21 Mart 2016, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Kıdemlerimiz düzeltilmediği sürece sendika seçimlerinde 305, sevenleri ve grevciler olarak oyumuzu elbette onlara vermeyeceğiz buda büyük bir kitle olsa gerek.
  • Murat bey elinize sağlık yazınız için. Biz işimize geri döndük fakat 2 yıldır hala aidetlik duygumuzu geri döndüremedik 10 yıl önce şirkete girip çıkan insanların bile sicilleri geri veriliyorken 305 le yürütülen hala psikolojik bir savaş var kendimizi başladığımız günden beri dışlanmış hissediyoruz insanların uzun yıllar çalıştığı yerdeki kıdemlerini geçmişlerini sıfırlayarak başlatmak hala kin beslendiğinin kanıtı değilmidir?
  • Bu adamları kim seçti?bir toplumda öngörü hiç mi olmaz? Şimdi burada deli gibi eleştiriyorsunuz.HERKES HAKETTİĞİ GİBİ YAŞAR. EZİLMEYE MAHKUMUZ kimse kusura bakmasın,herkes ders alıp,bir daha ki seçime aynı hatayı yapmasın!
  • YAHU BU SENDIKA YONETIMINI THY nin YONETIMININ SECTIGI ASIKAR BELLİ UYELERINI KIM TINLAR NASILOLSA AYDATLAR SORGUSUS KESILIYOR SENDIKA YONETIMINİN IDAMESİ THY. YÖNETİMİNE BORCLUDURRRR.

THY yönetimini bırak, üyelerine bak!

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile Hava İş Sendikası Başkanı Ali Kemal Tatlıbal'ı aynı fotoğraf karesinde görünce ister istemez aklıma şu soru geldi:  " Acaba Tatlıbal, iki buçuk yıllık görev süresinde THY yönetimini ziyaret ettiği kadar kendi üyelerini ziyaret etmiş midir?"

Mesela Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinden önce en çok üyesinin bulunduğu uçuş işletmeyi ziyaret ederek " Ne istiyorsunuz, bir sorununuz,bizden bir beklentiniz var mı? Çok mu uçuyorsunuz, az mı dinleniyorsunuz? " dedi mi?

Genel müdürlük çalışanlarıyla hal hatır sormak için bile olsa bir araya geldi mi?

GİSAD'da dert dinledi mi?

Anadolu'daki herhangi bir şubeyi ziyaret ederek 'gözden uzaksınız ama biz size yakınız" dedi mi?

İş kolu davasını kaybetmeden önce, sadece  teknisyenin ölümünden sonra ayaküstü uğradığı Teknik A.Ş'ye onun dışında yolu düştü mü?

Yapmadı, gitmedi, oturmadı, konuşmadı...

Bunların hiç birini yapmadan sendika yönetilir mi? Üyelere dokunmadan üyelerin hakları savunulabilir mi?

Göreve geldiklerinde yeni şirketleri sendikalı yapacaklarını söylüyorlardı, yapabildiler mi?

Pegasus'taki örgütlenme çabaları fiyaskoya dönmedi mi?

On binlerce insanın çalıştığı havayolu sektörü dururken 80 üyeli balon şirketini greve götürerek, kameralar karşısında balon patlatarak insanları kandırabileceğinizi mi sanıyorsunuz?  Önce, 5 bin üyeli Teknik A.Ş balonunu nasıl patlattın onu anlat demezler mi adama?

Sahi kooperatiften haber var mı? 2015 yılının sonunda arsa temin edilecekti, 2016 yılının ilk çeyreği bitmek üzere arsa temin edilebildi mi?

Sendika seçimlerini Atilay Ayçin'in kaybetmesi şerefine işe dönüşleri sağlanan 305 kişiden kabin memurları hala hak kayıplarıyla uçuyorlar. Hem maddi hem manevi açıdan sıkıntıları iki yıldır giderilemedi. 305'i işe aldırdık diyerek reklam yapmasını biliyorsunuz o zaman şu hak kaybı işine de bir el atsanız olmaz mı?

