yönetilmesi gerekiyordu..30 yıl boyunca diyorsun Rauf Denktaş kendi isteğiylemi başta kaldı..bırakmasa halk yine zorla seçerdi.Talat ve ekibi daha göremezdi o koltukarın yüzünü..bunu kaldıramıyacak adam zaten başına geçmez devletin...Ama bir gerçek varki rumun isteğiyle bu ülke büyümez onların istedikleriyle ancak ada kendilerine kalır..Türkiye yönetimide ada çıksın ister...son olarak Atamızın bir sözünü söylemek isterim :Efendiler, Kıbrıs düşman elinde bulunduğu sürece bu bölgenin ikmal yolları tıkanmıştır. Kıbrıs’a dikkat ediniz. Bu Ada bizim için çok önemlidir..
  • de ki öyle "kpt" efendi sana ne.sen adayım diyorsan ortaya çık deklare et;yok yemiyorsa KAPA GAGANI OTUR OTURDUĞUN YERDE laga luga yapma tamam mı aslanım!!!
  • 1. Ahmet Akpınar'ın şirket genel müdürlüğünden alınması ve yerine Bilal Ekşi'nin atanması, bu şirketin UBP yönetiminde olduğu için hiçbişey ifade etmez. 2. Ahmet Akpınar görevini doğru bir şekilde yaptı, şuanda da doğru yapıyor. 3. KTHY için çıkış yolları, iflas edip kapatılması, THY altına çekilip THY idaresinde bir ticari ünvan ile işletilmesi, yada borçlarının silinip özelleştirilmesidir. 4. Kıbrıs'taki politik düzen ile ilgili olarak dışardan görüp konuşanlara ithafen, AK Parti'nin maddi ve politik olarak desteklediği taraf, Mehmet Ali Talat ve oluşumudur. KTHY hükümet şirketi olduğu sürece yaşamadı mümkün değildir.
Genel Müdür Bilal Ekşi’nin istifası ile boşalan göreve eski Genel Müdür Ahmet Akpınar vekaleten atandı. KTHY uçaklarının uçuş güvenliği ve garantisi Akpınar’a devredilirken, Akpınar’ın ise bu görevi Çarşamba gününe kadar kabul ettiği eğer bu güne kadar yeni genel müdür atanmazsa KTHY’den istifa edeceği öğrenildi. Bu arada KTHY çalışanlarının büyük bir bölümü eksi müdürleri Ahmet Akpınar’ın yeniden genel müdürlük görevine getirilmesini ve dışarıdan getirilecek müdürlerin kurumda yaşama şansı olmadığı görüşünde birleşiyorlar.
 
S.Denktaş: 1 Mayıs’a kadar sabredin!
 
KTHY’nin sorunlarla boğuşan hostesleri ile özel bir toplantı yapan DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, hosteslere hitaben yaptığı konuşmada 1 Mayıs 2010 tarihine kadar sabırlı olmalarını bu tarihten sonra sorunlarının çözülmesi için bir takım girişimlerde bulunacağını söyledi. Serdar Denktaş’ın bu sözleri hostesler arasında “1 Mayıs’ta yeni koalisyon kuruluyor mu?” yorumlarına neden oldu.

Levent ÖZADAM
KIBRIS POSTASI
KTHY’nin uçuş garantisi Akpınar’dan

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 8 yıl önce
Sn Genel Müdürüm şirketimiz KTHY sizin gibi Genel Müdür'e her zaman ihtiyacı var.Lütfen personellerin ve onların ailelerinin duaları ve sizlerinde tecrübeleri sayesinde bu şirket ayağa kalkar.Bizler sizin önderliğinde her zaman çalışmaya hazırız.Heryerde herzaman göklerde KTHY.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
arkadaşım belki çiftlik gibi yonetiliyordu dediğin gibi ama tablo ortada istatistikler ortada..demekki bu ülke dünyayla tanışınca zarar gördü demekki bilindiği gibi yönetilmesi gerekiyordu..30 yıl boyunca diyorsun Rauf Denktaş kendi isteğiylemi başta kaldı..bırakmasa halk yine zorla seçerdi.Talat ve ekibi daha göremezdi o koltukarın yüzünü..bunu kaldıramıyacak adam zaten başına geçmez devletin...Ama bir gerçek varki rumun isteğiyle bu ülke büyümez onların istedikleriyle ancak ada kendilerine kalır..Türkiye yönetimide ada çıksın ister...son olarak Atamızın bir sözünü söylemek isterim :Efendiler, Kıbrıs düşman elinde bulunduğu sürece bu bölgenin ikmal yolları tıkanmıştır. Kıbrıs’a dikkat ediniz. Bu Ada bizim için çok önemlidir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
de ki öyle "kpt" efendi sana ne.sen adayım diyorsan ortaya çık deklare et;yok yemiyorsa KAPA GAGANI OTUR OTURDUĞUN YERDE laga luga yapma tamam mı aslanım!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
1. Ahmet Akpınar'ın şirket genel müdürlüğünden alınması ve yerine Bilal Ekşi'nin atanması, bu şirketin UBP yönetiminde olduğu için hiçbişey ifade etmez. 2. Ahmet Akpınar görevini doğru bir şekilde yaptı, şuanda da doğru yapıyor. 3. KTHY için çıkış yolları, iflas edip kapatılması, THY altına çekilip THY idaresinde bir ticari ünvan ile işletilmesi, yada borçlarının silinip özelleştirilmesidir. 4. Kıbrıs'taki politik düzen ile ilgili olarak dışardan görüp konuşanlara ithafen, AK Parti'nin maddi ve politik olarak desteklediği taraf, Mehmet Ali Talat ve oluşumudur. KTHY hükümet şirketi olduğu sürece yaşamadı mümkün değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000