15 Ağustos 2011, Pazartesi
Sefa İNAN
Sefa İNAN sefainan@gmail.com
  • Ya arkadaşım sefa bey suçluyu yazmışya. Ne zaman yazdığı tutmadı be bilader. Adam belgeleri ile vuruyor. Tek,tek verdiği linklere ve eski yazılarına bak. Bu helikopterin düşmesi Ülke ayıbıdır.Ülke...
  • 6.Kazadan sponra enkaz güvenliği sağlanmamış 7.SHY-13 Gereği en az 8 kişilik Komisyon kurulması gerektiği halde üç kişilik komisyon kuruldu. 8.bu kaza inceleme kurulu üyelerinin hiçbirisi Kaza inceleme kursu görmemiş.Yani ehil değiller. 9.Kaza sonuç raporu doğru değil.Helikoptein düşüş sebebi VERTİGO değil.Çünkü,Düz uçuş pozisyononda tepeye çarpmış 10.ICAO-Annax 12,2920 Sayılı Kanunun 42. Maddesi,5431 Sayılı Kanunun 4.G maddesi,Türk Arama Kurtarma Yönetmeliği gereği oluşturulması gereken ARAMA-KURTARMA teşkilatı krulmadığından.Kaza mahallinde EHİ,Eğitimli ve yetkili Kişiler olmadığından ,Kazazedeleri Döngel Köyü Muhtarı Yılmaz TİLKİ ve arkadaşları bulmuştur.Şimdi soruyorum.SUÇLU KİM??????
  • 1.MED AİR' in iki helikopteri var( Birara sayı üçe çıktı) ancak lisanslı teknisyeni yok.Bakım Manüeli onaylı değil.Ancak İşletme ruhsatı verilmiş. 2.Lisanslı teknisyeni olmadığı için helikopterler yüzlerce saat uçuş öncesi bakım yapılmadan uçurulmuş.(Teknisyen yokki yapsın.) Bu yüzden bu üç günlük göreve pilot tekbaşına gitmiş. 3.Rahmetli pilot Kaya istektepe,Çağlayanceritden Havadurumunu almadan kalkmış.VFR uçuşa pilot karar verir.Ancak ,hava durumunu almadan uçuşuna izin verilemez. 4.Helikoptere ELT cihazı yetkisiz teknisyen tarafından takılmış.Tanıtım KOD'u yanlış girilmiş.COSPAS-SARSAT uydusuna tanıtımı yapılmamış. 5.Pilot ve Kazada ölenlerin tamamının kanında Karbon Monoksit zehirlenmesi belirtisi var DEVAMI VAR:
  • Konu içeriği ile ilgili olmayan mevcut sendika yönetimi ve muhalefeti ile ilgili yazılan 4 yorumu koymuyorum. Şüphesiz,bu konularda çok önemli olup,sendikal faaliyetleri içeren köşe yazılarıma istediğiniz yorumu yazabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederim. SEFA İNAN
  • HELİKOPTER DÜŞTÜĞÜNDE BENDE KESİNLİKLE SUİKAST DİYENLERDENDİM GENEDE SUİKAST OLDUĞUNA İNANIYORUM ANCAK SEFA BEYİN DAHA O GÜN KALEME ALDIĞI YAZSINDA HELİKOPTERLERİN BİR UÇUŞ YÖNETMELİĞİNE SAHİP OLMADIĞINI GÖRDÜM BÖYLE BİR MEVZUATIN OLMAMASI BİLE SUİKAST OLSA BİLE ARAŞTIRACAĞIMIZ BİR NEDEN KALMIYOR OZAMAN ORTAYA ÇIKAN GERÇEK ŞU Kİ HALA SUİKAST İŞLENMEYE DEVAM EDİYOR ÇÜNKÜ YÖNETMELİĞİ VE MEVZUATI OLMAYAN BİR UÇUŞ ALETİNİN BAŞINA BİR OLAY GELSE NEYE GÖRE ARAŞTIRICAZ OZAMAN ÇOK İNCE ŞEKİLDE HAZIRLANMIŞ BİR KOMPLO KARŞIMIZA ÇIKIYOR SUÇLU KİM ?? :)) SEFA BEY GENE BİR BOŞLUĞU YAKALAMIŞ BENCE ...
