29 Aralık 2014, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Türk kusunda planor eğitimi almak için bizlere şube tarafından verilen bağış yap puan topla mantigina dayanarak a dan zye kadar hepsini yaptım. Elimde el arabasi kapı kapı dolandım kurban derisi toplamak için yetmedi cebimdeki 100 tlyi cikartim verdim 100tlik yardım pulu aldım sırf puan gelsin de planore gideyim diye.kapi kapı dolanip yardım Zarfları dağıtım isitmédigim hakaret kalmadı .biz paraları verelim onlarda çocuklarını pilot yapsın dediler. Ama olmadı gidemedim onca emeğe rağmen. Torpille yakın akraba aracılığıyla hicbirsey yapmadan puanı bile 5 olan gitti o eğitimi aldı. O yöneticiler yok mu vacit bey allah aşkına size yalvariyorum onları atın o kurumdan. Emeğe karşı saygı duyulmadiktan sonra onları o kurumda barindirmak doğru mu baskanim? Yani son sözümü söylerken o zamanin yoneticilerine hakkımı hiç bir şekilde helal etmiyorum!
  • İnönü eğitim merkezinin eski amatör havacılık işlevine bir an önce kavuşturulmasını,planör okulu envanterindeki hava araçlarının faal hale getirilmesini bekliyoruz. Özellikle çekici uçaklar konusunun tekrar incelenmesini ve wilga uçaklarının da Antonovların akibetine uğramamasını diliyoruz.Türkkuşuna ait tüm tesislerin geri alınmasıda gerekmektedir
  • Hic bir soz anmadim
  • Vasıf Yüceliş Dün, 01:59 · Düzenlendi · '''Türk Hava Kurumu'nun yapılan 42'nci Olağanüstü Genel Kurulu'nda, Adapazarı Şube Başkanı Avukat Vacit Öktem, kurumun yeni genel başkanı oldu.'' Diye FACECEBOOK TA PAYLAŞIM YAPMIŞ. Hem seçimde emekli paşa yı destekleyeceksin , desteklediğin paşa seçimi kaybedince , Sosyal medyadan duyuru yapıp kazananın yanındaymış görüntüsü vereceksin , Yemezler Vasıf , Cahit ÖKTEM hiç yemez , Ali KIDIK ın yazısında ön plana çıkan vasıf lardan olma Vasıf !!!!
  • thk ilk defa özgür bir iradeyle kurumun kendi içinden gelen türk hava kurumu atatürkün kurma amacına uygun adil bir şekilde istikbal göklerdedir ruhuyla yönetilecek kurum nesiller boyu sürecek bir konuma gelecektir inancımız odur
  • Iclerinde asker olup, sivillige adapte olmuşlarda var, Bekir A. gibi birini harcamak kuruma yapılan en büyük yanlış olacaktır, artık inönü okulları salla başı al maaşı... sıkıştıran olmayınca senede 100 çocuga egitim verirler yeter. 3 yıl sırada bekleriz artık şubeye gelen çocuklarımız kursa gitsin diye.
  • Ali bey öncelikle verdiğiniz tüm haberler yayınladığınız tüm belgeler 5/5 tuttu. Tebrik ediyorum sizi ve değerli ekibinizi. Kurum çok yara aldı çok fazla borcu var ama bu kurumda hakikaten bir devrime ve başarıya da ihtiyaç var. Kurumun içinde çalışanlara bakıldığında bir çoğunun babası annesi Yönetim kurulunda üye. Genel müdürün hiç bir fonksiyonu yok aslında tüm idari ve mali yapı Genel Başkana bağlı. Genel Müdür Yardımcıları ise tam bir fiyasko inanın. Havacılık Havayolu tecrübesi olan kişilerin sayısı kurumda 5-10 kişi. Kurumda çalışan sözümona yöneticiler her şeyi bildiklerini zanneden ama hiç bir şekilde söz hakkına sahip olmayan ve sözlerini geçiremeyen beceriksizler takımının fertleri. Başarı hiç bir şekilde ödüllendirilmiyor. Yönt.Krl üyelerine yakın kişilerin maaş ve rütbeleri fazlasıyla abartılmış durumda. Vasıfsız ilk okul ortaokul mezunu eski yönetime yakın adayların maaşları uçmuş durumda. Bu kuruma yeni kan gerekiyordu Vacit Başkanıma Sabırlar diliyorum. Saygılarımla
  • Neden sadece işinize gelen yorumları yayinliyorsunuz yanlisiniz cunku
  • Ali Bey, cok guzel yazmissiniz. Ozellikle ozel sektor gibi yonetilmesinden bahsetmissiniz THK nin yeni vizyonunu. Ben size birsey sormak istiyorum? 33 yildir THK dan deriden baska bir ilerleme gormedim ben. En inovatif cozum ise Ostronottan geldi en son bir ucak yapiyorum dedi biriyle sirket kurdu Tepe Prime gibi ankaranin en pahali is merkezinde kiralik ofis tutup, evlerine yakin olacak sekilde, 3-5 arkadasini da ise aldilar kurum paralariyla. Diger inovasyon ise THK universitesiydi. Hocasi bile bulunmayan, bir yilda 3000 Ankaraliya 1500-3000 TL den master diplomasi dagitan, YOK denkligini bile tartisacagimiz bir egitim yuvasi oldu. Daha cogaltalim isterseniz. Peki hic dusundunuz mu, bugun o secilen ekip son 10 yildir hic mi o kurumda bulunmadi? Neden o gun ses cikarmadi da bugun? Ne degisti? Bakin ben vatandas olarak asker sivil derdim yok. Yeni baskanda, forumlarda adi gecen insanlarda eskiden gelme unutmayalim.
  • Türk hava kurumu gerçek sahiplerine teslim edilmiştir. Bundan böyle sivil kalmasını istiyoruz. Emekli paşa ve akrabalarını istemiyoruz. Yıllardır şaibe şaibe. Hep Paşa'lar yönetti. Hep paşa çocukları yedi. Şimdi diyoruz ki defolsunlar. Size bizler yeteriz. Halk yeter.

