13 Temmuz 2009, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • SİZ ANCAK KARAYOLLARI KALDIRIMLARINDAN İSTİFADE EDERDİNİZ.SİZLER NEDEN OZAMAN İLK AY MAAŞ ALMADINIZ BIRAKSAYDINIZ.YADA MAHKEMEYE VERİN ..ANCAK SİZLER ÇOK AĞIR CÜMLELER KULLANIP SİZİ İŞE ALAN ARKADAŞLAR YÜKLENMENİN ANLAMI NEDİR ..YASAL YOLLAR VARDIR..HAVACI ADAM ZEKİ OLUR..AMA SEN ZEKİ DEĞİLSİN BE ARKADAŞ ..SIKINTIN BAŞKA
  • BAŞTA ŞUNU SÖYLEMELİYİM APRON KARTINIZ OLMAZDI DİYORSUN APRON KARTI KARIN DOYURMUYOR,3 AY BİR TEKNİSYEN MAAŞI VEYA MÜHENDİS MAAŞI NEKADAR BİRİKİR AŞŞA YUKARI BİLİRSİN KİMSE O PARALARININ YANMAMASI İÇİN AYRILMAK İSTEMEDİ SONUÇTA HERKES BİR ŞEKİLDE BAŞKA FİRMALARDA İŞE BAŞLADI.BURDA BENİ NE KANİ NE SERDAR NEDE BATUHAN İLGİLENDİRİR BENİ TEK İLGİLENDİREN ÖDENMEYEN MAAŞLARDIR.KİMSE BOL KESEDEN ATMASIN ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR.
  • BİR SÜRÜ YAZI VEYORUM YAZDINIZ.SEVGİLİ ARKADAŞLARIMIZ M.K.AYYILDIZ VE SERDAR SAYGIN İÇİN ÇOK AYIP OLDU .ONLARDA MAAŞLARINI ALMADILAR AMA SİZLER KÖTÜ YAZILAR YAZIYORSUNUZ..BENDE DERİMKİ .1 Cİ AY BEN KENDİMİ ALDATIRIM ..2 Cİ AY TEKNİK MD BENİ ALTADIR 3 CÜ AY DA ARKADAŞLARIM İÇİN ALDATILDIM DERİM VE İSTİFAMI VERİRİM AMA SİZLER ÖYLE YAPMIYORSUNUZ.YOLA DEVAM SONRA İLK GÜNLERDE SİZLERE İŞ VEREN BU İKİ İNSANA KENDİNİZCE SÖZ SÖYLEME HAKKINIZ OLMUŞ GİBİ ÇOK AĞIR YORUMLAR YAZIYORSUNUZ.YAPMAYIN BENCE ONLARDAN ÖZÜR DİLEMENİZ LAZIM..YOKSA APRON KARTINIZ BİLE OLMAZDI
  • BU ŞİRKETTE MAĞDUR OLAN TEK TOPLULUK ÜSTLERİNİN BİR DEDİĞİNİ İKİ ETMEYEN EMEKÇİ KISMI OLDU,BİZLER ÇALIŞTIK UÇAKLARI UÇURDUK HER ŞARTTA AMA MAAŞ ALMAYA GELİNCE BAŞTA KANİ,EŞİ MÜJGAN ÇALIŞANLARINI AŞAĞILAYICI UKALACA TAVIRLARDA BULUNDULAR..YANİ NERDEN TUTSAN ELİNDE KALAN BİR ŞİRKETTİ MALESEFF..SONUÇTA BİZLER MAAŞ ALAMADIĞIMIZDAN PERİŞAN OLDUK AİLELERİMİZLE KREDİ KARTI HACİZLERİ İSE KAPIDA..TEŞEKKÜRLER KANİ BEY BİZE YAŞATTIKLARIN İÇİN..

Sorun kimde acaba?

