09 Haziran 2014, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Thy teknik gmy f.ç ye dikkat edin. Yaptıgı tum anlaşmalarda şirketin kaçakçılık yapması için yaratılan maddeler var. Önceki tedarikçilerle yapamadığı her türlü pisliği kendi anlaştığı tedarikçilerle yapmaya başladı. Gn md vekiliyken yaptığı şirket birleştirmelerine göz atın.Sahte düşmanlar yaratıp o.h , a.a.c , e.ö ye tetikçilik yaptırtıp hamdi topçuyu bile yanlış yollara sevk etmektedir.Şirketimizi ne hale soktuğunu yakında herkes görecek.İngilizcesi olmamasına rağmen kıskandığı dönemde yapılan tüm anlaşmalara sekte vurdurtmak en büyük hobisidir.
  • BİROL OLTULU BİLAL YILDIZ evet THY A.O particilik var beni bile işten çıkardılar ve hiç bir sebeb gòstermediler TGS YER HİZ girmek istedim engellediler bumu adalet bumu adamcılık
  • Evet Parelelci diyerek kurumların idare merkezlerlerinden bir bir alaşağı edilen bu milliyetçi ve bayrak vatan millet sevdalı insanların varsa bir günahı zaten hem bu dünyada hem ahirette muhakkak cezalarını çekecektir. Lakin eğer bir hırs ve intikam duygusu ile görevlerinden alınmışlarsa işte o zaman vay hallerine. Onların ahı elbet birgün bir şekilde onların burnundan fitil fitil gelecektir. Görevden alınan ve parelelci dediğiniz o kişiler asla şikayet etmezler ve Allahtan gelene razı olurlar. Ve sessizce Allaha dertlerini arz ederler. Bizde Beraat kandilinin bu muhteşem gecesinde içimizi Kalbimizi ve iç sızıntılarımızı Yüce Rabbimize arz ediyoruz Rencide edilmemize,aşağlanmamıza ve garabet ve arkamızdan yapılan tüm iftiralara rağmen Rabbim sen bilensin görensin diyor, arkamızdan oyun oynayan ve iftira atanları bu gecenin hürmetine sana havale ediyorum.
  • Airporthaber yazarlarından 3 tanesi bu hafta sözbirliği yapmışçasına Mehmet YILMAZ isimli teknisyene yapılan büyük! Haksızlığı yazmışlar.Bu haksızlıkların daniskası 11 yıldır yapılıyor.Bir kişi üzerinde böyle bir mutabakat sağlanması, bu yazarların haktan, adaletten yana olmalarının ya da gazeteci tarafsızlıklarının bir sonucu olmalı diye düşünüyorum. Ancak, geçmişte yapılan daha büyük haksızlıkları, tiraj ve her türlü maddi kaygıyla yazamadılar. Şimdi kendilerine soruyorum. Mehmet YILMAZ da ne denli büyük bir mağduriyet gördünüz de, 3 kişi birden sözbirliği etmiş gibi bunu yazıyorsunuz.? Ne olmuş Mehmet Yılmaza? Kariyerini iki paralık mı etmişler? Yazdığı raporu örtbas mı etmişler? Maaşını mı gasbetmişler? Tenzili rutbeye uğratıp , iş vermeyip defalarca verimsizlik savunması mı almışlar? Rencide edip, aşağılayıp, Işten atmakla mı tehdit etmişler? MOBBİNG Mİ YAPMIŞLAR? Mehmet Yılmaz ne den bu kadar ilginizi çekti?

THY- CEMAAT- DEVLET VE HÜKUMET...

Öncelikle THY Hat Bakım Başkanı Mehmet Yılmaz’ın gönderiliş şeklini anlamlandıramadım. “Paralelci” dediler ama onu da Mehmet Yılmaz’a konduramadım.  Çok şeyler oluyor THY’de. Çok şey de olacak gibi duruyor. Asıl olması gerekenlerin ne zaman olacağını da merak ediyorum.

