19 Haziran 2017, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Bu sahsi iceren bir anekdotu anlatayum sizlere: Genel mudurluk asansorunun kapisi 12. katta acildiginda bu sahis tiklim tiklim dolu olan asansorun icinde bulunan bizlere bakmis ve sunu soylemis: "eee kim iniyor?" (Aranizdan birisi insin de ben bineyim manasinda, halbuki herkez zemin kata iniyor mesai bitmis oldugindan). Bu da boyle bi animdir Pakistanliyla...
  • Bu zat TK nın odasına izinsiz girebilen bir kişiydi nasıl oluyor isim verebiliyor demekki yerinde gözü varmış ama kendisi artık kalmaz thy de netekim işleri başkası yapıyor kendiside yanında yer alıyor sorsanız ne biliyordur söylesin allahtan altında iş bilenler var neyse ama desikodu kısmı müthiş bayanda değil ama kul hakkı yemeseydi keşeke gıybet kötü sonu onunda görülür mutlaka TK da anlamiştır
  • Biz anladık kendisini AB esmer arap zannedersiniz avrupa birliği ilişkileri vs ama kendisi zaten TK nın adamı nasıl oluyorki adını fısıldıyor anlamadık
  • Allahından Bulmuştur

THY'nin AB'si...

Başlığı okuyunca aklınıza THY'nin Avrupa Birliği ile alakalı bir düşüncesi olduğunu sanmayın. Bir kişilikten bahsedeceğim. Şimdilik adını zikretmek istemiyorum. Ama zamanı gelince ipliği pazara iner. Güç delisi, gücün yanında yer almak için elli takla atar.

Bir telefon konuşmasına şahit oldum. Telefonla konuşan kişi hoparlörü açıp dinletti bana. Detaya girmeyeceğim ama söylediklerini ağzım açık dinledim desem yeridir. Normal şartlarda düğme ilikleyen bu şahıs, her gördüğü yerde ezilen-büzülen bu şahıs perde arkasında ne kadar da delikanlıymış!

THY'de hasbelkader kendine bir makam yapmış bu şahıs kardeşinin rüzgarı ile buralara kadar gelebilmiş. Hatta torpille özel makam açılması sağlanmış. Yoksa öyle bir makam bile yoktu THY'de.

Bu şahıs; dedikodu üretmekte, tezvirat yapmada oldukça usta. Usta ama eline yüzüne bulaştıracağını aklına bile getiremeyecek kadar da cahil, cüheyla bir tip.

Aklıma gelmişken söyleyeyim. Bir ara adı Temel Kotil'in yerine zikredildi. Zikredilmekle kalmadı benim kulağıma da fısıldadı. Ve dediki "Temel Kotil'in gitmesi yakındır, yazılarınızda haberlerinizde benim adımı ön plana çıkartın". Kardeşim sen bilmiyor musun biz ısmarlama haber yapmıyoruz.

Ama o kara yüzüne baktığımızda adam sandığımız sen, dedikodu üretmekte oldukça başarılı imişsin. Zamana göre bıyık, zamana göre sakal bıırakan sen, alnın secdeye gittiğinde Allah'a mı yakın oluyorsun şeytana mı? Benim aklıma gelen tek şey şeytana yakın olduğun.

Anladın değil mi kendini bay AB.

Ben şimdi sana soruyorum.

İnsanların arkasından konuşarak, gıybet yaparak nereye varmak istediğini bilmiyorum ama şunu merak ediyorum. Biz FETÖ ile mücadele ederken sen onlarla iş tutuyordun. FETÖ'nün okullarının olduğu yerlere hat açılışı yapıyordun. Şimdi vicdanın rahat mı?

Sen yerine geçmek istediğin terlikli genel müdürün ile FETÖ'cülere sponsorluk adı altında bilet organize ederken bu biletlerin verilmesine engel olan yöneticileri kovmak için yine dedikodu üretiyordun. Şimdi vicdanın rahat mı?

Mesela biz "THY'de Fethullah plakalı araçların ne işi var" diye yazarken sen o arabaların içinde fink atıp keyf sürüyor muydun?

Mesela, THY'deki FETÖ'cüleri bilmene rağmen tırsaklığından susuyor muydun?

Sen nesin Allah aşkına? Kim güçlü ise onun yanında saf tutan, güce göre yön değiştiren kişilik misin sen?

