09 Kasım 2015, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • InsaAllah Lutfi Elvan olur insaAllah
  • Lütfi Elvan ın Binali Yıldırım'ın bürokratlarına kötü davrandığını da nereden çıkarıyorsunuz. Binali Yıldırım bürokratlarını o kadar şımarttı ki kendilerini kral sanıyorlardı. Özellikle DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal iyiden iyiye zıvanadan çıkmıştı. Inşaallah Binali Yıldırım tekrar ulaştırma Bakanı olmaz.
  • yazılan.yorumlara bakıyorum.da mehmet ates,selahattin yiğit gibi insanlar kurumu ne hale düsürmüs böyle. sanarsınki herkesbirbirine dusman. bir arkadasta yazmıs alt tarafa alınacaklar falanfilan yahu .kardesim.su zamandan sonra alınsalar ne olur zaten yapmadıkları kalmadıki.. otekide yazmıs orhan birdal mhpli degildidiye dogru birader mhpli değildi onun için hep kamusenci olduhep onları tuttu.kac tane akp milletvekilinin işini yaptı sadece ustlere şirin gözukeyım dıye ustlerin ısını yaptı.milletı kandırmayın artık bırdalın nereye calısmıs oldugunu bılmeyen yok. AKPorhan bırdal gibi acımasız..burokratlar yuzunden kaybetmemiş miydi?işte ekibide aynı yolda devamediyor.aynı kafa.aynı icraatlar.benim anlamadiğim bu insanların akpye olan.dusmanlıgının sebebi ne?degiliz diyorlarsa neden engel oluyorlar her işte.birilerine gelince tıkır tıkır..kılıfına uydur.hatta fikir ver.genel müdürü ikna et. akpye gelince yok.olmaz..olmuyor.su an uygun deil....cok pislikleri var cok...
  • Akparti istikrar yuruyusu sayin bakanim lutfi elvanla devam eder insallah kadrosuyla gümbür gümbür geliyor canim bakanim benim seni coj seviyorum.
  • Lutfi elvan antalyada mersinde karamanda konyada cok sevilen birisidir bolgede cok agirligi vardir bu ismi hafife almayin ulastirma bakani olacak
  • Rahat olun ulaştırma Bakanı Sayın Lütfi Elvan olacak az kaldı biraz bekleyin Lütfi Elvan'ı bu şekilde eleştirmek tam bir komedi Lütfi Elvan'dan Allah Razı olsun
  • Rahat olun ulaştırma Bakanı Sayın Lütfi Elvan olacak az kaldı biraz bekleyin Lütfi Elvan'ı bu şekilde eleştirmek tam bir komedi Lütfi Elvan'dan Allah Razı olsun
  • Dhmi de mhp liler ve kendini mhp li gosteren ateistler muthis derecede kadrolasmistir.Dhmi yoneticileri personellerini BIZDEN/BIZDEN DEGIL diye ayrima tabi tutmaktadirlar.Yazik ki, AK PARTININ HICBIR SEYDEN HABERI YOK.Ornekler verecegim; Dhmi de es durumu mazereti olan ve AK partiden torpili bulunmasina ragmen biri 2 yilda ancak tayin olabilirken , genel mudur yardimcisi ve malum daire baskani zatlar kendi adami olani "2 ayda" ve sasirmayin "sevgililerin "tayinini yapmaktalar. Hani evli de degiller. Bunun gibi bir suru ornek var . Dhmi de annesi kanser olan biri saglik durumu mazereti olmasina ragmen uzunca sure tayin olamazken ,yine kendi adamlari hicbir mazereti olmamasina ragmen sadece 2 haftada tayin olabilmektedir . Dhmi de mazereti olmayan "anadolu cocugu" 5 yil tayin olamazken , yine mazeretsiz ama " kurumda calisanlarin cocuklari " 2 gunde cok mu sasirdiniz max. 2 haftada tayin ediliyor. AK parti sadece sunu bilsin: Butun vekilleriniz kandiriliyor ,oyalaniyor.Haberiniz olsun!
  • Yeni bakan kesinlikle Binali Yildirim olmali . Orhan Birdal da bakan yardimcisi olmali ya da en azindan genel mudur yapilmali yeniden. Serdar huseyin yildirim gitmeli bu gorevde durmasi zarar getirir . Lutfu Elvan asla ve asla bakan yapilmamali . Orhan bey gorevden alindigindan beri islerimiz tikirinda gitmiyor ,Orhan bey in hakkini yemeyelim biz mhp liler onun sayesinde 10 dakikada is hallettiriyorduk . Gerci su an sagolsunlar genel mudur yardimcilari daire baskanlarimiz da arkamizda ama serdar beyi eskisi gibi de ikna edemiyorlarmis .  yeniden orhan birdal gelsin .gelemiyorsa bile nasil olsa tepedeki adamlarimizla akp nin islerini tikamaya devam ediyoruz hem de bircogunu serdar beye bildirmeden . Neden mi ? Cunku bu kurumda akp lilere yer yok anlayin artik.
  • Bakanlık için sürpriz ancak en güçlü isim Sayın Ahmet Olmuştur Bey. Sağlam bilgi.

