23 Temmuz 2018, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • İşçiyken kafası açık olan, memurluga yükselince başörtüsü takanları gördük, mescitte namaz kılıp operasyonda fitne kovalayan yöneticileride gördük,yani gördüğünüze aldanmayın ,ayettede dediği gibi “gözler kararmaz kararan kalplerdir “
  • Bu ülkede asgari ücretin azlığı bile kabin memuru maaşlarının yüksekliği kadar konuşulmuyor! Başkasının kesesi sizi niye bu kadar ilgilendiriyor ki? Sİze ne! Siz kendi maaşınızla ilgilenin. Toplumsal bir fayda sağlamak istiyorsanız İnsanların cebine giren parayı bu kadar konuşmak yerine açlık sınırını tartışın. Hiç kabin memurlarının doktor maaşları çok yüksek diye konuştuğunu? duydunuz mu Ya da devlet okulunda Öğretmenler yarım gün eğitim verip çok para kazanıyorlar, yaz boyu da tatil yapıyorlar dediğini? Herkesin kesesi kendi mahremidir.Artık gözünüzü, dilinizi çekin kabin memuru maaşlarından!!!
  • Murat Bey hiç boşuna bu konulara ilgili olduğunuzu yada bu konu rahatsız ediyormuş gibi davranmayın. Popülarite neredeyse siz de oradasınız. Yayınlamayın ozaman bu tür yorumları sizde bu iki meslek grubuna oynan oyunu bozun. Memur kaptan diye kaptan memur diye yer görevlisi teknik gibi yorum yapıyor. Bunları siz engellersiniz ancak.
  • Adam hem ben ateistim diyor hem de kuranda başörtüsü yok diyor. Ulan embesil.Sen kafirsen baskasinin dininden,hükümlerinden sanane? Sen kimsin ki inanmadigin bir din hakkında hüküm veriyorsun.Bırak da bu isin ehilleri konussun

O yorum sahiplerinin bu ahlaksızdan farkı yok- Pilot&Kabin memuru maaşlarıAynı mahalleden diyebileceğimiz iki Türk genci… İkisi de kadın… İkisi de inancı gereği başını örtüyor.

Biri (soldaki-Safiye İnci) bu hayatta kendince başarabileceği en büyük şeyi yapıyor ve Atatürk’ün mezarına giderek küfrediyor. Sadece küfretmiyor, nefretini, öfkesini, hıncını kusuyor…

Öyle sanıyorum ki, neden küfrettiğini, aslında kime küfrettiğini, o küfrettiği insanın neler yaptığını, en basitinden kendisine neler kazandırdığını bilmeden, içindeki bütün çirkinlikleri döküyor ortaya…

Peki diğeri…

(Sağdaki-Fatma Durmuş)

Bir meczubun mezarına giderek küfrettiği Atatürk’ün  ‘ İstikbal Göklerdedir’ sözünü kendine referans edinerek bir yola çıkıyor. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra gözünü gökyüzüne dikiyor.  Türkiye Cumhuriyeti’nin emeklediği yıllarda kadınlara birçok Avrupa ülkesinin vermediği hakları vererek yıllar önce Sabiha Gökçen’in önünü açan ve onun dünyanın ilk kadın savaş pilotu olmasına vesile olan Atatürk’ün gösterdiği yolda kendisine bir hedef seçiyor. Türk kadının yıllar önce uçak kullanabildiği gerçeği ile Suudi Arabistanlı kadınların henüz araba kullanma izni aldığı gerçeğini yan yana getirmekten aciz zihniyetin biri Anıtkabir’de Atatürk’e küfrediyor, diğeri de gökyüzündeki hayallerine adım adım ilerliyor. 

Birbirinin zıt’tı iki profili sadece başörtüsünden dolayı nasıl aynı kefeye koyabiliriz?

Fatma Durmuş’a gelen yorumları okuyunca ben utandım.

Ağıza alınmayacak küfürler, hakaretler, aşağılamalar…

Üstelik, başörtüsü bir pilotun uçak kullanmasına ne gibi bir engel teşkil edebilir bunu düşünmeden…

Başörtüsüz ile başörtülü bir kadın arasında pilotluk meziyeti açısından nasıl bir fark olacağına kafa yormadan…

İyi bir eğitim almışsa başörtüsünün sadece bir teferruat olduğu gerçeğini göz önüne almadan…

Hele hele THY’nin mülakatlarını geçebildiyse başında ne olduğunun önemsiz olduğunu idrak edemeden sallıyoruz da sallıyoruz.

Haksız yere ve hayasızca…

Şimdi Anıtkabir’de Atatürk’e ağıza alınmayacak türden küfürler eden biri ile bu kızcağızı aynı kefeye mi koyacağız? Üstelik sadece başı kapalı olduğu için bunu mu yapacağız?

