13 Nisan 2015, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • temel kotil istediği yeri alacak aycı tamamen formalite
  • Rahmetli dedem derdi ki taş yerinde ağır. .. herkes yerini bilirse burada fırtınalar kopacak yorumlar olmaz. Okuyorum da herkes işi gücü bırakmış başka âlemlerden ses veriyorlar. Şimdi Sönmemiş ateşte Yeni bir meşale yandı. Mühim olan kisisel iradeden çok milli iradeye sahip çıkıp o ateşi söndürmemek yani artık bırakın olumsuz negatif eleştirileri hep birileri ötekileri demeyi de ise güce sarılıp sirkete sahip çıkın. bu ülke hepimizin bu şirkette. ...gidene teşekkür. .gelene hoşgeldin diyelim işimize sirketimize sahip çıkalım.
  • burada temel beye dil uzatarak seviyesini ortaya zevat. bu şirkette teknikte başlayarak farklı kademelerde çalıştım su anda 737 filosunda ucuyorum bu şirketin eski zihniyetide biliyorum bu yeni zihniyetide biliyoruz. eski ile yeniyi karşılaştırmak bile abesle iştigaldir. sizin savundugunuz eski türkiye 7 haziranı bilmem ama en az 15-20 sene gelmez.
  • Hamdi beyin gidişi paralel yapılanmaya alenen bizzat destek olmak, görevden alınması istenenleri geciktirmek ve kollamak (YK üyesi olduğu diğer iştiraklerde ve şirketlerde görev vermek) vb durumlar belli bir sınırı aşınca sonu kaçınılmaz oldu, kendi sonunu kendi hazırladı vesselam.
  • Haftalardır yazılanları çizilenleri okuyup durdum ama artık dayanılacak gibi değil yazma gereği duydum ne kadar siyasetci, ne kadar çıkarcı insanlara büründük anlamıyorum. Böyle bir başarıyı böyle bir yükselişi göz ardı edip konuştugunuz yazdığınız yazılardan utanmıyormusunuz çok merak ediyorum. Temel Kotil bulunmaz bir zeka, bulunmaz nadir insanlardan biridir o bir akademisyen verdiğin derslerden bile insanlık namına bir ders alamamışsınız eğitim seviyesi,kültür seviyesi,yaşantı seviyesi yüksek bir insan ve Thy'nin bu duruma gelmesinde ki tüm projelerin altında onun ZEKASI ve onun imzası var Hamdi bey o eğitimle o sıfatta ne kadar doğru? İstifa ettikten sonra bile yaptığı açıklamalarla kendisini ele veriyor kendi isteği ile istifa etmedi kimseyi kandırmaya çıkarlarınız doğrultusunda hareket etmekten vazgeçin artık Temel kotil gibi bir insanı karalamaktan da utanın tüm çalışanlarına insan gibi davrandı her zaman güler yüzlü ve adildi hiçbir zaman asık suratlı tepeden bakmadı bizlere. .
  • Bu Kotil nefreti nerden geliyor.Adama saydırmışsınız ya.
  • Murat bey, sizler Airporthaber olarak THY, DHMİ ve SHGM yönetiminden bahs ettikçe, bizler sanki TRT'de Hüsamettin Subaşı'ndan türküler dinliyoruz gibi oluyoruz da bilginiz olsun istedim. Tabi bazen uzun hava dinlediğimiz için hüzünleniyoruz bazen de çok hareketli türküler dinleyince de ya kolbastı ya da roman havası oynuyoruz. Ancak bar başı bulmakta zorlanıyoruz da olsun. Sonuç olarak, Hamdi Topçu denince aklımıza Sözcü, Zaman vb gazetelerin ve pareleleci milletvekillerinin uçaklara sokulmaması, THY'nin vıcık vıcık siyasete alet edilmesi, Orhan Birdal denince DHMİ'nin Ankara ve İstanbuldaki tüm kıymetli arsalarının üzerine cami yapılmak üzre Belediyelere veya Diyanet İşleri Başkanlığına devri, DHMİ personel Kamplarının kapatılarak başta Ensar vakfı olmak üzre ilgili vakıflara bağışlanması, Bilal Ekşi denince boş çalıştaylar ve SHGM'nin THY'nin Ankara ofisi haline dönüştütülmesi, DHMİ'nin yeni genel müdürü de ilk başarılı icratını yaparak ORGİ'nin müdürünü tezelden değiştirmiş.Buyur
  • THY'de bir başarı varsa onun da Uğur Cebeci'ye ait olduğu anlaşılıyor. CNNTÜRK'te Akif Bekinin programına çıkan Hamdi Topçu ve Uğur Cebeci'nin birlikte anlattıklarından, THY'de yabancı pilot çalıştırılması, Kabin personelinin kıyafeti, uzun menzilli uçakların satın alınması, Afrikaya açılım da dahil THY'deki çok önemli kararlarda ve başarılarda Uğur Cebecinin katkısının ve başarısının çok büyük olduğu anlaşılıyor. Uğur Cebecinin başarısından geriye kalan çok az bir miktarda başarı kalıyor ki o da Gn. Md. olarak Temel Kotile aitse, Hamdi Topçu ne iş yaptı. Ona da Zekeriya Özü savcı olarak atattırma kalıyor ki paralelden sonra o da kellesine mal oldu. Şimdi tarih böyle mi yazacak dersiniz?
  • Profesyonel bir yonetici olarak , bahsettiginiz herkesin ozgecmislerini yan , yana koyalim , hangisini ise alirsiniz? Tk daki gelismelerin hepsini Yk baskanlarina verip gm'yi yok saymaniz anlasilir gibi degil . Sirketleri gm'ler yonetir , yonetim kurullari gm ile hedef uzerinde anlasir ve denetler . Bu sebeple tk daki basarida basarisizlikta her sirkette oldugu gibi gm'e aittir
  • Murat bey devlet kurumlarının herhangi bir yerinde yönetici olarak çalışanların kendi istekleriyle gitmeyeceklerini bu ülkedeki sağır sultan bile bilir. Çünkü mualesef ki ülkemizde böyle bir kültür yok. Yazınıza konu olan Hamdi Topçuya da Yücel Paşmakçı yönetimindeki TRT yurttan sesler korosu ve divan sazı eşliğinde yol gösterildiği anlaşılıyor. Ancak hamdi bey ve saz arkadaşları divan sazından daha çok kemençeden anladıkları için lafı dolandırıp duruyorlar. Dışardan THY'yi izleyenler için THY vıcık vıcık siyasete alet edilmiş bir ucube görünümündedir. Bunu yapanda Hamdi Topcudur. Bu konularda Temel Kotil kendisini hep geri pilana çektiği için siyaste alet edilen THY'nin günah keçisi de haklı olarak Hamdi Topçu olmuştur. BU tasarrufta herkim bulunmuşsa doğru yapmıştır. Yani Hamdi Topçuya ister divan sazıyla ister kemençeyle yol verilmiş olması hayıradır.Devletin kurumlarını siyaseten rüşvet yemek (makamını korumak için menfaat sağlamak) amacıyla siyasete alet edilmesi yanlıştır. Duyur