Türk Hava Yolları’nda son dönemde çok sayıda personelin görev yeri değiştirildi, kimileri de işten atıldı. Ve bazılarına da “istifa et, git” dercesine görev verildi.

Daha önceki yazılarımdan bir tanesinde, paralel yapıya dikkat çekmiştim ve THY yönetiminin bazı hatalarını vurgulamıştım.

THY’nin geçmişten bu yana siyasi tarla halinde olduğunu bilmeyenimiz yok. Siyasetin arka bahçesi halindeki kurum, siyasetin yanına cemaati de ekleyince bugün yaşanan kaosun temeli de atılmış oldu.

Atatürk boşuna din işleri ile devlet işlerini ayırmamış birbirinden.  İşte gördünüz, gördük, görmeye de devam edeceğiz.

Paralelci denilen insanların çoğunun ülke zararına çalıştıklarını düşünmüyorum. Aksini yapanların az olduğunu da düşünmüyorum. Sırf cemaatçi diye işe alınanları, onları işe almak için profesyonel insanları işinden edenlerinde bugün “Ah keşke ah keşke işe almasaydık” dediklerini duyar gibiyim. Ama iş işten geçti. Şimdi hem bu insanları küstürdük hem de THY’nin bel kemiği profesyonel insanları küstürdük.

Bunları çokça örnekleyebiliriz.

Kanaatim şu ki; asıl paralelciler THY’nin içine çöreklenmiş durumda. Onlara ulaşmak zor olduğu için önce garibanların defteri dürülüyor. Oysa tepelerdeki cemaatçiler herkese gülücük dağıtırken, halen içindeki hoca aşkıyla yanıp tutuştuğunu çok iyi biliyorum.

Hatta ben buradan işaret vereyim. Anadolu Üniversitesi’ndeki üst düzey yöneticilerin hoca bağlantılarına bakın ve sonra o yöneticinin THY’deki bağlantıları takip edilirse ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır.

Anadolu Üniversitesi’nde eğitim almış, sonra hasbelkader birilerinin gölgesinde THY’de yönetici kadrosuna yükseltilmiş insanların bağlantıları ve THY makamlarını işgal eden bazı sempatik insanların hareketlerine bakıldığında her şey daha iyi anlaşılacaktır.

Amerika merkezli organizatörlerin tertiplediği toplantılarda boy gösteren yöneticilerin, hoca hayranı olduklarının başkaca delile ihtiyaç duyulmadan anlaşılacağını söyleyebilirim.

Bu yöneticilerin Ankara’ya şirin görünürken, aslında Amerika hayranı olduklarını kesinlikle söyleyebilirim.

Başbakan başmüşavirlerinden birisi bana aynen şunu söylemişti. “Bu paralelciler o kadar içimize girmişler ki, kimin ne olduğunu çözmek çok zor olacak”. Aynen THY’de de durum bu merkezde.

Oysa THY gibi bir kurum, profesyonelce yönetilmiş olsa idi bu tür şeylere enerji harcanmayacaktı. Bu gerçekler ışığında yapılması gereken; ne iktidar yakını, ne cemaat yakını ne de ideolojik insanlar bu şirkete getirilmemeli.

Hem ehil insanlar hem de bu mesleğe gönül verenlerle zenginleştirilmesi gereken bu kurum, hak etmediği davranışlarla uğraşmamalı.

3. HAVALİMANI HAYIRLI OLSUN…

Tartışmasız kendi fikrimi söylüyorum; Atatürk Havalimanı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski bakanı Binali Yıldırım’ın da daha öncede açıkladığı gibi 4. pist yapılsa idi 3. havalimanına ihtiyaç belki 25-30 sene sonra ihtiyaç duyulabilir.

Eğer THY’nin de projelendirdiği pist yapılsa idi, askeri meydan tamamen devredilse idi çok şey değişebilirdi. DHMİ bu işi iyi organize edemedi. DHMİ, siyasi çalışmalar yerine teknik çalışmalar yapsa idi bugün geldiğimiz noktanın çok daha ilerisinde olabilirdik. Daha teneke mahallesini bile çözememiş bir DHMİ’nin başarılı olduğunu söylemek çok garip olur.

