30 Mayıs 2016, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Bu dremflight denen yere kesinlikle insanlar gitmesin hem esnaf esnaf değil hemde her arızalı size efeleniyor kavga edicek pozisyona getiriyor havacılık camiasında bu tarz insanlara yere yok bu konuyu herkes bilmeli airporthaber de bu konuda harekete geçmeli
  • Şu genel havacılığa bir el atın artık ya.uçak almak istiyoruz,çıkan engellerin hattı hesabı yok.Koca antalya havalimanında uçağı koyacak yer yok yer olsa uçuş izni yok onu verseler uçağa ulaşmak için alınan haraç çok.GENEL HAVACILIĞI GELİŞMEMİŞ MODERN BİR TOPLUM YOK DÜNYADA.duyun sesimizi yetkililer.küçücük uçaklar için alınan vergiler inanılmaz.kimse bize geliştik falan demesin.yeni başbakanımız lütfen geliştrin bu genel havacılığı
  • sevgili Murat Herdem Dünya nın en büyük Havalimanı olan RECEP TAYYİP ULUSLARARASI HAVALİMANI (3.havalimanı ) tam olarak ne zaman açılacak?
  • Kose yazinda GM yardimcisi ile Sendika baskani yemek yedi deyip, sonra yok oyle birsey deyip, ozur diledigini unutmadik. Yargilansaydin madem delikanlisin. Neden ifade degistirdin!!! Gerekce neydi?
  • RECEP TAYYİP ERDOĞAN BAŞKAN'IMIZA SEVSENİZDE SEVMESENİZDE SAYGI DUYACAKSINIZ. BAŞINIZA AK PARTİ KADAR TAŞ DÜŞSÜN. TAŞ ÜSTÜNE TAŞ ,AŞ ÜSTÜNE AŞ EVİNİZDE 1 TAS ÇORBA İÇEBİLİYORSANIZ AK PARTİ YE VE DÜNYA LİDERİMİZE DUA EDECEKSİNİZ.
  • Yarın senin evladına da musallat olduklarında o zaman da dedikodu dersin olur mu
  • Bu memleket ancak böyle açık ve net olan insanlar sayesinde düzelir. Hertaraf sahtekar dolu. Yazmaya devam edin lütfen, temiz bir toplum istiyoruz.
  • 31 05 2016 tarihinde SHGM yapacak olduğu sınava girmek için Antalya Havalimanı 2.Dış Hatlar Terminali(T2), gelen Yolcu Salonu, 1334 nolu Eğitim Sınıfında saat 10:00'da olacak sınava girmek için sabah 09:00'da terminale geldim. Havalimanına geldiğim andan itibaren güvenlik görevlilerin sergilemiş olduğu tavır gerekse shgm sınav görevlilerinin sergilemiş olduğu tavır görülmeye değerdi. Ancak bir insan kendi vatandaşına bu kadar kötü davranabilir. Sınavın yapılacak olduğu alana öğleden sonra saat 15:30'a kadar defalarca girdi-çıktı yaptırdılar ve en sonunda meydan amirinin ve sivil havacılık görevlilerinin ego tatmini yüzünden sınavımızı olamadık ve üstelik her hangi bir bilgilendirmede yapılmadan. En sonunda Meydan Amiri aradan bizi çıkartacaktı, hakkınızda tutanak tutacağız diye (İzinsiz girişten) ve tüm bunlar olup biterken SHGM yetkilileri tek bir söz etmeden olup biteni seyretmekle yetindi. Sonuç; akşama kadar ordan oraya dolaştırıldık ve üstüne ortada yeni sınav tarihide yok.
  • Daha öncede "thy'nin jakarta yatısında ne oldu" başlıklı dedikodunu da okumuştuk maalesef. Ne bir delil, ne bir şahit. Ama "aldığımız duyumlara göre" cümlesi tam da mesleğini profesyonelce yapan bir gazeteci üslubuydu. İspatın varsa elbette koy ortaya, yoksa yaptığın dedikoduya girer.
  • Yorumların en altında copyright yazan satıra bakın anlayın. "Sizi cesuryurekler sizi."

O isim büyük şans -Ben pedofiliye pedofili derim arkadaş!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın başbakanlık koltuğuna oturması havacılık sektörü için şanstır. Havacılıktaki serbestleşmenin önünü açarak havayolu ulaşımını 'elitistlerin seyahat aracı' algısından kurtaran Yıldırım'ın, başbakanlık koltuğunda sektöre büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Kılcal damarlarına kadar sektörü tanıyan, sektörü seven, sektörün sevdiği, sektörle aynı  dili konuşan bir başbakan tam da havacılık için kritik bir süreçten geçildiği dönemde havacılık sektöründeki tüm oyunculara doping etkisi yapacaktır.