  • Sefa abi yayınla bunu lütfen.. seni uçak teknisyenlerinin sesi olarak tanıdık ettik yıllarca ama eminim sen de farkındasındır. iyice büyüdün ettin , yada kendini öyle görüyorsun. akıl almadık konulara girmeye başladın. resmen olayları siyasete döküyorsun. tabiki onu da yap et ama son zamanlarda bakıyorum teknisyenlerin sorunları senın umrunda değil artık. olsun varsın o kurdugunuz 3-5 kişilik oluşumun reklamı. yada yeni giren typlerin dertleri üniversiteli teknisyenlein lisans bilmemneleri. geri kalanı artık pek umrunda değil.
  • Fixed olsun Rotary olsun, bizim için fark yoktur. İkiside uçmuyor mu? koskoca SHGM'ne öğreteceksiniz? Ayrıca ne o öyle sorup duruyorsunuz "yönetmeliği var mı", diye. Gerekirse çıkarırız.
  • Sevgili Sefa İnan KOMPLO TEORİSYENLERİ başlığı ile kaleme aldığınız yazınızı okudum elinize sağlık.Şimdi size bir KOMPLO ya BASIN dan örnek vereceğim...'' ANF | Ajansa Nûçeyan a Firatê www.firatnews.com '' Bu isimdeki haber sitesinin 14 Ağustos 2011 (dün) bir yazı yayınlanmıştır.Bu yazı Airkule sitesinde bu gün ANF Fırat tan alınarak haber yapılmıştır..ANF Fırat haber sitesinden alındığı bilgisi basın yayın ilkeleri doğrultusunda okuyucular ile paylaşılmalıdır.Burada Airkule haber sitesi Hava İş Sendikasına karşı ilkesiz bir yayın politikası izlemektedir.Yurdumuzun hiç bir basın yayın kurumunda bu yazı kabul görmemiştir ve Kürt sorununa taraf olan bu sitede yayınlanmıştır.Munzur Pekgüleç Bahadır Altan sadece bu sitede yer almaktadır....
  • İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn...Allah (c.c) Muhsin Başkanımıza gani gani rahmet eylesin.her kimin parmağı varsa artık ortaya çıksın. TÜRK MİLLETİ ARTIK BUNUN SORUMLULARINI HESAP VERİRKEN GÖRMEK İSTİYOR.
  • GELİŞMİŞ ÜLKELERİN SİVİL HAVACILIK OTORİTELERİNİN ORGANİZSYONLARINDA HELİKOPTER KONUSU İLE İLGİLİ BİRİMLER TAMAMEN AYRI ÜNİTELERDİR. ÇÜNKÜ UÇAK (FIXED-WING) VE HELİKOPTER (ROTARY-WING) FARKLI KATEGORİLERDE HAVAARACLARIDIR. KOSKOCA ICAO BİLE MEVZUAT OLARAK ICAO ANNEX-6 PART III’Ü YAYIMLAMIŞ, EASA DA AYNI ŞEKİLDE HAREKET ETMİŞ VE BUNUN İÇİN KENDİ ORGANİZASYONLARINDA AYRI ÜNİTELER OLUŞTURMUŞTUR. İNŞALLAH SHGM DE BİR GÜN BU FARKLILIKLARI GÖREREK HELİKOPTER İŞLETMECİLİĞİ KONUSUNDA AYRI BİR DAİRE BAŞKANLIĞI KURAR VE BUNDAN SONRASI İÇİN HELİKOPTER İŞLERİ DAHA EMNİYETLİ VE SAĞLIKLI ŞEKİLDE YÜRÜR.

