22 Haziran 2009, Pazartesi
Korhan OYMAN
Korhan OYMAN koyman@fit.edu

TÜRKİYE SEYAHATİMİZ BAŞLIYOR

Evet yine aylardan Haziran ve Korhan Hoca’nın ailece memleketine yaz tatili için seyahati başlamak üzere. Bu sene Türk Hava Yolları biletleri her nedense bayağı ucuzlamış ve kısmetimize Haziran 22’si akşamı Chicago’dan kalkan TK 6 sefer sayılı uçuş düştü.

Bakalım gerçekten yemekler Doco’nun reklamını yaptığı kadar güzel ve THY uçakları her hafta gazete köşelerinde okuduğumuz gibi kabin ekibi, uçuş ekibi, kabin hizmeti ve de uçak içi konforu açısından beş yıldızlıkmı göreceğiz. Şaka bunlar tabiki, memlekete altı hafta tatile geliyorum at arabasıyla olsa yine gelirim. Ama umarım güzeldirde rahat iyi bir yolculuk yaparız.

Tabiki hazırlıklar tamamlandı. Benim gitmeden önce ocak ve muslukları kontrol et listesi cebime yerleşti. Orlando’ya gitmek için tek yön araç kiralandı. Hanım her zamanki gibi hırçın ve telaşlı moda geçmiş durumda ve boyna beni fırçalıyor. Oğlanında her zamanki gibi dünya umurunda değil. Poposunu kaldırmadan bize emirler yağdırıyor. Şimdiden ilan ediyorum bunu alıcak kız yandı. Kızın ya Geyşa eğitimi almış yada masoşist olması lazım.

Neyse karne çok iyide katlanıyoruz şımarıklıklarına. Eh bende bir yıl sonra annemi, kardeşimi  göreceğim diye şimdiden başladım şımarıklık antremanlarına. Şöyle balkona yerleşip bizim Ataköy’ün jet gürültülü ve JetA 1 kokan havasını kahvemi höpürdetirken solumayı çok özlemiş durumdayım. Tabiki anamın yemeklerinide. Sorun damat her seferinde tencerenin dibini öyle hızlı buluyorki 140 kiloluk Korhan bunca yılın antremanına rağmen yetişemiyor. Neyse bu sefer siparişlerini vermemeye karar verdim benim patlıcanlarla dolmaları yerse.

Gelmeden önce şöyle çağa uyup kendimede bir facebook yapayım dedim aman ne çok insan varmış orada şaşırdım kaldım. Birde tabiki şöyle bir gezince bizim eski öğrencilerin otuzları geçip kırklara dayandığını gördüm. Çoluk çocuk hepsi fotoğraflarını yapıştırmışlar facebook’a. Hem çok gurulandım bunca havacıya ufakta olsa emeğim dokundu diye hemde biraz buruldum yaş 45 oldu diye.

Herneyse bu haftaki usturayı burada kesiyorum. Geldiğimde hem AirportTV’de hemde benim haftalık köşede gerçekten haftalık bazda görüşmek üzere hoşçakalın.  Babalar gününüz kutlu olsun. Kaptan Amca tavlayı hazır et Cuma’ya Tekirdağ’dayim

Dr. Korhan Oyman
Associate Dean (yeni rütbemi ilk olarak burada kullanıyorum)
College Of Aeronautics
Florida Institute of Technology

TÜRKİYE SEYAHATİMİZ BAŞLIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 9 yıl önce
hocam hayirli olsun yeni unvaniniz. Bu arada iyi tatiller. Mesut GURBUZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Hisleri bu denli güzel ifade edebilmek, cok hislendim. Hayirli yolculuklar. Selman TENGÜZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000