Sen THY'de orta oyuncusu musun?

Orta oyuncusu isen söyle de bilelim. Biz gelip sık sık seni seyrederiz.

Üçüncü havalimanında iftar saati...

Şu iftar davetlerine pek sıcak bakmıyorum. Komşular arasında, dostlar arasında, akraba-kardeş arasında olanları kastetmiyorum. Şirketlerin verdiği iftarlardan bahsediyorum. Hem mübarek günde sıkış-tıkış, itiş-kakış uhrevi haz almıyorsun hem de pahalı lüks mekanlarda verilen iftarları uygun bulmuyorum. Zaten havayolu şirketleri veya terminal işletmecileri de bilir ki ben bu tür davetlere nadiren katılırım ve ekseriyet katılmam.

İnsanlar akşama kadar şapur-şupur yemek yer akşam da bedava iftar sofrasına gider. Hiç ama hiç ahlaki bulmuyorum.

İşte öyle bir davet. Üçüncü havalimanı içinde yapıldı. Davete icabet edip gittik. Maksat iftar değil özlediğimiz dostları görmek ve havalimanının son durumunu gözlerimizle görmek.

Hemen söyleyeyim. Yollardaki tabelalar inanılmaz küçük ve görmek mümkün değil. Zaten Bolluca, Boğazköy, Tayakadın'a gelene kadar tabela görürseniz çok başarılısınız. Dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz diye göğsümüzü gere gere konuşuyoruz bari şu tabelaları da kocaman kocaman yapın da millet hissetsin.

İftara gelince yağmur altında olmasına rağmen ayrı bir güzeldi. Eksiklikleri görmek istemiyorum. Bu tür devasa organizasyonlarda olan aksaklıklar hoşgörü ile karşılanır.

Başbakan Binali Yıldırım, büyük emeği olan bu havalimanında bakanlıktaki heyecanını aynen koruyan cümleler sarfetti. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan da Binali Yıldırım'ın yolunda ilerliyor diyebilirim.

Ha bu arada her zamanki objektifliğim ile yazayım. 2018 Şubat ayı hayali kuranlar kurmasın. İndirmek isterseniz bir test uçağı indirirsiniz. Ayrıca aceleye de gerek yok. Koca devasa bir meydanı sıfırdan yapıyorsan hiç ama hiç sıkıştırmaya gerek yok.

Niye böyle düşünüyorum biliyor musunuz? Kendi aracımla gittiğim üçüncü havalimanından çıkmakta oldukça zorlandım. Demem o ki kayboldum.

Sonra bir yardımsever geldi de bize eşlik ederek ana yola çıkarmayı başardık. Sadece havalimanına gelişte tabela eksikliği yok anlayacağınız içeride de tabela eksikliği var.

Dikkate alınıp belki düzenleme yapılır.

Hayırlı bayramlar diliyorum şimdiden.

THY'nin AB'si...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

AB ~ 1 yıl önce
Bu sahsi iceren bir anekdotu anlatayum sizlere: Genel mudurluk asansorunun kapisi 12. katta acildiginda bu sahis tiklim tiklim dolu olan asansorun icinde bulunan bizlere bakmis ve sunu soylemis: "eee kim iniyor?" (Aranizdan birisi insin de ben bineyim manasinda, halbuki herkez zemin kata iniyor mesai bitmis oldugindan). Bu da boyle bi animdir Pakistanliyla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tk ~ 1 yıl önce
Bu zat TK nın odasına izinsiz girebilen bir kişiydi nasıl oluyor isim verebiliyor demekki yerinde gözü varmış ama kendisi artık kalmaz thy de netekim işleri başkası yapıyor kendiside yanında yer alıyor sorsanız ne biliyordur söylesin allahtan altında iş bilenler var neyse ama desikodu kısmı müthiş bayanda değil ama kul hakkı yemeseydi keşeke gıybet kötü sonu onunda görülür mutlaka TK da anlamiştır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bol ~ 1 yıl önce
Biz anladık kendisini AB esmer arap zannedersiniz avrupa birliği ilişkileri vs ama kendisi zaten TK nın adamı nasıl oluyorki adını fısıldıyor anlamadık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kotülük Yapan ~ 1 yıl önce
Allahından Bulmuştur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000