TEMEL KOTİL'E DOKUNAN YANDI!

Geçen haftanın cevap aranan en önemli sorularından biri şuydu: " Hamdi Topçu  neden istifa etti?" Hafta boyu herkes birbirine bu soruyu sordu, ancak hiçbir cevap tahminden öte gidemedi. Sanırım, kaza kırım raporu açıklanmadan istifanın sebebini kesin olarak bilmemiz de mümkün olmayacak!  Şaka bir yana, mevcut durumda istifa kararını bilen tek kişi Hamdi Topçu'dur. Diğer tüm iddialar, kesinlikten uzaktır.

Topçu, YSK'ya sunulacak milletvekili aday listesinin son gününden bir gün önce istifa edince " Acaba aday mı olacak?" denildi.  Ancak Topçu, ertesi günü beklemeden, 'Siyasete girmeyeceğim' mesajını iletti.

Peki siyasete girmeyecekse THY'nin bir numarası neden istifa etmişti? Topçu'nun o açıklamasından sonra gizem daha da arttı. Başarılı giden bir şirketin o başarıda en büyük pay sahiplerinden biri istifa ediyor ve siyasete de girmiyor!

Burada akla iki senaryo daha geliyor. Ya Hamdi Topçu, siyasi irade tarafından bir başka göreve getirilecekti ya da istifanın sebebi uzun süredir dillendirilen THY içindeki çatışmalardı. Hamdi Topçu istifa sonrasında " Bir süre tatil yaptıktan sonra eski işlerimi yeniden canlandıracağım" dediğine göre bir başka görev için şu an olasılık yok gibi...