Başbakan Yıldırım'ın gelişiyle birlikte, hem DHMİ'de hem de SHGM'de çalkantılı süreçte ortaya çıkan görev değişikliği senaryolarının da sona ermesini umuyorum.

Mesela...

Binali Yıldırım'ın başbakanlık koltuğuna oturması üçüncü havalimanı için bir şanstır.

Battı batacak söylentileri ayyuka çıkan bölgesel havayolu Borajet için bir şanstır.

Zor bir dönemden geçen Tailwind için, özellikle Avrupa uçuşları küresel politik sorunlardan olumsuz etkilenen Freebird için bir şanstır.

Yeni yeni ciddiye alınmaya başlanan genel havacılık için bir şanstır. Havacılığın kılcal damarları olmasına rağmen yakın geçmişe kadar çok da önemsenmeyen genel havacılığın layık olduğu seviyelere gelebilmesi ve bunun içinde mutlaka ve mutlaka SHGM'de genel havacılık dairesi oluşturulması düşüncesinin hayata geçirilmesi için bir şanstır.

Seçim dönemlerinde ortaya çıkan sonrasında unutulan yerli üretim yolcu uçağı projesi için bir şanstır. Üzerinde yoğunlaşan var mı şu sıralar çok sanmıyorum ama havacılık iş kanununun çıkarılması için de bir şanstır.

Uçuş okullarının maliyetlerinin düşürebilmesi için ve böylelikle milyonlarca doların yurtdışındaki pilotaj eğitimi veren uçuş okullarına akmaması için bir şanstır.

7 yıldır hiç yeni havayolu şirketinin kurulmadığını düşünürsek yeni havayolu kurmak isteyen girişimciler için bir şanstır.

Basiretsiz ellerde yok olan deniz uçağı işletmeciliğinin yeniden ayağa kalkabilmesi için bir şanstır.

Vizesiz Avrupa sonrası belki de EASA üyeliği için bir şanstır.

Kısacası sektörün önünde dağ gibi engeller olsa da sektörü bu kadar iyi tanıyan bir başbakan ile yola çıkmak başlı başına büyük şanstır. Yeterki herkes iyi niyetli olsun, yeterki egolar aklın önüne geçmesin...

BEN PEDOFİLİYE PEDOFİLİ DERİM

Bugüne kadar bu köşede, 'aman dava açarlar, mahkemelerde sürünürüm' korkusuyla hırsıza hırsız, sahtekara sahtekar, düzenbaza düzenbaz, tacizciye tacizci demekten kendimi hiç geri koymadım. Bu yüzden defalarca da hakim karşısına çıktım. Uyuşturucu kaçakçısına uyuşturucu kaçakçısı dediğim için ceza da aldım. Havayollarını tehdit ederek avukatlığını üstlenen bir şantajcıya da hakettiği şekilde hitap ettiğim için ceza yedim.

Pişman mıyım hayır... Yine olsa yine derim. Yine yapsalar yine yazarım. Hakkında dava açılmayan gazeteci gazeteciyim demesin. Bu davalar, mesleki nişandır. Suya sabuna dokunduğunu gösterir. Kaçak güreşerek bu iş yapılmaz. Ben yıllardır tacizciye tacizci, pedofiliye pedofili, hırsıza hırsız, sahtekara sahtekar derim arkadaş. Hostes yapma vaadiyle torunu yaşındaki kızları ayartmaya kalkanları da, 15 yaşındaki kız çocuklarıyla otel odalarında alem  yapma planı yapanları da, başkanlık yaptıkları derneklerin paralarını iç edenleri de yazarım.

Ben bunları yazmazsam rahat edemem, o yüzden benim en rahat ettiğim yer hakim karşısıdır. Paşa paşa yargılanırım. Mahkeme başkanını, onların hırsız, sahtekar, tacizci, pedofili olduğuna ikna edersem beraat ederim edemezsem de gerçekleri söylemenin verdiği huzurla devletime gereken cezamı öderim. Varsa benimle ilgili bildikleriniz siz de yazın. Hodri meydan...

