20 Aralık 2012, Perşembe 09:50:20

49 TL’YE UÇURANLAR ŞİMDİ NEREDE?

KKTC Hava Taşıyıcıları Çalışanları Sendikası (Hava-Sen) Başkanı Buran Atakan, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) bir gecede nasıl kapatıldığının unutulamayacağını söyledi.
  • Belediye iscilerinize paralarini odeyin !! Sonra efelik taslayin !! Maas odeyemecek kadar aciz bir devletiniz mi var ? O zaman susacaksin ;)
  • Aslında çekip gitmeliyiz doğru hazır ekonomi bukadar kötüyken sizi salmalı. KTHY gitti diye bukadar sızlayan bir grup insansınız... Gerçekten aslında akdenize çıkış kapısına ihtiyacımız yok. Şu anki anlaşmalar rahatça uçuş ve çıkışa izin veriyor. Zaten Türkiye yi istemediklerini bir çok defa dile getirdi bu grup. Bizim gerçek düşmana ihtiyacımız var sizin gibi iki yüzlü dostlara değil. Rumlar da sizi isterken everin artık ya.
  • Madem ki bu ülke size bu kadar rahatsızlık veriyor neden çekip gitmiyorsunuz????? Lütfen buna cevap verin. Şehitleri her zaman anıyoruz ama keşke Türkiye bunları bizim için yaptığına bizleri inandırabilseydi. Görüyorum ki amaç Güney sahillerini korumak. Yalanda söyleyin lütfen. Kıbrıs'ı kendi toprağı gibi görüyor ama bilin ki bu hiçbir zaman gerçek olmayacak. Siz istiyorsunuz ki biz hep 1960 larda kalalım. Rum ile hep düşman kalalım. Ama bu insanların yüzyıllarca beraber yaşadıklarını hiç hesaba katmıyorsunuz. Başka devletlerin hırsları yüzünden birbirine düşürülen bu halk gerçekleri çok iyi biliyor. Parayı verdim herşey benim zihniyeti ile olmuyor bu işler. Herşeyin de bir karşılığı vardır değil mi???? Sen kira parası ödemiyor musun ???
  • Orası neresi ? Ben haritada nede chartlar da öyle bir yer görmedim.

Yaptığı yazılı açıklamada EL-SEN’e seslenen Atakan, “Yüzde yüzü devletin olan KTHY’nın çalışanlarına işsizlik parası dahi ödenmeden on sekiz ay sokakta kaldıklarını, yarı maaşa işe girmek zorunda bırakıldıklarını, iki yıl geçmiş olmasına rağmen İhtiyat Sandığı yatırımlarının yapılmadığını, tazminatlarının ödenmediğini sizlere hatırlatır ve özelde kurumunuza, genelde tüm kurumlarımıza sonuna kadar sahip çıkmanız yönünde yaşayan ölüler olarak sizleri uyarırız” ifadelerini kullandı.

Atakan, açıklamasında halka da seslenerek, KTHY’nin KKTC’nin “dünyaya açılan penceresi, öz malı, onuru ve gururu” olduğunu ifade etti ve KTHY’nin batışının ardından uçak şirketlerinin yüksek fiyatlarla halkı adeta sömürmeye başladıklarını savundu.

Atakan, KTHY yok edildikten sonra İstanbul’a 780 TL’ye gidip gelindiğini; 49 TL’ye kampanya yapanların şimdi ortada olmadığını iddia etti.

Atakan “Sevgili halkımız, Elektrik Kurumu’nu sıkıntıya sokan, bilinçli olarak ödenmeyen borçlardır. Bu güzide kurumumuzu kaybetmek ve fahiş elektirik faturaları ödemek istemiyorsak kurumumuza hep birlikte sahip çıkalım. Tüm kurumlarımıza sahip çıkalım çünkü bizim gibi küçük toplumlar ancak ve ancak kurumlarıyla ayakta durabilirler” ifadelerine de yer verdi.

49 TL’YE UÇURANLAR ŞİMDİ NEREDE?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Once ~ 5 yıl önce
Belediye iscilerinize paralarini odeyin !! Sonra efelik taslayin !! Maas odeyemecek kadar aciz bir devletiniz mi var ? O zaman susacaksin ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haklısın ~ 5 yıl önce
Aslında çekip gitmeliyiz doğru hazır ekonomi bukadar kötüyken sizi salmalı. KTHY gitti diye bukadar sızlayan bir grup insansınız... Gerçekten aslında akdenize çıkış kapısına ihtiyacımız yok. Şu anki anlaşmalar rahatça uçuş ve çıkışa izin veriyor. Zaten Türkiye yi istemediklerini bir çok defa dile getirdi bu grup. Bizim gerçek düşmana ihtiyacımız var sizin gibi iki yüzlü dostlara değil. Rumlar da sizi isterken everin artık ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cypriot ~ 5 yıl önce
Madem ki bu ülke size bu kadar rahatsızlık veriyor neden çekip gitmiyorsunuz????? Lütfen buna cevap verin. Şehitleri her zaman anıyoruz ama keşke Türkiye bunları bizim için yaptığına bizleri inandırabilseydi. Görüyorum ki amaç Güney sahillerini korumak. Yalanda söyleyin lütfen. Kıbrıs'ı kendi toprağı gibi görüyor ama bilin ki bu hiçbir zaman gerçek olmayacak. Siz istiyorsunuz ki biz hep 1960 larda kalalım. Rum ile hep düşman kalalım. Ama bu insanların yüzyıllarca beraber yaşadıklarını hiç hesaba katmıyorsunuz. Başka devletlerin hırsları yüzünden birbirine düşürülen bu halk gerçekleri çok iyi biliyor. Parayı verdim herşey benim zihniyeti ile olmuyor bu işler. Herşeyin de bir karşılığı vardır değil mi???? Sen kira parası ödemiyor musun ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kibris mı? ~ 5 yıl önce
Orası neresi ? Ben haritada nede chartlar da öyle bir yer görmedim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000