18 Nisan 2016, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • herdem vurdu goooool sen adamsın.
  • Sefa inan bilgisiz bilgili oldugu icin yorumlarindan hazetmiyorum. Ama yillarca Airporthaberde sizinle calismis adamin arkasindan iftira atmanizi uygun bulmadim cok ayip! Madem boyle biriydi niye calistin derler adama!
  • öyle diyorsun da teknik aş çalışanları ne diyor sordun mu eeeyy yazar. ne kadar içindesin çelik iş sendikası üyelerinin.
  • THY hissedarları çakıldı. Küçük yatırımcıyı silkelediler. THY ulufe gibi para dağıtmayı bıraksın. Birileri şövenlik yapacak diye THY gaza gelmemeli.Bizler bu şirketin ortaklarıyız kafasına göre para dağıtamazlar

THY bir mitomanın sözüyle mi hareket edecek?

THY'den sonra Teknik A.Ş çalışanlarının da 5'er bin TL prim alacağı açıklanınca bir anda ortaya " Ben yaptım, ben yaptım"cılar çıkıverdi.

Başarıyı sahiplenen çok olur ama başarısızlık sahipsizdir. Açıkçası merak ediyorum. Bugün prim konusunda pozitif sonucun üzerine atlayanlar acaba THY yönetim kurulu olumsuz karar alsaydı ne diyeceklerdi?

Hatırlarsanız, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın Antalya zirvesinde söz verdiği prim, toplu iş sözleşmesine dahil edilince Hava İş Sendikası, bu fırsatı kullanarak sıfırlanan itibarına rant devşirmeye kalkmıştı. Aslında verilmiş bir söz vardı ve o prim zaten verilecekti. Tıpkı 305 kişinin işe iadesinin sağlanması gibi, burada da sendikaya jest yapılmak istenmişti. Hepsi bu...

Benzer duruma Teknik A.Ş'nin prim konusunda tanıklık ettik. THY yönetimi yüzde 100 iştiraki Teknik A.Ş'ye verilen primin 5'er bin TL'ye tamamlanması konusunda, primin AO çalışanlarına verildiği tarihten itibaren zaten tek muhatabı Çelik İş Sendikası ile temas halindeydi. Epey de yol katedilmişti. THY yönetiminin yüzde 100 iştiraki şirketi THY AO çalışanlarından ayrı tutarak birine 1, birine 5 verilmesinin yanlışından dönülmesi gerektiğinin farkına varması ile bir anda, "Benim sayemde prim verildi" diyenler türedi.

Ben diyorum ki, THY yönetimi yaklaşık 5 bin Teknik A.Ş çalışanına verilen bin'er TL primin 5'er bin TL'ye çıkarılmasını, genel kurulda hissedar olmasının dışında herhangi bir statüsü olmayan birinin sözüyle yapabilir mi?

Üstelik bu kişinin THY'den atılma hikayesini bilmeyen yokken, THY yönetiminin bu kişinin sözüyle hareket edebilmesi mümkün mü?

THY yönetimi, bir rica ile bir kalemde 20 milyon TL'yi kasadan çıkarabiliyorsa bir başkası da diğer iştirak şirketlere ver dediğinde verecek mi? Böyle rica ile bir kalemde 20 milyon TL kasadan çıkarılır mı?

İnanmayın siz sistemin dışında kalmış mitomanlara... Prim tutarının 1000 TL'den 5 bin TL'ye çıkarılması THY yönetiminin hakkaniyetli davranışından kaynaklıdır. Sanki primi kendileri verdirmiş gibi ortalarda dolaşanlar kendilerini kandırmaktan öte gidemez.

Geçmişte THY genel kurullarına katılarak eşine, dostuna, oğluna iş dilenenlerin o ricalarının bile gerçekleşmediğini bildiğimiz için böylesine önemli bir konuda ricaların etkili olmayacağını, sadece ve sadece şirket menfaatlerinin ve ayrımcılığın önüne geçilerek personel motivasyonunun kırılmamasının amaçlandığını tahmin etmek zor değil. Ne THY bir mitomanın sözüyle hareket edecek kadar küçük bir şirket ne de yöneticileri o düşüncede olarak kadar amatör. Tuzağa düşmeyin!

THY bir mitomanın sözüyle mi hareket edecek?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (55)

zz ~ 2 yıl önce
herdem vurdu goooool sen adamsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kiksnclik ~ 2 yıl önce
Sefa inan bilgisiz bilgili oldugu icin yorumlarindan hazetmiyorum. Ama yillarca Airporthaberde sizinle calismis adamin arkasindan iftira atmanizi uygun bulmadim cok ayip! Madem boyle biriydi niye calistin derler adama!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknik aş ~ 2 yıl önce
öyle diyorsun da teknik aş çalışanları ne diyor sordun mu eeeyy yazar. ne kadar içindesin çelik iş sendikası üyelerinin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hisseler çakıldı ~ 2 yıl önce
THY hissedarları çakıldı. Küçük yatırımcıyı silkelediler. THY ulufe gibi para dağıtmayı bıraksın. Birileri şövenlik yapacak diye THY gaza gelmemeli.Bizler bu şirketin ortaklarıyız kafasına göre para dağıtamazlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000