Geriye bana göre en güçlü olasılık kalıyor. O da, THY tepesindeki çatışmaların bu istifayı hazırladığı iddiası...

Topçu açıklamasında, " Yükseklerde rüzgar sert eser" diyerek belki bunu kastediyordu. Biliyoruz ki, THY'nin en tepesindeki iki isim yani Hamdi Topçu ve Genel Müdür Temel Kotil arasında uzun süredir bir uyumsuzluk vardı. Bir kaç yıl önce dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından asprin ile tedavi edilen hastalık, son dönemde yeniden nüksetmişti. Topçu, artık Temel Kotil ile çalışmaktan hoşnut değildi, yorulmuştu. Çatışma öyle bir boyuta geldi ki, Topçu,  " Ya o ya ben" noktasına kadar geldi.

Temel Kotil, 2010 yılında görevi bırakan dönemin yönetim kurulu başkanı Candan Karlıtekin ile de benzer sorunları yaşamıştı. Hatta öyle hale gelmişti ki, aynı organizasyonda aynı fotoğraf karesine bile girmek istemiyorlar ve girmiyorlardı. Sonunda 2006 yılından itibaren THY'nin sıçrama yapmasında en önemli pay sahiplerinden olan Candan Karlıtekin, THY'deki bütün görevlerini bıraktı. Ceketini aldı, çekti gitti. Ayrılığına ilişkin tek kelime de etmedi.

İçerik ve filmin finali açısından o günkü olayla bugünkü olay birbirinin neredeyse kopyası niteliğinde... Her iki yönetim kurulu başkanı, genel müdür Temel Kotil ile anlaşmazlığa düşüyor ancak ikisinde de Kotil kalıyor, onlar gidiyordu!

Temel Kotil'in havacılık yönü dışında, siyaseten iyi bir stratejist olduğunu da bu iki olay sonrası anlıyoruz. Özellikle son dönemde Temel Kotil'in Cumhurbaşkanı'nın yurtiçi ve yurtdışındaki birçok gezisinde yer almasının, hatta Tokatlılar buluşmasında Rizeli olarak en ön sıralarda yer almasının siyaseten yakın markaj girişimlerinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki, kısa süre önce Kotil'in görevden alınmasına karar verildiği ancak birkaç hatırlı kişi ile Ankara'yı ziyaret eden Kotil'in görevden alınma kararından dönülmesini sağladığı konuşuluyor.

Bu iki olaydan da anlıyoruz ki, Temel Kotil'in siyaseten farklı dinamikleri var ve o dinamikler Kotil'i hep ayakta tutuyor. Kotil'i hedef alanlar ise bir şekilde başarısız oluyor ve gidiyor.  Özetle Temel  Kotil'e dokunan hep yanıyor.

THY'DE KİM DİRENÇ GÖSTERDİ?

Hafta içinde DHMİ'nin yeni Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım ile tanışma yemeğindeydik. Yıldırım, alışılmış bürokrat profilinin dışında bir isim. Sektör deneyimi çok fazla, açık sözlü ve idealist. Yıldırım'ı ilk olarak THY bağımsız yönetim kurulu üyeliğine atanması ile yani Mart ayı başında tanıdık. Ancak THY macerası çok uzun sürmedi. Kısa süre sonra  DHMİ genel müdürlüğü görevine getirildi. 6 Nisan'da da THY'nin yönetiminden çıkarıldı. Dolayısıyla akıllara şu soru geldi: Yıldırım, neden THY yönetimine atandı ve neden bir ay içerisinde çıkarıldı?

Bu soruyu kendisine sordum. Yıldırım'ın sözleri oldukça manidar ve bir hedefi işaret ediyordu. Yıldırım aynen şunları  söyledi: "THY yönetim kuruluna atandığımda bizimle ilgili tepkiler oluştu. Direnç oluştu. Sonuç olarak yeni dönemde yeni isimler girdi. Bu noktada bizim burada bulunmamamızın daha doğru olacağı sonucuna varıldı ve geri çekildik. Mahkeme kadıya mülk değildir ama maalesef bazı arkadaşlar böyle sanıyor. Oraya oturunca o koltuk hep onun sanıyorlar. Ama herkes gidecek. Mezarlıklar vazgeçilmez insanlarla doludur. Biz de öyleyiz. Bizi buraya getiren irade bir gün çekil dediğinde de çekileceğiz. Siz oraya gelmediniz sizin babanızın yeri değil. Birisi getirdi, birisi de götürecektir. Bunu da hazmetmek lazım. Bu başta benim için olmak üzere herkes için geçerli."