ÖZGÜR İRADE SEÇİMİ...

Türk Hava Kurumu olağanüstü genel kurulu sonrasında yeni başkan belli oldu. Adapazarı Şube Başkanı Vacit Öktem, kurumun yeni genel başkanı oldu. Yazımın başında söylemek isterim ki işi çok zor. Şimdi silkelenme zamanı, yeniden yapılanma zamanı ve en önemlisi kuruma itibar kazandırma zamanı.

Vacit Öktem; Osman Yıldırım'ın itibarsızlaştırdığı, borç batağına sapladığı, sapır sapır dökülen bir enkazı devralıyor. Genel kurulda yaptığı konuşmaya riayet edeceğine inanıyorum ve tüm şubeler ile birlikte bu enkazın altından kalkacaklardır.

Cumartesi günü delegelere hitaben bir yazı kaleme alıp, delegelere "özgür iradenizi kullanın" demiştim.

İşte o özgür irade tecelli etti. Kurumun 90 yıllık tarihinde ilk kez bir şube başkanı THK'ya başkan oldu. Bu bir devrimdir. Bu, emektar şubelerin vesayete "dur" demesidir. 

Osman Yıldırım ile ilgili kararı yargı verecek. O konu geride kaldı diye düşünüyorum. Artık, yeni başkanın, ekibinin ve tüm şube başkanları ile kurum yöneticilerinin özel sektör zihniyeti mantığı güderek çalışmaya başlaması gerekir.

Ayak oyunları, korku imparatorluğu sona erdi. Ben biliyorum ki bu ayak oyunları, delegeler üzerindeki baskı son dakikaya kadar devam etti.

Vacit Öktem ve tüm yönetim dikkat etmeli. Bundan 90 yıllık alışılmış vesayet bir şube başkanının THK'ya başkan olmasını hazmedemeyecek. Dolayısıyla başarısız olunması için çalışılıp başarılı olunursa  "İşte gördünüz mü bu işi vesayetten başkası yapamaz" diyecekler. Vesayetten kastımı anlıyorsunuz.

Ben asker-sivil ayrımına karşıyım. Lakin, THK gibi bir kurumun askerin emeklilik eğlencesi olmasına da karşıyım. Kurumu Atatürk'ün gösterdiği hedefte ilerletmek için, daha da geliştirmek için bir devrime ihtiyaç vardı. Şimdi o devrim gerçekleştiğine göre yarından tezi yok. THK'da heyecan fırtınası estirmek için kollar sıvanmalı.

Vacit Öktem ve ekibine tavsiyem şudur;

Kurumda hak ve adaleti gözeterek, derhal yeni yapılanma içine girilmeli. Atıl bütün şirketler kapatılmalı. Kurumda işlevsiz tüm çalışanların işine son verilmeli. Kurunun yanında yaş'ın yanmasına müsaade edilmemeli.

