08 Ağustos 2016, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Thy eleman almazsa tüm çalışanların hali beter. Alımlarda thy daha şeffaf olmalı, ve kadrolaşma yapan gruplara engel olunmalı.
  • Yazinizin altina imzami atarim,,ama bu yazi burada kalmasin,takipcisi olunuz lutfen
  • Güzel bir yazı olmuş. Serbest piyasa ekonomisi ve Anayasa buna izin vermese de ben yaptım oldu zihniyeti patronlara yaradı.
  • Pegasus zenci de almıyor uçağa... Hasbelkader bir şekilde girmişse bile, en yüksek irtifada uçaktan atıyor... HerkeŞe iPret olsun diye yapıyor bunu... Aptallar için not:Yazım hataları "gizli tanık'a gönderme olarak, kasten yapılmıştır...
  • Konuya sadece personel açısından bakan bir yazı olmus. Sektör dinamiklerini otoritenin kontrol etmesi gayet doğaldır. SAW da sınırsızca verilen slotlar gibi sadece pilotlar daha da fazla maaş alsın şirketler batarsa batsın mantığı yanlıştır. Şirketler uçakları asgarî 5 yıllığına kiralar, çoğu zaman Mart-Nisan döneminde. Ekibini ona göre ayarlar. Satış fiyatlarını belirler. Tam sezon başında 100 Euro fark için ordan oraya gidip gelecek ekiplerle, ekip yetersizliği veya fazlasıyla nasıl mücadele edeceksiniz. Hem Türk pilot zorunluluğu olacak hem de sınırsız transfer. Sektörün sağlıklı finansal yapıya sahip şirketlere ihtiyacı olduğu göz önüne alınırsa transfer serbestliginin kime ne faydası var. Iyi niyetli olan şartları begenmiyorsa sezon öncesi yapsın transferini. Sezon ortası çok da ahlaklı değildir bence. Saygılar,
  • GM Zamansız geldiğin gibi gereksiz hareket ettiği için elinde patladı pegasus. Şahsi fikrim max. 2017hazirana kadar ak koyun kara koyun belli olur. Şimdilik sektör durağan. 2017 diyorum başka da demiyorum.
  • -SHGM kural ve yönetmeliklerini umursamayan fakat buna karşılık hiçbir yaptırımla karşılaşmayan bir PGS dan bahsediyoruz -Low Cost başlığı altında mecbur olduğu hizmetleri vermeyen ve şikayet mekanızmasınıda 1 şikilde çalışamaz hale getirmiş bir PGS -SAW da tüm otoriteleri eline geçirmiş ,hatta 1 dönem SAW da çalışan emniyet birimlerinin tümüne bedelsiz tek yön bilet veren bir PGS -Müşterilerinin magduriyetlerinde ,onların hak arama kanallarını dolaylı olarak kapatan bir PGS -Misafirlerini dil-ırk ne etnik kökene göre ayrımlaştıran,özellikle kürt kökenli misafirleri son nokta gate kapısında uçağa kabul etmeyip birde sistemlerinde PROFİL diye sınıflandıran bir PGS ( bu konuda 1 suç duyurusu yapılmak üzereymiş..2013 ve 2015 de geçerli evrakları olmasına rağmen 500 e yakın kişi uçurulmamış..bunların %78 i kürt kökenli masum kişiler ) -çalışanların haklarına asla önem vermeyen ve iş kanunlarını dikkate almayıp itiraz edenleri kovmakla suçlayan bir PGS -kim koruyor pgs u?????
  • Uzun yıllarını pegasusa vermiş biriyim.Şuan işten çıkarmalar var ama 1 yandanda benzer iş ilanları halen açık.Personel alımı yapılıyor.Öncelikle herkezin bilmesi gereken en önemli şey bu şirkette yöneticiler objektif olamıyor ve art niyetli bakış açısı ile personel arasında ayrım yaapıyor.Performans lara bakılmadan yöneticinin elektrik alamadığı kişiler eninde sonunda çıkarılıyor.En önemli ayakta SAW yönetim ayağı
  • ne kadar öngörülü oldukları görüldü. yakında fazla pilot olacak piyasada. thy bile uçak ground etmekten bahsediyor.ister devlet ister özel olsun öngörüsüz yöneticilerle bu kadar olur.
  • Pegasustan thy ye geçip pegasusta zam olunca geri dönen ekibi yazın

Pegasus'ta işten atılanların sorumlusu kim?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün iç hatlarda bilet tavan fiyatı uygulaması ile Nisan ve Ağustos aylarında şirketler arası kokpit ve kabin ekibi transferi uygulaması bazı çevrelerce desteklendi, bazı çevrelerde de serbest piyasa ekonomisine müdahale olarak yorumlanıldı ve eleştirildi.

