05 Eylül 2016, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • hamdi ve temel efendiler, fetöcülere hep göz yumdular,destek verdiler,kolladılar,işe alıp,makam verdiler ve serbestçe dolaşıyorlar ! ayrıca ilker'in geçmişte şaibesinin çok olduğu (internette var) ve fetöcülerin bunların detaylarını bildiklerinden koz olarak kullandıkları o yüzden ilker'in bunlara birşey yapamadığı da konuşulanlar arasında!
  • Murat Bey, diye diye dilimizde tuy bitti,nedir bu fetoculeri koruma meraki anlasilir yani yok. Aytekin Ozel,donemin New York Muduru Ihsan Baytan tarafindan memur olarak ise aliniyor.FETOculer 6 ay icinde hemen ABDde istasyon sefi olmasini istiyorlar,Ihsan Baytan reddediyor.Buraya dikkat tam 6 ay sonra halen Houston Muduru olan Adem Ekmekci, bu sahsin fetoculerce sef yapilmasina itiraz edemiyor ve Aytekin Ozel halen 15 temmuz hain darbe girisimine ragmen koltugunu koruyor.Bu bilinmeyenli denklem problemini cozebilen varsa beri gelsin dostlar.
  • Halkın vergilerini ve yetimin hakkını az buz parada değil 300 milyon usd'ı bu bankaya yatıranlar acil olarak görevden alınmalıdır. Nasıl iş bu?
  • Ben bu saatten sonra THYde bir fetö operasyonu olmayacağını düşünüyorum. Gerekçesi: Ilker beyin basiretsizliği - ya ilker bey fetöcü yada fetöcüler dinleme ile ilker beyin bir açığını yakaladı. Yada ilket beyin özel büro müdürü (şimdi başkan) fetöcü olduğundan ilker beyi kandırıyor. Ilker bey eskiden suçu Temel beye atardı. Şimdi tüm güç elinde olduğu halde fetö operasyonu yapmıyorsa bunun tek sorumlusu ILKER BEYDIR.…

Yırtın atın o diplomaları - Fetöcü THY'lilere dokunulmayacak mı?

Kabin memurluğunun  son yıllarda rağbet görmesinin bana göre iki nedeni var: “ Hem dünyayı gezer yeni yerler görürüm hem de üzerine para kazanırım” düşüncesi… Bir süre sonra bu iki cazibeden ilki bıkkınlığa neden olsa da mesleğe yeni adım atanlar için hala bir cazibe yaratıyor. Böyle olunca kabin memurluğu mesleğine ilgi arttıkça artıyor.  Üniversiteler ve hatta liseler kabin memurluğu bölümleri açarak eğitimler veriyor. Üniversitelerde hazırlıkla beraber üç yıl, liselerde 4 yıl boyunca kabin memurluğu eğitimi veriliyor.  Üstelik bunun için yıllık 10-15 bin TL paranızı alıyorlar.

Lise ve üniversiteleri geçtim. Son dönemde özel kurslar da peydah olmaya başladı. Onlar da mesleğin cazibesine kapılan adayların zaaflarını kullanmanın peşine düştüler. Uydurma bir mock up (uçak kabini) kurarak sözde kabin memuru eğitimleri veriyorlar. Ne üniversitelerin ne liselerin ne de bu kursların kabin memurluğu alımlarında bir etkisi oluyor. Çünkü bu okullardan sertifika ya da diploma almak sizin hiçbir işinize yaramadı, yaramıyor, yaramayacak. Sadece havayollarının anlaşmalı olduğu üniversitelerdeki kısa süreli kabin memurluğu eğitim programlarına katılırsanız iş garantisi verilebiliyor. O üniversitelerin hangileri olduğu da zaten havayollarının internet sitelerinde yazıyor.
Bunların dışındaki eğitim kurumları sadece ve sadece hayal satıyor, karşılığında paralarınızı alıyor.

Buradan tekrar tekrar uyarıyorum…
O eğitim kurumlarının ellerinize tutuşturdukları sertifikaların, diplomaların ne Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ne de havayolu açısından bir geçerliliği var. Yırtın atın çünkü işe yaramazlar. Üniversite ile anlaşmalı bir ikisi dışında her havayolu kendi eğitimini kendi verir. Bunu aklınızdan çıkarmayın, paranızı sokağa atmayın…

HAVA İŞ KOOPERATİFİNDE AKLIMA TAKILANLAR

Hava İş Sendikası, THY çalışanları için kooperatif arsasını nihayet satın aldı. Sıfır beklenti, sonsuz mutluluk sözündeki gibi, beklentim düşük olduğu için THY çalışanları adına sevincim de daha fazla oldu.

Arsanın konumu, maliyeti, komisyoncu vs. bunların şu an için bir önemi yok. Ben arsanın alınabileceğine dahi ihtimal vermediğim için arsa ile ilgili yorum yapmayacağım.  Şimdilik Hava İş Sendikası keş parayı üyeden aldı mal sahibine verdi ve işin ilk etabını geçti.
Benim asıl merak ettiğim kısım bundan sonrası için. Sendikanın açıklamalarından kooperatif için arz/talep konusunda bir fark olduğunu anlıyoruz. Arsa üzerine 500 daire yapılacak dolayısıyla para yatıran 750 THY çalışanından 250’sine paraları yüzde 10’luk faizle birlikte iade edilecek. Sendikanın dediğine göre, yaptıkları anket sonucu ayrılmak isteyenler olmuş ve onların ayrılmalarıyla arz/talep eşitlenecekmiş.

