12 Kasım 2010, Cuma 15:58:00

KTHY ÇALIŞANLARINA BAYRAM YARDIMI

Aydınlık Yarınlar Hareketi, Hava-Sen'in başlatmış olduğu gıda kampanyasına destek verdi. AYH yöneticilerinden Başkan Anıl Kaya bir heyetle Hava-Sen' i ziyaret ederek sendika başkanı Burhan Atakan, Sendika yetkilileri ve mağdur KTHY çalışanları ile görüştü.
  • Türkiye düşmanı sendikanın getirmek istediği nokta buydu. Ve geldiniz. Sendikanız kurtarsın sizi bakalım. Grev dediler yaptınız. Eylem dediler yaptınız. İşe gelenleri dövdünüz. Hırsızları savundunuz. Paralarıda sendikadan isteyin. Bu sendika olduğu sürece 1 kuruş yardım yapılmaz size.
  • ben bilirimki 1 ay işe gitmeyip kthy dan maaş alan personel varr hemde hostes
  • KTHY çalışanın tek bir günahı ve yanlışı vardır. O da bu TC düşmanı sendikaya üye olması. Sendikacıların yüzünden sabah akşam grev yaptılar. TC Büyükelçiliği önünde çığırtkanlar gibi bağırıyorlardı. Ne oldu ? Hadi şimdi ödeyin bakalım şimdi personelinizin parasını. Bu sendikaya herşey müstahaktır. Beter olsun.
  • Lütfen KTHY Kıbrıs personeline yardım diyelim çünkü bizler Türkiye personellerinin Allah'dan başka yardım edecek kimsesi yok . Biz ne maaş ne tazminat ne de bayram yardımı alabildik. Biz de bu şirketin çalışanıydık grev yapmadık , şirketi zarara uğratmadık yaşadıklarmıza bakın KKTC Hükümeti TC Hükümetine olan hırsını bizden çıkarıyor galiba ne dersiniz????
Görüşmede konuşan AYH Başkanı Anıl Kaya, KTHY konusunun KKTC'nin bugüne dek en büyük fiyaskosu olduğunu dile getirdi.

Buradaki insanların, KTHY çalışanlarının artık akıl sağlığı sıkıntıya girmiş durumdadır diyen Kaya, devletin ve bankaların alacakları konusunda gereklerini yaptıklarını ancak işsizlik dahi alamayan çalışanların bu yükümlülüklerini nasıl yerine getirecekleri konusuna kimsenin yanıt vermek istemediğini üzülerek gördüklerini dile getirdi.

"Demek ki sözün de sonu varmış" diyen başkan Kaya, yaşanan durumu sözün bittiği yer olarak nitelendirdi.

İnsanını bu duruma getiren sorumluların zevki sefa içinde sokaklarda gezindiğinin bilindiğini gündeme getiren Kaya, "Kırk yılda yaşanan tüm beceriksizliklerin faturasını zavallı Kıbrıs Türk halkı ödemiştir, şimdi de sıra KTHY çalışanlarındadır" dedi.

21.yüzyılda devlet kurumundan durdurularak işsizlik parası ödenmeyen insanlara, ikinci bir örnek bulmanın imkansız olduğuna işaret eden Kaya, "Şu anda sizlerin anlattıklarından dolayı hissettiklerimi, yaşanan mağduriyetleri ve KTHY çalışanlarının eşlerini çocuklarını düşünmek bile istemiyorum" diye konuştu.

Bugüne kadar miyop siyasetin ve verilen sözlerin eski defterlere bakılarak bulunmasının ve bu günlerin tarih sayfalarındaki yerini alacağının altını çizen Kaya, "Bizler Aydınlık Yarınlar Hareketi olarak mağdur KTHY çalışanının yanında olacağız" ifadelerini kullandı. Kaya, şöyle devam etti:

"Düşününüz ki siz eğitim ve turizm adası olduğunuzu iddia edeceksiniz ve uçak biletlerinin iki katı, hatta üç katı olmasına hiçbir müdahalede bulunamayacaksınız".

Halkımızın ve birçok sektörün çok büyük bedel ödediğine dikkat çeken Kaya, bu bedelin havada kalamayacağını ve bir gün hesap sorulacağını vurguladı.

Hareketin Hava-Sen 'e bundan sonraki mücadelesinde destek olacağını yineleyen Kaya, "Bizler de sizinle beraber omuz omuza mücadelenize destek olacağız" dedi ve yaşanan mağduriyetinin ve verilen sözlerin havada kalması, artık kişileri değil seçimleri tartışılır duruma getirdiğini söyledi.