Bilet fiyatlarına tavan sınırlaması getirilmesini özellikle rekabet olmayan hatlarda istismara açık olduğu için doğru buldum. Çünkü, rekabet olan hatlarda müşteri kapabilmek için fiyat kıran havayolu şirketleri,  tek başlarına uçtukları hatlarda yolcunun alternatifi olmadığı için bilet fiyatlarını yüksek tutuyordu. Bu açıdan SHGM'nin müdahalesi tam zamanında ve yerindeydi.

Ancak,  SHGM'nin personel transferine yasak getirmesi, hem Anayasa ile güvence altına alınmış 'çalışma hakkı'na bir darbe hem de sektörün ekolojik dengesine suni bir müdahaleydi.

İlk kararında havayolu şirketlerinin fırsatçılığına karşı yolcuları koruma anlayışı güden otorite, ikinci kararında ise çalışanları tamamen işverenin inisiyatifine terk ediyordu. Nitekim, sektörün en hareketli olduğu ve en çok iş gücü ihtiyacı duyulan Nisan-Ağustos arasında transfere yasak getiren SHGM, çalışanların hareket kabiliyetini sıfıra indirgeyerek onların; hayallerini, hedeflerini ve planlarını da yerle bir etti. Belli ki, SHGM ekiplerini kaybetme riski taşıyan havayolu ya da havayollarının talebi doğrultusunda böyle bir karar aldı. Ancak alınan bu kararın hiçbir hukuki ve mantıksal alt yapısı olmadığı açıkça ortada. Bu mantıkdışı yasak ile hak ederek ve özgür iradesiyle şirket değiştirmek isteyen çalışanlar, en çok talep gördükleri dönemi,  şirketlerinin sunduğu çalışma şartlarıyla geçirmek zorunda kaldılar. Yasağın sona erdiği Ağustos ayından sonra da sezon bittiği için yeni sezona dek bir kaç ay daha bir başka havayoluna geçiş şansları da kalmadı. Burada otoriteye şunu sormak gerekir.

Transfer yasağı konulan dönemde havayollarının kan kaybını başarılı şekilde önlediniz. Peki ya bu süreçte iş değiştirme hakkı elinden alınan çalışanlara yapılan mobbing ve aşırı iş yükü karşısında havayollarına ne gibi telkin ya da müdahalelerde bulunuldu? Çalışanlardan bu konuda bize gelen şikayet mektuplarının otoriteye de gönderilmiş olması muhtemelken, bu şikayetlerle ilgili neler yapıldı?

Gelelim en önemli noktaya. Biliyorsunuz, bu yıl havayolları için kötü bir yıl oldu ve olmaya devam ediyor. Şirketler, bırakın büyüme planlarını, elindeki filolarını koruyabilmek için çaba gösterirken başta THY olmak üzere filo büyütme planlarının ötelenme olasılığı olduğunu da biliyoruz. Dolayısıyla kötü bir sezon geçiren örneğin Pegasus Havayolları, transfer yasağının yürürlükte olduğu bir dönemde toplu olarak 120 çalışanı işten atarken SHGM müdahil oldu mu? Transfer yasağının olduğu bir dönemde çalışanlar bir bir kapının önüne konulurken SHGM, bunun sorumluluğunu üstlenmeyecek mi? Belki de transfer yasağı olmasa bir başka şirkete geçebilecekken Pegasus'ta kaldığı için atılan çalışanın suçu günahı ne?

Bu süreçte işten atılan çalışanlara SHGM'nin bir güvence vermesi gerekmez mi? Örneğin yasağın kalktığı andan itibaren bu çalışanların havayollarında istihdam önceliği sağlanması otoriteye puan kazandırmaz mı?

Özetle, transfer yasağı saçma ötesi saçma bir uygulamadır. Bu dönem ilk kez uygulanan yasağın son olmasını umuyorum. Geçmişte çalışanlar oradan oraya transfer oldular ama onların yerlerine hep yeni ekipler bulundu, bugüne kadar hiçbir uçak yerde kalmadı.

SHGM'nin tavan fiyat uygulaması ne kadar gerekliyse personel transfer yasağı da o denli gereksiz ve yersizdir ve tekrar gözden geçirilmelidir.