Şimdi sendikaya soralım…

1-      Arsayı almadan bir ay önce yaptığın anketin sonucu ile arsa aldıktan sonraki anketin sonucu aynı olur mu?
2-      Madem anket ile kimlerin eleneceğine karar verilecekse anket neden arsa alınmadan önce yapıldı?
3-      Birilerini saf dışı bırakmak için mi anket  arsa alınmadan önce yapıldı?
4-      Arsa ortada yokken ‘ ben hakkımdan feragat ediyorum paramı verin” diyen şimdi vazgeçerse hakkını vermeyecek misiniz?
5-      Ana sözleşmede ayrılmak isteyenlerden yüzde 10 kesinti yapılacağı yazılmasına rağmen neden yüzde 10 faiz verilme kararı alındı?
6-      Kooperatif üyeleri arasında sendika üyesi olmayanlar var mı?
7-      Sendika yönetiminden kimler kooperatife üye oldu?
8-      Birden çok hisse satın alan oldu mu?
9-      Kooperatif üyeleri arasında aktif delege sayısı kaçtır?
10-   Önümüzdeki yıl yapılacak seçimlerde sandık başına gidecek delegelere kooperatif hissesi verilmesi etik midir?
11-   Fetöcülerin kamu kurumlarından temizlenmeye başlandığı 17-25 Aralık sonrası THY’den ayrılan Serdar Uygur’un kooperatifteki rolü nedir?

FETÖ&THY İLİŞKİSİ NEDEN SORGULANMIYOR?

Birkaç hafta önce THY’nin imkanlarının yıllarca Fetö’ye nasıl peşkeş çekildiğini yazdım.
FG(Fethullah Gülen) plakalı araçları…
Fetö okullarındaki öğretmenlere bedava business class biletleri…
Fetö yayınlarına reklamlar…
Fetö organizasyonlarına sponsorlukları…
Cemaat üyelerinin sistemli şekilde kuruma yerleştirilmesi...
Ve hatta o gün yazmadığım, THY’nin milyon dolarının onca banka dururken cemaat bankası Bank Asya’ya yatırılması...
Örgütle en küçük bir gönül bağı ya da maddi bağı olanlar tutuklanıp gözaltına alınırken ister istemez şunu merak ediyorum:
THY’nin 300 milyon dolarını bu bankaya yatıranlara neden ilişilmiyor?
THY’nin uçaklarını Fetöcülerin hizmetine sunanlar elini kolunu sallayarak nasıl dolaşabiliyor?
Milyonlarca liralık sponsorlukları verenler neden bu işe dahil edilmiyor?
Alanlar belli verenler belli…
Daha ne bekliyorlar anlamıyorum…

Yırtın atın o diplomaları - Fetöcü THY'lilere dokunulmayacak mı?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (59)

hamdi ve temel ! ~ 1 yıl önce
hamdi ve temel efendiler, fetöcülere hep göz yumdular,destek verdiler,kolladılar,işe alıp,makam verdiler ve serbestçe dolaşıyorlar ! ayrıca ilker'in geçmişte şaibesinin çok olduğu (internette var) ve fetöcülerin bunların detaylarını bildiklerinden koz olarak kullandıkları o yüzden ilker'in bunlara birşey yapamadığı da konuşulanlar arasında!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AYTEKIN OZEL ~ 1 yıl önce
Murat Bey, diye diye dilimizde tuy bitti,nedir bu fetoculeri koruma meraki anlasilir yani yok. Aytekin Ozel,donemin New York Muduru Ihsan Baytan tarafindan memur olarak ise aliniyor.FETOculer 6 ay icinde hemen ABDde istasyon sefi olmasini istiyorlar,Ihsan Baytan reddediyor.Buraya dikkat tam 6 ay sonra halen Houston Muduru olan Adem Ekmekci, bu sahsin fetoculerce sef yapilmasina itiraz edemiyor ve Aytekin Ozel halen 15 temmuz hain darbe girisimine ragmen koltugunu koruyor.Bu bilinmeyenli denklem problemini cozebilen varsa beri gelsin dostlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Halkın vergileri yetimin hakkı ~ 1 yıl önce
Halkın vergilerini ve yetimin hakkını az buz parada değil 300 milyon usd'ı bu bankaya yatıranlar acil olarak görevden alınmalıdır. Nasıl iş bu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tek sorumlu ~ 1 yıl önce
Ben bu saatten sonra THYde bir fetö operasyonu olmayacağını düşünüyorum. Gerekçesi: Ilker beyin basiretsizliği - ya ilker bey fetöcü yada fetöcüler dinleme ile ilker beyin bir açığını yakaladı. Yada ilket beyin özel büro müdürü (şimdi başkan) fetöcü olduğundan ilker beyi kandırıyor. Ilker bey eskiden suçu Temel beye atardı. Şimdi tüm güç elinde olduğu halde fetö operasyonu yapmıyorsa bunun tek sorumlusu ILKER BEYDIR.…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğru ~ 1 yıl önce
Teşhisiniz gayet yerinde ve her kimseniz sizi tebrik etmek istiyorum ve küçük bir ilave yapmak istiyorum müsadenizle ;İlkerin şu ana kadar şirkete artı hiçbir katkısı yok ve Hala Hamdininkini yiyor(Hamdinin mirasını)oda bitince bakalım ne yapacak????
2017 Nisanı… ~ 1 yıl önce
Darbe sırasında Ilker beyin yurtdışında olması ve 3.gunu yurda dönmesi, ve buna karşın darbe gecesi görevinin başındaymış gibi haberler yayınlanması bu dediğinizi destekliyor. Ilker bey operasyonu ertelediği her gün, kendine olumsuzluk olarak dönecektir. Benim tahminim Ilker bey THYde beklenen fetö operasyonunu yapmayacak ve 2017 Nisan'ında görevi bırakacaktır.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000