19 Haziran 2017, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • 2 haftalık raporumu bahane edip işten çıkardılar.Pass haklarımıda gasp ettiler.19 yıl 8 ay hizmet verdim. 15 senelik ayrılanlara emekli muamelesi yaptılar.İşten çıkmamda emeği geçen başta Temel Kotil ve diğerlerine hakkımı helal etmiyorum.
  • FG Air misyonunu tamamladı. Şimdi onlar başka kodlarla başka yerlerde.
  • Yaw illa fotocu olmak sart deilki.hak yiyen tanidik akraba ise alanlara bakin yine kendi kadrolarini kuruyolar orumcek agi gibi.ZEKI YILMAZABDURRAHMANOGLU bakin bu mudure baska firmalardan kimleri toplamis almis.hakki olana hakkini vermeyip kimleri aldirdi ise tanidik koylu akraba topladi.eeeee malum kendiside torpilli SAVCI amcasi var kimse dokunamiyor ona ses cikaramiyor sesini cikaranin yetkilerini aldiriyor cunki.AHMET KARAMAN ve ILKER AYCI arastirin bu ZEKI YILMAZABDURRAHMANOGLU nu cesaretiniz varsa SAVCI amcasindan korkmuyorsaniz tabiki.iste ha fotocu ha degil ne farkederki oda vatan hayini buda vatan hayini bi nevi.nasil uyuyabiliyor geceleri hakki olanin hakkini vermeyip onun yerine baska firmadan adam aldiriyor.ah ala ala toprakta kabul etmicek sizi.
  • Thy yönetimi sen beni 211 içinde sebebi belirsiz şekilde işten attın ya. O günden beri temmuz 2017 thy çıkışımıza tüm işverenler şüphe ile yaklaşıp muhatap olmuyor. Bu gün yine red cevabı aldım. Sebebi temmuz 2017 de thy den çıkmam . Bir yıl oldu iş bulamadım. Sizler beni ve benim gibi masumları yaktınız ya . Şu mübarek günler hürmetine Allah 'ta sizi yaksın. Muradınıza ermeyin. Allah ahımı duysun da sizleri bizi düşürdüğünüz durumdan daha beter bir duruma düşürsün. Zülmünüzün neticesi bu dünya ve ahirette kat kat bedel ödettirilerek sizlere gösterilsin .

THY'de Fetö'cüler duruyor Atatürkçüler atılıyor- FG Air'i koruyanlar ortaya çıksın?

Fetö'nün gerçek yüzünün gizlendiği dönemlerde, cemaate ne kadar yakın olunursa kariyer basamakları o kadar hızlı tırmanılıyordu. İş yaşamında, cemaatin ne kadar içindeysen, toplantılarına, sohbetlerine ne kadar çok katılırsan işlerin o kadar yolunda gidiyordu. Ama ya değilsen, mobbingle başlayan süreç, işten atılmayla noktalanıyordu. Kamu kaynakları dibine kadar cemaat üyeleri tarafından sömürülüyordu. Cemaatin gözbebeği yerlerden biri de THY idi. THY ulaşım imkanlarının yanı sıra maddi kaynak açısından da cemaatin önemsediği kurumlardan biriydi. Yıllarca oraya çöreklendiler, bayrak taşıyıcıyı bir güzel sömürdüler!

Hatırlayın bir zamanlar Türk Hava Yolları yöneticileri için kiralanan araçların plakaları "FG" ile başlıyordu.

Koskoca THY'nin milyonlarca doları sanki Türkiye'de daha güvenilir banka yokmuş gibi Bank Asya'ya yatırılıyordu.

Fetö'nün organizasyonlarına milyonlarca dolar para akıtılıyordu.

Cemaatin adamlarına binlerce bilet peşkeş çekiliyor, ekonomi biletler hokus pokusla businesse çevriliyordu.

Afrika'daki birçok nokta sadece cemaat üyelerinin aktarma derdi çekmemesi için açılırken, cemaatin savcıları hat açılışlarına götürülürken, oradaki THY müdürleri de cemaat okullarının fahri çalışanları gibi hareket ediyorlardı.

Bugün Fetö'cü suçlamasıyla operasyon yapılan Cumhuriyet, Sözcü gibi gazeteler THY uçaklarına alınmazken cemaatin borazanları Zaman, Bugün gibi gazeteler çöpe gitme pahasına binlerce adet yükleniyordu.

THY'nin sponsorluk bütçesinin hatırı sayılır kısmı reytingi yüksek programlara değil uyduruk Samanyolu TV prodüksiyonlarına akıtılıyordu.

Fatih Üniversitesi'nden diploma kapabilmek için özel anlaşmalar yapılıyor THY dolaylı olarak cemaatin üniversitesine finans sağlıyordu.

Ama bugün bakıyorsunuz, birkaç TL'lik eft ücretini vermemek için bu hizmeti ücretsiz sunan Bank Asya'da hesap açanlar fetöcü damgası yerken, THY'nin milyonlarını ve sınırsız imkanlarını Fetö'ye peşkeş çekenler, tüyü bitmemiş yetimin hakkını, hissedarının dişinden tırnağından artırdığı yatırımını ne idüğü belirsiz kişilere aktaranlar ellerini kollarını sallayarak, bir çoğu hala THY içinde hayatlarına devam ediyorlar. THY'den onlarla ilgili iki yıldır aynı masalları dinliyoruz. Fetö'cülerin tespit edileceğini ve gerekenin yapılacağını söylüyorlar. Ama bugüne kadar birkaç Atatürkçü ve muhalif düşünen çalışanı Fetö'cü damgası vurarak işten atmanın dışında hiçbir şey yapılmadı, yapılmıyor ve bu gidişle de sanıyorum yapılmayacak!