Pegasus'ta işten atılanların sorumlusu kim?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (47)

Thy ~ 2 yıl önce
Thy eleman almazsa tüm çalışanların hali beter. Alımlarda thy daha şeffaf olmalı, ve kadrolaşma yapan gruplara engel olunmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şu ara ~ 2 yıl önce
Şu ara THY teknikte islamoğlu cemaati paralel yapılaşıyor. Birbirleriyle görüşüp kendi dünya görüşlerine göre işleri yönelendirenler var. Şirket bunlara engel olmalı çeteleşmeye izin vermemeli
Hakan ~ 2 yıl önce
Yazinizin altina imzami atarim,,ama bu yazi burada kalmasin,takipcisi olunuz lutfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler ~ 2 yıl önce
Güzel bir yazı olmuş. Serbest piyasa ekonomisi ve Anayasa buna izin vermese de ben yaptım oldu zihniyeti patronlara yaradı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zenci... ~ 2 yıl önce
Pegasus zenci de almıyor uçağa... Hasbelkader bir şekilde girmişse bile, en yüksek irtifada uçaktan atıyor... HerkeŞe iPret olsun diye yapıyor bunu... Aptallar için not:Yazım hataları "gizli tanık'a gönderme olarak, kasten yapılmıştır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
Nerden bildin? evet siyahi misafirler öncelikli şüpheli olarak adlandırılıyor..Daha kontuar önünde gözlenmeye başlıyor sanki hepsi 1 er kaçak yada kötü insan gibi.Uluslararası normlara aykırı bir uygulama..PGS hakkında bir eleştiri yapılıyor ve siz bunu yapana APTAL diye hitap edecek kadar geriliyorsunuz...Size tavsiyem bu konuları 1 araştırın...Peşin hükümlü olmayın
gizlitanık'a ~ 2 yıl önce
Öncelikle Pegasus hakkında eleştiri yapanlara APTAL diye hitap etmiyorum. "Aptallar için not" yazmamın sebebi, kasten yaptığım yazım hatalarını, bilmeden yapmışım sanacak kadar APTAL olanlar için not olarak yazdığım için APTAL kelimesini kullandım. Bazı insanlar, sırf bir ırka veya kökene mensup oldukları için aşağılandıklarına, kötü muamele gördüklerine inanacak kadar kompleksli olurlar. Sen de öyle misin acaba diye düşünüyorum. Oysa benim bir sürü kürt arkadaşlarım var. Hiç biri senin gibi değiller. Hakları yeniyorsa ağlamak yerine haklarını arıyorlar mesela. Bu ülkenin vatandaşı olarak Kürt ile Ermeni ile Türk'ün yasalar ve vicdanlar önünde eşit olduğunu bilerek yaşıyorlar. Aksayan yerlerde ise tepkilerini koyuyorlar. Eğer sen de kürtsen arkadaşım, başına gelen kötü şeylerin hepsi sırf kürt olduğun için gelmiyor. Benim de başıma binlerce sorun geliyor.
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
Sizlerle konuşmak anlamsız biliyormusun..PGS u eleştiren 6 maddelik bir yazıda kalkıp üzeri kaşınacak tek madde üzerinden günlerdir avukatı yazıyor ,şirketin güvenlik müdürü yazıyor,siz yazıyorsunuz..yazan yazana..Yazılan kürt kelimesinin yanlış bir kelime olduğunu farkederek düzelttim daha sonra...Okuma ihtiyacı duymuyorsunuzki,sadece konuyu kaşıma peşindesiniz..Diğer eleştiriler hakkındada biraz hassas olsanız keşke..Böyle 1 platformda ispat edilmesi imkansız bir yorum yada iddaa yapacak eğitimde biri değiliz biz..Siz konuşun sadece..Ya genel müdürlükte oturan keyfi yerinde hiçbirşeyden habersiz bir çalışansınızdır,yada bu eleştirileri okuduğunda aslında bizleri haklı bulan ama illaki bir karşılık verme ihtiyacı duyan bir yönetici...o yüzden uzatmanın anlamı yok...güzel bir haftasonu dileklerimle
Tek taraflı yazı ~ 2 yıl önce