Ulaştırma bakanı tahminleri...

AK Parti'nin ezici üstünlüğü ile neticelenen seçimlerin ardından şimdi havacılık sektörü "Yeni bakan" kim olacak sorusunu sormaya başladı. Eski bakan Binali Yıldırım günlerini arar hale gelen havacılık sektöründe, bakan tahminleri de yapılmaya başlandı.

Havacılık sektörümüzün dünya arenasında söz sahibi olmasındaki en büyük emeği geçen şüphesiz eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dır. 2011 yılından itibaren yavaşlayan havacılık sektörü açılımları sadece üçüncü havalimanı yapımı ile devam ediyor. O da yine Binali Yıldırım eserlerinden bir tanesi.

İki ay önce yazmış olduğum yazı da da belirttiğim gibi Lütfi Elvan havacılığa eğilemedi ya da istediği kadroyu kuramadığı için kendini gösteremedi. En azından ben böyle görüyorum.

Kulis bilgilerinden edindiğimiz bilgilere göre Lütfi Elvan, yeniden bakan yapılmayacak. En azından ulaştırma bakanı yapılmayacak gözü ile bakılıyor.

Lütfi Elvan'ın bakan yapılmayacak olmasını, Binali Yıldırım dönemi bürokratlarına kötü davranması şeklinde yorumlanıyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun vazgeçilmezlerinden biri olan Lütfi Elvan'ın nasıl değerlendirileceği şöyle dursun, Binali Yıldırım'ın yakın çalışma arkadaşlarından birinin ulaştırma bakanlığına getirilebileceği konuşuluyor.

"Neden Binali Yıldırım değil" sorusunu sorduğunuzu hisseder gibiyim. Bu soruyu bende soruyorum kendi kendime. Çok da iyi olur diyorum. Lakin Binali Yıldırım ile ilgili düşüncelerim ve duyumlarım çok farklı.

Binali Yıldırım başbakan yardımcısı olacak. Ancak bilindik başbakan yardımcılığı şeklinde değil. Enerji, ulaştırma gibi yatırımcı bakanlıkları koordine edecek, güçlü bir başbakan yardımcılığı koltuğuna oturacak.

Siyasetin cilvesidir ki, her ne kadar bakan tahminleri yapılsa bile sürprizlerin olabileceği de gözardı edilmemeli.

Gelelim bakan tahminlerine.

Binali Yıldırım'ın ulaştırma bakanı olmaması halinde yine Yıldırım ekibinden ve bir dönem geçici ulaştırma bakanlığı da Habip Soluk'un adı ön plana çıkabilir. Binali Yıldırım'ın uzun süre müsteşarlığını da yapan Habip Soluk'un bu makama oturabileceği tahminlerden bir tanesi.

Bir dönem Kars milletvekilliği yapan, ardından 7 Haziran seçimlerinde listelere konulmayan, fakat 1 Kasım seçimlerinde yeniden listeye girerek milletvekili olan Ahmet Arslan adının da ulaştırma bakanlığı için dillendirildiğini söyleyebiliriz. Ahmet Arslan'ın eski DLH genel müdürü olduğunu da hatırlatalım. Aynı zamanda DHMİ yönetim kurulu üyeliği de yapmıştı. Bu deneyim Ahmet Arslan'ı bakanlığa daha yakın isim olarak öne çıkartıyor.

