15 Mayıs 2017, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Bu adam seçildi seçileli bir gün sendikada gormedim.Zaten araştırma yaptım ayda 3 defa gelirmiş oda akşam saat 1700 gibi.Bu adam bu saate kadar ne iş yapar acaba yazarın dediği gibi üye önemli değil o armut yemeyi tercih etmis.Uyenin ve yöneticilerin şube başkanlarının telefonlarına bile dönüş yapmiyormus.Bu terbiyesiz utanmaz adama hala maaş veriliyormu , ben yönetimin yerinde olsam sendikadan atarim.Maasi haketmiyor.
  • Mahkemeye verirse kanıtları BURDADA paylaşırsın artık
  • Bu ülkenin başına ne geldiyse imamlardan geldi
  • SEVGİLI ARKADAŞIM ŞU DEVECI ARMUTLARINDAN BIZEDE GÖNDERSENE .HEP BANA RABBENA OLMAZ.MUSLUMANIN MALI ORTAKTIR.BERABER YIYELIM.

The İmam -2

Geçen yazımda bir imamdan bahsettim. Yazıda isim vermedim ama yazıyla ilgili tarafıma Gizem Erol isimli avukat aracılığıyla itiraz geldi.

Bu tarz itirazlara alışkınız aslında. Basma kalıp sözler, ince ince mesaj göndermeler, aba altından sopa göstermeler, tehditler vs…

İşin ilginç yanı, bugüne kadar yazdığım yazılara gelen bu tür itirazların içeriğinde yazdığım iddialar genellikle itiraf edilir ama yine de hukuki bir dille, “Yaptım ama hele bi sor ki  niye yaptım?” repliğinin benzerine maruz kalırız.

Yukarıda da söylediğim gibi, ben yazıda bir isim vermedim. Yine vermiyorum. Ama avukattan gelen itiraf gibi itiraz metnine kendimce yorum getirmek istiyorum.

Evet, bu şahsın daha önce Çanakkale’nin bir köyünde imamlık yaptığını yazmıştım. Avukat da zaten bunu doğrulamış. Ama doğrularken haddini aşarak ve olası hukuki süreçte dini hassasiyetleri kullanarak avantaj elde etme çabasıyla beni de ‘islam dinine ve imamlık makamına yönelik tahkir edici ifadeler kullanmakla suçlamış. Yazıyı okuyanlar bilir ki, o yazıda ne imamlık makamına  ne de islam dinine yönelik en küçük bir negatif kelime kullanılmamıştır. Okuyucularım da biliyor ki, benim sözüm imamlık makamına değil o makamın ağırlığını kaldıramayan hafif insanlaradır.

Gizemli işler ve deveci armut konusunu, kişilik haklarına saldırı ve iftira olarak nitelendirmek ise karşı tarafın acizliğinin açık göstergesidir. Çünkü bu iddialar benim değil, ilgili kimselerin bildiği ve kanıtlı iddialardır. Günü geldiğinde bunları hem ailesine hem de bizlere itiraf etmek zorunda kalacaktır.

Ayrıca, avukatın kaleme aldığı itiraz metninde bu ilişkilerin özel hayat olduğu vurgulansa da, gizemli işlerin hep işle ilgili toplantı yapılan otellerde gerçekleşmesi ve bunun kamera kayıtları ile sarih hale getirilmesi, sevgili imamımızı çaresizce, “ iftira” sözcüğüne sarılmaya mecbur bırakmıştır.
Kısaca, sevgili imamız avukat aracılığıyla bütün yediği hurmalara itiraz edeyim derken aslında itiraf etmiş.  Merd-i kıpti şecaat arz ederken sirkatin söylermiş. Tam olarak o misal!

Kaldı ki, görev yaptığı kurumun disiplin kurulu kararlarının kendisine tebliğ edildiğini de tahmin ediyorum. Orada da aynen benim yazdığım gibi,

Abant’ta yapılan toplantılara kiminle katıldığı, eşi olmayan kişiyle hangi odada kaldığı, görev için tahsis edilen araçla nerelerde fink attığı, iş güzergahında olmayan hangi paralı otoyolları kullandığı hepsi tek tek disiplin kurulu tarafından tespit edilmiş ve bu kişiye tebliğ edilmiş durumda.