Konuya sadece personel açısından bakan bir yazı olmus. Sektör dinamiklerini otoritenin kontrol etmesi gayet doğaldır. SAW da sınırsızca verilen slotlar gibi sadece pilotlar daha da fazla maaş alsın şirketler batarsa batsın mantığı yanlıştır. Şirketler uçakları asgarî 5 yıllığına kiralar, çoğu zaman Mart-Nisan döneminde. Ekibini ona göre ayarlar. Satış fiyatlarını belirler. Tam sezon başında 100 Euro fark için ordan oraya gidip gelecek ekiplerle, ekip yetersizliği veya fazlasıyla nasıl mücadele edeceksiniz. Hem Türk pilot zorunluluğu olacak hem de sınırsız transfer. Sektörün sağlıklı finansal yapıya sahip şirketlere ihtiyacı olduğu göz önüne alınırsa transfer serbestliginin kime ne faydası var. Iyi niyetli olan şartları begenmiyorsa sezon öncesi yapsın transferini. Sezon ortası çok da ahlaklı değildir bence. Saygılar,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tektaryazıya bravo ~ 2 yıl önce
Şirketinizden ayrılan pılotların yada ekibin yerine yenisini almak zorundasınız çünkü tüm uçuş vs. pilanlar ona göre yapılmış.fazla da uçuramazsınız kalanları; hem onlara da yazık değil mi? hem de kurallar ızın vermez de mi!. (ama maalesef uçmak zorunda kalıyorlar) eee uçuş mu iptal edeceksin, uçakları boş mu yatıracaksın,yolcu hakları ne olacak. Şirketlerin var oluş amacı (karlılık ve hayatta kalmak)ne olacak. pilot alınca yarın uçuşa başlatabiliyormusunuz? Yoksa eğitimlerini mi tamamlamak bunu yaparken de paralar harcamak, uçması gereken personel ile eğitim yaptırmak zorunda olunca ne oluyor peki... ekstrem olaylar dışında onlarda erken karar versinler efendim....sizde havacılık da köşe yazarısınız masanın iki tarafından da bakabilin lütfen. Ama bir konudahaklısınız sezon sonu çıkarabilirlermiş. Ayrıca başkasının beğenmediğine niye öncelik zorunluluğu olsun onu da anlamadım. Ozaman da diğerlerinin hakkını yemiş ve şirketlere diktatörlük yapmış olmuyomuyuz.
bravo-2 ~ 2 yıl önce
Başkasın memnun kalmadığını almaya niye zorlansın şirktler çok saçmaa....ayrıca işten çıkarılanın başka şirketlerce işe alınabilir olmasına SHGM karışmıyor diye biliyorum. Çok kıymetli kişileri zaten diğer şirketlerkapar. Ama siz istiyorsunuz ki sezonun göbeği gizli tehdit olsun pazarlıklar dönsun cepler dolsun. kalan çalışanların da şirketlerin de hali ne olursa olsun....
Nane ~ 2 yıl önce
GM Zamansız geldiğin gibi gereksiz hareket ettiği için elinde patladı pegasus. Şahsi fikrim max. 2017hazirana kadar ak koyun kara koyun belli olur. Şimdilik sektör durağan. 2017 diyorum başka da demiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
-SHGM kural ve yönetmeliklerini umursamayan fakat buna karşılık hiçbir yaptırımla karşılaşmayan bir PGS dan bahsediyoruz -Low Cost başlığı altında mecbur olduğu hizmetleri vermeyen ve şikayet mekanızmasınıda 1 şikilde çalışamaz hale getirmiş bir PGS -SAW da tüm otoriteleri eline geçirmiş ,hatta 1 dönem SAW da çalışan emniyet birimlerinin tümüne bedelsiz tek yön bilet veren bir PGS -Müşterilerinin magduriyetlerinde ,onların hak arama kanallarını dolaylı olarak kapatan bir PGS -Misafirlerini dil-ırk ne etnik kökene göre ayrımlaştıran,özellikle kürt kökenli misafirleri son nokta gate kapısında uçağa kabul etmeyip birde sistemlerinde PROFİL diye sınıflandıran bir PGS ( bu konuda 1 suç duyurusu yapılmak üzereymiş..2013 ve 2015 de geçerli evrakları olmasına rağmen 500 e yakın kişi uçurulmamış..bunların %78 i kürt kökenli masum kişiler ) -çalışanların haklarına asla önem vermeyen ve iş kanunlarını dikkate almayıp itiraz edenleri kovmakla suçlayan bir PGS -kim koruyor pgs u?????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arkadas ~ 2 yıl önce
Bu bir yalandır gizli tanık felan yazmıs.yıllardır pegasusla ucan kurt bir vatandasım.aılem dıyarbakırda ben istanbulda yasıyorum.kurt oglu kurtum.belirtilen tarıhlerdede yuzlerce kez gıttım geldim pegasusla.tamamen yalan bir uygulamasır.kendımın avukat olmasından dolayı bunu arkadasın yazdıklarını bınayen bır arastırma yaptım boyle bırseyın olmasıda ımkansız zaten.boyle mılletı ayıran gızlı tanık adında yazan arkadaslara lutfen ınanmayınız.kendısının ip nosunu yasal yollardan sitesen istiyecegım.gereklı işlemleri yasal yonden baslatacagım.bu bırders olur ayrıstırma yapmaya calısan arkadaslar ıcın.
