10 Mart 2014, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • THY açıklasın son 10 yılda hangi gazetecilere bedava bilet verilmiş veya upgrade edilmiş ya da beleş gezilere götürülmüş ? Barselona,Manchester vs maçlarına götürülen emniyet amirleri,valiler,vekiller ve oğullarını vs saymıyorum !!! Hangi gazeteci vs ne sever ne sevmez ne ister ne istemez vs diye önceden cip salonlarındaki görevlilere tekrar tekrar tembih edilmişmi edilmemiş mi hala ediliyor mu edilmiyor mu ??? Bu kafayla mı ileri gideceğiz ??? Bırakın ya !!!
  • ARTIK THY.UCAKTA KOPEKCE KONUSAN VEDE KÖPEK SERVISI YAPAN HOSTESTE ALIR HERHADE HEMDE ALMASI LAZIM .BOYLE HER GASTECININ KOPEK SERVISINDEN HIC OLMAZSSA HOSTESLER ISINDEN OLMAZ.BU YAZIYI DEGERLENDIRMELERI LAZIM.
  • 10 küsur sene yolcu hizmetlerinde çalışmış biri olarak bu gazetecinin sebep olduğu olay benzeri yüzlerce olaya şahit oldum..keşke bunları bir yere yazsaydım diye hayıflanıyorum şimdi...diyeceğim o ki bu olay doğrudur, yılar önce bu olayı duyduğumuzda yönetime tepki vermiştik neden arkadaşımızı işten atıyorsunuz diye şirket hakkında olumsuz yazılar,haberler yayınlanmaması,siyasi ve ticari sebepler nedeniyle gazetecilerle ve gazete patronlarıyla iyi geçinmeye mecburuz gibi abuk bir cevap almıştık...şirket , eskiden gazetecilere boyun eğiyordu şimdi eğmiyor o da tek parti iktidarda olduğu için, eskiden de çalışanına zerre değer vermiyordu şimdi de zerre değer vermiyor ...isim ver diye millete tepki gösteriyorsunuz da ben şahit olduğum bir olayı anlatayım, şu, şurda şu zaman şunu yaptı diyeyim sonra o isim bunu ispat et derse nasıl edeceğim ? elimde resim vs yok...çamur at vs gibi yorumlar yapmadan önce bunları da göz önünde bulundurun lütfen..
  • Olan her zaman zavalli kabin memurlarina olur malesef, filler dovusur cimler ezilir.Burasi Turkiye
  • HEY AVA İS SENDIKASI ÜYELERİNİ KÖPEKLERE YEDIRTME O BIYIKLI HAVALI DURUSUNU GOSTEREBILIYORMUSUN BAKALIN .
  • HEY UNUTMAYIN HINDISTANDA INEGE BU ULKEDEDE KOPEGE TAPANLAR AZ DA OLSA VARDIR.(ŞUNU UNUTMAYALIM ESKILER DAHA IYI HATIRLARLAR RAHMETLI ADNAN MENDERES KOPEK Kedı Maması YUZUNDEN ASILMADIMI. Yanı kabın memurunun ısıne Son Verılmesı Normal dır.HA Sahi Turkiyede Idam Öcalan yuzunden kaldırıldı.YOSAKI IDAMDA OLABILIRDI.
  • o gazetecinin seviyesini anladikta,,bu gazeteciligin seviyesini anlayamadik..ortada bir tek thy var baskada kimse yok.?neden.??isim vermek bu kadar zorsa bu yaziyi neden yazdiniz.??camur at izi kalsin mantigimi bu.??butun gazetecilere,hosteslere ,kaptanlara herkese kufur edelim icimiz acilsin bari..bu yaptiginiz yazi yazmak degil,,yer isgal etmek,..
  • Kabine hayvan alınır ama Kedi kopek ve kuslar sadece, kus deyince tavuk anlasilmasin kafes kuslari evcil, kumescil degil cunku tavuk alinmasi Etik olmaz, sonra sorucaz tavukmu koftemi, Sen otur yaninda akrabasini ye olurmu olmaz Etik degil psikolojisi bozulur hayvanin
  • öncelike bu Türkiyedeki gazeticiler gazetecilik mesleği dışında herşeyi yaparlar, çantacılık gibi, gerçek anlamda mesleklerini yapmazlar. tehdit ederler thy ve diğer kendilerinin istediklerini yapmayan şirketleri ve şahısları.. bedava uçu meslek run business class da viskisini verin o zaman en büyük thy olur ancak bedava uçurmaz isen işte o zaman yanarsın en kötü thy hakaret ederler köşelerinden tehdit ederler.. ondan sonra muamaleyi görürler derlerki türkiyede gazetecilik mesleğine saygı yok elbette yok siz önce gazeteci olarak bu meslek dışında her türlü işi yaparlar saygı falan görmezler asla..
  • böyle tutarsız bir yazı olamaz. tekrar tekrar oku bakalım. mantık hatası var mı . yoksa pass kart mı istiyon ln. :)

THY'YE SÖVMEK ...

