07 Ağustos 2017, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • GERÇEKTEN NEFİS(E)BİR YAZI,DEMEKKİ BİLGİYİ VEREN HER ÜÇ İSTASYONU DA ÇOK İYİ BİLİYOR...
  • Ziya Taşkent yardımcısı Fatih Cigal 17/ 25 öncesi parelelcilerle el ele kol kola iken sonrası ilişkileri devam etmiş 15 Temmuz sonrası koltuklarını korumak için bazı şefleri görevden almışlardır. Adama sormazlar mı o zamana kadar nerede idiniz?Tabi koruduklarından bir kısmı halen devam ediyor kriptolar yani.Avrupa müdürleri de bu duruma sessiz kalmış,vaziyeti kurtarmaya çalışmışlardır. Lakin kaçacak yerleri yok.Çekirge bir sıçrar iki sıçrar.
  • Bu arkadas nasil oldu da Manchester gibi yere mudur oldu. Simdi neden Islamabad....En iyi kankasi THY de yolsuzluktan atildi Besim. Bu adamin da yaptigi isler incelenmeli. Mahalli memur Celal Baykal in inanilmaz yukselisi. Tuttuklarini basarisiz bile olsa goge cikariyorlar, sevmediklerinide basarida olsa karaliliyorlar. Babalarinin ciftlikleri nede olsa. Hayirli olsun.
  • Bu haber ve yorumlar thy'nin ve ülkemizin ne halde olduğunun acı kanıtlarından biridir ! Ağızlarından kutsal değerleri düşürmeyenler para,çıkar,makam,hırs için bunları yapıyor, kul hakkı yiyorlarsa vay halimize !

THY'nin iki torpilli müdürü!

Türk Hava Yolları, Temmuz ayı ortasında 31 yurtdışı müdürünün görev yerini değiştirdi. Birkaç istisna dışında, görevden alma şeklinde değil de ülkeler arası müdür rotasyonu gibiydi. Tallinn müdürünün Süleymaniye'ye, Johannesburg müdürünün Tallinn'e, Houston müdürünün Johannesburg'a atanması gibi...

Türk Hava Yolları’nın dönem dönem uzun listeler halinde bu tür atamalar yaptığını biliyoruz. Yılın herhangi bir ayında bu görev değişiklikleri yapılabildiği gibi, tayin edilen THY çalışanlarına görev yapacakları ülkelerdeki çalışma izinlerinin ve vizelerinin çıkarılması için biraz süre de veriliyor. Sonrasında ise müdürler olabildiğince hızlı şekilde yeni görev yerlerine intikal ediyorlar. THY’nin Temmuz ayında yaptığı atamalarda ise durum biraz farklı görünüyor. Çünkü o atama listesinde, biri çok özel (!) olmak üzere iki dikkat çekici isim var.

Miami Müdürü Celal Baykal ve Londra Müdürü Osman Battal…

Son atamalarla birlikte Miami Müdürü olarak görev yapan Celal Baykal Londra’ya tayin edildi. Onun yerine de Atlanta Müdürü Mustafa Kemal Kızılay atandı.

Londra Müdürü Osman Battal da Manchester’a tayin oldu. Manchester Müdürü İsmail Selim Ecirli’nin yeni görev yeri de İslamabad oldu.

Londra Müdürü Osman Battal’ın, bir önceki görev yeri olan Londra’ya nasıl döndüğünü hafızası iyi olanlar hatırlayabilir. Londra’dan tayin edildikten sonra Taşkent’te göreve başlayan Battal, 2013 yılında belki de THY tarihinde ilk kez Londra’ya ikinci müdür olarak atanmıştı! Çünkü Battal Londra’ya atandığında oranın müdürü Necdet Şark’tı. Ancak arkası kalın tabirinin hakkını veren Battal, müdürü olan kente ikinci müdür olarak atanarak adeta ‘benim arkam  sandığınızdan daha kalın’ mesajı veriyordu.

Genel kanıya göre Battal, bu gücünü o dönem  AKP Bayburt Milletvekili olan yakını Fetani Battal’dan alıyordu.  Açıkçası siyasi bir destek olmaksızın,  teamüle aykırı olarak yapılan, bir kente iki müdür atanması nasıl izah edilebilir bilemiyorum!