Serdar Hüseyin Yıldırım'ın bu sözlerle kimi kastettiğini anladınız mı? Ben biraz anladım. Kendisi isim telaffuz etmedi, ben de etmiyorum ancak Yıldırım'ın bu sözlerle kastettiği ismin hem mevcut rakiplerini bertaraf etme hem de gelecekte kendi koltuğuna aday olabilecek isimleri daha en baştan kurumdan uzaklaştırma konusundaki başarısını bir kez daha takdir ettim! 

TEMEL KOTİL'E DOKUNAN YANDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

nbox ~ 4 yıl önce
temel kotil istediği yeri alacak aycı tamamen formalite

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Simyacı ~ 4 yıl önce
Rahmetli dedem derdi ki taş yerinde ağır. .. herkes yerini bilirse burada fırtınalar kopacak yorumlar olmaz. Okuyorum da herkes işi gücü bırakmış başka âlemlerden ses veriyorlar. Şimdi Sönmemiş ateşte Yeni bir meşale yandı. Mühim olan kisisel iradeden çok milli iradeye sahip çıkıp o ateşi söndürmemek yani artık bırakın olumsuz negatif eleştirileri hep birileri ötekileri demeyi de ise güce sarılıp sirkete sahip çıkın. bu ülke hepimizin bu şirkette. ...gidene teşekkür. .gelene hoşgeldin diyelim işimize sirketimize sahip çıkalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B737 ~ 4 yıl önce
burada temel beye dil uzatarak seviyesini ortaya zevat. bu şirkette teknikte başlayarak farklı kademelerde çalıştım su anda 737 filosunda ucuyorum bu şirketin eski zihniyetide biliyorum bu yeni zihniyetide biliyoruz. eski ile yeniyi karşılaştırmak bile abesle iştigaldir. sizin savundugunuz eski türkiye 7 haziranı bilmem ama en az 15-20 sene gelmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gerçek ~ 4 yıl önce
Hamdi beyin gidişi paralel yapılanmaya alenen bizzat destek olmak, görevden alınması istenenleri geciktirmek ve kollamak (YK üyesi olduğu diğer iştiraklerde ve şirketlerde görev vermek) vb durumlar belli bir sınırı aşınca sonu kaçınılmaz oldu, kendi sonunu kendi hazırladı vesselam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gerçek ~ 4 yıl önce
Ya Allah Peygamber Aşkına Hamdi Beyin etrafında bulunan ve Hamdi Beyin koruduğu,kolladığı bir tane paralelci isim söylesene.Bak ben Temel için söylüyorum.En başta Özel Kalem Müdür.Bilmiyorsan araştır.Ve daha çok var.İstersen tek tek yazarım.
ESKİ TK ~ 4 yıl önce
Haftalardır yazılanları çizilenleri okuyup durdum ama artık dayanılacak gibi değil yazma gereği duydum ne kadar siyasetci, ne kadar çıkarcı insanlara büründük anlamıyorum. Böyle bir başarıyı böyle bir yükselişi göz ardı edip konuştugunuz yazdığınız yazılardan utanmıyormusunuz çok merak ediyorum. Temel Kotil bulunmaz bir zeka, bulunmaz nadir insanlardan biridir o bir akademisyen verdiğin derslerden bile insanlık namına bir ders alamamışsınız eğitim seviyesi,kültür seviyesi,yaşantı seviyesi yüksek bir insan ve Thy'nin bu duruma gelmesinde ki tüm projelerin altında onun ZEKASI ve onun imzası var Hamdi bey o eğitimle o sıfatta ne kadar doğru? İstifa ettikten sonra bile yaptığı açıklamalarla kendisini ele veriyor kendi isteği ile istifa etmedi kimseyi kandırmaya çıkarlarınız doğrultusunda hareket etmekten vazgeçin artık Temel kotil gibi bir insanı karalamaktan da utanın tüm çalışanlarına insan gibi davrandı her zaman güler yüzlü ve adildi hiçbir zaman asık suratlı tepeden bakmadı bizlere. .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ama ne zeka ~ 4 yıl önce