Türkiye'de o kadar havayolu şirketi var. Pegasus'u, Atlasjet'i, Onur Air'i, Sunexpress'i... Bunları geçin... Onlarca yabancı havayolu şirketi  Türkiye'ye uçuyor. Lufthansa'sı, Air France'ı, Emirates'i, British'i... Var da var... Bugüne kadar siz hiç Lufthansa'da, ' Uçak rötar yaptı, rezil olduk' diyen bir siyasetçi, gazeteci, şarkıcı vs. gördünüz mü?

Ya da British'in yer personeli bize çok nahoş  davrandı diyeni? 
 
Söz konusu THY olunca kılıcını kınından çıkaran, ortalığı yangın yerine çevirenler acaba sadece THY ile mi uçuyor? Hiç Pegasus'a, Onur Air'e, Atlasjet'e binmiyorlar mı? Hiç Lufthansa ile uçmuyorlar mı? Mutlaka uçuyorlardır ama o uçaklarda en küçük bir problem yaşamıyorlar, öyle mi? 
 
Gazetem gelmedi yaz... Yemeğim soğuktu yaz... 15 dakika rötar yaptık yaz... 
 
THY'nin bu alanda cazibe merkezi olmasının sebebi ne acaba? Her şirkette mutlaka sorun yaşıyorlar da neden sadece THY'yi ağızlarına sakız yapıyorlar? 
 
Mesela Enver Aysever neden 'THY beni dinliyor' diye yangın yapıyor?
 
Milletvekili, şarkıcısı, türkücüsü hepsi neden THY'yi en küçük bir fırsatta dahi hedef tahtasına oturtuyor?
 
Bırakın bunları bu ülkenin bakanı en küçük bir rötarda nasıl ' THY'ye hakkımı helal etmiyorum' diyebiliyor?
 
Suç bence onlarda değil. Suç  THY'de...
 
Milletvekillerini hiçbir yasal mecburiyetin olmamasına rağmen ekonomi uçuracağın yerde beş para  ödetmeden upgrade edersen, bir kısım gazeteciye özel kabin ekibi tahsis edip, özel şampanya sunarsan en küçük bir memnuniyetsizlikte bunları yaşaman çok normal.
 
İsmi lazım değil, hepinizin tanıdığı ünlü bir gazeteci...
 
İstanbul'dan ABD'ye uçuyor. Business class koltuğunda. Yanında da köpeği var. Business class servisi yapılıyor ve kabin ekipleri özenle gazeteci beyin yemeğini servis ediyor. 
 
Ancak kendisine gösterilen azami özen gazeteciyi pek de memnun etmiyor. Aynı özeni köpeği için de istiyor. ' Köpeğime de servis verin' diyor. Kabin ekipleri şaşırsa da hiç bozuntuya vermeden, ' Peki efendim' diyor ve galleyde yolcu memnuniyetini gözeterek köpek için yiyeceklerden bir tabak hazırlıyor ve getiriyorlar.
 
Ünlü gazeteci bey servis tabağını görünce memnun olmayı bırakın ağzına geleni sayıyor kabin ekibine... 'Benim köpeğim plastik kapta mı yemeğini yiyecek? Derhal köpeğime benimki gibi seramik kapta servis getirin' diyor. Kabin ekipleri neye uğradıklarını şaşırarak seramik kapta köpek için yeniden yemek servisi hazırlıyorlar. Ancak bu durum gazeteci beyin hiç hoşuna gitmiyor hırsını alamıyor ve iner inmez ismini not ettiği kabin memurunu THY yönetimine şikayet ediyor. THY yönetimi de o kabin memurunun işine son veriyor.
 
Bu olay THY'nin bu tür yolcuları memnun edebilmek adına nasıl tavizler verdiğinin bir örneğidir. O günü yaşayan pilot bu olayı bana ağlayarak anlatmıştı ve elinden hiçbir şey gelmemesinin kendisini kahrettiğini ifade etmişti.
 
THY yolcu memnuniyetini gözetirken kendisini ayrıcalıklı gören bu sınıftaki insanlar için kantarın topuzunu kaçırmamalı... 
Yoksa bir gün Enver Aysever çıkar sövüp sayar, bir gün öteki...
 
(NOT:  Değerli okuyucular, yazıda bahsi geçen olay bugünün THY yönetimini ilgilendiren bir konu değildir. Yazının amacı hangi dönemde olursa olsun THY'nin bu tarz tavizlere izin vermemesi gerektiğini vurgulamaktır. THY'nin mevcut yönetimini zan altında bırakmak istemediğimden bu açıklama zorunlu olmuştur.) 
THY'YE SÖVMEK ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (71)

