29 Ağustos 2016, Pazartesi
Çetin ÖZBEY
Çetin ÖZBEY cetinozbey@airporthaber.com
  • Çetin Bey 19 sene 8 ay çalışıp birilerinin hoşuna gitmediğim için 2 haftalık raporum bahane edilerek işten çıkarıldım.(ocak ayında) Ve yeni genel müdür yardımcısı yahu bu adam 19 senedir çalışıyor.Bir bakalım işin aslı ne imiş demeye bile tenezzül etmedi.Dediğiniz gibi düşmez kalkmaz bir Allah var.Yetim oğlum ve karımla yaşam mücadelesine sıfırdan başladım.Sendika ile davaya vs uğraşacak ne zamanım ne halim var.Umarım bu birileride hakkettikleri cezayı burda olmasa öte tarafta alırlar
  • U NASIL İŞ? FETÖCÜ DİYE SUÇLADIĞINIZ İNSANLARA KENDİLERİNİ KORUMA HAKKI TANIYIN. BAKIN DEVLET TARAFFINDAN GÖZ ALTINA ALINANLARDAN BİR KISMI İFADELERİNİN ALINMASINDAN SONRA SALIVERİLİYOR. AMA SİZLER İNSANLARI DİNLEMEDEN, İSİMLERİNİ İMZANIZ OLMADAN YAZDIĞINIZ YORUMLARLA MAHKUM EDİYORSUNUZ. İŞTEN ÇIKARILMAKTA BİR MAHKUMİYET SAYILMAZ MI ? KENDİNİZE GELİN. Yazıya bir çok yorum geldi. Bir takım isimler veriyor çalışanlar. Bu belirleme nasıl ve kimler tarafından yapılıyor. Ölçü nedir? Belli değil. Galiba bu tür şeylerde fikir yürütmeğe, fikir yürütmek ötesi liste hazırlamaya fazlası ile düşkünüz. Eğer isimler belli olsa bu yorumları yapanlarında isimlerinin başka birinin yorumunda fetöcü diye geçmesi diğerlerini hayli keyiflendirirdi. Bu konuda bildikleriniz ve bildiklerinizi kabul ettirebilecek argümanınız varsa, bunları üstlerinizle konuşunuz, anlatınız. Hatta bu görüşmeğe Fetöcü olarak belirlediğiniz insanları da davet ediniz ( nasıl olsa artık fetöcülerden çekinecek bir şey kalmadı ) ki siz de, görüşünüzde saygın olsun.Onlarda suçlamalarınıza karşın kendilerini müdafaa etme imkanı bulsunlar. Bildirimle espiyonun farkını anlasın insanlar. Haydi benim delikanlı okurlarım. Bunu yapamıyorsanız insanların adını kirletmek için aph satırlarını kullanmayın. Zira bizler onları tanımıyoruz. ve de fikir beyan edemiyoruz.BU NEDENLE OKURLAR TARAFINDAN APH YORUM FORMATI İLE YAPILAN MESNETSİZ YÖNLENDİRMELERİN YAYINLANMAYACAĞINI BİLGİLERİNİZE SUNUYORUM.