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
Buna çok sevinirim.Bana ıp yoluyla ulaş ve sana gerekli listeleri vereyim.Avukat olarak otur incele.İç hatlardan bahsetmiyorum dış hatlara bak..O kişilere ulaş.Tek tek sor.Uçağa binmek üzereyken neden uçamadınız de?Sizi neden uçurmadılar de?Sizi uçurmayınca ne açıklama yaptılar de?Neyiniz eksikti de? Gideceğiniz yerde yapmış olduğunuz otel ve benzeri ödemeleri PGS size verdimi de sor ?Pegasustanda 2013-2015 denied passenger list i al..Otur yine o listedeki PROFIL yazan offloadların listesini çıkar..Sonra yüzdeye vur ve yüzde 70 oranına ulaşıyomusun ulaşmıyomusun bana ilet arkadasım. Sevinirim. Vizeye tabi olmayan ülkelere bak özellikle..
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
hatta sayın duyarlı avukat arkadaş,bak bugün SAW da PGS denetlemeye giriyor.Denetleme yapılacağı için daha önce yapılmayan normal zamanda olmayan uyulması gereken kurallara uyuluyor..Denetim yapan kişiler özellikle PGS yönetimi tarafından önceden bilgilendirilmiş personellerin gate lerine götürülüyor..İngilizce bilen 3-5 çalışan şuan o kapı bu kapı koşturuyor..Bunuda bi araştır.Bunuda bi incele..ben cok sevinirim
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
bak insanlar işten çıkarılıyor..Yine incele..2015 mayıs-haziran ayında bilet satış önünde yolculara küfür edip tekme tokat kavga eden ,yolculara vuran yumruk atan PGS personellerini araştır.Emniyetten görüntüleri iste...Her ne olursa olsun bir yolcuya tekme yumruk atan kişiler şuan halen çalışırken ,bu son dönemde işten çıkarılanların sebebi ne ?araştır...ben sevinirim..sen yeterki araştır bende mazeme çok!!!
Şimdii ~ 2 yıl önce
Ne oldu kurt olayın tutmadı şimdide işten çıkarılmalar tekme tokat olaylarınamı gırdın.arkadas beni ilgilendirmez mahkeme orada varsa oyle birsey sen neden mahkemeye vermıyorsun.ama benım olayım senın kurtlere yapılan yalan olayları buradan birileeini kötülemek için yapmanki öyle birşey yok.kurtum şimdiye kadar kimse bana ne kürtsün ne türksün dedi.pgs de kürt çalışan uokmu.bnım tanıdıgım 4 tane özü kürt kaptan var ama bu ülkenin insanı.nasıl oluyor ucagını kurte emanet ediyorda kürt vatandası almıyor.su konuda anlaşalım.bu yazdıklarının hesabını vereceksın.ve işten çıkarılman için yaptıgın ırkcılıktan dolayı elimden geleni yapacagım.buyur gel dış hatlar 202b önündeyim.çok yakında görüşecegiz.senın gubı insanları ayrıstıran kurt turk ayrımı yapan ırkcı zihniyetlere artık bu ulkede yer yok.görüşecegiz hiç merak etme
Gizli Tanık:) ~ 2 yıl önce
HASAN ABDULRAHMAN YAKUP ABDULRAHMAn SUSPİCİOUS PROFILE Bu insanları bul sayın avukat..sana ufak 1 bilgi...sen araştırmacısınya...bu insanlara ulaş ve sor neden kasım 2015 de sizi üskübe uçurmadılar de?Bu şirket kimki sizin için kendi veri tabanlarında SUSPICIOUS yazmıslar de? Siz ne yaptınızki size şüpheli sıfatını yakıştırmış bu şirket de...hırsızmısınız katilmisiniz de? 1 sor sayın avukat ...senden umutluyum....
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
Bu yazıda PGS un yaptığı bir olay hakkında bir yazı var..Benim verdiğimde PGS un yaptıgı benzer kural dışılara 1 örnektir..Siz ne derseniz deyin..PGS orda..Oturup incelersiniz...Bileti ve pasaportu olmasına rağmen,kapıda sefere alınmayan kişilerin listesini dökersiniz...Tek tek ulaşır sorarsınız..Nüfusa kayıtlı oldukları şehirlerin istatiksel dökümünü çıkarır bakarsınız..Kim haklı kim haksız...
Gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
Köşe yazarının PGS hakkında yazdığı makaleye PGS un yaptığı yanlış uygulamalara örnek oldun diye yazılan birseydir bu..Herkeze açık 1 platformda içi boş yada kanıtı olmayan birşey yazacak değiliz..Merak eden araştırı inceler...Belki Kürt kelimesi yanlış 1 tercih olabilir.Ama bununla kastedilmek istenen doğu ve güneydoğu kökenli yada o şehirlere kayıtlı misafirlerdir.Pasaportun doğum yeri adlı kısmında basit bi şekilde anlaşılmaktadır...Burda öle ileri geri konuşmanın yararı yok...PGS dan merak eden ister,oturur,inceler..Keşke sebepsiz yere uçurulmayan o kişilerin diğer yolcuların arasında düştüğü durumu görseydinizde anlasaydınız aslında ne demek istediğimi...Uzatmaya gerek yok..adres PGS..merak eden alsın incelesin....saygılar
çocuk musunuz ? ~ 2 yıl önce
ikinizde saçma sapan tartışmalara girmişsiniz.. biri avukatmış ip alıcakmış diğer kürt türk der tee allam ya
Sayın gizli tanık ~ 2 yıl önce
Merak ettim sordum kişileri buarada.soylediğiniz kişiler pgs sisteminde evet.cunku emniyet tarafından belirlenmiş poransiyel sorunlu yolcu.bu listeye kişisel olarak sende ulasabılırsın.thy ve pgs gibi kurumsal çalışan tüm şirketlerle emniyet tarafından paylasılan bir bilgidir.bu kişilere bilet satısı yada ucus yasagı verilir.versiğin kişiler kürt oldugu için değil potansiyel şekilde tehlikeli oldugu için hava tasımacılığından yasaklanmıstır.yanlarındada ayrıntılı bilgi vardır emniyette.havada sorun cıkartan şirketleri zor durumda bırakan havacılık sektörnde spheli sekilde listeye girer.bu listede trabzonluda var siirtlide vanlıda ankaralıda var.sen once neyin ne işe yaradıgını oğren arkadasım.git şirkette tayfun var sana öğretsin ne olduğunu.sizin güvenlik müdürünüz.neyse olaydan sapmıyalım.ayrımcılıgının cezasını bulacaksın.burada atıp turmanın ırkcılığın cezasını cekeceksın
hahajshajsh ~ 2 yıl önce
#birliktecokguzeliz #yuzyilinyalani
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
Sayın avukat,size güveniyorum..Bu işin peşini bırakmayın..IP yolu ile bana ulaşssınlar..Gerekli şeyleri konuşalım incelensin..Buna karşı değilim zaten:)Irkçılık yaptığımda yok tekrar okumanızı isterim son yazdıklarımı..Kaldıki bu uygulamayı yıllarca yapmamaya çalışmış ve rahatsız olmuş biriyimki burda konu yapıyorum..Tayfun bey yada başka yöneticiler ne diycek çıkıp? evet biz söyledik personel yaptımı diycekler sanıyosunuz? 2+2=4 Yıllarca kıyafetlerine,konuşmalarına,tiplerine,bakılarak anayasal seyahat hakkı olan kişiler uçak kapısından indirildi.Polisin verdiği listeler diyorsunuz ama bu insanlar zaten pasaport kontrolünden geçip kapıya geliyor:) uzun lafın kısası siz gerekeni yapın,bende bizzat bu uygulamayı üstlerimden aldığım direktif doğrultusunda yapan biri olarak gerekeni söylerim....saygılarımla..
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
HAKIM KAYA SERVAN KAYA SEVIN KAYA BEHIYE KAYA SEVGER KAYA SEVVAL KAYA RESUL KAYA Buyrun sayın avukat...kaya ailesi...çoğu çocuk zaten..bunlardamı emniyetin tehlikeliler listesindeymiş?Biletlerini almışlar gidiş dönüş belgrada tatile niyet etmişler..otel rez yapmışlar...ama PGS dan şüpheli profil damgasını yiyip offload edilmişler...Yahu anlamıyorsunuz,bu insanlara şüpheli yada potansiyel suçlu muamelesi yapacak kurum PGS değildir..Bunu anlatmak istiyorum..PGS bunları uçurur belgrad polisi almazsa almaz ilk uçakla geri yollar ınad eder olur biter...Bu insanlar üstlerine düşen tüm şeyleri yapıp pasaport kontrolden geçip gelio o uçağa..PGS personeli ne hakla bu insanları diğer yolcuların önünde kenara çekip herkezi uçağa alıp en son sizi uçurmuyoruz der?? 1 avukat olarak pegasusu savunmak için verdiğniz uğraşıyı bu masum insanların haklarının savunulması için verirsiniz işallah...
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
yazdıkça yazasım geliyor..Sayın avukat bu PGS yönetimİ ( SAYIN NANE HARİÇ ) çalışanlarına uçurmadıkları yolcu sayısına paralel şekilde prim vereceğini söyleyip,çalışanları bir misafiri uçurmamaya teşvik eden,bunu 1 yarışma havasına sokan,ve buna rağmen yıl sonunda söz verdiği primide vermeyen 1 yönetimdir..buarada sayın güvenlik müdürünüde iyi tanırım...kendisine defalarca dış istasyonlardan gelen misafirlerle iletişim konusunda INGILIZCE tercümanlık yapmışlığım vardır..ingilizcesi pek akıcı değil malesef...ve şunuda bilinki size verilen bazı bilgiler malesef yanlış.....