Osman Yıldırım'ın yanlışını söylediği için, kurumun bataklığa sürüklendiğini dile getirdiği için işten el çektirilen bazı önemli personelin değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Seçilmişliğin rehavetine kapılmadan, şubelerde oluşan coşkuyu enerjiye çevirmek gerekir.

Bir iki kelam da kendimiz için etmek isterim. Sanırım buna müsaade edersiniz.

Kurumun kötü idare edildiğini, borç batağına saplandığını, çıkar ilişkileri olduğunu yazdık. Çokça tehditler aldık. Lakin doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam ettik. Paralı gazeteciler tutuldu, hakkımızda yalan yanlış haber yaptırmak istediler. Ama hak bildiğimiz yoldan geri dönmedik. Kurum içindeki bazı Osman Yıldırım yalakaları, yalan yanlış iftiralarla üzerimize çamur atmaya çalıştılar. Bizim doğrularımız bugün tescil edilmiş oldu. İşte bu yüzden Airporthaber olarak kurumun düzlüğe çıkartılması noktasında takipçi olmaya devam edeceğiz

Bazı çanak yalayıcılar seçimlerin vesayet lehine sonuçlanması için son dakikaya kadar çalıştı. Kurumun yeni başkanının yüzüne nasıl bakacaklar. Şimdiden yeni başkanı yalamaya başladıklarını öğrendim. Yalaya, yalaya dilleri nasır tutmadı anlaşılan.

Vacit Öktem'e önerimdir. Yalakalardan uzak dur. Yalakalar insanları yanlış yapmaya sevk eder. Her şeyi doğru yapıyorsun diyenden şüphelen. Sana sorun getiren yönetici aynı zamanda çözüm de getirmiyorsa onunla çalışma.

THK delegeleri. "Tarih yazın" demiştim. Tarihi yazdınız. Şimdi başarılara imza atmak için vargücünüzle yeni başkanın yanında olun. Bu başarı sizin eseriniz. Bu devrim sizin eseriniz. Eserinizi daim kılmak için her zamankinden daha çok çalışmanız gerekiyor.

Kuruma hayırlı olsun.

