05 Ağustos 2013, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Atilay bey bit aciklama yapsaya! Örnegin 25 yildaki mal varligini aciklasin? Sendika calisan personelin sigorta dökümlerini aciklasin! Kim ne kadar maas aliyor? Kime ne kadar yardim ediliyor aciklasin! Sosyol ve siyasi olarak dürüst bir politika zihniyetine sahip ise bunlari aciklamaktan cekinmesin! Aralik ayinda secimler var secimlerden korkuyormu ? Bu tip sorularimiza cevap verebilir mi?
  • Hocam eline saglik snin tk yanlisi olmadgnida biliyoruz bu yazin gercekten cok guzel olmus hukumete attigi naralarini direne direne kazanacaggniz sozleri isimize donmemize engel oldu..Hamdi beye de Atillay beyede cok sevdgmi isimizden bizi bit gecede attirdklari icin hakkkmi helal etmiyorum.Artik gitsinler lutfen yeter!
  • Ali Kidik Bey, Yerse ayni elestrileri basbakana yada baska bir akpliye yapsana. Biraz da hukuku uygulamayanlara bir kucuk elestri yapabilsen de ne adam diyebilsek !!!
  • art niyet yok diyorsun ama art niyet olmasa halen devam eden grevdekileri düşünerek sendika başkanı yanlışta olsa böyle konuşmazsın en azından grevdeki işçiler için bir süreliğine böyle eleştirileri bırak ama bence onuda yapamazsın çünkü ozaman thy yönetimine yaranamaz yönetimin grev kırıcılığını destekleyemezsin

RUHUNA EL FATİHA

Atilay Ayçin, THY çalışanlarının hayali ile oynadın.

Yarınları ile oynadın.

Çokça çalışanı işinden ettin.

Şöyle olacak, böyle olacak diyerek genç çalışanların beynini yıkadın.

Sendikacılığın evrensel değişimine ayak uyduramadın. "Vur vur inlesin hükümet dinlesin, direne direne kazanacağız" deyip başka slogan üretememe, insanları doğru bilgilendirememe cehaletine kapıldın.

Eleştirdim seni defalarca. Eleştirirken samimice davrandım. Ama art niyet beslemedim. Eleştirilere bugün yaptığın gibi düşmanca cevaplar verdin sana inanan bir avuç insanı da bizlere düşman etmeye yeltendin.

Olmadı be Atilay Ayçin.

Çaldığın mayalar gölde tutmadı.

Hukuk dedin, mahkeme, mahkeme dolaştın. Seni haklı bulanı göklere çıkardın haksız bulanı yerin dibine sokmaya kalkıştın.

Saygıdan öte, saygısızlığı öğretmeye çalıştın personele. Konuşmaların hep itici idi, irite edici idi.

25 yıla yaklaşan başkanlık tarihinde hiç gözün doymadı. Hep önde olmak istedin. Geriden kimse yetişmesin istedin. Çokça personelin işten atılmasına, disiplin kurullarında "evet" dedin.

Sana muhalif olanlara "Yönetimin adamı" yaftası astın. Oysa senin için "Kendisine muhalif olanları yönetimle bir olup işten attırıyor" denildi.

Atilay Ayçin. Bağırmaktan, nutuk atmaktan, hakaret etmekten, yüzlerce insanı işsiz bırakmaktan başka hangi başarın var.

İşte yolun sonu göründü. Yargıtay sana, senin sendikacılık ideolojine "Hayır" dedi.

Ne olacak şimdi bu sana inanan personelin hali? Sürüklediğin felaketin farkında mısın?

Her yaptığımız habere "yalan" dedin. Gerçekler ortaya çıktığında "Affedersiniz ben yanılmışım. Özür dilerim" deme yüreğini, delikanlılığını gösteremedin.

Oysa biz ne sana, ne de sendikaya karşıyız. Biz sadece senin yanlış sendikacılık anlayışına karşıyız, biz senin üslubuna karşıyız, biz senin evine aş götürecek insanları işsiz bırakma anlayışına karşıyız. Biz senin köhnemiş, yenilenmeyen, yerine adam yetiştiremeyen, gençlerin önünü tıkayan, onlara soruyormuş gibi yapıp sonra kendi bildiğini okuyan anlayışına karşıyız.

Biz senin amigo gibi bağırmana, THY çalışanlarına kendini alkışlatmak için doğru sanarak yaptığın yanlışlara karşıyız.

THY çalışanlarını sadece işsiz bırakmadın. Aynı zamanda Hava-İş'siz de bıraktın. Başka başka sendikaların THY'nin içine girmesine çanak tuttun. Bütün bu günahların sebebi sensin.

Hava-İş öldü. Ruhuna El Fatiha. Çelik İş geliyor. Yakında başka İş'ler de sıraya girer. Pilot-Sen gelir, Hostes-Sen gelir, Yer Hizmeti Sen gelir, gelir Allah gelir.

Senin içinde de şu tabir kullanılır artık. "Yarış atları koşar, hurdacılar da nal toplar". Hava-İş El Fatiha

Ve son söz. Yiğit-Sen istifa eder gidersin

RUHUNA EL FATİHA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Agamiz ~ 5 yıl önce
Atilay bey bit aciklama yapsaya! Örnegin 25 yildaki mal varligini aciklasin? Sendika calisan personelin sigorta dökümlerini aciklasin! Kim ne kadar maas aliyor? Kime ne kadar yardim ediliyor aciklasin! Sosyol ve siyasi olarak dürüst bir politika zihniyetine sahip ise bunlari aciklamaktan cekinmesin! Aralik ayinda secimler var secimlerden korkuyormu ? Bu tip sorularimiza cevap verebilir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Hocam eline saglik snin tk yanlisi olmadgnida biliyoruz bu yazin gercekten cok guzel olmus hukumete attigi naralarini direne direne kazanacaggniz sozleri isimize donmemize engel oldu..Hamdi beye de Atillay beyede cok sevdgmi isimizden bizi bit gecede attirdklari icin hakkkmi helal etmiyorum.Artik gitsinler lutfen yeter!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahmet ~ 5 yıl önce
Ali Kidik Bey, Yerse ayni elestrileri basbakana yada baska bir akpliye yapsana. Biraz da hukuku uygulamayanlara bir kucuk elestri yapabilsen de ne adam diyebilsek !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ali bey ~ 5 yıl önce
art niyet yok diyorsun ama art niyet olmasa halen devam eden grevdekileri düşünerek sendika başkanı yanlışta olsa böyle konuşmazsın en azından grevdeki işçiler için bir süreliğine böyle eleştirileri bırak ama bence onuda yapamazsın çünkü ozaman thy yönetimine yaranamaz yönetimin grev kırıcılığını destekleyemezsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000