  • çetin bey, detaylı yazı için elinize sağlık
  • çetin bey. Face' deki notunuzu okudum. dürüstlük işte budur.
  • Kriptolar iş başında yorumunu yapan hedef saptırmaya çalışmaktadır. Hedef saptırarak kendilerini gizlemeye çalışıyorlar. Suçsuz insanlara iftira atmak olmaz. Yazdığı isimlerden bazıları o gece görevdeydi ve sabahlara kadar mücadele etmişti. Bu şirkete girmek için herkes bir referans ile girer referansları kontrol edilsin.
  • THY'de bir teknisyen kısa sürede müdür oluyor.Bu müdür işi gereği satınalma yapıyor.Sonra kullanılan mevcut yazılımı eksikleri var diye değiştirmeye karar veriyor.Ama yeni yazılımda nedense satınalma modülünü ekletmiyor.Yani yeni sistemde satın alınan hizmetlere ait hiçbir kayıt olmuyor. Ne hikmetse Teftişten gelen denetçiler bunu yıllarca görmüyor.Sonra bu müdür hakkındaki dosyalardan dolayı kendi isteğiyle emekli oluyor.Emekli olduğunda müdür maaşıyla kazandıklarıyla,önce arabasını değiştiriyor(sıfır araba), sonra evini değiştiriyor(THY den birçok başkanın oturduğu siteden lux daire),sonra müdürlükten kazandığı para ile şirket kuruyor! Mudurlukten kazandığı ile daha sonra bir Özel Lise açıyor.Yani THY,müdürlerine o kadar çok para veriyor ki,her emekli olan müdür çıktığı gibi şirketler kurmakta.Bunun 3 açıklaması var:(1)Dedesinden büyük bir miras kaldı (2)Yeni yazılımda satınalma kayıtları olmadığından Naylon faturalarla götür babam götür(3)Bu müdürün FETÖ finanse ediyor!Hangisi sizce
  • Yok oyle bir operasyon Ki
  • 211 kişiden biriyim. İş yerinde herkes bilir benim Fetöcü olmadığımı . Zira 17 Aralık öncesinde Fetöcülük makbul iken bile , ben bunları eleştiren yegane insanlardan biri idim. Gel gelelim 15 Temmuz sonrası Fetöcü ithamı ile işimden oldum . Allah büyüktür ve adildir. Elbet bir gün gerçek ortaya çıkacaktır. Kimsenin hakkı kimsede kalmayacaktır .
  • SEÇİLMEDİ. HEP BİRLİKTE SEÇTİNİZ.AMA KORKU AMA BAŞKA BİR ŞEYDİR NEDENİ. NE SERDAR BEYİ TANIRIM NE DE TATLIBAL BEYİ.
  • Vay Mevlut Vay... :)

