09 Kasım 2015, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • InsaAllah Lutfi Elvan olur insaAllah
  • Lütfi Elvan ın Binali Yıldırım'ın bürokratlarına kötü davrandığını da nereden çıkarıyorsunuz. Binali Yıldırım bürokratlarını o kadar şımarttı ki kendilerini kral sanıyorlardı. Özellikle DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal iyiden iyiye zıvanadan çıkmıştı. Inşaallah Binali Yıldırım tekrar ulaştırma Bakanı olmaz.
  • yazılan.yorumlara bakıyorum.da mehmet ates,selahattin yiğit gibi insanlar kurumu ne hale düsürmüs böyle. sanarsınki herkesbirbirine dusman. bir arkadasta yazmıs alt tarafa alınacaklar falanfilan yahu .kardesim.su zamandan sonra alınsalar ne olur zaten yapmadıkları kalmadıki.. otekide yazmıs orhan birdal mhpli degildidiye dogru birader mhpli değildi onun için hep kamusenci olduhep onları tuttu.kac tane akp milletvekilinin işini yaptı sadece ustlere şirin gözukeyım dıye ustlerin ısını yaptı.milletı kandırmayın artık bırdalın nereye calısmıs oldugunu bılmeyen yok. AKPorhan bırdal gibi acımasız..burokratlar yuzunden kaybetmemiş miydi?işte ekibide aynı yolda devamediyor.aynı kafa.aynı icraatlar.benim anlamadiğim bu insanların akpye olan.dusmanlıgının sebebi ne?degiliz diyorlarsa neden engel oluyorlar her işte.birilerine gelince tıkır tıkır..kılıfına uydur.hatta fikir ver.genel müdürü ikna et. akpye gelince yok.olmaz..olmuyor.su an uygun deil....cok pislikleri var cok...
  • Akparti istikrar yuruyusu sayin bakanim lutfi elvanla devam eder insallah kadrosuyla gümbür gümbür geliyor canim bakanim benim seni coj seviyorum.

Ulaştırma bakanı tahminleri...

AK Parti'nin ezici üstünlüğü ile neticelenen seçimlerin ardından şimdi havacılık sektörü "Yeni bakan" kim olacak sorusunu sormaya başladı. Eski bakan Binali Yıldırım günlerini arar hale gelen havacılık sektöründe, bakan tahminleri de yapılmaya başlandı.

Havacılık sektörümüzün dünya arenasında söz sahibi olmasındaki en büyük emeği geçen şüphesiz eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dır. 2011 yılından itibaren yavaşlayan havacılık sektörü açılımları sadece üçüncü havalimanı yapımı ile devam ediyor. O da yine Binali Yıldırım eserlerinden bir tanesi.

İki ay önce yazmış olduğum yazı da da belirttiğim gibi Lütfi Elvan havacılığa eğilemedi ya da istediği kadroyu kuramadığı için kendini gösteremedi. En azından ben böyle görüyorum.

Kulis bilgilerinden edindiğimiz bilgilere göre Lütfi Elvan, yeniden bakan yapılmayacak. En azından ulaştırma bakanı yapılmayacak gözü ile bakılıyor.

Lütfi Elvan'ın bakan yapılmayacak olmasını, Binali Yıldırım dönemi bürokratlarına kötü davranması şeklinde yorumlanıyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun vazgeçilmezlerinden biri olan Lütfi Elvan'ın nasıl değerlendirileceği şöyle dursun, Binali Yıldırım'ın yakın çalışma arkadaşlarından birinin ulaştırma bakanlığına getirilebileceği konuşuluyor.

"Neden Binali Yıldırım değil" sorusunu sorduğunuzu hisseder gibiyim. Bu soruyu bende soruyorum kendi kendime. Çok da iyi olur diyorum. Lakin Binali Yıldırım ile ilgili düşüncelerim ve duyumlarım çok farklı.

Binali Yıldırım başbakan yardımcısı olacak. Ancak bilindik başbakan yardımcılığı şeklinde değil. Enerji, ulaştırma gibi yatırımcı bakanlıkları koordine edecek, güçlü bir başbakan yardımcılığı koltuğuna oturacak.

Siyasetin cilvesidir ki, her ne kadar bakan tahminleri yapılsa bile sürprizlerin olabileceği de gözardı edilmemeli.

Gelelim bakan tahminlerine.

Binali Yıldırım'ın ulaştırma bakanı olmaması halinde yine Yıldırım ekibinden ve bir dönem geçici ulaştırma bakanlığı da Habip Soluk'un adı ön plana çıkabilir. Binali Yıldırım'ın uzun süre müsteşarlığını da yapan Habip Soluk'un bu makama oturabileceği tahminlerden bir tanesi.

