29 Ocak 2010, Cuma 12:50:53

KTHY uçağı arıza yaptı

Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) İstanbul’dan Lefkoşa’ya gitmesi gereken uçağı arıza yapınca, salonda 3 saati aşkın süre beklemek zorunda kalan yolcular isyan etti.
  • Ercan havalimanı çevresindeki sık tekrar eden sis oluşumları , divert edişlere sebep olmakta vede Türkiye den gelişleri geciktirmekte hatta yolcuların hotele aktarılmalarına sebep olmakta. Zaten mali durumu kötü olan bir şirketin ana üssünde bu durumun sık olması işleri daha da kötüye götürmekte. Derim ki Bir ILS sistem kurulması ; düşünülmesi mantıklıdır.
  • kthy yi sizin gibi iş bilmezler bu hale getirdi biri vardı aglayarak 01-01-2010 da istifa edecekti adam olsa ederdi
  • senin başına taş büşsün ezilesin
  • Ne oldu Sn Genel müdür geldi şirket daha feci oldu galiba.

Aralarında tekerlekli sandalyelerde oturan ve yaşlı olan yolcuların da bulunduğu grup, kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini belirterek görevlilerle tartıştı.

TC-TCC kuyruk tescilli Airbus 320-232 tipi uçak sabah 09.30’da kalkacağı için saat 08.00’den itibaren dış hatlar terminali 213 numaralı arınmış salona yolcu almaya başladı.

YK – 002 sefer sayısıyla Lefkoşa’ya gidecek olan 67 yolcu aramadan geçtikten sonra salonda beklemeye başladı. Ancak aradan saatler geçmesine rağmen aynı salonun körük bölümünde bekleyen uçak bir türlü yolcu almadı.

Bunun üzerine yolcular salondaki görevlilerden bilgi istediler. Ancak görevliler kendilerine de kaptan tarafından bilgi verilmediği için ne olduğunu bilmediklerini söyleyince kıyamet koptu.

Yolculardan Özlem Bülbül T.C. vatandaşı olduğunu ancak işi icabı Kıbrıs’ta oturduğunu yanında da bir hastası olduğunu belirterek, "Böyle şey görmedim. Üç saati geçti salonda bekliyoruz. Bir bilgi veren yok. Parça değişecek, onu deniyoruz diyorlar. Çaresiz kaldık " dedi.

KTHY Yetkilileri uçağın göstergelerinde arıza olduğunu, çalışmanın devam ettiğini, gerekirse uçağı değiştirip yolcuları başka bir uçakla göndereceklerini söylediler.

KTHY uçağı arıza yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ercan havalimanı çevresindeki sık tekrar eden sis oluşumları , divert edişlere sebep olmakta vede Türkiye den gelişleri geciktirmekte hatta yolcuların hotele aktarılmalarına sebep olmakta. Zaten mali durumu kötü olan bir şirketin ana üssünde bu durumun sık olması işleri daha da kötüye götürmekte. Derim ki Bir ILS sistem kurulması ; düşünülmesi mantıklıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kthy yi sizin gibi iş bilmezler bu hale getirdi biri vardı aglayarak 01-01-2010 da istifa edecekti adam olsa ederdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
senin başına taş büşsün ezilesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ne oldu Sn Genel müdür geldi şirket daha feci oldu galiba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000