FG AIR'I KİM KURDU KİMLER KOLLADI?
Yazının girişinde de bahsettiğim gibi, cemaatin içinde olanlar için o dönemler kapılar ardına kadar açıktı. Havacılık sektöründe de bugün hala kripto olarak varlığını sürdürenler, cemaatten olmayanlara kapı aralığından bakarken cemaat referanslı girişimcilere bütün imkanları seferber ediyorlardı.  Belki bazılarınız ilk defa duyuyor olabilirsiniz ama FG Havacılık adında bir genel havacılık şirketi var. 2011 yılında Döğme şirketler grubu bünyesinde kuruldu. Alman Auto-Gyro, Çek TL-Ultralight, Fransız Aircreation ve Avustralya'lı Microair Avionics firmalarının Türkiye temsilciliğini aldı. Bilgi açısından hatırlatayım, Döğme Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Döğme, cemaatin yayın organı Zaman Gazetesi ile cemaatin bankası Bank Asya'da uzun dönem yönetim kurulu üyeliği de yaptı.

FG Air'in açılımı, 'Future Generation' olarak yazılsa da baş harflerin, patronun CV'sini gözönüne aldığımızda ne anlama geldiğini az çok tahmin edebiliyoruz.

FG Air bir dönem oldukça popülerdi. Televizyon programlarında, gazetelerde sürekli reklam ediliyordu. Hatta Zaman Gazetesi menşeili gazeteci Güntay Şimşek, bu şirkete özel alaka gösteriyor, tanıtım uçuşlarına bizzat katılıyor ve programında geniş yer ayırıyordu.

Fetö ile taban tabana zıt düşüncedeki Atatürkçüler Fetö ile ilişkilendirilmeye çalışılırken zamanında bakım ve eğitim yetkilerini jet hızıyla alan, havaalanlarında en özel yerler tahsis edilen FG Air ve benzer şirketlerin sahipleri bir isim değişikliğiyle kamufle oluyor, onlara yetkileri verenler, havaalanlarını hizmetlerine sunanlar, kendilerini Fetö'den sıyırabiliyor. Ne diyelim  bu da bir beceri...

Helal olsun!

THY'de Fetö'cüler duruyor Atatürkçüler atılıyor- FG Air'i koruyanlar ortaya çıksın?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (143)

serdarokthy ~ 1 yıl önce
2 haftalık raporumu bahane edip işten çıkardılar.Pass haklarımıda gasp ettiler.19 yıl 8 ay hizmet verdim. 15 senelik ayrılanlara emekli muamelesi yaptılar.İşten çıkmamda emeği geçen başta Temel Kotil ve diğerlerine hakkımı helal etmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kule ~ 1 yıl önce
FG Air misyonunu tamamladı. Şimdi onlar başka kodlarla başka yerlerde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saw ~ 1 yıl önce
Yaw illa fotocu olmak sart deilki.hak yiyen tanidik akraba ise alanlara bakin yine kendi kadrolarini kuruyolar orumcek agi gibi.ZEKI YILMAZABDURRAHMANOGLU bakin bu mudure baska firmalardan kimleri toplamis almis.hakki olana hakkini vermeyip kimleri aldirdi ise tanidik koylu akraba topladi.eeeee malum kendiside torpilli SAVCI amcasi var kimse dokunamiyor ona ses cikaramiyor sesini cikaranin yetkilerini aldiriyor cunki.AHMET KARAMAN ve ILKER AYCI arastirin bu ZEKI YILMAZABDURRAHMANOGLU nu cesaretiniz varsa SAVCI amcasindan korkmuyorsaniz tabiki.iste ha fotocu ha degil ne farkederki oda vatan hayini buda vatan hayini bi nevi.nasil uyuyabiliyor geceleri hakki olanin hakkini vermeyip onun yerine baska firmadan adam aldiriyor.ah ala ala toprakta kabul etmicek sizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İşsizim ~ 1 yıl önce
Thy yönetimi sen beni 211 içinde sebebi belirsiz şekilde işten attın ya. O günden beri temmuz 2017 thy çıkışımıza tüm işverenler şüphe ile yaklaşıp muhatap olmuyor. Bu gün yine red cevabı aldım. Sebebi temmuz 2017 de thy den çıkmam . Bir yıl oldu iş bulamadım. Sizler beni ve benim gibi masumları yaktınız ya . Şu mübarek günler hürmetine Allah 'ta sizi yaksın. Muradınıza ermeyin. Allah ahımı duysun da sizleri bizi düşürdüğünüz durumdan daha beter bir duruma düşürsün. Zülmünüzün neticesi bu dünya ve ahirette kat kat bedel ödettirilerek sizlere gösterilsin .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vicdan ~ 1 yıl önce
@işsizim, tek kelime ile amin. Bu süreçte mazum insanlara da iftira atilalarak vicdansizca işten çikarma oldu. Gerek kurum içinde gerek kurum dışında hiç bir araştirma yapilmadan bu şekilde vicdansizca uygulamaya yöteciler imza atti. Sonrasinda yapilanin yanliş olduğunu görseler bile o çok sevdikleri para, makam ve koltuklarinin sallanmamasi için geri adim atmayarak masum insanlarin yanmasina göz yumdular ve seyirci kaldilar. Şunu iyi bilsinler ki; Rabbim kul hakkini yarina bikakir ama yanlarina asla bırakmaz.
Hafis ~ 1 yıl önce
Adam elinde silah sıkmadım diyor bunlarıda görenler var
işsizlimişsizi ~ 1 yıl önce
Temmuz 2016 olacak.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000