20 Mart 2017, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • bu olay direkt bakanlığa şikayet edilmiş sanırım. Bu ciddi bir güvenlik açığı olarak değerlendirilmekte. Önümüzdeki günlerde bu ihale kime kalacak göreceğiz.
  • Dhmi deki bu işkenceci müdürü merak ediyorum...
  • bakalım liyakatli genel müdür liyakatsız başmüdüre yaptırımı ne olacak
  • Otobüs bile gardan ayrıldımı bida dönüp yolcu almıyor. Ayıp be... Bravo Ali Kıdık. Sorumlu habercilik budur. Gerçekleri tarafsızca aktarmak.

THY'nin dimdik duran müdürü...

DHMİ'nin işgüzar Gaziantep müdürünün yardımcısının yaptığını biliyorsunuz değil mi? Yola çıkan uçağı yolundan döndürüp, odasında laklak ettiği yolcuları bindirerek "Bak koca müdürüz uçağı bile yolundan çeviririz" havası yaratmak idi.

Olayı hatırlayalım isterseniz. Geçtiğimiz hafta perşembe günü THY'nin Gaziantep-İstanbul seferini yapacak olan uçağı hazırlıklarını tamamlıyor ve uçuş yapmak üzere pist başına doğru hareket ediyor.

Sonra kuleden bir anons alıyor. Kontrolör garibim başmüdür yardımcısından aldığı emri pilota ulaştırıyor. Pilot önce gitmek istemiyor, ardından kulenin ısrarlı ricasını kıramıyor ve aprona geri dönüyor.

Aprona dönen THY uçağının kaptanı belki bir paket, bir mektup, bir emanet verileceğini düşünmüş olabilir. Lakin hem yakıt sorunu var hem de havacılık kuralları var. Bu kuralları, kritikleri alt üst edecek ne ola ki?

Pilotun karşısına çıkan altı adet yolcu oluyor. Yanlarında da başmüdür yardımcısı.

Aslında benim sonradan öğrendiğim başmüdür yardımcısı kurban seçilmiş. Konusun baş aktörü Gaziantep Havalimanı başmüdürü.

Beyefendi, odasında kahve içtiği, sohbet ettiği ve belki de onu bunu çekiştirdiği misafirleri ile uçağın kalkışını hesaplayamamış ve sonra da işgüzarlık yaparak uçağı yolundan çevirmiş.

Ama duvara tosladı. Alkışlıyorum THY Gaziantep Havalimanı müdürü Mehmet Yıldırım'ı. Kaya gibi önlerine gerilerek "Hayır kardeşim olamaz böyle bir durum" diyerek kuralları hatırlatmış. Ve dediğini de yaptırmış.

Böyle müdürleri alnından öpüyorum ben. Demek ki kural bilen ve uygulayan müdürler de varmış THY'de. Babası da olsa kural dışına çıkmaz böyle müdürler. Uçağa o yolcuları almayarak kural dışılığa müsaade etmeyen Gaziantep Müdürü Mehmet Yıldırım ödüllendirilmeli.

Gaziantep Havalimanı Başmüdürü adını yazmıyorum rencide olmanı istemediğim için. Ama arkadaşlarım aradığında yalan söylemenizi inkar etmenizi de size yakıştıramıyorum. Yazdıklarımızın fazlasının olup eksiğinin olmadığını çok iyi biliyoruz.

Ha isterseniz kule konuşmalarını kamera kayıtlarını birlikte izleyebiliriz. Ne dersiniz?

Bu olay tüm DHMİ başmüdürlerine ders olsun, THY Gaziantep müdürü Mehmet Yıldırım'ın tavrı da tüm THY müdürlerine örnek olsun.

Pilotun kural dışına çıkmasının bedeli ne olacak onu da iyi niyet kurbanı diyelim olsun bitsin diyemeyiz. Mutlak bir yaptırımı olmalı.

Bu arada DHMİ Atatürk Havalimanı başmüdürlüğünde de bir işkenceci müdür var. Bu müdürün yaptıklarını adım adım izliyorum.

İşkenceyi de öyle bildiğiniz yöntemlerle değil. Oturup-kalkmanıza dahi kusur bulup savunma isteyebiliyor.

Üstelik bunu özellikle bayan memurlar üzerinde uygulayan beyefendi bayanlara karşı bir antipatisi var galiba.

Adım adım takip ediyorum. Sadece ben değil, devletin ilgili birimleri de takip ediyor. Yaptığının yanına kâr kalacağını sanan bu işbilmez tepeden inme müdür yaptığı saçma sapan uygulamalar ile tepetaklak olabileceğini düşünemiyor.

Emin ol tüm belgeler birer birer düşüyor. Emin ol bayanlara yaptığın mobbing ve işkenceler senin kâr hanene yazılmayacak, aksine sen zarar göreceksin. Sayıştay raporunu hatırlatsam yeter.

Bizden uyarması. Ya adam gibi işini yaparsın ya da adam gibi iş yapacak birisi gelir, o torpille, türlü yalakalıklarla geldiğin makama.

THY'nin dimdik duran müdürü...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (74)

UDHB ~ 1 yıl önce
bu olay direkt bakanlığa şikayet edilmiş sanırım. Bu ciddi bir güvenlik açığı olarak değerlendirilmekte. Önümüzdeki günlerde bu ihale kime kalacak göreceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android ~ 1 yıl önce
Dhmi deki bu işkenceci müdürü merak ediyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
liyakat ~ 1 yıl önce
bakalım liyakatli genel müdür liyakatsız başmüdüre yaptırımı ne olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Otobüs ~ 1 yıl önce
Otobüs bile gardan ayrıldımı bida dönüp yolcu almıyor. Ayıp be... Bravo Ali Kıdık. Sorumlu habercilik budur. Gerçekleri tarafsızca aktarmak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000