Bir dönem Kars milletvekilliği yapan, ardından 7 Haziran seçimlerinde listelere konulmayan, fakat 1 Kasım seçimlerinde yeniden listeye girerek milletvekili olan Ahmet Arslan adının da ulaştırma bakanlığı için dillendirildiğini söyleyebiliriz. Ahmet Arslan'ın eski DLH genel müdürü olduğunu da hatırlatalım. Aynı zamanda DHMİ yönetim kurulu üyeliği de yapmıştı. Bu deneyim Ahmet Arslan'ı bakanlığa daha yakın isim olarak öne çıkartıyor.

Naci Ağbal adını da yabana atmamak gerekir. Bir dönem THY yönetim kurulu üyeliği de yapan Naci Ağbal'ın bakan olabileceği konuşuluyor.

Benim temennim kim bakan olursa olsun. Ama havacılık bir adım önde tutulsun. Kaybedilen zamanlar hızlı bir şekilde telafi edilsin.

Ve bana göre en önemlisi.

Uçucu personelin iş tanımını net bir şekilde ortaya koyacak havacılık kanunu çıkartılmalı. Pilotların, hosteslerin ve diğer uçucu personelin haklarını da kapsayacak bir şekilde hatta belki de havacılık sektörünü toptan kapsayacak bir havacılık kanununa ihtiyaç var. Yeni bakanın ilk işlerinden biri bu olmalı.

Aydın Çıldır siyaset dışı kalsın...

Geçici bakanlığı en uzun süre yapanlardan birisi Feridun Bilgin olsa gerek. Geçen hafta Aydın Çıldır Havalimanı'nı incelemiş. Aydın cenahı buranın sivil ulaşıma açılmasını istemiş. Yersiz bir istek. İzmir'e kaç dakika Aydın? Ben söyleyeyim maksimum 45 dakika...

Aydın'ı bir eğitim yuvası haline getirin. Dünyaya pilot eğitimi için milyon dolarlar akıtıyoruz. THY Uçuş Eğitim Akademisi orada. Bu akademi geliştirilmeli. Dünyada havacılık sürekli büyüme halinde.

Sadece kendi ülkemizin pilotlarını yetiştirsek bile milyon dolarları yurtdışına akıtmaya gerek kalmaz.

Bırakın Aydın uçmasın. Uçacaklar 45 dakika öteye gelsinler.

Pilot eğitimi hatta uçucuların eğitim yuvası haline getirilsin orası. Boşuna çomak sokmaya değmez. İzmir yeter, yetmese Milas-Bodrum var. Bırakın da eğitim merkezi haline gelsin orası. Sonra yapılan yatırımlar elinizde kalmasın.

Bizden söylemesi.

Yeni bakan şimdiden hayırlı olsun...

Ulaştırma bakanı tahminleri...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

Ulastırma Bakanı ~ 3 yıl önce
InsaAllah Lutfi Elvan olur insaAllah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ELVAN ~ 3 yıl önce
Lütfi Elvan ın Binali Yıldırım'ın bürokratlarına kötü davrandığını da nereden çıkarıyorsunuz. Binali Yıldırım bürokratlarını o kadar şımarttı ki kendilerini kral sanıyorlardı. Özellikle DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal iyiden iyiye zıvanadan çıkmıştı. Inşaallah Binali Yıldırım tekrar ulaştırma Bakanı olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kurumun durumu ~ 3 yıl önce
yazılan.yorumlara bakıyorum.da mehmet ates,selahattin yiğit gibi insanlar kurumu ne hale düsürmüs böyle. sanarsınki herkesbirbirine dusman. bir arkadasta yazmıs alt tarafa alınacaklar falanfilan yahu .kardesim.su zamandan sonra alınsalar ne olur zaten yapmadıkları kalmadıki.. otekide yazmıs orhan birdal mhpli degildidiye dogru birader mhpli değildi onun için hep kamusenci olduhep onları tuttu.kac tane akp milletvekilinin işini yaptı sadece ustlere şirin gözukeyım dıye ustlerin ısını yaptı.milletı kandırmayın artık bırdalın nereye calısmıs oldugunu bılmeyen yok. AKPorhan bırdal gibi acımasız..burokratlar yuzunden kaybetmemiş miydi?işte ekibide aynı yolda devamediyor.aynı kafa.aynı icraatlar.benim anlamadiğim bu insanların akpye olan.dusmanlıgının sebebi ne?degiliz diyorlarsa neden engel oluyorlar her işte.birilerine gelince tıkır tıkır..kılıfına uydur.hatta fikir ver.genel müdürü ikna et. akpye gelince yok.olmaz..olmuyor.su an uygun deil....cok pislikleri var cok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
her sey turkiye icin ~ 3 yıl önce
Akparti istikrar yuruyusu sayin bakanim lutfi elvanla devam eder insallah kadrosuyla gümbür gümbür geliyor canim bakanim benim seni coj seviyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000