Bırakın 305'in hak kaybını geri almayı...  Geldiğinizden beri lafla peynir gemisini yürütmeye çalışıyorsunuz ama bir otel nöbetini kaldırtmayı dahi beceremediniz!

Abant'a tatil dediğim için bana kızıyorsunuz,  dava ediyorsunuz. Abant'taki iş güvenliği adı altındaki sözde eğitim seminerlerinden sonra Teknik A.Ş'de iki can iş kazasında gitti.  Demek ki, şirketin zaten çalışanlara verdiği eğitimi senin Abant'ta vermen bir işe yaramıyormuş! Anlatabiliyor muyum?

Bugüne kadar yaptığınız hiçbir iş amatörlükten öte geçemedi. Sendika seçimlerini kazanır kazanmaz belki de okumadan TİS sözleşmesine imza attınız. Şimdi ikinci kez o masadasınız.  Belki bu son sözleşmeniz olacak, belki de çalışanlar sizden memnun kaldığı için tekrar size yetki verecek bilemiyorum ama  yönetime yakın durduğunuz kadar biraz da çalışanlara yakın olmaya çalışın! Olur mu?

Ya şahidini değiştir ya doktorunu!

Hava İş Sendikası, eleştirilere tahammül edemediği için beni dava etti. Hem de ikisi tazminat biri ceza olmak üzere üç kez. Son duruşmada, sendika temsilcilerinden biri şahitlik yaptı. Namusu ve şerefi (!) üzerine yemin ettikten sonra aynen şöyle söyledi: " Yazılardan sonra başkanımızın sağlığı bozuldu, boyun fıtığı oldu."

Eleştiriyi herkes kaldıramaz sinirlenir, öfkelenir, psikolojik olarak etkilenir ama eleştirildikten sonra boyun fıtığı olana ilk kez denk geliyorum. Başkana tavsiyem , komik duruma düşmemek için ya şahitlerini değiştirsin ya da doktorunu. Çünkü dünyanın hiçbir yerinde eleştirildiği için boyun fıtığı olunan bir vaka yoktur! 

THY yönetimini bırak, üyelerine bak!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

305-2 ~ 1 yıl önce
Kıdemlerimiz düzeltilmediği sürece sendika seçimlerinde 305, sevenleri ve grevciler olarak oyumuzu elbette onlara vermeyeceğiz buda büyük bir kitle olsa gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
305 ~ 1 yıl önce
Murat bey elinize sağlık yazınız için. Biz işimize geri döndük fakat 2 yıldır hala aidetlik duygumuzu geri döndüremedik 10 yıl önce şirkete girip çıkan insanların bile sicilleri geri veriliyorken 305 le yürütülen hala psikolojik bir savaş var kendimizi başladığımız günden beri dışlanmış hissediyoruz insanların uzun yıllar çalıştığı yerdeki kıdemlerini geçmişlerini sıfırlayarak başlatmak hala kin beslendiğinin kanıtı değilmidir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir çift soru ~ 1 yıl önce
Bu adamları kim seçti?bir toplumda öngörü hiç mi olmaz? Şimdi burada deli gibi eleştiriyorsunuz.HERKES HAKETTİĞİ GİBİ YAŞAR. EZİLMEYE MAHKUMUZ kimse kusura bakmasın,herkes ders alıp,bir daha ki seçime aynı hatayı yapmasın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BORCLU ~ 1 yıl önce
YAHU BU SENDIKA YONETIMINI THY nin YONETIMININ SECTIGI ASIKAR BELLİ UYELERINI KIM TINLAR NASILOLSA AYDATLAR SORGUSUS KESILIYOR SENDIKA YONETIMINİN IDAMESİ THY. YÖNETİMİNE BORCLUDURRRR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000