THY: Fetö Operasyonu Sonlandı mı?

TENCERE DİBİN KARA SENİNKİ BENDEN KARA:Türk Hava Yollarındaki Fetö operasyonu sonlandı mı?  Evet diyenler yanılıyor. Bu kadar bulunabildi diyenler de yanılıyor, yanıltıyor ve de daha doğrusu yalan söylüyor. THY ve iştiraklerinden toplamda 329 personel ( THY’den 211 ve Teknik A.Ş ’den 30 TGS’ den 78  ) çıkartıldı. Türk Hava Yollarında grup çalışanı 22.040 kişi ve iştirakleri iler birlikte şirkete hizmet verenler toplamda 46.848 kişi .( http:// www.turkishairlines.com/tr-tr / kurumsal / basin-odasi / bir-bakista-thy/is-gucu ). Hangi pencereden bakarsanız bakın THY’ de belirlenen Fetö’ne yakınlık duyanların toplam personele oranı hayli düşük. Keşke hakikaten böyle olsaydı. .

THY’ den Fetöcüler de dâhil olmak üzere 211 kişinin uzaklaştırıldığını öğrendiğim zaman yazdığım bir yazıda Türk Hava Yollarının diğer kuruluşlarda belirlenen ve iş akitleri feshedilen Fetö sempatizanlarının sayıları dikkate alındığı takdirde bünyesinde tatminkar bir rakamı bulamadığı için başka nedenlerle işten ayırmayı düşündüğü / veya değerlendirme yapmadan belirlediği çalışanlarını da bu listeye dahil ettiğine ilişkin düşüncemi yazmıştım. Şimdi oturup 2004 yılında Türk Hava Yollarına girdikten çok kısa bir süre sonra Müdür, Başkan vb.. olanlara bir bakın. Geldikleri yerlerdeki. Sivil Havacılıkla ilgili geçmişlerine de. Bu nasıl bir kabiliyettir ki, 2 sene içinde yüksek atlama rekoru kırdılar. Yurt dışına mahalli personel olarak girip, kısa bir süre içinde kadrolu statüye geçerek Müdür vb. olanlara bir bakın. Bir de bunların terfi durum fişlerini imzalayanlara.