"Gelen geçen hükümetlerle Kıbrıs Türk halkının sorunları çözülmeyecek, hatta artarak devam edecekse neden seçim yapılsın sorusu da gündeme gelir" diyen Kaya, tüm kesimlerin aklını başına almasının zamanının geldiğine ve siyaset kurumunun bu halka bir şeyler verme zorunluluğuna dikkat çekti.

Halkın tansiyonunun da önemli ölçüde yükseldiğini vurgulayan Kaya, "Gelecek endişesi duymayan çok küçük bir zümre dışında bu memlekette şu anda herkes gelecekten çocuklarının geleceğinden endişe duymaktadır" dedi.

Ziyarette konuşan AYH yöneticisi ve Saray Bisküvileri Kıbrıs Distribütörü iş adamı Mustafa Kırmızı da iki önemli onur kırıcı meselenin yaşandığını,
bunlardan birincisinin bayrak taşıyıcı havayolunun batırılması ile tüm Kıbrıs Türk halkının onuru kırıldığını söyledi.

Kaya, bunlardan İkincisinin de KTHY çalışanlarının maaşsız ve yardım toplamaya muhtaç pozisyona terk edilmesi olduğunu belirtti.

Kıbrıs Türk halkının onurlu bir halk olduğunun altını çizen Kırmızı ise, "Gelmemiz gereken nokta bu olmamalıydı" diye belirtti.

Yaşanan trajedinin ne demek olduğunu tahmin edebildiğini söyleyen Kırmızı, bugün buraya üzülerek ve çekinerek KTHY çalışanları evlerine bayramlık ikram götürsün maksadı ile Saray bisküvilerinden bir paketle geldiğini vurgularken, "Bizleri bu hale getirenler yaşattıkları mağduriyeti de ortadan kaldırmakla mükelleftirler" diye sözlerine ekledi.

İşsizlik parası dahi alamayan çalışanların pozisyonunun devletin bir ayıbı olduğunu ve suç olduğunu düşündüklerini vurgulayan Kırmızı, "Ne yazık ki iş dünyası da çok kötü bir dönemden geçmektedir, üzülerek söylüyorum ki bizler de işadamları olarak bugün KTHY çalışanlarına iş imkanı yaratarak katkı sağlayamıyoruz" diye konuştu.

Siyasilere bu memlekette yakında güven diye bir şeyin kalmayacağını söyleyen Kırmızı, hal böyle iken söylenen sözlerin atılan nutukların önemini yitirdiğini söyledi.

Sendika Başkanı Buran Atakan da, ziyaretlerden ve halkın ilgisinden duydukları mutluluğu dile getirirken "Halkımızı yanımızda görmek tek tesellimiz olmaktadır" ifadelerini kullandı.

Bundan sonra da mücadelelerinin süreceğini vurgulayan Atakan bu halkın bu işin peşini bırakmayacağını dile getirdi.

(Kıbrıs Postası)
KTHY ÇALIŞANLARINA BAYRAM YARDIMI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 8 yıl önce
Türkiye düşmanı sendikanın getirmek istediği nokta buydu. Ve geldiniz. Sendikanız kurtarsın sizi bakalım. Grev dediler yaptınız. Eylem dediler yaptınız. İşe gelenleri dövdünüz. Hırsızları savundunuz. Paralarıda sendikadan isteyin. Bu sendika olduğu sürece 1 kuruş yardım yapılmaz size.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ben bilirimki 1 ay işe gitmeyip kthy dan maaş alan personel varr hemde hostes

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
KTHY çalışanın tek bir günahı ve yanlışı vardır. O da bu TC düşmanı sendikaya üye olması. Sendikacıların yüzünden sabah akşam grev yaptılar. TC Büyükelçiliği önünde çığırtkanlar gibi bağırıyorlardı. Ne oldu ? Hadi şimdi ödeyin bakalım şimdi personelinizin parasını. Bu sendikaya herşey müstahaktır. Beter olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Lütfen KTHY Kıbrıs personeline yardım diyelim çünkü bizler Türkiye personellerinin Allah'dan başka yardım edecek kimsesi yok . Biz ne maaş ne tazminat ne de bayram yardımı alabildik. Biz de bu şirketin çalışanıydık grev yapmadık , şirketi zarara uğratmadık yaşadıklarmıza bakın KKTC Hükümeti TC Hükümetine olan hırsını bizden çıkarıyor galiba ne dersiniz????

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000