İşte o Battal, geçen ay bu kez İngiltere’nin Manchester şehrine müdür olarak atandı. Ancak, sanki diğer bütün THY müdürlerinin çocuklarının eğitimleri önemsiz gibi, çocukların eğitimlerini bahane ederek Manchester’e gitmek yerine, Londra'da kalarak Manchester müdürlüğünü de idare etmeye başladı. Müdürü olan şehre müdür olarak atanan Battal’a, THY yönetiminin bu toleransının nereden kaynaklandığını açıkçası sizler gibi ben de çok merak ediyorum.

Bir diğer ayrıcalıklı müdür de yazının girişinde bahsettiğim Miami Müdürü Celal Baykal. Şöyle ilginç bir durum sözkonusu. Battal Londra'dan ayrılmak istemiyor, Baykal Londra'ya gitmek istemiyor! Ataması yapılmasına rağmen, hamile eşinin ABD’de doğum yaparak bu ülkenin vatandaşlığı alması için ayak sürüyor.  Ekim sonuna kadar Londra müdürlüğünü Miami’den yürütmek gibi bir niyetinin olduğu söyleniyor.

Geçmişte, bırakın bir yerden bir yere tayin edilenlere hamilelik ve çocukların eğitimi konusunda bunlar kadar hassasiyet gösterilmesini, çok çok özel mağduriyetleri olan insanların bile gözlerinin yaşlarına bakılmadan kapı önüne konulduğunu hatırlıyorum.

Acaba bu iki iltimaslı müdürün çocukları kadar, yurtdışında düzenini kuran diğer müdürlerin çocuklarının eğitimleri önemli değil mi?   ABD’nin en başarılı hattı Los Angeles'ın müdürü Fatma Yüceler’i müdürlükten Türkiye'de uzmanlığa çekerken onun çocuklarının eğitimlerinin ne olacağını düşünen oldu mu mesela? Ya da ABD'de hamile kalıp doğum yapmadan ülkeden ayrılmak zorunda olan ilk kişi Baykal'ın eşi mi?

Soruyorum THY’ye…

Bu iki müdürün diğerlerinden  farkı ne?

THY'nin iki torpilli müdürü!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (88)

Nefis(e) bir yazı ~ 11 ay önce
GERÇEKTEN NEFİS(E)BİR YAZI,DEMEKKİ BİLGİYİ VEREN HER ÜÇ İSTASYONU DA ÇOK İYİ BİLİYOR...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Almanya ~ 11 ay önce
Ziya Taşkent yardımcısı Fatih Cigal 17/ 25 öncesi parelelcilerle el ele kol kola iken sonrası ilişkileri devam etmiş 15 Temmuz sonrası koltuklarını korumak için bazı şefleri görevden almışlardır. Adama sormazlar mı o zamana kadar nerede idiniz?Tabi koruduklarından bir kısmı halen devam ediyor kriptolar yani.Avrupa müdürleri de bu duruma sessiz kalmış,vaziyeti kurtarmaya çalışmışlardır. Lakin kaçacak yerleri yok.Çekirge bir sıçrar iki sıçrar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selim Ecirli ~ 11 ay önce
Bu arkadas nasil oldu da Manchester gibi yere mudur oldu. Simdi neden Islamabad....En iyi kankasi THY de yolsuzluktan atildi Besim. Bu adamin da yaptigi isler incelenmeli. Mahalli memur Celal Baykal in inanilmaz yukselisi. Tuttuklarini basarisiz bile olsa goge cikariyorlar, sevmediklerinide basarida olsa karaliliyorlar. Babalarinin ciftlikleri nede olsa. Hayirli olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zalım dede ~ 11 ay önce
adam 4 5 dili anadili gibi konuşuyor kiril alfabesinden tolstoy okuyor, core business olan gelir yönetimi kökenli sen neyin kafasındasın?
Yazık ~ 11 ay önce
Bu haber ve yorumlar thy'nin ve ülkemizin ne halde olduğunun acı kanıtlarından biridir ! Ağızlarından kutsal değerleri düşürmeyenler para,çıkar,makam,hırs için bunları yapıyor, kul hakkı yiyorlarsa vay halimize !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000