Naci Ağbal adını da yabana atmamak gerekir. Bir dönem THY yönetim kurulu üyeliği de yapan Naci Ağbal'ın bakan olabileceği konuşuluyor.

Benim temennim kim bakan olursa olsun. Ama havacılık bir adım önde tutulsun. Kaybedilen zamanlar hızlı bir şekilde telafi edilsin.

Ve bana göre en önemlisi.

Uçucu personelin iş tanımını net bir şekilde ortaya koyacak havacılık kanunu çıkartılmalı. Pilotların, hosteslerin ve diğer uçucu personelin haklarını da kapsayacak bir şekilde hatta belki de havacılık sektörünü toptan kapsayacak bir havacılık kanununa ihtiyaç var. Yeni bakanın ilk işlerinden biri bu olmalı.

Aydın Çıldır siyaset dışı kalsın...

Geçici bakanlığı en uzun süre yapanlardan birisi Feridun Bilgin olsa gerek. Geçen hafta Aydın Çıldır Havalimanı'nı incelemiş. Aydın cenahı buranın sivil ulaşıma açılmasını istemiş. Yersiz bir istek. İzmir'e kaç dakika Aydın? Ben söyleyeyim maksimum 45 dakika...

Aydın'ı bir eğitim yuvası haline getirin. Dünyaya pilot eğitimi için milyon dolarlar akıtıyoruz. THY Uçuş Eğitim Akademisi orada. Bu akademi geliştirilmeli. Dünyada havacılık sürekli büyüme halinde.

Sadece kendi ülkemizin pilotlarını yetiştirsek bile milyon dolarları yurtdışına akıtmaya gerek kalmaz.

Bırakın Aydın uçmasın. Uçacaklar 45 dakika öteye gelsinler.

Pilot eğitimi hatta uçucuların eğitim yuvası haline getirilsin orası. Boşuna çomak sokmaya değmez. İzmir yeter, yetmese Milas-Bodrum var. Bırakın da eğitim merkezi haline gelsin orası. Sonra yapılan yatırımlar elinizde kalmasın.

Bizden söylemesi.

Yeni bakan şimdiden hayırlı olsun...

Ulaştırma bakanı tahminleri...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

