03 Eylül 2011, Cumartesi 14:40:56

"ESKİ ÇALIŞANLAR İSTİHDAM EDİLECEK"

Uzun bayram tatili sonrasında yoğun bir çalışma temposuna ailesi ile birlikte Karpaz’da dinlenerek hazırlanan KKTC Başbakanı İrsen Küçük, son gelişmeleri ve hükümetin hedeflerini değerlendirdi...
  • ÇOK KOMİKSİNİZ 2007 DE ÇIKANIN NE ALAKASI VAR :)
  • 2007 yılı başında ekonomik gerekçeler sebep gösterilerek işten çıkarılan herkes tekrar devlette işe alınacak Mı?
  • 13.ve 14. maaşları geri vereceklermiş istihdam için
  • Kimsenin personel bir kini yok. Ama sendikaya karşı herkesin kini var. Şirketi göz göre göre batırdı şimdi de çadırlarda sözde eylemler ve ajitasyon yapmaya çalışıyor. Bunları daha önce düşünecektiniz diyeceğim ama sizde o vizyon yok ki ? Devlet işe alacağına sendika maaş ödesin.
Gündem Kıbrıs Gazetesi'nin haberine göre; son bayram tatilinde 600’ün üzerinde uçak seferin gerçekleştiğini anlatan Başbakan İrsen Küçük, yaşanan hava trafiğini yoğunluğu ve Pazar günü beklenen rekor sefer sayısının Ercan Devlet Havalimanı’nın yetersizliğini bir kez daha gözler önüne serdiğini belirtti. Küçük, turizmdeki hedeflere ulaşılırken, hedefleri büyütmek için Ercan’ın özelleştirme programı çerçevesinde özelleştirilmesi, dolayısıyla da kapasitesinin artırılarak geliştirilmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Yeni yasama yılında Meclis komitelerinde 60 civarında yasanın bulunduğunu kaydeden Küçük, tatil öncesinde komitelerin yaz tatili boyunca çalışmaya devam etmesi konusunda alınan karara uyulduğunu ve epey bir yol kat edildiğini söyledi.
 
Pazartesi saat 11:00’de Başbakanlıkta UBP’li komite üyeleri ile özel bir toplantı gerçekleştireceğini de açıklayan Başbakan İrsen Küçük, komite üyelerinden süratle çalışmalarını tamamlamalarını ve bekleyen yasaları Genel Kurula sevk etmelerini isteyeceğini söyledi.

Ayrıca yasada Kıbrıs Türk Havayolları eski çalışanlarının durumu ile ilgili özel maddelerin de bulunduğunu açıklayan Başbakan Küçük, özelleştirme yasası kapsamında dileyen KTHY çalışanının devlet kadrolarında istihdamının önünün açıldığını müjdeledi. Yasaya göre Kıbrıs Türk Havayolları eski çalışanları içerisinde dileyen devlet kadrolarında istihdam edilecek. 
"ESKİ ÇALIŞANLAR İSTİHDAM EDİLECEK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
ÇOK KOMİKSİNİZ 2007 DE ÇIKANIN NE ALAKASI VAR :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
2007 yılı başında ekonomik gerekçeler sebep gösterilerek işten çıkarılan herkes tekrar devlette işe alınacak Mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
13.ve 14. maaşları geri vereceklermiş istihdam için

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kimsenin personel bir kini yok. Ama sendikaya karşı herkesin kini var. Şirketi göz göre göre batırdı şimdi de çadırlarda sözde eylemler ve ajitasyon yapmaya çalışıyor. Bunları daha önce düşünecektiniz diyeceğim ama sizde o vizyon yok ki ? Devlet işe alacağına sendika maaş ödesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000