09 Mayıs 2016, Pazartesi
Servet BAŞOL
Servet BAŞOL servetbasol@airporthaber.com

Risk Kültürü

Değerli Katılımcı,

Öncelikle bu ankete zaman ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum. Ben, Cengiz Türkoğlu, şu an İngiltere’deki Cranfield Üniversitesi’nde araştırma ve öğretim görevlisi olarak çalışan ve 1991 – 2007 yılları arasında, Türkiye’de ve İngiltere’deki havacılık sektöründe değişik şirketlerde çeşitli görevler yaptıktan sonra, 8 yıl önce akademik bir kariyere yönelmiş eski bir sektör çalışanıyım. Halihazırda UK Flight Safety Committee ve International Federation of Airworthiness gibi uçuş emniyetinin geliştirilmesini amaçlayan kuruluşların yönetim kademelerinde de gönüllü olarak görev yapıyorum. Arzu ederseniz benimle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Anketin 15 dakikadan fazla zamanınızı alacağını sanmıyorum. Anket oldukça kısa ve niteliksel sorulardan oluşuyor. Öncelikle sektör çalışanlarını risk almaya yönlendiren faktörleri irdeleyen iki sorunun ardından, geçmişteki tecrübelerinize dayanarak kabul ettiğiniz ve de reddettiğiniz birer risk kararı ile ilgili görüşlerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Bu konudaki tecrübe ve görüşlerinizi açıklıkla paylaşmaktan lütfen çekinmeyin. Sizlerin tecrübelerini yansıtan, akademik bir perspektif ile ve bağımsız olarak hazırlanmış bir raporun sektördeki ana paydaşlarla ortak olarak değerlendirilmesinin, bir ölçüde de olsa bir farklılık yaratacağını umuyorum. Böyle bir çalışmaya katkınız için de şimdiden teşekkür ediyorum.

Anket Temmuz sonuna kadar devam edecektir ve toplanan bilgilerin değerlendirilmesinin ardından hazırlanacak rapor Eylül ayında yayınlanacaktır. Ayrıca arzu ederseniz, bu anketin Nisan ayından beri devam etmekte olan İngilizce versiyonunu www.riskculture.org adresinden tamamlayarak Cranfield Universitesi’ndeki kurslardan biri için 1500 GBP değerindeki burs çekilişine de katılabilirsiniz.
Katılımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Sevgiler, Saygılar,
Cengiz Türkoğlu

https://docs.google.com/forms/d/1fMrQEA0K8-uRtIMMT5rsDLSKp_yBpQznJ-Rs9ScWdJY/viewform

Bu anket hem kendiniz hem de havacılığın geleceği için önemlidir. Cesaretle katılmanız, güvenli bir gelecek anlamındadır. Sonuçlarından yararlanılması dileğiyle,

www.servetbasol.com

Risk Kültürü

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000