Bu örnekler çoğaltılabilir tabii ki. Hem de çok. Şimdi insanlar ne diyor? “ Değişik bir formatta ifade etseler bile sonuçta “Fethullah T. Örgütünü benimseyen yöneticiler şirketteki diğer Örgüte yakınlık duyanları koruyor” diyorlar. Çalışanların çoğunluğu bu görüşte bana göre ortada koruma falan yok. Ellerinden gelse birbirlerini on saniyede yanan kuyuya atarlar ama. Zor.

Evet; THY’ da bu iş noktalanmadı. Hatta yeni başlayacak dense yanlış olmaz.  Şirketteki Fetö’cüleri en iyi kim mi bilir, kim mi hepsini tanır? Tabii ki saygıdeğer yöneticiler ve bunlar yüzünden geçmişte canı yananlar. Peki; Yöneticileri en iyi kimler bilir? Onları da zamanında ellerinden tutup diğer çalışanlardan ayrıştırdıkları Fetö’ cüler bilir tabii ki. Galiba şirkette hafiften  “ Tencere dibin kara seninki benden kara ”  durumu var. Aslında kimsenin, kimseyi koruduğu falan yok. Mutfaktaki tüm tencerelerin dibi kara turmuş hepsi bu. Hayli karışık bir durum.

Bu arada Murat Herdem Bey kardeşim yazmıştı. Sahi; Türk Hava Yollarının kiraladığı araçlara 34 FG plakalarını alan her kimse, o beyefendi şirketten uzaklaştırıldı mı? Yoksa halen belirlenemedi veya hakkında delil mi aranıyor?

Türk Hava Yolları yöneticileri bürokrasideki üst makam onay mekanizmasına hayli değişik bir açıdan bakıyor. Aslanda bir üstten onay alalım ve sorumluluktan kurtulalım zihniyeti yalnız THY’ de değil birçok şirkette hâkim. Oysaki onaya konu olan hususun hem onay talep eden hem de uygun gören açısından müteselsil sorumluluğu var.  Birçok konuda yapılan işlerin Türk Hava Yollarına maliyeti hayli fazla.Tabii ki bunlar orta seviyedeki bir yöneticinin mali açıdan yetki sınırını aşan konular.  Hele bir bakın, Fetö örgütünün bir takım taleplerini uygun görüş ile onaya sunanlar ile bunları sorgusuz sualsiz onaylayan makamı ne olursa olsun paralelciler halen şirketteler mi? Yoksa şu anda Türk Hava Yollarındaki diğer paralelcileri tespit etme çalışması ile mi meşguller? Siz en iyisi Murat beyi bir kez daha okuyun. Konuyu inanılmaz iyi komprime etmiş. Şirketteki kimlerin paralelci olduğunu çok doğru bir şekilde konularına göre ayırmış. Geriye kalan yalnız her konunun yanına sorumlusunun ismini yazmak kalmış. Tabii ki bu çalışmayı yapmak kolay bir iş değil (?)

Hoş bu sıkıntı yalnız Türk Hava Yollarının değil. Siyasetin bu konudaki derdi daha büyük. Sakal ve bıyık durumundan ötürü fazla hareketli olamıyorlar bu konuda. Yapılmaya kalkışılsa, sonuçlarının neleri etkileyeceği malum. Adamcağız televizyonda söylüyordu, falan bakanımız bizi topladı ve Pensilvanya’ ya el öpmeye görürdü diye. Dolayısı ile kamuoyu sistemdeki Fetö temizliğinin tam olarak yapılmasını imkan dâhilinde görmüyor.