Vallahi siz temel beyi hangi giyimiyle hangi kuşamıyla hatırlıyorsunuz bilmiyorum da biz onu AHL'de apronda takunyalarıyla dolaşırken hatırlıyoruz. Sadece biz hatırlasak iyi de dünya basınına sızdığı için tüm dünya öyle hatırlıyor. Temel beyin aklını zekasını ve akademisyenliğini senin kadar bilmiyoruz. Ancak parasını öedeyip Şükrü Can'a apronda deveyi kestirdikten sonra tüydüğünü ve işi Şükrü Canın üzerine yıkarak hatta Başbakan senin istifa etmeni istiyor diye Şükrüye istifa ettirdikten sonra yerini sağlamlaştırdığını düşününce gerçekten de tüm bunların bir zeka ürünü olduğunu da kabul etmek lazım.
Merhaba ~ 4 yıl önce
Merhaba, Temel Bey...
ESKI TK ~ 4 yıl önce
Ama ne zeka diyen arkadaşım; Dünya basınının Temel KOTİL'İ nasıl hatırladığını, nasıl beğendiğini ve saygı gösterdiğini ben gözümle şahit oldum sen yorma kafanı bunlara ya THY'yi nereye getirdiğini tartışalım sen boşver böyle boş lafları. Deve olayına gelince yalan yanlış haberleri okuduğunuz ve aslını astarını araştırmadan iftira atmak kolay olduğu için inanmak istediğiniz şeylere inanıyorsunuz ben adamın yaptığı işe sonucuna ve THY'yi nasıl tanıttığına bakarım Dünya basını diyorsun da tüm Dünya'ya, Tüm Türkiye'ye adımızı yazdıran o'dur. O kadar ödüller alıyor DÜNYA ÇAPINDA dünyanın TEMEL KOTİLİ NASIL TANIDIĞI BELLİ ayrıca yazdığın kelimler çok komik başbakan senin istifa etmeni istiyor diyip istifa ettirtmiş yerini sağlamlaştırmış gerçekten çok gülünç kaç yaşındasın bilmiyorum ama yazık ya bu yazdığına yorum bilme yapıyorum gereksiz. kabul etsenizde etmeseniz de bu sizi rahatsız da etse THY'NİN BAŞARISI = TEMEL KOTİL
07 Haziran ~ 4 yıl önce
Vallahi ben onu bunu bilmem Sen istersen Temel Kotilin heykelini hem evinin önüne hem de THY'nin önüne yaptır. Ancak, o da 7 Hazirandan sonra gidecek. İnşallah en iyi genel müdür en son gelen genel müdürdür diye THY'nin koridorlarında silogan atarak dolaşmazsın. O zaman da yorumlarını bekliyorum.
Gözlüklümüydün? ~ 4 yıl önce
ESKİ TK'lı arkadaş sen o gözlerinle gördüğün şeyleri görürüken gözünde gözkük varmıydı yokmuydu? Vardıysa güneş gözlüğümü vardı yoksa numaralı gözlük mü? Çünkü o senin gördüklerini sen hariç hiçkimse görememişte. Senin gözünde insanları çıplakta gösteren çin malı çakma gözlüklerden olmasın. Çünkü galiba sen insanları nasıl görmek istersen öyle görüyorsun gibi de...!Bizim bildiğimiz Temel Kotil "herşey çokn iyi olacak" diyor herne hikmetse herşey daha da kötü oluyor.
ESKI TK ~ 4 yıl önce
İnsan gerçekten bu kadar seviyesizleşebilir agzınızdan çıkanı kulağınız duysun lütfen biz burda thy nin başarısını ve buralara kimlerin sayesinde geldiğini tartıştığımızı sanıyordum ama ne yazık ki yanılmışım cevap bile yazmam muhatap olmam bile hata aslında var olan bir gerçeği istediğiniz kadar yalanlayın çamur atın gerçek ve doğru olan her daim gerçek ve doğru olarak kalır. . .
ama ne zekaya krslk ~ 4 yıl önce
Sukru candan bahsedersiniz adamin ekibinde bir tane durust adam yokmuydu biel bile gore gore lades olan bir sey icin hic bir uyarida bulunmadi gerktiginde mudrunu yoneticinin bir hatasini goruidugfnde nazik bir sekilde herszaman uyarabuilirsin bu insanin karakterinin kisiligin ne kadar olgun oldgunu gosterir . maalesef sukru canin altinda calisanlari bortu bocek kosgtebek surusunden ibrattiki hic kimse bir uyarida bir oneride bulunmadi
Neden? ~ 4 yıl önce
Bu Kotil nefreti nerden geliyor.Adama saydırmışsınız ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aklımıza gelenler ~ 4 yıl önce
