10 Kasım 2014, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Hakliymisim oyleymissin
  • Bizler bu tabloyu görünce gerçekten gururlandık,yeni yönetimi tebrik ediyoruz.Paralarımız emin ellerde.Biz atilay ağa yüzünden yanlış yönlendirilip işimizden olduk,ayrıca evimizi arabamızı kaybettik neden atilay ağanın paraları har vurup harman savurmasından.Bunun hesabı mutlaka adalet önünde sorulmalıdır.Ben bir 305 mağduru olarak hakkımı helal etmiyorum.Yazıklar olsun sosyal demokrat diye geçinip bizleri kandırdın ATİLAY AYÇİN.
  • Bu tablonun bir cezası olmalı. Yazık paralar kime gitmiş belli değil. Hakkımızı helal etmiyoruz..
  • Kuran suresini ogretmeye calisan dalllama, boyle bir yere onu yazman gunah degilmi, ben boyle iyi muslumanim anlamini vermek, ogrenin ayaklari kibir ve sirk kosma degilmi. Haci hocaysan yerin Camiii ve orada hizmet degilmi, maksadin amacin menzilin nedir?

THY KABİN MEMURU SENDİKA PARASIYLA KÜRTAJ ETTİRİLDİ!

Hava İş Sendikası hafta içi, bir önceki yönetime ait bazı mali bilgileri ve kendi dönemlerindeki karşılığını yayınladı. Her iki tablo arasında olağanüstü farklar var. Zaten öyle olmasa yeni yönetim, böyle bir tabloyu yayınlama gereği duymazdı!

Mali tabloda en dikkat çekici nokta 4 yıl içinde bir milyon TL’lik çiçek ve yine aynı süre içerisinde 3 milyon TL’lik matbaa giderleriydi. Tablolara baktığınızda bir dönemde yıllık ortalama 250 bin TL’lik çiçek harcaması yapılırken diğerinde 15 bin TL’lik çiçek harcaması yapılıyor.

Birinde yıllık ortalama 750 bin TL’lik matbaa ve dergi gideri söz konusu iken diğerinde yaklaşık 70 bin liralık matbaa gideri ortaya çıkıyor.

Rakamları ele aldığınızda iki dönem arasında harcamalar açısından ciddi bir uçurum söz konusu. Zaten yeni yönetim önceki dönemle kendi dönemlerine ait raporları karşı karşıya getirerek, “ Bakın bizden önce burada aidatlarınız har vurulup harman savruluyordu, biz aidatlarınızı ihtiyatlı kullanıyoruz” demeye getiriyordu.

Burada Atilay Ayçin döneminin harcamalarını savunmak bana düşmez. Eğer olağanüstü ve eşe dosta kıyak harcamalar yapılmışsa bunun hesabını vermesi gerekenler vermelidir. Ancak bu saatten sonra hesap sormak yeni yönetimin işi de değildir. Neden mi?

Çünkü geçen yıl bizzat takip ettiğim genel kurulda yeni yönetim eski yönetimin mali tablolarını tek tek onayladı mı?

Onayladı… 

Yani bugün, “ Bakın bunlar sendikayı yiyip bitirmiş” diyerek yayınladıkları tabloya itiraz ettiler mi?

Etmediler…

Eski yönetimi genel kurulda peşin peşin akladılar mı?

Akladılar...

Açıklamada ‘mali raporları ibra etmedik’ dediklerine aldanmayın çünkü mali tabloları tek tek el kaldırarak onayladılar. Ha birileri ‘Sakın ibra etmeyin’ diye telkinde bulununca onayladıkları mali tabloları son anda çark ederek ‘ Biz ibra etmiyoruz’ dediler. Ama iş işten çoktan geçmişti!

Gelinen noktada anlaşılıyor ki; sendika, 305'in işe dönüşü dışında geçen bir yılda, sendikal açıdan tek bir pozitif kazanım sağlayamadı ve ' Müflis tüccar eski defterleri karıştırır' hesabı eski yönetime sövdürme ve başarısızlığını örtbas etme gayretine düştü. Bu çok açık şekilde ortada değil mi?

KÜRTAJ PARASINI DA SENDİKA ÖDEDİ!

Bir başka konu daha var. Onu mali tablolarda kamuoyuna yansıtma olasılıkları yok. O yüzden fısıltı gazetesi şeklinde bilinçli olarak dillendiriliyor.