Evet, hepimiz için geçerli olan bir söz var. “Düşmez Kalmaz bir Allah “ Bu insanların afra ve tafrasından geçilmezdi zamanında. Başka bir deyişle “ali kıran baş kesen” konumundaydılar. Üniteden biri işten çıkartılacaksa önce bu adamların görüşü alınırdı. Görüş ise iki kelime. “Bizden değil,”  Performans, verimlilik hepsi masal. Evi varmış, ailesi varmış bunlar da önemli değil. Bizden mi? Değil mi? Ölçü buydu. Bakın şimdi ne durumdalar. Hepsi bir dala tutunabilmek ümidindeler. Ve de hepsi şimdi en kuvvetliden yana görünmek için caba sarf ediyorlar... Bu durum çok kişinin kulağına küpe olmalı. Yarınlarda ne yaşanacağı bilinmez. Halden hale girmek, batmak ve çıkmak biz insanlar için. İnsan, zengin iken yoksul düşebilir; sağlık içindeyken hastalanabilir; yüksek bir yöneticiyken görevden alınabilir. Bunların terside mümkün tabii.. Gücünü, yüceliğini yitirmeyen tek varlık ise Allah. Bu kulağa küpe olmalı. Kimler üstüne alır bilemem.

SEKTÖRÜMÜZ İŞ YERLERİNDEKİ KABAK FİLİZLERİ: İş yerlerimizdeki malum şikâyetlerin başında gelir. Kabak Filizlerinin hikâyesi. Kabak Filizi hakkı olmadan, başkalarını sollayarak yukarılara çok çabuk tırmanan kişileri simgeliyor bu yazımızda..  Dünyanın sıcak bölgelerinde yayılmış 100 cins ve 850 türü vardır. Genelde. Türkiye’mizde üç cins ve bunlara ait sekiz tür doğal olarak yayılış göstermektedir. Şimdi anladınız mı işyerlerimizde neden sağa sola bakınca bu familyadan kişiler hemen dikkatinizi çeker.  Kabakgillere baktığınız zaman bu cinsin Acur, Bal kabağı, Eşek Hıyarı, Helvacı kabağı, Hıyar, Sakız Kabağı, Dikenli Kabak,  gibi çeşitlerinin olduğu görülür. Kabakgillerin en dikkat çekici özelliği ise verimli bir toprak da çok çabuk büyümeleri ve filizlerinin süratle meyve veya sebzeye dönüşmesidir. Allahın bildiğini kuldan saklamanın âlemi yok. Devlet kurumlarının veya devletin ağırlığının yoğun olarak hissedildiği şirketlerde bu filizlerin serpilmesi için kullanılan gübre çok daha kuvvetli. Zannetmeyin ki bu filizlerden özel sektörde yok. Kurumsallaşmamış şirketler de ha babam kabak yetiştirme peşinde. Peki; İşyerlerinde bu kabak filizlerini kimler mi diker? Kimler mi yetiştirir? Daha önceleri başka bir kuruluşta veya şirkette aynı şekilde yetiştirilip diklendirildikten sonra daha sonra bizim sektörün arazisinde tepeden indirilerek yapılan özel daldırma yöntemi ile köklendirilen diğer kabaklar bunu yapanlardır. " Ulu bir kavak ağacının yanında bir kabak filizi boy göstermiş. Bahar mevsimi ilerledikçe bitki kavak ağacına sarılarak yükselmeğe başlamış. Yağan mevsim yağmurları ve güneşin etkisi ile müthiş bir hızla büyümüş ve kavak ağacı ile aynı boya gelmiş. Kabak filizi bir gün dayanamayıp kavağa sormuş. Sen kaç ayda bu hale geldin ey kavak. Kavağın cevabı on yılda şeklinde olmuş. Kabak gülerek "ben iki ayda seninle aynı boya geldim" derken zevkten çiçeklerini sallamaya başlamış. Günler günleri kovalamış ve sonbahar rüzgârları başladığında kabak önce üşümeye ve sonrada yapraklarını dökmeye başlamış. Soğuklar arttıkça da büzülerek boyu kısalmaya ve aşağıya doğru inmeye başlamış. Neler oluyor bana diye sormuş kavak ağacına. Üzülmüş aldığı cevaba. Kavak ona "ölüyorsun" başka bir şey yok demiş. Kabak bunun sebebini öğrenmek istemiş ve neden bu kısa yaşamın sonunda öleceğini anlamadığını söylerken yaşamım bu kadar kısa olmamasının gerektiğini belirterek " Niçin "sualini tekrarlamış. Kavak bu suali " Benim on yılda geldiğim yere, iki ayda geldiğin için, başka bir nedeni yok diyerek cevaplamış."