O isim büyük şans -Ben pedofiliye pedofili derim arkadaş!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Saçma ~ 2 yıl önce
Bu dremflight denen yere kesinlikle insanlar gitmesin hem esnaf esnaf değil hemde her arızalı size efeleniyor kavga edicek pozisyona getiriyor havacılık camiasında bu tarz insanlara yere yok bu konuyu herkes bilmeli airporthaber de bu konuda harekete geçmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 2 yıl önce
Şu genel havacılığa bir el atın artık ya.uçak almak istiyoruz,çıkan engellerin hattı hesabı yok.Koca antalya havalimanında uçağı koyacak yer yok yer olsa uçuş izni yok onu verseler uçağa ulaşmak için alınan haraç çok.GENEL HAVACILIĞI GELİŞMEMİŞ MODERN BİR TOPLUM YOK DÜNYADA.duyun sesimizi yetkililer.küçücük uçaklar için alınan vergiler inanılmaz.kimse bize geliştik falan demesin.yeni başbakanımız lütfen geliştrin bu genel havacılığı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne zaman ~ 2 yıl önce
sevgili Murat Herdem Dünya nın en büyük Havalimanı olan RECEP TAYYİP ULUSLARARASI HAVALİMANI (3.havalimanı ) tam olarak ne zaman açılacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ifade degistirdin!! ~ 2 yıl önce
Kose yazinda GM yardimcisi ile Sendika baskani yemek yedi deyip, sonra yok oyle birsey deyip, ozur diledigini unutmadik. Yargilansaydin madem delikanlisin. Neden ifade degistirdin!!! Gerekce neydi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAYGI DUYACAKSIN ~ 2 yıl önce
RECEP TAYYİP ERDOĞAN BAŞKAN'IMIZA SEVSENİZDE SEVMESENİZDE SAYGI DUYACAKSINIZ. BAŞINIZA AK PARTİ KADAR TAŞ DÜŞSÜN. TAŞ ÜSTÜNE TAŞ ,AŞ ÜSTÜNE AŞ EVİNİZDE 1 TAS ÇORBA İÇEBİLİYORSANIZ AK PARTİ YE VE DÜNYA LİDERİMİZE DUA EDECEKSİNİZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 2 yıl önce
S G
Sevmiyorum. ~ 2 yıl önce
Saygı da duymuyorum.
Atatürk e dua et ~ 2 yıl önce
Tayyip filan bilmem aga Cumhuriyet bilirim Atatürk bilirim istikbal göklerdedir.Bu gün rahat yaşıyorsam ibadet ediyorsam teyyip e değil Atatürk e şükrederim trol sende bir şekilde doğardın ama kimden o belli olmazdı.Kars Erzurum rusların olurdu,Gaziantep fransızların,Karadenizde rumların kim kurtardı bu ülkeyi Atatürk bak trol her kapı Atatürk e çıkıyor.
Dedikodu diyen ~ 2 yıl önce
Yarın senin evladına da musallat olduklarında o zaman da dedikodu dersin olur mu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ömer ~ 2 yıl önce
Bu memleket ancak böyle açık ve net olan insanlar sayesinde düzelir. Hertaraf sahtekar dolu. Yazmaya devam edin lütfen, temiz bir toplum istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Glide slope ~ 2 yıl önce
Bazen bu yorumları yazarın yazdığını düşünüyorum.
Öğrenci Pilot ~ 2 yıl önce
31 05 2016 tarihinde SHGM yapacak olduğu sınava girmek için Antalya Havalimanı 2.Dış Hatlar Terminali(T2), gelen Yolcu Salonu, 1334 nolu Eğitim Sınıfında saat 10:00'da olacak sınava girmek için sabah 09:00'da terminale geldim. Havalimanına geldiğim andan itibaren güvenlik görevlilerin sergilemiş olduğu tavır gerekse shgm sınav görevlilerinin sergilemiş olduğu tavır görülmeye değerdi. Ancak bir insan kendi vatandaşına bu kadar kötü davranabilir. Sınavın yapılacak olduğu alana öğleden sonra saat 15:30'a kadar defalarca girdi-çıktı yaptırdılar ve en sonunda meydan amirinin ve sivil havacılık görevlilerinin ego tatmini yüzünden sınavımızı olamadık ve üstelik her hangi bir bilgilendirmede yapılmadan. En sonunda Meydan Amiri aradan bizi çıkartacaktı, hakkınızda tutanak tutacağız diye (İzinsiz girişten) ve tüm bunlar olup biterken SHGM yetkilileri tek bir söz etmeden olup biteni seyretmekle yetindi. Sonuç; akşama kadar ordan oraya dolaştırıldık ve üstüne ortada yeni sınav tarihide yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Guest ~ 2 yıl önce
Daha öncede "thy'nin jakarta yatısında ne oldu" başlıklı dedikodunu da okumuştuk maalesef. Ne bir delil, ne bir şahit. Ama "aldığımız duyumlara göre" cümlesi tam da mesleğini profesyonelce yapan bir gazeteci üslubuydu. İspatın varsa elbette koy ortaya, yoksa yaptığın dedikoduya girer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alt ~ 2 yıl önce
Yorumların en altında copyright yazan satıra bakın anlayın. "Sizi cesuryurekler sizi."

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000