Ya gizli tanık ~ 2 yıl önce
Git be olum neler yazmıssın sen oyle yok tıpıne memleketıne bakılarak pgs ucurmuyor.kim inanır buna.anca kadır inanır:))sacma sacma yazma ya.kafayımı yedın.madem bukadar isim var elinde madem bukadar belge var neden mahkemeye gıtmıyorsun neden sikayet etmiyorsun.yazdıgın tarıhte 2013 de gıt lan.yalandan kim olmus.ekmek yediğin yeri kötlüyerek hıyanwtlik ediyorsun.ismini yazda bilelim seni.görürsün ozaman tayfun bora sana ne yapacak.nick bile sakat.gızlı tanıkmıs.sen canadadaki haham yada teror orgutundenmısın.yada fetocusundur..baklılar kalkısma yapamayınca ısınız gucunuz mılletı karalamak.bulurlar olum senı.avukat kafaya takmıs.sen bittin.topuklabence istifanı ver
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
Yahu anlayamadığım şey bu kin nefret neden? PGS u bir şekilde eleştiren bir yorum ve örnek vermek neden sizi bu kadar geriyo? Yazdıklarımı tek tek okursan arkadaşım bunun 1 eleştiri ve yanlış yapılan 1 uygulama hakkındaki yorumlardan ibaret oldugunu anlarsın..Feto meto ne alaka?Artık hosumuza gıtmeyen herseye feto damgasımı vurucaz yani? Yazdıgım hersey dogrudur...Gerektiği zamanda bunu teyıt edıcek kısılserde mevcut sen merak etme..Bu uygulamayı ben bile yaptım diyorum daha neyin ispatını yapcam sana....Şikayet etmek isteyen eder bizde gerekeni ispat eder sunarız...saygılarımla
Güzelim gizlik tanık ~ 2 yıl önce
Senmi bana tercumanlık yaptın bekliyorum senı.bakalım ne varmıs etegındekı tasları gorelim.bekliyorum odamdayım.burda yazılanları arkadasım soyledı bende goz attım.bu gızlı tanıgı odamda bekliyorum.lutfen madem bukadar bildiğiniz var biz bilmiyoruz sizi bekliyorum düşüncelerini bizimle paylas.tayfun
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
Sayın müdürüm saygılar..PGS hakkında eleştirel bir makaleye kendimce eleştirel bazı maddeler yazdım..1 avukat arkadaş konuyla çok ilgilendi bende kibarlık sınırlarını aşmadan cvp verdim ..Sizde okursanız objektif olarak göreceksiniz diye düşünmekteyim.Konu sizden açılınca sizi tanıdığımı belli etmek açısından 1 örnek verdim sadece..Size gelmemi gerektircek 1 durum olduğunu sanmıyorum..Tabiki avukat bey merakında ısrar eder dediklerini yaparsa illaki karşılaşırız ilerde..Yazdıklarımda yanlış 1 husus olmadığınıda biliyorum..Yorum yazan diğer arkadaşlar gibi gerilcek 1 şeyde yok bence..Yanlış olduğuna inandığım bazı uygulamalar hakkında yazdığım yorumlardır...İspatı kolay ve şahitleride haihazırda vardır ayrıca..Güzel bir hafta dileklerimle
Gizli tanık tırstı ~ 2 yıl önce
Ne oldu len
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
:)Eleştirel 1 yazıya verdiğiniz tepki bumu? LAN lı üslupmu kullanmalıyım sizler gibi..Sayın müdür cevap yazmış bizede kibarca cevap vermek düşer..Sizden tekrar yazdıklarımı okumanızı ve gerektiği zaman iddamın arkasında olduğumu ve bunu ispat edecek yeterli bilgi şahit ve dökümanada sahip olduğumu defalarca yazdım...Bundan sonra sadece o araştırmacı avukatın konuyu araştırıp bizlere ulaşması kalıyor...Bekliyelim görelim gönül dostları:)
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
Buarada sayın müdürüm kendisine tercümanlık yapmamı alaycı 1 cümleyle cevaplamış..Bunda kötü 1 şy yokki evet yaptım..Akıcı ingilizce konuşamaması bir hakaret yada kötü 1şy değilki..Kaldıki buna üzülmemesi gerekir zira PGS ailesinin en büyük sorunlarından biri bu..Bunu bilmeyen varmıki? Bağımsız 1 kuruluş SAW daki yönetici,nöbetci müdür,hatta ekip sorumlularını yazılı ve sözlü konuşmalı 1 yabancı dil testine soksun bakalım ortaya nasıl 1 sonuç çıkacak:) arkadaşlar bunlar şahit olunan gerçeklere yapılan eleştirilerdir :) Biz orda çalışana derdini anlatamadığı için seferini kaçıran mağdur olan kaç masum yolcu gördük bunu yaşayan bilir...Onca arap ülkesine uçan şirketin bi sorun bakalım vardiyasında kaç arapça bilen personel var??ingilizceyi geçtim zaten....Sayın nane işallah bu sorunları 1 şekilde çözer....o yüzden eleştirilere saygılı ,hayata mutlu bakalım...saygılar:)
gizli tanık'a ~ 2 yıl önce
Bu söylediklerin tamamen hayal ürünü, uydurma. Onlarca defa Pegasus'la Londra'ya uçtum, uçağın yarısı Kıbrıslı, kalanı genelde Kürt oluyor. Londra'da polisin geri gönderdiği adam da çok gördüm, onlar da çoğunlukla Kürttü. Havayolu Kürt-Türk diye bir ayrım yapamaz, polisten böyle bir liste geliyorsa da uygulamaktan başka yapacağı bir şey yoktur. Sana tavsiyem; eğer bu iddianda ciddi isen git polisi eleştir, dava et; vatandaşlar arasında Kürt-Türk ayrımı yapıyorsunuz diye..