Geçen hafta Kaptan Pilot Kani Kurtuluş’un ortağı ve yönetici arkadaşı hakkında yazdığı yazıyı AirportHaber’den okumuşsunuzdur. On yılı aşkın bir süredir tanıdığım Kani Kurtuluş ile ilgili geçmişten bugüne yaşananları aktarmak istiyorum.

 

Benim bildiğim Kani Kurtuluş, MNG Havayolları’nı kurdu ve MNG Havayolları onun sayesinde adını duyurdu. MNG Havayolları’nda başlayan dostane tanışıklığımız bugüne kadar da devam etti. Bugünden sonra da devam edeceğine eminim. Ancak “Dost acı söyler” atasözünden yola çıkarak görüşlerimi aktarmak istiyorum.

 

“Yeter ki uçak uçsun, iş yapayım” mantalitesinde olan bir kişi olarak tanıdığım Kani Kurtuluş birçok defa şirketinin mali zorlukları döneminde bile kendi kredi kartı ile uçağa yakıt alarak özveride bulunmuştur.

 

Ancak, nedense Kani Kurtuluş’un yıldızı hiç parlamadı. MNG Havayolları’ndan olaylı bir şekilde ayrıldı. Ardından OREX adında yeni bir şirket kurarak MNG Havayolları’nda yaşadığı şanssızlığı kırmaya çalıştı. Mersinli işadamı Selim Nurlu ile çıktığı yolda yine tökezledi. Oysa Çin pazarına girerek yapılamaz denilen bir işi başarmıştı.

 

OREX Havayolları’da çok geçmeden Kani Kurtuluş’un elinden uçuverdi. Daha doğrusu ortağı uçakları alarak başka bir oluşum gerçekleştirdi.

 

“Bıraktı artık, sesi soluğu çıkmıyor” diyenlere inat o yılmadı ve hep iş peşinden koştu. Sonra duyduk ki, Makedonya’da Star Airlines adında yeni bir kargo şirketi kurmuş. Bu kez yatırımcısı Suudi İşadamları.

 

Şeytanın bacağını bu kez kıracak sandık. Çorlu’ya inişler yapıyor, değişik ülkelere uçuyor ve yeni pazar arayışlarında bulunuyordu. Bu kez işler yolunda gidecek, üçüncü şansını iyi kullanacak diye umut ettiğimiz sırada yanıldığımızı anladık.

 

Kader birlikteliği yaptığı arkadaşı ile ilgili zehir zemberek bir açıklama ulaştı elimize. Açıkçası bu belgeyi bir hafta bekletmek zorunda kaldık. Barışırlar umudunu taşıdık. Emekler boşa gitmesin istedik. Belgeyi yayınlayıp ateşe körükle gitmek istemedik. Ancak şirket içinden aldığımız haberler o kadar karamsardı ki, açılan yaranın iyileşmeyeceği belliydi adeta.

 

Gerek OREX Havayolları ve gerekse Star Airlines’dan gelen mailler, telefonlar “Maaşımızı alamıyoruz” şikâyetlerini içeriyordu. Bu şikayetleri sormak için aradığım dostum, abim dediğim Kani Kurtuluş o kadar asabi cevaplar verdi ki ben bile şaşırıverdim.

 

Sonuç olarak işler karışmış çözülmesi, onarılması güç ortam doğmuştu. Kani Kurtuluş’un yazısını yayınladıktan sonra şirketin ortaklarından da bir açıklama geldi. Her iki yazıyı da yayınladık. Hem yazıları hem de gelen yorumları okumuşsunuzdur. Bizim açıklamalarla ilgili görüş beyan etme gibi bir lüksümüz olamaz. Okuduklarınızdan bir yargıya varmış olacağınızı düşünüyorum.

 

Ve şunu soruyorum.

 

Kani Kurtuluş; MNG’den ayrıldınız, OREX’in ilk ortağından ayrıldınız ve son olarak da yeni ortaklarınızdan da ayrıldınız. Yada ayrılma sürecindesiniz…

 

Peki, sizde hiç suç yok mu? Bu üç şirketin baş aktörü de sizdiniz… Neden böyle oldu.