Ulastırma Bakanı ~ 3 yıl önce
InsaAllah Lutfi Elvan olur insaAllah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ELVAN ~ 3 yıl önce
Lütfi Elvan ın Binali Yıldırım'ın bürokratlarına kötü davrandığını da nereden çıkarıyorsunuz. Binali Yıldırım bürokratlarını o kadar şımarttı ki kendilerini kral sanıyorlardı. Özellikle DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal iyiden iyiye zıvanadan çıkmıştı. Inşaallah Binali Yıldırım tekrar ulaştırma Bakanı olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kurumun durumu ~ 3 yıl önce
yazılan.yorumlara bakıyorum.da mehmet ates,selahattin yiğit gibi insanlar kurumu ne hale düsürmüs böyle. sanarsınki herkesbirbirine dusman. bir arkadasta yazmıs alt tarafa alınacaklar falanfilan yahu .kardesim.su zamandan sonra alınsalar ne olur zaten yapmadıkları kalmadıki.. otekide yazmıs orhan birdal mhpli degildidiye dogru birader mhpli değildi onun için hep kamusenci olduhep onları tuttu.kac tane akp milletvekilinin işini yaptı sadece ustlere şirin gözukeyım dıye ustlerin ısını yaptı.milletı kandırmayın artık bırdalın nereye calısmıs oldugunu bılmeyen yok. AKPorhan bırdal gibi acımasız..burokratlar yuzunden kaybetmemiş miydi?işte ekibide aynı yolda devamediyor.aynı kafa.aynı icraatlar.benim anlamadiğim bu insanların akpye olan.dusmanlıgının sebebi ne?degiliz diyorlarsa neden engel oluyorlar her işte.birilerine gelince tıkır tıkır..kılıfına uydur.hatta fikir ver.genel müdürü ikna et. akpye gelince yok.olmaz..olmuyor.su an uygun deil....cok pislikleri var cok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
her sey turkiye icin ~ 3 yıl önce
Akparti istikrar yuruyusu sayin bakanim lutfi elvanla devam eder insallah kadrosuyla gümbür gümbür geliyor canim bakanim benim seni coj seviyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lutfi Elvan ~ 3 yıl önce
Lutfi elvan antalyada mersinde karamanda konyada cok sevilen birisidir bolgede cok agirligi vardir bu ismi hafife almayin ulastirma bakani olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rahat olun ~ 3 yıl önce
Rahat olun ulaştırma Bakanı Sayın Lütfi Elvan olacak az kaldı biraz bekleyin Lütfi Elvan'ı bu şekilde eleştirmek tam bir komedi Lütfi Elvan'dan Allah Razı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rahat olun ~ 3 yıl önce
Rahat olun ulaştırma Bakanı Sayın Lütfi Elvan olacak az kaldı biraz bekleyin Lütfi Elvan'ı bu şekilde eleştirmek tam bir komedi Lütfi Elvan'dan Allah Razı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dhmi ve tayin ~ 3 yıl önce
Dhmi de mhp liler ve kendini mhp li gosteren ateistler muthis derecede kadrolasmistir.Dhmi yoneticileri personellerini BIZDEN/BIZDEN DEGIL diye ayrima tabi tutmaktadirlar.Yazik ki, AK PARTININ HICBIR SEYDEN HABERI YOK.Ornekler verecegim; Dhmi de es durumu mazereti olan ve AK partiden torpili bulunmasina ragmen biri 2 yilda ancak tayin olabilirken , genel mudur yardimcisi ve malum daire baskani zatlar kendi adami olani "2 ayda" ve sasirmayin "sevgililerin "tayinini yapmaktalar. Hani evli de degiller. Bunun gibi bir suru ornek var . Dhmi de annesi kanser olan biri saglik durumu mazereti olmasina ragmen uzunca sure tayin olamazken ,yine kendi adamlari hicbir mazereti olmamasina ragmen sadece 2 haftada tayin olabilmektedir . Dhmi de mazereti olmayan "anadolu cocugu" 5 yil tayin olamazken , yine mazeretsiz ama " kurumda calisanlarin cocuklari " 2 gunde cok mu sasirdiniz max. 2 haftada tayin ediliyor. AK parti sadece sunu bilsin: Butun vekilleriniz kandiriliyor ,oyalaniyor.Haberiniz olsun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeni bakan ~ 3 yıl önce
Yeni bakan kesinlikle Binali Yildirim olmali . Orhan Birdal da bakan yardimcisi olmali ya da en azindan genel mudur yapilmali yeniden. Serdar huseyin yildirim gitmeli bu gorevde durmasi zarar getirir . Lutfu Elvan asla ve asla bakan yapilmamali . Orhan bey gorevden alindigindan beri islerimiz tikirinda gitmiyor ,Orhan bey in hakkini yemeyelim biz mhp liler onun sayesinde 10 dakikada is hallettiriyorduk . Gerci su an sagolsunlar genel mudur yardimcilari daire baskanlarimiz da arkamizda ama serdar beyi eskisi gibi de ikna edemiyorlarmis .  yeniden orhan birdal gelsin .gelemiyorsa bile nasil olsa tepedeki adamlarimizla akp nin islerini tikamaya devam ediyoruz hem de bircogunu serdar beye bildirmeden . Neden mi ? Cunku bu kurumda akp lilere yer yok anlayin artik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
how ~ 3 yıl önce
kardeş, tebrikler , güzel espiri. Orhan Birdal hangi işini yaptı senin bir mhp li olarak açıkla da bilelim. hemde 10 dakikada. buradan sınırlı sorumlu kafanla millete iftira atmadan önce iki kere düşün lütfen, senin için söylüyorum, bugünün yarını var, ölüm var, ahiret var. insanlar hakkında yalanlarla algı oluşturmak onların hakkına girmektir bunu unutma. adam istanbulda milletvekili adayı oldu en çok çalışan aday oldu, sen hala mhp fala filan. ya kafan güzel ya da gerçekten zihniyetin kötü. allah ıslah etsin
Sürpriz bekleyin ~ 3 yıl önce
Bakanlık için sürpriz ancak en güçlü isim Sayın Ahmet Olmuştur Bey. Sağlam bilgi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000