19 Şubat 2012, Pazar 09:08:51

"GEREKİRSE BAŞBAKAN'A ÇIKACAĞIZ"

Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) iflasından dolayı mağdur olan İngiltere’deki 4 bin yolcunun yanı sıra turizm acenteleri, KKTC hükümetinden herhangi bir yardım göremeyince, Ankara’ya başvurma kararı aldı. Mağdurlar “Türkiye Başbakanı’na kadar gitme kararlılığında’ olduklarını bildirdi.
  • Hicbir devlet mekanizmasinin duzgun calismadigi Haklinin hakkini hicbir zaman alamadigi, Buna Yasal mekanizmalar dahil, bu yer ancak SOMALIYA olur.
  • BİZİM PARAMIZLA UÇAKLAR ALINDI . ŞİMDİ SATILINCA BİZİM CEBİMİZEMİ GİRECEK YOKSA KİMİN. AYRICA ŞEREFSİZLER GİTSİNLER İNGİLİZ BBLARINDAN İSTESİNLER. ORASI AYRI DEVLET DEGILMI USTELIK. RUMKARDEŞLERİNİZDEN İSTEYİN. HERKEZ SEVDİĞİYLE BERABERDİR. SİZDE AHİRETTE RUM VE İNGİLİZLERLE KARDEŞ OLURSUNUZ. AHİRETTE BARI YAKAMIZDAN DÜŞÜN.
  • Zeki Ziya ve burhan atakan denilen vatandaşlar yüzünden o şirket batmıştır...planlar işledi ama cin ali yemedi ;) siz anladınız önce eşşegi öldürüp öyle satın alacaktınız emme cin ali uyandı işe degilmi Zeki Ziyaaaaaaa :) sen iyi bilirsin bu işleri ama tören bitmiştir artık..
  • Bastır parayı kur havayolunu. Tutan mı var. Benim vergilerimden de elini çek! Kıbrıs'a yeteri kadar havayolu uçuyor. Fiyatlar son derece düşük. Devlet şirketi olmayınca parazit acentalar para kazanamıyor. Vatan millet edebiyatı yapıyorlar.
Bir grup KTHY mağduru geçtiğimiz gün Londra’daki İngiltere Alevi Kültür Merkezi’nde (İAKM- Cemevi) düzenlenen toplantıda bir araya geldi

İAKM- Cemevi tarafından organize edilen toplantıda buluşan mağdurlar, KTHY’nin iflasının ardından bir buçuk yıl geçmesine rağmen mağduriyetlerinin karşılığı olarak hiçbir hak alamadıklarını kaydederek, yetkililerden konuya sahip çıkmalarını talep etti.

Toplantıda konuşan Cemevi Başkanı İsrafil Erbil, İngiltere’de yaklaşık 4 bin bilet sahibi yolcunun mağdur olduğunu söyledi.

Erbil, “Zor durumda kalan yolcular ve tur operatörleri KKTC Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı’na, geçen yıl Londra’ya gelen başbakan İrsen Küçük’e mağduriyetlerini anlattılar. Sorunların çözümü için sözler verildi ama hiçbiri tutulmadı” dedi.

Erbil, Cemevi olarak birçok vatandaşın kendilerine yaptığı başvurular üzerine KKTC Londra Temsilciliği ile bizzat temas kurduklarını ancak hiç bir muhatap bulamadıklarını kaydetti.

Erbil konuşmasına şöyle devam etti:
“Bu toplantının gündeme gelmesi üzerine KKTC Londra Temsilciliği’nden e- mail aldık. Bu toplantıdan sonra pazartesi günü bizzat KKTC Londra Temsilciliği’ni ziyaret ederek mağdurların durumunu anlatacağız. Netice alamazsak, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı da dahil konuyu her merciye taşıyacağız.”

(Gazete Kıbrıs)

"GEREKİRSE BAŞBAKAN'A ÇIKACAĞIZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 6 yıl önce
Hicbir devlet mekanizmasinin duzgun calismadigi Haklinin hakkini hicbir zaman alamadigi, Buna Yasal mekanizmalar dahil, bu yer ancak SOMALIYA olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
BİZİM PARAMIZLA UÇAKLAR ALINDI . ŞİMDİ SATILINCA BİZİM CEBİMİZEMİ GİRECEK YOKSA KİMİN. AYRICA ŞEREFSİZLER GİTSİNLER İNGİLİZ BBLARINDAN İSTESİNLER. ORASI AYRI DEVLET DEGILMI USTELIK. RUMKARDEŞLERİNİZDEN İSTEYİN. HERKEZ SEVDİĞİYLE BERABERDİR. SİZDE AHİRETTE RUM VE İNGİLİZLERLE KARDEŞ OLURSUNUZ. AHİRETTE BARI YAKAMIZDAN DÜŞÜN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Zeki Ziya ve burhan atakan denilen vatandaşlar yüzünden o şirket batmıştır...planlar işledi ama cin ali yemedi ;) siz anladınız önce eşşegi öldürüp öyle satın alacaktınız emme cin ali uyandı işe degilmi Zeki Ziyaaaaaaa :) sen iyi bilirsin bu işleri ama tören bitmiştir artık..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bastır parayı kur havayolunu. Tutan mı var. Benim vergilerimden de elini çek! Kıbrıs'a yeteri kadar havayolu uçuyor. Fiyatlar son derece düşük. Devlet şirketi olmayınca parazit acentalar para kazanamıyor. Vatan millet edebiyatı yapıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000