KOMPLO TEORİSYENLERİ…

Dünya var olduğundan bu yana, komplo teorileri de var olmuştur. Ancak bizim ülkemizdeki komplo teorisyenleri, diğerlerine on basarlar. Bir olay olmasın, anında bu teorisyenler devreye girer ve olmadık varsayımlarla adeta senaryo yazarlar. Özellikle havacılık kaza ve olaylarında hep böyledir.

Bizim insanımız, gizemi ve komplo teorilerini her zaman sevmiş ve ilgi duymuştur. Magazine, dedikoduya, komploya ve belden aşağı haberlere çok meraklı bir yapımız olduğundan, bu yapımızı bilen medyamız da boş duracak değil ya..?  Onlar da toplumun istediği konuyu seçerek manşetten servis eder ve istenilen reyting elde edilmiş olur. Kısaca; toplum ne istiyorsa, medya da onu verir. “İnsanlar layık olduğu şekilde yönetilir” doğrusu “İnsanlara layık olduğu tarzda haberler servis edilir” tezini doğuruyor.
 
Çok eskiye gitmeden havacılıkla ilgili birkaç komplo teori üretimini sizlerin takdirine sunmaya çalışacağım. 
 
Isparta kazasını hepiniz hatırlarsınız. Bu kaza sonucunda kaza-kırım komisyonu üyeleri birçok teknik eksiklikleri işaret etmiş ve hala bugün bile yaklaşma durumundaki uçağın, normal güzergâhı yerine, neden bir başka yerden alçalmayı sürdürdüğünün nedeni anlaşılamamış iken, birileri çıkmış; “uçakta bilim adamları vardı, bu nedenle Amerika tarafından düşürüldü” demişti. 
 
Her nedense bu teorisyenler uçağın içinde önemli biri olduğunda “suikast” derken, yolcular garibanlardan oluşunca “Kader” diyorlar. 
 
Aynı durum, 25 Mart 2009 tarihinde, bir helikopter kazasında hayatını yitiren merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun kaza sonrasında da yaşanmıştır ve hala bunun bir kaza değil, suikast olma olasılığı üstünde duranlar var. Bu kazanın yorumunu, kazadan hemen 5 gün sonra, yani 30 Mart 2009 tarihinde ”BBG evi çöktü” başlığı ile köşemde yer vermiştim. Bu tarihten sonrada bu konudaki tüm gelişmeleri  ben de yakindan takip etmekteyim.
 
Ayrıca; bu konu 10 Kasım 2009 günü Airport TV’de masaya yatırılarak, program bile yapılmış, aynı tip helikopteri kullanan pilotlarla konuşulmuştu. 
 
Öncelikle; bu kaza sonrasında yapılan araştırmalara yeniden bir göz atalım. Öncelikle her kaza sonucunda olduğu gibi, Ulaştırma Bakanlığı kaza-kırım ekibi, helikopterin düşme nedenlerini araştırıp bir rapor hazırlamıştı. BBP (Büyük Birlik Partisi) bu rapora itiraz etmiş ve Türkiye’de ilk kez yurt dışından gelen özel bir ekibin kaza bölgesinde araştırma yapmasına izin verilmişti. 
 
BBP bu raporla da tatmin olmamış olsa gerek ki, TBMM, helikopter kazası için meclis araştırma komisyonunu BBP’nin isteği doğrultusunda 2 defa görevlendirilmişti.
 
TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) Kahramanmaraş ve Ankara Savcılığı ve Kahramanmaraş Valiliği de araştırmalar yapıp raporlarını sundular. Yine olmadı…
 
BBP bununla da yetinmeyip, önce Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın istifasını istemiş, daha sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e çıkarak, araştırma boyutunu en üst merciye taşımıştı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bu konuda DDK (Devlet Denetleme Kurulu)’yı görevlendirmiş onlar da bir rapor eşliğinde kaza hakkındaki düşüncelerini iletmişlerdi. 
 
BBP bununla da yetinmeyerek, son olarak Başbakanlık Teftiş kurulunun SHGM’de bir dizi araştırma yapmak üzere görevlendirmesini sağlamayı başardı. 
 
Yine hatırlarsanız, Bursa’da Ciner grubuna ait bir helikopter, hemen hemen aynı kötü hava koşulları nedeniyle düşmüş ve pilotu hayatını kaybetmişti.  Bu kazaya yönelik yapılan araştırma sonucunda kazaya kötü hava koşullarının neden olduğu kabul görmüş ve konu kapanmıştı. Peki; hemen hemen aynı hava koşullarında iki helikopter kazası ve birinde suikast olasılığı, diğerinde kötü hava koşulları. İLGİNÇ!


Yine bu konuya ilişkin, o zamanlar yazmış olduğum; “Cumhurbaşkanımız kalksa dese ki...” başlıklı köşe yazımı tekrar okursanız; SHGM’nin benim yazıyı siteye koyduğum tarihe kadar helikopterlerle ilgili hiçbir mevzuatının olmadığı ve benim yazımı yayına verdikten sonra, aynı gün bu yönetmeliğin SHGM sitesine “taslak olarak” konduğunu görebilirsiniz. 
 