Eğer o disiplin kurulunun aldığı karardaki iddiaların aksini ıspat edebilirse ben o yazı için özür dileyeceğim ama eğer onların kanıtlarını çürütemezse de, kendisini   hem kamuoyuna hem de eşine havale edeceğim ve vicdanıyla baş başa bırakacağım.

Unutmadan, hukuk insanına yakışmayacak nezaketsizlikle ihtar gönderen avukat, güya ‘teslimatçı yazar’ diyerek beni mesleki açıdan itibarsızlaştırma  gayretine giriyor.  Ama belki de ihtarnamede itiraz etmeyeceğim tek konu budur. Çünkü gerçekten benim işim bir nevi teslimatçılık. Yani haber değeri taşıyan bilgilere ulaşarak, onları uygun dille kamuoyuna aktarmak. Bu zaten benim işimin bir tanımı. Hiç gocunmadım!

Peki siz, üç yıl görev yaptığınız ve her kararının altına imza attığınız kurumunun üç yıl boyunca yaptıklarını bire bin katarak bir meczupa aktararak ne iş yapıyorsunuz?

Bunu da açıklayabilir misiniz?

Bana sorarsanız, teslimatçı olmak hain olmaktan daha hayırlıdır!Yanılıyor muyum hocam?

Bu arada beni mahkemeye vermen halinde kanıtlarımla orada olacağımdan emin olabilirsin sevgili hocam!

The İmam -2

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (80)

Hoca ~ 1 yıl önce
Bu adam seçildi seçileli bir gün sendikada gormedim.Zaten araştırma yaptım ayda 3 defa gelirmiş oda akşam saat 1700 gibi.Bu adam bu saate kadar ne iş yapar acaba yazarın dediği gibi üye önemli değil o armut yemeyi tercih etmis.Uyenin ve yöneticilerin şube başkanlarının telefonlarına bile dönüş yapmiyormus.Bu terbiyesiz utanmaz adama hala maaş veriliyormu , ben yönetimin yerinde olsam sendikadan atarim.Maasi haketmiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ye girdiğinden beri aynı sorun ~ 1 yıl önce
Adam thy ye başladı milletin dilindeydi gezmesiyle. O bu mazeret oldu hadi dendi sonra mazeret bitti adam gezmeye devam etti. Ah emekli .... ablam bu adamın gezmeleri hala bitmedimi demişti de kızmıştım adam bunalımda diye. Meğer genleri boş işlere kurulmuş . Ama itiraf edin şeytan tüyü var ki bu kadar sallamayla thy ye girmiş bide sendikaya kadar gitmiş. Adam ortada belli de millet mal mı anlamadım hala görev veriyo
hacı ~ 1 yıl önce
Sendikada herkes harıl harıl çalışıyor bir bu adam mı işe gelmiyor. :)))
Muratherdem ~ 1 yıl önce
Mahkemeye verirse kanıtları BURDADA paylaşırsın artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dikkat ~ 1 yıl önce
Bu ülkenin başına ne geldiyse imamlardan geldi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Armut sever ~ 1 yıl önce
SEVGİLI ARKADAŞIM ŞU DEVECI ARMUTLARINDAN BIZEDE GÖNDERSENE .HEP BANA RABBENA OLMAZ.MUSLUMANIN MALI ORTAKTIR.BERABER YIYELIM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İğrenç ~ 1 yıl önce
İnançlı biri olarak muratın yazısında islamiyete hakaret algılamasam da senin yazdığın direkt hakarettir. Müslümanın ortak malını yiyelim diye fuhuşu islama atfetmiş belki cahilce dalga geçmişsin. Eğlence olsun diye dine hakaret içeren iğrenç bi yazı yazmışsın.inanmasan da saygılı ol biraz ya da beynini çalıştır az düşünerek yaz
Ortaklaşa ~ 1 yıl önce
Eşini, müslüman diye başkaları ile paylaşır mısın hacı?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000