 

Sevgiler…

 

Haftaya görüşmek dileğiyle….

Sorun kimde acaba?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 9 yıl önce
SİZ ANCAK KARAYOLLARI KALDIRIMLARINDAN İSTİFADE EDERDİNİZ.SİZLER NEDEN OZAMAN İLK AY MAAŞ ALMADINIZ BIRAKSAYDINIZ.YADA MAHKEMEYE VERİN ..ANCAK SİZLER ÇOK AĞIR CÜMLELER KULLANIP SİZİ İŞE ALAN ARKADAŞLAR YÜKLENMENİN ANLAMI NEDİR ..YASAL YOLLAR VARDIR..HAVACI ADAM ZEKİ OLUR..AMA SEN ZEKİ DEĞİLSİN BE ARKADAŞ ..SIKINTIN BAŞKA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
BAŞTA ŞUNU SÖYLEMELİYİM APRON KARTINIZ OLMAZDI DİYORSUN APRON KARTI KARIN DOYURMUYOR,3 AY BİR TEKNİSYEN MAAŞI VEYA MÜHENDİS MAAŞI NEKADAR BİRİKİR AŞŞA YUKARI BİLİRSİN KİMSE O PARALARININ YANMAMASI İÇİN AYRILMAK İSTEMEDİ SONUÇTA HERKES BİR ŞEKİLDE BAŞKA FİRMALARDA İŞE BAŞLADI.BURDA BENİ NE KANİ NE SERDAR NEDE BATUHAN İLGİLENDİRİR BENİ TEK İLGİLENDİREN ÖDENMEYEN MAAŞLARDIR.KİMSE BOL KESEDEN ATMASIN ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
BİR SÜRÜ YAZI VEYORUM YAZDINIZ.SEVGİLİ ARKADAŞLARIMIZ M.K.AYYILDIZ VE SERDAR SAYGIN İÇİN ÇOK AYIP OLDU .ONLARDA MAAŞLARINI ALMADILAR AMA SİZLER KÖTÜ YAZILAR YAZIYORSUNUZ..BENDE DERİMKİ .1 Cİ AY BEN KENDİMİ ALDATIRIM ..2 Cİ AY TEKNİK MD BENİ ALTADIR 3 CÜ AY DA ARKADAŞLARIM İÇİN ALDATILDIM DERİM VE İSTİFAMI VERİRİM AMA SİZLER ÖYLE YAPMIYORSUNUZ.YOLA DEVAM SONRA İLK GÜNLERDE SİZLERE İŞ VEREN BU İKİ İNSANA KENDİNİZCE SÖZ SÖYLEME HAKKINIZ OLMUŞ GİBİ ÇOK AĞIR YORUMLAR YAZIYORSUNUZ.YAPMAYIN BENCE ONLARDAN ÖZÜR DİLEMENİZ LAZIM..YOKSA APRON KARTINIZ BİLE OLMAZDI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
BU ŞİRKETTE MAĞDUR OLAN TEK TOPLULUK ÜSTLERİNİN BİR DEDİĞİNİ İKİ ETMEYEN EMEKÇİ KISMI OLDU,BİZLER ÇALIŞTIK UÇAKLARI UÇURDUK HER ŞARTTA AMA MAAŞ ALMAYA GELİNCE BAŞTA KANİ,EŞİ MÜJGAN ÇALIŞANLARINI AŞAĞILAYICI UKALACA TAVIRLARDA BULUNDULAR..YANİ NERDEN TUTSAN ELİNDE KALAN BİR ŞİRKETTİ MALESEFF..SONUÇTA BİZLER MAAŞ ALAMADIĞIMIZDAN PERİŞAN OLDUK AİLELERİMİZLE KREDİ KARTI HACİZLERİ İSE KAPIDA..TEŞEKKÜRLER KANİ BEY BİZE YAŞATTIKLARIN İÇİN..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000