Bakın bir etrafınıza.  Ne de çok kabak var değil mi? Nasıl da büyümüşler. Hepsi tepedekiler tarafından gübreleniyor belli ki. Ancak onların yükselmesi için başka bir insana veya bir direğe sarılmaları gerek. Bahçıvanın gübrelemesi ve toprağını havalandırması yetmez. Siz hiç bir yere sarılmadan yükselen, büyüyen sarmaşık gördünüz mü? Bu mümkün değil Evet, bu arsız kabakların sizlere sarılıp iş yerinde yükselmelerine destek olmayın.

THY: Fetö Operasyonu Sonlandı mı?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (79)

serdarokthy ~ 2 yıl önce
Çetin Bey 19 sene 8 ay çalışıp birilerinin hoşuna gitmediğim için 2 haftalık raporum bahane edilerek işten çıkarıldım.(ocak ayında) Ve yeni genel müdür yardımcısı yahu bu adam 19 senedir çalışıyor.Bir bakalım işin aslı ne imiş demeye bile tenezzül etmedi.Dediğiniz gibi düşmez kalkmaz bir Allah var.Yetim oğlum ve karımla yaşam mücadelesine sıfırdan başladım.Sendika ile davaya vs uğraşacak ne zamanım ne halim var.Umarım bu birileride hakkettikleri cezayı burda olmasa öte tarafta alırlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTF. DİKKAT ~ 2 yıl önce
U NASIL İŞ? FETÖCÜ DİYE SUÇLADIĞINIZ İNSANLARA KENDİLERİNİ KORUMA HAKKI TANIYIN. BAKIN DEVLET TARAFFINDAN GÖZ ALTINA ALINANLARDAN BİR KISMI İFADELERİNİN ALINMASINDAN SONRA SALIVERİLİYOR. AMA SİZLER İNSANLARI DİNLEMEDEN, İSİMLERİNİ İMZANIZ OLMADAN YAZDIĞINIZ YORUMLARLA MAHKUM EDİYORSUNUZ. İŞTEN ÇIKARILMAKTA BİR MAHKUMİYET SAYILMAZ MI ? KENDİNİZE GELİN. Yazıya bir çok yorum geldi. Bir takım isimler veriyor çalışanlar. Bu belirleme nasıl ve kimler tarafından yapılıyor. Ölçü nedir? Belli değil. Galiba bu tür şeylerde fikir yürütmeğe, fikir yürütmek ötesi liste hazırlamaya fazlası ile düşkünüz. Eğer isimler belli olsa bu yorumları yapanlarında isimlerinin başka birinin yorumunda fetöcü diye geçmesi diğerlerini hayli keyiflendirirdi. Bu konuda bildikleriniz ve bildiklerinizi kabul ettirebilecek argümanınız varsa, bunları üstlerinizle konuşunuz, anlatınız. Hatta bu görüşmeğe Fetöcü olarak belirlediğiniz insanları da davet ediniz ( nasıl olsa artık fetöcülerden çekinecek bir şey kalmadı ) ki siz de, görüşünüzde saygın olsun.Onlarda suçlamalarınıza karşın kendilerini müdafaa etme imkanı bulsunlar. Bildirimle espiyonun farkını anlasın insanlar. Haydi benim delikanlı okurlarım. Bunu yapamıyorsanız insanların adını kirletmek için aph satırlarını kullanmayın. Zira bizler onları tanımıyoruz. ve de fikir beyan edemiyoruz.BU NEDENLE OKURLAR TARAFINDAN APH YORUM FORMATI İLE YAPILAN MESNETSİZ YÖNLENDİRMELERİN YAYINLANMAYACAĞINI BİLGİLERİNİZE SUNUYORUM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teşekkür ~ 2 yıl önce
çetin bey, detaylı yazı için elinize sağlık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
işte budur ~ 2 yıl önce
çetin bey. Face' deki notunuzu okudum. dürüstlük işte budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 2 yıl önce
Kriptolar iş başında yorumunu yapan hedef saptırmaya çalışmaktadır. Hedef saptırarak kendilerini gizlemeye çalışıyorlar. Suçsuz insanlara iftira atmak olmaz. Yazdığı isimlerden bazıları o gece görevdeydi ve sabahlara kadar mücadele etmişti. Bu şirkete girmek için herkes bir referans ile girer referansları kontrol edilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sizce bu kim ? ~ 2 yıl önce
THY'de bir teknisyen kısa sürede müdür oluyor.Bu müdür işi gereği satınalma yapıyor.Sonra kullanılan mevcut yazılımı eksikleri var diye değiştirmeye karar veriyor.Ama yeni yazılımda nedense satınalma modülünü ekletmiyor.Yani yeni sistemde satın alınan hizmetlere ait hiçbir kayıt olmuyor. Ne hikmetse Teftişten gelen denetçiler bunu yıllarca görmüyor.Sonra bu müdür hakkındaki dosyalardan dolayı kendi isteğiyle emekli oluyor.Emekli olduğunda müdür maaşıyla kazandıklarıyla,önce arabasını değiştiriyor(sıfır araba), sonra evini değiştiriyor(THY den birçok başkanın oturduğu siteden lux daire),sonra müdürlükten kazandığı para ile şirket kuruyor! Mudurlukten kazandığı ile daha sonra bir Özel Lise açıyor.Yani THY,müdürlerine o kadar çok para veriyor ki,her emekli olan müdür çıktığı gibi şirketler kurmakta.Bunun 3 açıklaması var:(1)Dedesinden büyük bir miras kaldı (2)Yeni yazılımda satınalma kayıtları olmadığından Naylon faturalarla götür babam götür(3)Bu müdürün FETÖ finanse ediyor!Hangisi sizce