İddiaya göre, Atilay Ayçin dönemindeki usulsüz harcamalar öyle boyutlara ulaşmış ki, muhasebe kayıtlarında ‘Kürtaj’ gideri dahi varmış! Burada ima edilen, “sendika yönetiminden birileri yasak ilişki yaşadı ve bunun sonucu ortaya çıkan kazayı da sendikanın kasasını kullanarak halletti”.

İddia çok korkunç! Bir sendika yöneticisinin kürtaj masrafını bile sendikaya ödetmiş olması olasılığı bile ilk bakışta ‘Bu kadarına pes’ dedirtebilir. Ancak işin aslını araştırınca durumun hiç de öyle olmadığını öğrendim. Kürtaj dedikleri olayın aslını anlatayım. Grev yerinde bir THY çalışanı rahatsızlanıyor ve hastaneye kaldırılıyor. Yaşadığı üzüntünün de etkisiyle kabin memuru bebeğini kaybediyor. Greve katılanların sağlık giderlerini sendika karşıladığı için de hastane faturası sendika tarafından ödeniyor. Sonra da ortaya, ‘ Kürtaj giderlerini bile sendikaya ödettiler’ diye dedikodu yayılarak eski sendika yönetimi itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor. Olay bundan ibaret…

AİDATLAR NEREYE GİDİYOR?

Geçmiş dönemi savurganlık ve gereksiz harcamalar yapmakla suçluyorsan sen olabildiğinde şeffaf olmalısın. Örneğin sendika geride kalan 10 aylık dönemde aylık yaklaşık 800 bin TL'den 8 milyon TL gelir elde etti. Yukarıdaki tablodan anlaşıldığına göre geçmiş dönemin 2 milyon TL'lik borcu, maaş, matbaa, çiçek ve grev giderleri de toplamda 3 milyon TL ediyor. İkisinin toplamı 5 milyon TL'yi buluyor. 8 milyon gelirden 5 milyon gideri düşünce de geriye 3 milyon TL kalıyor. Sendika tabloya eklemeyi unutmuş olabilir ancak her kuruşun nereye gittiğini öğrenmek aidat verenlerin en kutsal hakkıdır. Bu açıdan sendika şeffaflık hedefliyorsa bundan böyle her ay aidatların nerelere harcandığını tek tek izah etse en doğru yolu seçmiş olur ve sonrasında dedikodulara da meydan bırakmaz. İlk olarak da ilk yıl alınan aidatların nerelere harcandığını tek tek ortaya döksün, herkesin içi rahat etsin. Haksız mıyım?

THY KABİN MEMURU SENDİKA PARASIYLA KÜRTAJ ETTİRİLDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (47)

Bak ~ 4 yıl önce
Hakliymisim oyleymissin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
305 ~ 4 yıl önce
Bizler bu tabloyu görünce gerçekten gururlandık,yeni yönetimi tebrik ediyoruz.Paralarımız emin ellerde.Biz atilay ağa yüzünden yanlış yönlendirilip işimizden olduk,ayrıca evimizi arabamızı kaybettik neden atilay ağanın paraları har vurup harman savurmasından.Bunun hesabı mutlaka adalet önünde sorulmalıdır.Ben bir 305 mağduru olarak hakkımı helal etmiyorum.Yazıklar olsun sosyal demokrat diye geçinip bizleri kandırdın ATİLAY AYÇİN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu tablonun bir cezası olmalı. Yazık paralar kime gitmiş belli değil. Hakkımızı helal etmiyoruz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bana ~ 4 yıl önce
Kuran suresini ogretmeye calisan dalllama, boyle bir yere onu yazman gunah degilmi, ben boyle iyi muslumanim anlamini vermek, ogrenin ayaklari kibir ve sirk kosma degilmi. Haci hocaysan yerin Camiii ve orada hizmet degilmi, maksadin amacin menzilin nedir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sana ~ 4 yıl önce
Dallama diye hitap eden kişilik bak sana bir dallarım!!! hayatın boyunca o dalı taşır gidesin, yayınlanacağını bilsem sana söyleyeceklerimin yarısı bile sana yeter inan ki ama senin seviyene inmek ve sadece eleştiri yapmayı karşısındakine hakaret etmekten ibaret saymak sana ve senin gibilere yakışan bir olay.
çok güldüm ~ 4 yıl önce
böylelerine ancak dallama denir. ağzına sağlık. sende alınma birader. dallamasın işte.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000