ÖZGÜR İRADE SEÇİMİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Türk kusunda planor eğitimi almak için bizlere şube tarafından verilen bağış yap puan topla mantigina dayanarak a dan zye kadar hepsini yaptım. Elimde el arabasi kapı kapı dolandım kurban derisi toplamak için yetmedi cebimdeki 100 tlyi cikartim verdim 100tlik yardım pulu aldım sırf puan gelsin de planore gideyim diye.kapi kapı dolanip yardım Zarfları dağıtım isitmédigim hakaret kalmadı .biz paraları verelim onlarda çocuklarını pilot yapsın dediler. Ama olmadı gidemedim onca emeğe rağmen. Torpille yakın akraba aracılığıyla hicbirsey yapmadan puanı bile 5 olan gitti o eğitimi aldı. O yöneticiler yok mu vacit bey allah aşkına size yalvariyorum onları atın o kurumdan. Emeğe karşı saygı duyulmadiktan sonra onları o kurumda barindirmak doğru mu baskanim? Yani son sözümü söylerken o zamanin yoneticilerine hakkımı hiç bir şekilde helal etmiyorum!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atmaca ~ 4 yıl önce
İnönü eğitim merkezinin eski amatör havacılık işlevine bir an önce kavuşturulmasını,planör okulu envanterindeki hava araçlarının faal hale getirilmesini bekliyoruz. Özellikle çekici uçaklar konusunun tekrar incelenmesini ve wilga uçaklarının da Antonovların akibetine uğramamasını diliyoruz.Türkkuşuna ait tüm tesislerin geri alınmasıda gerekmektedir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hic bir soz anmadim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Antalya ~ 4 yıl önce
Vasıf Yüceliş Dün, 01:59 · Düzenlendi · '''Türk Hava Kurumu'nun yapılan 42'nci Olağanüstü Genel Kurulu'nda, Adapazarı Şube Başkanı Avukat Vacit Öktem, kurumun yeni genel başkanı oldu.'' Diye FACECEBOOK TA PAYLAŞIM YAPMIŞ. Hem seçimde emekli paşa yı destekleyeceksin , desteklediğin paşa seçimi kaybedince , Sosyal medyadan duyuru yapıp kazananın yanındaymış görüntüsü vereceksin , Yemezler Vasıf , Cahit ÖKTEM hiç yemez , Ali KIDIK ın yazısında ön plana çıkan vasıf lardan olma Vasıf !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
okan bent ~ 4 yıl önce
thk ilk defa özgür bir iradeyle kurumun kendi içinden gelen türk hava kurumu atatürkün kurma amacına uygun adil bir şekilde istikbal göklerdedir ruhuyla yönetilecek kurum nesiller boyu sürecek bir konuma gelecektir inancımız odur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sb.bsk. ~ 4 yıl önce
Iclerinde asker olup, sivillige adapte olmuşlarda var, Bekir A. gibi birini harcamak kuruma yapılan en büyük yanlış olacaktır, artık inönü okulları salla başı al maaşı... sıkıştıran olmayınca senede 100 çocuga egitim verirler yeter. 3 yıl sırada bekleriz artık şubeye gelen çocuklarımız kursa gitsin diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
100 ~ 4 yıl önce
adam olup sizden daha eski olan tecrübeli insanları dinlemediğiniz için o sayı 100de kaldı.önceliklerinizi golfe verdiniz,sportif havacılığa değil.umut güzel şey senin için ama emekli askeri personel artık o kurumda biraz zor barınır.nedenini sen de iyi biliyorsun sayın başkanım.
Ali bey ~ 4 yıl önce
Ali bey öncelikle verdiğiniz tüm haberler yayınladığınız tüm belgeler 5/5 tuttu. Tebrik ediyorum sizi ve değerli ekibinizi. Kurum çok yara aldı çok fazla borcu var ama bu kurumda hakikaten bir devrime ve başarıya da ihtiyaç var. Kurumun içinde çalışanlara bakıldığında bir çoğunun babası annesi Yönetim kurulunda üye. Genel müdürün hiç bir fonksiyonu yok aslında tüm idari ve mali yapı Genel Başkana bağlı. Genel Müdür Yardımcıları ise tam bir fiyasko inanın. Havacılık Havayolu tecrübesi olan kişilerin sayısı kurumda 5-10 kişi. Kurumda çalışan sözümona yöneticiler her şeyi bildiklerini zanneden ama hiç bir şekilde söz hakkına sahip olmayan ve sözlerini geçiremeyen beceriksizler takımının fertleri. Başarı hiç bir şekilde ödüllendirilmiyor. Yönt.Krl üyelerine yakın kişilerin maaş ve rütbeleri fazlasıyla abartılmış durumda. Vasıfsız ilk okul ortaokul mezunu eski yönetime yakın adayların maaşları uçmuş durumda. Bu kuruma yeni kan gerekiyordu Vacit Başkanıma Sabırlar diliyorum. Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thkli ~ 4 yıl önce
Neden sadece işinize gelen yorumları yayinliyorsunuz yanlisiniz cunku

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ismet ~ 4 yıl önce
Ali Bey, cok guzel yazmissiniz. Ozellikle ozel sektor gibi yonetilmesinden bahsetmissiniz THK nin yeni vizyonunu. Ben size birsey sormak istiyorum? 33 yildir THK dan deriden baska bir ilerleme gormedim ben. En inovatif cozum ise Ostronottan geldi en son bir ucak yapiyorum dedi biriyle sirket kurdu Tepe Prime gibi ankaranin en pahali is merkezinde kiralik ofis tutup, evlerine yakin olacak sekilde, 3-5 arkadasini da ise aldilar kurum paralariyla. Diger inovasyon ise THK universitesiydi. Hocasi bile bulunmayan, bir yilda 3000 Ankaraliya 1500-3000 TL den master diplomasi dagitan, YOK denkligini bile tartisacagimiz bir egitim yuvasi oldu. Daha cogaltalim isterseniz. Peki hic dusundunuz mu, bugun o secilen ekip son 10 yildir hic mi o kurumda bulunmadi? Neden o gun ses cikarmadi da bugun? Ne degisti? Bakin ben vatandas olarak asker sivil derdim yok. Yeni baskanda, forumlarda adi gecen insanlarda eskiden gelme unutmayalim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumcu ~ 4 yıl önce
Türk hava kurumu gerçek sahiplerine teslim edilmiştir. Bundan böyle sivil kalmasını istiyoruz. Emekli paşa ve akrabalarını istemiyoruz. Yıllardır şaibe şaibe. Hep Paşa'lar yönetti. Hep paşa çocukları yedi. Şimdi diyoruz ki defolsunlar. Size bizler yeteriz. Halk yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000