3. havalimanı siyasi de olsa ülkemiz açısında hayırlı olsun.

İzleyip göreceğiz. Ömrümüz yettiği sürece...

THY- CEMAAT- DEVLET VE HÜKUMET...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Thy teknik gmy f.ç ye dikkat edin. Yaptıgı tum anlaşmalarda şirketin kaçakçılık yapması için yaratılan maddeler var. Önceki tedarikçilerle yapamadığı her türlü pisliği kendi anlaştığı tedarikçilerle yapmaya başladı. Gn md vekiliyken yaptığı şirket birleştirmelerine göz atın.Sahte düşmanlar yaratıp o.h , a.a.c , e.ö ye tetikçilik yaptırtıp hamdi topçuyu bile yanlış yollara sevk etmektedir.Şirketimizi ne hale soktuğunu yakında herkes görecek.İngilizcesi olmamasına rağmen kıskandığı dönemde yapılan tüm anlaşmalara sekte vurdurtmak en büyük hobisidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
BİROL OLTULU BİLAL YILDIZ evet THY A.O particilik var beni bile işten çıkardılar ve hiç bir sebeb gòstermediler TGS YER HİZ girmek istedim engellediler bumu adalet bumu adamcılık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Evet Parelelci diyerek kurumların idare merkezlerlerinden bir bir alaşağı edilen bu milliyetçi ve bayrak vatan millet sevdalı insanların varsa bir günahı zaten hem bu dünyada hem ahirette muhakkak cezalarını çekecektir. Lakin eğer bir hırs ve intikam duygusu ile görevlerinden alınmışlarsa işte o zaman vay hallerine. Onların ahı elbet birgün bir şekilde onların burnundan fitil fitil gelecektir. Görevden alınan ve parelelci dediğiniz o kişiler asla şikayet etmezler ve Allahtan gelene razı olurlar. Ve sessizce Allaha dertlerini arz ederler. Bizde Beraat kandilinin bu muhteşem gecesinde içimizi Kalbimizi ve iç sızıntılarımızı Yüce Rabbimize arz ediyoruz Rencide edilmemize,aşağlanmamıza ve garabet ve arkamızdan yapılan tüm iftiralara rağmen Rabbim sen bilensin görensin diyor, arkamızdan oyun oynayan ve iftira atanları bu gecenin hürmetine sana havale ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİLALYILDIZ ~ 4 yıl önce
Airporthaber yazarlarından 3 tanesi bu hafta sözbirliği yapmışçasına Mehmet YILMAZ isimli teknisyene yapılan büyük! Haksızlığı yazmışlar.Bu haksızlıkların daniskası 11 yıldır yapılıyor.Bir kişi üzerinde böyle bir mutabakat sağlanması, bu yazarların haktan, adaletten yana olmalarının ya da gazeteci tarafsızlıklarının bir sonucu olmalı diye düşünüyorum. Ancak, geçmişte yapılan daha büyük haksızlıkları, tiraj ve her türlü maddi kaygıyla yazamadılar. Şimdi kendilerine soruyorum. Mehmet YILMAZ da ne denli büyük bir mağduriyet gördünüz de, 3 kişi birden sözbirliği etmiş gibi bunu yazıyorsunuz.? Ne olmuş Mehmet Yılmaza? Kariyerini iki paralık mı etmişler? Yazdığı raporu örtbas mı etmişler? Maaşını mı gasbetmişler? Tenzili rutbeye uğratıp , iş vermeyip defalarca verimsizlik savunması mı almışlar? Rencide edip, aşağılayıp, Işten atmakla mı tehdit etmişler? MOBBİNG Mİ YAPMIŞLAR? Mehmet Yılmaz ne den bu kadar ilginizi çekti?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000