Murat bey, sizler Airporthaber olarak THY, DHMİ ve SHGM yönetiminden bahs ettikçe, bizler sanki TRT'de Hüsamettin Subaşı'ndan türküler dinliyoruz gibi oluyoruz da bilginiz olsun istedim. Tabi bazen uzun hava dinlediğimiz için hüzünleniyoruz bazen de çok hareketli türküler dinleyince de ya kolbastı ya da roman havası oynuyoruz. Ancak bar başı bulmakta zorlanıyoruz da olsun. Sonuç olarak, Hamdi Topçu denince aklımıza Sözcü, Zaman vb gazetelerin ve pareleleci milletvekillerinin uçaklara sokulmaması, THY'nin vıcık vıcık siyasete alet edilmesi, Orhan Birdal denince DHMİ'nin Ankara ve İstanbuldaki tüm kıymetli arsalarının üzerine cami yapılmak üzre Belediyelere veya Diyanet İşleri Başkanlığına devri, DHMİ personel Kamplarının kapatılarak başta Ensar vakfı olmak üzre ilgili vakıflara bağışlanması, Bilal Ekşi denince boş çalıştaylar ve SHGM'nin THY'nin Ankara ofisi haline dönüştütülmesi, DHMİ'nin yeni genel müdürü de ilk başarılı icratını yaparak ORGİ'nin müdürünü tezelden değiştirmiş.Buyur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tarih ne yazacak ~ 4 yıl önce
THY'de bir başarı varsa onun da Uğur Cebeci'ye ait olduğu anlaşılıyor. CNNTÜRK'te Akif Bekinin programına çıkan Hamdi Topçu ve Uğur Cebeci'nin birlikte anlattıklarından, THY'de yabancı pilot çalıştırılması, Kabin personelinin kıyafeti, uzun menzilli uçakların satın alınması, Afrikaya açılım da dahil THY'deki çok önemli kararlarda ve başarılarda Uğur Cebecinin katkısının ve başarısının çok büyük olduğu anlaşılıyor. Uğur Cebecinin başarısından geriye kalan çok az bir miktarda başarı kalıyor ki o da Gn. Md. olarak Temel Kotile aitse, Hamdi Topçu ne iş yaptı. Ona da Zekeriya Özü savcı olarak atattırma kalıyor ki paralelden sonra o da kellesine mal oldu. Şimdi tarih böyle mi yazacak dersiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Profesyonel bir yonetici olarak , bahsettiginiz herkesin ozgecmislerini yan , yana koyalim , hangisini ise alirsiniz? Tk daki gelismelerin hepsini Yk baskanlarina verip gm'yi yok saymaniz anlasilir gibi degil . Sirketleri gm'ler yonetir , yonetim kurullari gm ile hedef uzerinde anlasir ve denetler . Bu sebeple tk daki basarida basarisizlikta her sirkette oldugu gibi gm'e aittir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Divan Sazı mı? ~ 4 yıl önce
Murat bey devlet kurumlarının herhangi bir yerinde yönetici olarak çalışanların kendi istekleriyle gitmeyeceklerini bu ülkedeki sağır sultan bile bilir. Çünkü mualesef ki ülkemizde böyle bir kültür yok. Yazınıza konu olan Hamdi Topçuya da Yücel Paşmakçı yönetimindeki TRT yurttan sesler korosu ve divan sazı eşliğinde yol gösterildiği anlaşılıyor. Ancak hamdi bey ve saz arkadaşları divan sazından daha çok kemençeden anladıkları için lafı dolandırıp duruyorlar. Dışardan THY'yi izleyenler için THY vıcık vıcık siyasete alet edilmiş bir ucube görünümündedir. Bunu yapanda Hamdi Topcudur. Bu konularda Temel Kotil kendisini hep geri pilana çektiği için siyaste alet edilen THY'nin günah keçisi de haklı olarak Hamdi Topçu olmuştur. BU tasarrufta herkim bulunmuşsa doğru yapmıştır. Yani Hamdi Topçuya ister divan sazıyla ister kemençeyle yol verilmiş olması hayıradır.Devletin kurumlarını siyaseten rüşvet yemek (makamını korumak için menfaat sağlamak) amacıyla siyasete alet edilmesi yanlıştır. Duyur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000