Demek ki; BBP helikopterinin düştüğü gün, sivil havacılığımızın helikopterle ile ilgili bir mevzuatı bile yokmuş. Mevzuatın olmadığı yerde, biz neyi konuşuyoruz merak ediyorum. Ayrıca SHGM mevzuatı içerisinde, heliportların yapım ve işletimi için,  SHY – 14 B,  SHY-14B.01 yönetmelik  bulunmasına rağmen, HELİKOPTER İŞLETMECİLİĞİNE yönelik uçuş emniyetinin sağlanması konusunda şimdiye kadar neden bir yönetmelik, genelge veya talimat çıkartılmamıştır? Çok ilginç değil mi?
 
Kısaca; Helikopterin konma yerine yönelik yönetmelik var ama helikoptere yönelik yok. Kel başa şimşir tarak

Mevzuat, yönetmelik ve genelge yoksa başıboşluk vardır. Başıboşluğun olduğu yerde kazalar kaçınılmazdır. BBP kalkıp dese ki “Kardeşim bu nasıl ülke ki, kafamızın üstünde her gün onlarca helikopter uçuyor ve bunların hala işletme yönetmeliği bile yok. Bu nedenle kazaya neden olan sizlersiniz” diyerek suçlama yapsa, BBP’yi haklı görür, sonuna kadar onları desteklerdim.
 
Ancak; 7 Şubat 2011 günü yazmış olduğum, ”Cumhurbaşkanımız kalkıp dese ki” başlıklı yazımı yazar yazmaz, BBP partisinin o zamanki genel başkanı Yaşar Topçu’yu arayıp kendisi ile telefon görüşmesi yapmıştım.
 
 “Mevzuatı bile olmayan bir hava aracı kazasının nedenlerini araştırmadan önce, bu yazımı okuyun ve sonra konuyu tekrar değerlendirin” diyerek, kendilerini bu konuda uyarmıştım. Ayrıca, bu yazımı BBP partisinin helikopter kazası ile ilgili basın haberlerinin yer aldığı bölüme konması için partiye E-posta eşliğinde yollamış ve Yaşar Topçu beyden, bu yazımın sitelerine konmasını istemiştim. (Maalesef konmadı.)
 
Bunun yanı sıra; TRT-1 de tesadüfen BBP yetkililerinin ve gazeteci Güntay Şimşek’in konuk olduğu bir tartışma programını izlerken, konukların kaza oluşumunu yine suikasta bağlamak istemesi nedeniyle, dayanamayarak, canlı yayına bağlanmıştım. Telefon bağlantısında, kendilerine bu kazanın sebebinin araştırılmadan önce, bu konuda bir mevzuat var mı yok mu önce ona bakılması gerektiğini anlatırken, program yapımcısı beni canlı yayından düşürerek konuşmamın bitmesini bile beklememişti. İLGİNÇ-2 
 
Sanırım;  sunucumuz benden istediği cevabın çıkaramayacağını anlamıştı. Peki, istenilen suçlama neydi?  
 
Sonuç olarak; BBP Partisinin merhum genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun bindiği helikopterin; bakımlı mı-bakımsız mı? (Mevzuat yok ki bilebilelim) 
 
Ayrıca, Uçulan güzergâhtaki hava koşullarının karlı ve sisli olduğu bilinirken, bu helikopterin kural gereği 2000 metre olan görüş mesafesinin 300-500 metreye kadar düşmüş olacağı bir durumda, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterinin hava koşullarının kötü olmasına rağmen zorlanması önemsenmiyor da, manyetik alan yaratılıp, helikopterin GPS sistemine müdahale edilmesi ve dağların(!) arasına girip 6000 feet(!) de 2 Mach süratiyle uçan askeri jet den şüpheleniyor(!). İLGİNÇ-3
 
Askeri Jet ‘lerimizin devamlı olarak uçtuğu yerde, birileri Askeri Jet orada ne arıyordu diyeceğine, “o helikopter o hava koşullarında orada ne arıyordu?” diyemiyor mu?
 
Mitinge yetişmek için hava koşullarının uygun olmamasına rağmen zorlanan bir helikopterin nedenlerini araştıran falan yok. İllaki suikast da suikast. İşin komik ve kabul edilemez yanı, bu suikastı TSK ya bağlamak isteği. Ayrıca; BBP’nin merhum başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile TSK’lerinin ne gibi bir bağı olabilir? Onu da anlayabilmiş değilim???
 