açıkla THY !!! ~ 5 yıl önce
THY açıklasın son 10 yılda hangi gazetecilere bedava bilet verilmiş veya upgrade edilmiş ya da beleş gezilere götürülmüş ? Barselona,Manchester vs maçlarına götürülen emniyet amirleri,valiler,vekiller ve oğullarını vs saymıyorum !!! Hangi gazeteci vs ne sever ne sevmez ne ister ne istemez vs diye önceden cip salonlarındaki görevlilere tekrar tekrar tembih edilmişmi edilmemiş mi hala ediliyor mu edilmiyor mu ??? Bu kafayla mı ileri gideceğiz ??? Bırakın ya !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KÖPEKCE. ~ 5 yıl önce
ARTIK THY.UCAKTA KOPEKCE KONUSAN VEDE KÖPEK SERVISI YAPAN HOSTESTE ALIR HERHADE HEMDE ALMASI LAZIM .BOYLE HER GASTECININ KOPEK SERVISINDEN HIC OLMAZSSA HOSTESLER ISINDEN OLMAZ.BU YAZIYI DEGERLENDIRMELERI LAZIM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ispat ? ~ 5 yıl önce
10 küsur sene yolcu hizmetlerinde çalışmış biri olarak bu gazetecinin sebep olduğu olay benzeri yüzlerce olaya şahit oldum..keşke bunları bir yere yazsaydım diye hayıflanıyorum şimdi...diyeceğim o ki bu olay doğrudur, yılar önce bu olayı duyduğumuzda yönetime tepki vermiştik neden arkadaşımızı işten atıyorsunuz diye şirket hakkında olumsuz yazılar,haberler yayınlanmaması,siyasi ve ticari sebepler nedeniyle gazetecilerle ve gazete patronlarıyla iyi geçinmeye mecburuz gibi abuk bir cevap almıştık...şirket , eskiden gazetecilere boyun eğiyordu şimdi eğmiyor o da tek parti iktidarda olduğu için, eskiden de çalışanına zerre değer vermiyordu şimdi de zerre değer vermiyor ...isim ver diye millete tepki gösteriyorsunuz da ben şahit olduğum bir olayı anlatayım, şu, şurda şu zaman şunu yaptı diyeyim sonra o isim bunu ispat et derse nasıl edeceğim ? elimde resim vs yok...çamur at vs gibi yorumlar yapmadan önce bunları da göz önünde bulundurun lütfen..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havaci ~ 5 yıl önce
Olan her zaman zavalli kabin memurlarina olur malesef, filler dovusur cimler ezilir.Burasi Turkiye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YEDIRTME ~ 5 yıl önce
HEY AVA İS SENDIKASI ÜYELERİNİ KÖPEKLERE YEDIRTME O BIYIKLI HAVALI DURUSUNU GOSTEREBILIYORMUSUN BAKALIN .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İDAM ~ 5 yıl önce
HEY UNUTMAYIN HINDISTANDA INEGE BU ULKEDEDE KOPEGE TAPANLAR AZ DA OLSA VARDIR.(ŞUNU UNUTMAYALIM ESKILER DAHA IYI HATIRLARLAR RAHMETLI ADNAN MENDERES KOPEK Kedı Maması YUZUNDEN ASILMADIMI. Yanı kabın memurunun ısıne Son Verılmesı Normal dır.HA Sahi Turkiyede Idam Öcalan yuzunden kaldırıldı.YOSAKI IDAMDA OLABILIRDI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
???? ~ 5 yıl önce
o gazetecinin seviyesini anladikta,,bu gazeteciligin seviyesini anlayamadik..ortada bir tek thy var baskada kimse yok.?neden.??isim vermek bu kadar zorsa bu yaziyi neden yazdiniz.??camur at izi kalsin mantigimi bu.??butun gazetecilere,hosteslere ,kaptanlara herkese kufur edelim icimiz acilsin bari..bu yaptiginiz yazi yazmak degil,,yer isgal etmek,..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
k/m ~ 5 yıl önce
Kabine hayvan alınır ama Kedi kopek ve kuslar sadece, kus deyince tavuk anlasilmasin kafes kuslari evcil, kumescil degil cunku tavuk alinmasi Etik olmaz, sonra sorucaz tavukmu koftemi, Sen otur yaninda akrabasini ye olurmu olmaz Etik degil psikolojisi bozulur hayvanin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 5 yıl önce
öncelike bu Türkiyedeki gazeticiler gazetecilik mesleği dışında herşeyi yaparlar, çantacılık gibi, gerçek anlamda mesleklerini yapmazlar. tehdit ederler thy ve diğer kendilerinin istediklerini yapmayan şirketleri ve şahısları.. bedava uçu meslek run business class da viskisini verin o zaman en büyük thy olur ancak bedava uçurmaz isen işte o zaman yanarsın en kötü thy hakaret ederler köşelerinden tehdit ederler.. ondan sonra muamaleyi görürler derlerki türkiyede gazetecilik mesleğine saygı yok elbette yok siz önce gazeteci olarak bu meslek dışında her türlü işi yaparlar saygı falan görmezler asla..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yok ~ 5 yıl önce
böyle tutarsız bir yazı olamaz. tekrar tekrar oku bakalım. mantık hatası var mı . yoksa pass kart mı istiyon ln. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000