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cevap ~ 2 yıl önce
Bu sözü edilen kişi, airport yazarlarından biridir.
CVP SİZCE BU KİM ~ 2 yıl önce
çetin Özbey' e gelen Cvp. aşağıdadır. CEVAPLAR 1- kısa sürede müdür olan teknisyen / 2 üni.mezunu olup uçak teknisyeni olarak başlıyor daha sonra eğitmen - eğitim şefi - müdür vekili ve müdür olduğunda thy'de 10 yıldan fazla kıdemi var. 2-yazılım / mevcut işler için kullanılan bir yazılım yoktu,mütevazi imkanlar ile ve thy'ye nerdeyse ilave maliyeti olmadan satın alma dahil bölümün tüm işlerini kapsayan bir yazılımı ilgililerin onayı ile yaptık. satın alma çok imzalı bir süreç ve 1 liralık bile şüpheli işlem -teftiş bulgusu yok. emekliliğin de hiç ilgisi yok ( 2011'de bölüm değişikliği ile başlayan süreç nedeniyle kendi isteğiyle ) 3-Sıfır araba / toyota corolla - avcılar sonkar'dan 36 ay banka kredisi ile 4-ev / ıspartakule ihlas banka kredisi ile satın alınan evin taksitleri ödenemeyince vadeyi uzatıp taksitleri düşürmek için TL'den japon yeni kredisine geçiş sonra japon yeni fırlayınca evi satmak zorunda kalıp esenyurda taşınıyor ( esenyutttaki evin de 60. taksidi bu ay ödendi-48 ay daha var ) 5- lise / havacılık lisesi 13 ortaklı olarak kuruluyor, bu thy emeklisi de emeği-fikri karşılığı ortak oluyor,okulun şu anki yönetim kurulu bşk Sait Yılmaz'dan bilgi alınabilir.
kabak kabaga ~ 2 yıl önce
Yok oyle bir operasyon Ki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fetöcü değilim ~ 2 yıl önce
211 kişiden biriyim. İş yerinde herkes bilir benim Fetöcü olmadığımı . Zira 17 Aralık öncesinde Fetöcülük makbul iken bile , ben bunları eleştiren yegane insanlardan biri idim. Gel gelelim 15 Temmuz sonrası Fetöcü ithamı ile işimden oldum . Allah büyüktür ve adildir. Elbet bir gün gerçek ortaya çıkacaktır. Kimsenin hakkı kimsede kalmayacaktır .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakim, Mahkum ~ 2 yıl önce
Tam da söylediğim bu işte. Yüzlerce insan hiçbir mahkeme kararına dayanmaksızın, masumiyet karinesi hiçe sayılarak damgalanıyor, işten atılıyor, sektörün darlığından mütevellit yeni iş bulamıyor, aileleri, eşleri ve çocukları ile beraber bu insanlar bir tür sosyal lince maruz bırakılıyor. Vaziyet bir tür cinnet halini andırırken aklı başında kalemlerden (sanki şu ana kadar yapılanlar doğru imiş gibi) bu yetmez, dahasını isteriz yollu yazılar okuyoruz. Kendinize gelin ey insanlar. Mahkeme kararı ile suçlu olduğu tescillenmemiş binlerce masum insanın hakkına hukukuna giriyorsunuz. Sadece işten atanlar değil, yukarıdaki yazının yazarı da, hatta aşağıda linç isteriz yollu mesajlar döktüren yorum ehli de. Adl olan Allah, elbet bunun hesabını sorar. Ondan korkun. Mahkemelerce hüküm giymemiş herkes masumdur bunu unutmayın.
Adalet ~ 2 yıl önce
Devletin başı halka komşunuzu ispiyonlayın diyor, e Bizim millet zaten kıskançtır. Komşusu ile husumeti olan, iş yerinde koltuk peşinde olan, yada rakip şirketi ekarte etmek isteyen basıyor iftirayı...işin kötü yanı devlet bunları ciddiye alıyor.
Fatiha ~ 2 yıl önce
Türk insanı bitmiştir abicim. Konuyu fetö'den ve hükümetten ibaret görenler o kadar eksik bakıyor ki. Türk milletinde birlik, beraberlik, dostluk, diğergamlık, başkasının meziyetini kendininki gibi mutlulukla karşılama bitmiştir. iftira, yalan, en yakınlarını fişleme, dinlememek, anlamamak, önyargı, cehalet altın çağında. Ülkemiz fırsatlar değil ama fırsatçılar ülkesi olmuştur. Bitmiştir bu ülke. Geçmiş olsun. Ruhuna bir Fatiha okuyunuz.
Fatiha ~ 2 yıl önce
Türk insanı bitmiştir abicim. Konuyu fetö'den ve hükümetten ibaret görenler o kadar eksik bakıyor ki. Türk milletinde birlik, beraberlik, dostluk, diğergamlık, başkasının meziyetini kendininki gibi mutlulukla karşılama bitmiştir. iftira, yalan, en yakınlarını fişleme, dinlememek, anlamamak, önyargı, cehalet altın çağında. Ülkemiz fırsatlar değil ama fırsatçılar ülkesi olmuştur. Bitmiştir bu ülke. Geçmiş olsun. Ruhuna bir Fatiha okuyunuz.
CVP HAVA İŞ ~ 2 yıl önce
SEÇİLMEDİ. HEP BİRLİKTE SEÇTİNİZ.AMA KORKU AMA BAŞKA BİR ŞEYDİR NEDENİ. NE SERDAR BEYİ TANIRIM NE DE TATLIBAL BEYİ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Almanyali ~ 2 yıl önce
Vay Mevlut Vay... :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000