Anıtkabir küfürcüsünün nefretle doldurulan zihninin aynısını biz de bu kızcağız için doldurunca daha ilerici daha aydın mı oluyoruz?

Tercih etmeyebilirsiniz ancak   Atatürk’ün İstikbal Göklerdedir sözünün peşinde koşan bu kızcağıza başörtüsünden dolayı küfür edebiliyorsanız, sizin de Anıtkabir küfürcüsünden hiçbir farkınız yok.

Anıtkabir küfürcüsü nasıl ki Atatürk’ü sevmese de saygı göstermek zorundaysa, bu toplumun her bireyi tasvip etmese de bir başkasına saygı duymak zorundadır.

PİLOT VE HOSTES MAAŞLARI NEDEN ULUORTA AÇIKLANIYOR?

Çok değil bundan birkaç yıl öncesine kadar bir pilotun veya bir kabin memurunun ne kadar maaş aldığını ailesi dışında kimse bilmezdi. Ancak bugün maaşlar üzerinde o kadar çok polemik oluyor ki, hangi şirkette pilotun, kabin memurunun ne kadar kazandığını hepimiz ayrıntısına kadar biliyoruz.

Buna  örnek, geçenlerde elime bir maaş listesi geçti. Pilotlar arasında dolaşan liste Pegasus Havayolları’nın önümüzdeki ay yapacağı zam öncesi ve sonrası maaşlarını gösteriyordu. Bir şekilde bana ulaştı ve biz de bunu  haber yaptık.  Anlam veremediğim şu: Bir havayolunun personeline vereceği maaş listesi nasıl oluyor da piyasada böyle dolaştırılıyor? Aynı şekilde THY’de bir kabin memurunun, ikinci pilotun, kaptan pilotun ne kadar maaş aldığı alenen basın açıklamalarında neden açıklanıyor?  Bir meslek grubunun maaşının açık edilmesi o mesleği icra edenler üzerinde ne gibi bir etki yaratır bunu zaman zaman Airporthaber’e gelen yorumlarda görüyoruz. “Şu kadar maaş alıyorsunuz tabiî ki yapacaksınız, bir garsona bu kadar maaş verilir mi? X firması Y firmasından çok maaş veriyor oraya geçelim” türünden onlarca yorum geliyor. Bu yorumların çalışanlar üzerinde yarattığı negatif duygu durumunu bir düşünün!  Bu listeleri orta yerde dolaştıranı da resmi ağızdan maaş açıklayanı da ayıplıyorum.

O yorum sahiplerinin bu ahlaksızdan farkı yok- Pilot&Kabin memuru maaşları

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (118)

Tgs ata harekat ~ 22 gün önce
İşçiyken kafası açık olan, memurluga yükselince başörtüsü takanları gördük, mescitte namaz kılıp operasyonda fitne kovalayan yöneticileride gördük,yani gördüğünüze aldanmayın ,ayettede dediği gibi “gözler kararmaz kararan kalplerdir “

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kabin ~ 23 gün önce
Bu ülkede asgari ücretin azlığı bile kabin memuru maaşlarının yüksekliği kadar konuşulmuyor! Başkasının kesesi sizi niye bu kadar ilgilendiriyor ki? Sİze ne! Siz kendi maaşınızla ilgilenin. Toplumsal bir fayda sağlamak istiyorsanız İnsanların cebine giren parayı bu kadar konuşmak yerine açlık sınırını tartışın. Hiç kabin memurlarının doktor maaşları çok yüksek diye konuştuğunu? duydunuz mu Ya da devlet okulunda Öğretmenler yarım gün eğitim verip çok para kazanıyorlar, yaz boyu da tatil yapıyorlar dediğini? Herkesin kesesi kendi mahremidir.Artık gözünüzü, dilinizi çekin kabin memuru maaşlarından!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boşuna ~ 23 gün önce
Murat Bey hiç boşuna bu konulara ilgili olduğunuzu yada bu konu rahatsız ediyormuş gibi davranmayın. Popülarite neredeyse siz de oradasınız. Yayınlamayın ozaman bu tür yorumları sizde bu iki meslek grubuna oynan oyunu bozun. Memur kaptan diye kaptan memur diye yer görevlisi teknik gibi yorum yapıyor. Bunları siz engellersiniz ancak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlginç ~ 25 gün önce
Adam hem ben ateistim diyor hem de kuranda başörtüsü yok diyor. Ulan embesil.Sen kafirsen baskasinin dininden,hükümlerinden sanane? Sen kimsin ki inanmadigin bir din hakkında hüküm veriyorsun.Bırak da bu isin ehilleri konussun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ateist felan değilim ama ~ 24 gün önce
Şu ehillerin konuşmasına karşıyım bende , bizim dinimiz oku öğren diyor , birileri konuşsun sen dinle demiyor

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000