TSK, bizim ülkemizin silahlı kuvvetleri. Biz neysek onlar da o. İçimizden çıkmış, biz Türk vatandaşlarının üniforma giymiş hali. BBP ise, Ülkemizin milliyetçi ve muhafazakâr bir siyasi partisi. Onlar da bizim aramızdan çıkmış, gerçek Türk evlatları. Aralarında, olsa olsa kardeşlik bağlantısı vardır. TSK ne kadar bizimse BBP de bizimdir.
 
Bu helikopter kazasını, helikopterlerle ilgili mevzuatın olmaması gerçeğinin yanı sıra teknik ve hava koşullarının kötü olması dışına taşıyarak hatta hiç önemsemeyerek komplo teorisi üreten kişiler, neye hizmet etmek istiyorlar anlayamıyorum. 
Bu ülkenin bağrından çıkmış TSK’yı komplo teorilerinin içine sokmak isteyenlere “Allah akıl fikir versin” diyorum. 

NOT/ http://www.sefainan.com/s,duyuru/x,107/hava-ulastirma-isletmeciligi-mezunlari-dertli-  linkinde hava ulaştırma işletmeciliği mezunlarının haklı şikayetini okuyabilirsiniz.
KOMPLO TEORİSYENLERİ…

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
Ya arkadaşım sefa bey suçluyu yazmışya. Ne zaman yazdığı tutmadı be bilader. Adam belgeleri ile vuruyor. Tek,tek verdiği linklere ve eski yazılarına bak. Bu helikopterin düşmesi Ülke ayıbıdır.Ülke...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
6.Kazadan sponra enkaz güvenliği sağlanmamış 7.SHY-13 Gereği en az 8 kişilik Komisyon kurulması gerektiği halde üç kişilik komisyon kuruldu. 8.bu kaza inceleme kurulu üyelerinin hiçbirisi Kaza inceleme kursu görmemiş.Yani ehil değiller. 9.Kaza sonuç raporu doğru değil.Helikoptein düşüş sebebi VERTİGO değil.Çünkü,Düz uçuş pozisyononda tepeye çarpmış 10.ICAO-Annax 12,2920 Sayılı Kanunun 42. Maddesi,5431 Sayılı Kanunun 4.G maddesi,Türk Arama Kurtarma Yönetmeliği gereği oluşturulması gereken ARAMA-KURTARMA teşkilatı krulmadığından.Kaza mahallinde EHİ,Eğitimli ve yetkili Kişiler olmadığından ,Kazazedeleri Döngel Köyü Muhtarı Yılmaz TİLKİ ve arkadaşları bulmuştur.Şimdi soruyorum.SUÇLU KİM??????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
1.MED AİR' in iki helikopteri var( Birara sayı üçe çıktı) ancak lisanslı teknisyeni yok.Bakım Manüeli onaylı değil.Ancak İşletme ruhsatı verilmiş. 2.Lisanslı teknisyeni olmadığı için helikopterler yüzlerce saat uçuş öncesi bakım yapılmadan uçurulmuş.(Teknisyen yokki yapsın.) Bu yüzden bu üç günlük göreve pilot tekbaşına gitmiş. 3.Rahmetli pilot Kaya istektepe,Çağlayanceritden Havadurumunu almadan kalkmış.VFR uçuşa pilot karar verir.Ancak ,hava durumunu almadan uçuşuna izin verilemez. 4.Helikoptere ELT cihazı yetkisiz teknisyen tarafından takılmış.Tanıtım KOD'u yanlış girilmiş.COSPAS-SARSAT uydusuna tanıtımı yapılmamış. 5.Pilot ve Kazada ölenlerin tamamının kanında Karbon Monoksit zehirlenmesi belirtisi var DEVAMI VAR:

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Konu içeriği ile ilgili olmayan mevcut sendika yönetimi ve muhalefeti ile ilgili yazılan 4 yorumu koymuyorum. Şüphesiz,bu konularda çok önemli olup,sendikal faaliyetleri içeren köşe yazılarıma istediğiniz yorumu yazabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederim. SEFA İNAN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
HELİKOPTER DÜŞTÜĞÜNDE BENDE KESİNLİKLE SUİKAST DİYENLERDENDİM GENEDE SUİKAST OLDUĞUNA İNANIYORUM ANCAK SEFA BEYİN DAHA O GÜN KALEME ALDIĞI YAZSINDA HELİKOPTERLERİN BİR UÇUŞ YÖNETMELİĞİNE SAHİP OLMADIĞINI GÖRDÜM BÖYLE BİR MEVZUATIN OLMAMASI BİLE SUİKAST OLSA BİLE ARAŞTIRACAĞIMIZ BİR NEDEN KALMIYOR OZAMAN ORTAYA ÇIKAN GERÇEK ŞU Kİ HALA SUİKAST İŞLENMEYE DEVAM EDİYOR ÇÜNKÜ YÖNETMELİĞİ VE MEVZUATI OLMAYAN BİR UÇUŞ ALETİNİN BAŞINA BİR OLAY GELSE NEYE GÖRE ARAŞTIRICAZ OZAMAN ÇOK İNCE ŞEKİLDE HAZIRLANMIŞ BİR KOMPLO KARŞIMIZA ÇIKIYOR SUÇLU KİM ?? :)) SEFA BEY GENE BİR BOŞLUĞU YAKALAMIŞ BENCE ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sefa abi yayınla bunu lütfen.. seni uçak teknisyenlerinin sesi olarak tanıdık ettik yıllarca ama eminim sen de farkındasındır. iyice büyüdün ettin , yada kendini öyle görüyorsun. akıl almadık konulara girmeye başladın. resmen olayları siyasete döküyorsun. tabiki onu da yap et ama son zamanlarda bakıyorum teknisyenlerin sorunları senın umrunda değil artık. olsun varsın o kurdugunuz 3-5 kişilik oluşumun reklamı. yada yeni giren typlerin dertleri üniversiteli teknisyenlein lisans bilmemneleri. geri kalanı artık pek umrunda değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Fixed olsun Rotary olsun, bizim için fark yoktur. İkiside uçmuyor mu? koskoca SHGM'ne öğreteceksiniz? Ayrıca ne o öyle sorup duruyorsunuz "yönetmeliği var mı", diye. Gerekirse çıkarırız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sevgili Sefa İnan KOMPLO TEORİSYENLERİ başlığı ile kaleme aldığınız yazınızı okudum elinize sağlık.Şimdi size bir KOMPLO ya BASIN dan örnek vereceğim...'' ANF | Ajansa Nûçeyan a Firatê www.firatnews.com '' Bu isimdeki haber sitesinin 14 Ağustos 2011 (dün) bir yazı yayınlanmıştır.Bu yazı Airkule sitesinde bu gün ANF Fırat tan alınarak haber yapılmıştır..ANF Fırat haber sitesinden alındığı bilgisi basın yayın ilkeleri doğrultusunda okuyucular ile paylaşılmalıdır.Burada Airkule haber sitesi Hava İş Sendikasına karşı ilkesiz bir yayın politikası izlemektedir.Yurdumuzun hiç bir basın yayın kurumunda bu yazı kabul görmemiştir ve Kürt sorununa taraf olan bu sitede yayınlanmıştır.Munzur Pekgüleç Bahadır Altan sadece bu sitede yer almaktadır....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn...Allah (c.c) Muhsin Başkanımıza gani gani rahmet eylesin.her kimin parmağı varsa artık ortaya çıksın. TÜRK MİLLETİ ARTIK BUNUN SORUMLULARINI HESAP VERİRKEN GÖRMEK İSTİYOR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
GELİŞMİŞ ÜLKELERİN SİVİL HAVACILIK OTORİTELERİNİN ORGANİZSYONLARINDA HELİKOPTER KONUSU İLE İLGİLİ BİRİMLER TAMAMEN AYRI ÜNİTELERDİR. ÇÜNKÜ UÇAK (FIXED-WING) VE HELİKOPTER (ROTARY-WING) FARKLI KATEGORİLERDE HAVAARACLARIDIR. KOSKOCA ICAO BİLE MEVZUAT OLARAK ICAO ANNEX-6 PART III’Ü YAYIMLAMIŞ, EASA DA AYNI ŞEKİLDE HAREKET ETMİŞ VE BUNUN İÇİN KENDİ ORGANİZASYONLARINDA AYRI ÜNİTELER OLUŞTURMUŞTUR. İNŞALLAH SHGM DE BİR GÜN BU FARKLILIKLARI GÖREREK HELİKOPTER İŞLETMECİLİĞİ KONUSUNDA AYRI BİR DAİRE BAŞKANLIĞI KURAR VE BUNDAN SONRASI İÇİN HELİKOPTER İŞLERİ DAHA EMNİYETLİ VE SAĞLIKLI ŞEKİLDE YÜRÜR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000