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
Sayın Londra yolcusu,Kürt sözcüğünün yanlış 1 sözcük olduğunu bunun yerine doğu ve g doğu kökenli kişileri kasteddiğimi yukarıdaki cvpların birinde belirttim..PGS hakkında madde madde bazı eleştirilerde bulundum ama bazı kişiler sadece bu madde üzerinde cvp yazmayı tercih etti günlerdir..Polisin öle 1 liste verdiği falanda yok buna emin olun.Polis sadece resmi olarak aranmakta olan ve terör şüphelilerinin ismini verebilir.Bu isimlerde zaten pasaport kontrolünü geçerken yakalanır:)Polisin bu şekilde 1 liste vermesi zaten başlı başına bir hata olur zaten vermiyor.PGS u savunan arkadaşların iddası bu sadece..Tekrar dikkatle okursanız konunun özeti PGS un kendini bir otorite olarak görüp yeterli evrağı olan checkin ve pasaport kontrolunden geçmiş kişileri uçağın kapısından çevirmesi ve bunada PROFIl ( tehlike içeren) sıfatını takmasıdır..Böle bir sıfat takma hakkının PGS da olmadığını savunmaktan başka bir derdim yok zaten ...bana baska seyler yazdırmayın allah askına:))))
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
Uzun yıllarını pegasusa vermiş biriyim.Şuan işten çıkarmalar var ama 1 yandanda benzer iş ilanları halen açık.Personel alımı yapılıyor.Öncelikle herkezin bilmesi gereken en önemli şey bu şirkette yöneticiler objektif olamıyor ve art niyetli bakış açısı ile personel arasında ayrım yaapıyor.Performans lara bakılmadan yöneticinin elektrik alamadığı kişiler eninde sonunda çıkarılıyor.En önemli ayakta SAW yönetim ayağı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turkce ~ 2 yıl önce
Arkadasim sen nasil o sirkette ucuyorsn anlamis degilim once kendi dilini ogrensen iyi olur sonra ing ogrenip meslegini icra edebilirsn HERKEZ degil HERKES olacak !!!!
Yalan ya ~ 2 yıl önce
Yukarıdada yazmıs yok gızlı tanık felan fılan dıye.bundan havacımı olur.yukarıda yazdıgına baksana adamın yok dıs hatlarda kurt oldugunu kontrol edıyormus pgs.la sen hıc yurt dısına cıkmadınmı.pasaportla cıkılıyor leyn.kımlıkle degıl.pasaporttada nerelı oldugun kırt oldugun yazmıyor hacıı.bu nasıl kafa len.artık donemınız bırtı fetocular.donem turkıye donemı.ayrısma donemı degıl.senın gıbı yalan dolanla araya dıtne fesat sokmaya calısanlar gereken cevabı alacaklar.bak yukarıda avukat arkadas sana gereklı cevabı vermıs.cenenı kapat ve utan bır kosede
gizli tanık:) ~ 2 yıl önce
Doğrudur.Haklısınız
shgm ~ 2 yıl önce
ne kadar öngörülü oldukları görüldü. yakında fazla pilot olacak piyasada. thy bile uçak ground etmekten bahsediyor.ister devlet ister özel olsun öngörüsüz yöneticilerle bu kadar olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Günaydın ~ 2 yıl önce
Pegasustan thy ye geçip pegasusta zam olunca geri dönen ekibi yazın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000