20 Temmuz 2015, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Ali Bey DHMİ'ni de yazın. Sitenizdeki haberlere(DHMİ) yapılan yorumlara bakıyorum. biri meydanlardaki amir/müdürlerin "liyakat sorunundan ve niteliksizliğinden" bahsediyor, diğeri "toplama çarpma yapamayan müdür gördüm" diye onu destekliyor. Bir diğeri " ingilizce bile bilmeyen kimselere neden fırsat veriliyor, anlamıyorum" diyor. Memurundan daha zayıf diploma, nitelik, dil bilgisi vs sahip amir/müdür olur mu? Bu kurumda, ülkenin geçerli/muteber üniversitelerinden mezun olmuş yüksek lisans, doktora yapmış çatır çatır ingilizce konuşabilen 100'lerce insan varken...yazık, çok yazık.
  • Okula geldiğimde şahit oldum. Metin Toprak gibi beyefendi bir insanın idaresinde olan bir yapıya ismini Recep Bey olarak öğrendiğim idari işler müdürü hiç ama hiç yakışmamış. Tam bir hayal kırıklığı ve zaman kaybı.
  • Vakıf kaynaklarını oluşturan Türkkuşu varlıklarının vakfa devredilerek Ata'nın mirası Türkuşu'nun kendi varlıklarında kiracı olması yanında Gökçen Havacılık, Uçak Fabrikası, THK Teknik ve üniversite yönetimi açığa alınarak durumları acilen incelenmelidir. Ama, THK ve iştiraklarinin geçmişinde bir gün bile geçirmiş kişilerin ilelebet ilişkisi hatta ilgili alanlara ayak basmaları engellendiği güne kadar her çözüm PANSUMAN olacağu da unutulmamalıdır.
  • THK Üniversitesi'nde şu an bu durum yüzünden 2. sınıf pilotaj öğrencileri uçuşlarını yapamıyorlar. Göstermelik olarak 74 öğrenciden 10 tanesi uçuşlara başlattılar ancak diğer 64 öğrenci 2 aydan beri uçuşlarını bekliyor. O okulda okuyan bazı çocuklar pilot olabilsin diye aileleri evini arabasını satıp yollayıp çocuğunu oraya. Burslu olarak girenler de lise hayatı boyunca çok çalışmışlar. Şimdi ise karşılığı bu mu olacaktı.Bu çocuklar kaç seneden beri okuyorlar ve uçuşlarını dört gözle bekliyorlar. Halen esnaf kafasıyla bugün git yarın gel şeklinde işleyen bir üniv. Vakıf ve kurum birbirini yerken o yüksek makamda oturanlar maaşlarını alabiliyorlar ama bu okula deve yüküyle para ödeyen aileler, alın teriyle burs kazanıp gelen öğrenciler ve zaten 3 kuruş maaşa çalışıp bi de işten çıkarılan insanlar kimin umurunda. Onlar ancak kendilerini düşünsünler. Ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulup bugünlere gelen bu köklü kurumun itibarını yerle bir etsinler. Hepsine yazıklar olsun

Koca kurumun içine ettiniz...

Milli hediyelerimizden elimizde kalan tek kurum olarak gurur duyuyorduk. Varlığını havacılığımızın teminatı olarak görüyorduk. Şimdi adı yolsuzluklarla, rüşvetlerle, sorgu odaları ile anılır oldu. Eğitim kurumundan çok yetim kurum haline geldi-getirildi.

Türk Hava Kurumu'ndan bahsediyorum. "İstikbal Göklerdedir" veciz sözünün vücut bulmadığı, rüşvetin, yolsuzluğun kol gezdiği bir kurum haline gelmesini görüyoruz.

Yazık, çok yazık.

Türk Hava Kurumu makam çatışmalarının merkezi haline geldi. Şu satırlarda sarf edeceğim sözcükleri yüzüne de söylediğim için burada da yazmakta bir beis görmediğim için tereddütsüz yazabiliyorum ki, Kürşat Atılgan gibi bir askerin halen THK etrafından dolanmasından üzüntü duyuyorum.

Yenilmişsin, tuş olmuşsun, seçim salonlarına girmeye yüzün kalmamış, kaçarcasına gitmişsin.

Sonra hangi oldu-bitti ile hangi kanunun hangi maddesine veya hangi yüz ile geldiysen THK Vakfı'nın o kirli koltuğuna oturuverdin aklım almıyor.

Ve o da yetmezmiş gibi THK'nın bugüne kadar yaptığı en doğru işi üniversiteyi bir akademik bilim yuvası olmaktan çıkartıp siyaset merkezi haline getirmek istediğinizi hayretle izliyorum.

Yine bir oldu bitti ile göreve getirdiğiniz THK Üniversitesi rektörü Metin Toprak'ı bile kendi haline bırakmadığınızı biliyorum.

Şimdi öğrencilerin seçim yapma zamanı. Hangi yüz ile öğrencileri kendi THK gibi geçmişi bütün olumsuzluklara rağmen temiz olan bir kurumun üniversitesinde, öğrencileri hangi gerekçe ile davet edeceksiniz.

Bu davetlerde; "Öğrencileri okutamıyoruz, pilotajda okuyan öğrenciler uçuşlarını dahi yapamadılar, mezun veriyoruz görüntüsü veren bir kurumuz" diye mi çıkacaksınız milletin karşısına.

Osman Yıldırım'ın kaç yıl ile yargılanacağını görüyor musunuz? Hala onun çürüttüğü, eğitim camiasının yüz karası haline gelen kurumu nasıl ayağa kaldıracaksınız?

Sayın rektör Metin Toprak, nasıl bir belanın üstüne oturduğunuz farkında mısınız?

Sorgu odaları kurdurduğunuz, eski dönemlere ait zorla dilekçeler yazdırdığınız doğru mu?

Evet; THK artık içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Kurumun mal varlıkları ile kurulan ve bu malları kendi uhdesine toplayan vakıf ile arasında yetki kargaşası, yönetim polemiği, kaosu devam ediyor.

Ne kaymaklı bir kurum imiş bu THK vakfı?

Şimdi Eylül ayında THK başkanlığı için yeniden seçim var. Bu seçimlere Kürşat Atılgan ve Isparta THK Başkanı da aday olarak giriyor. Tabi mevcut başkan Vacit Öktem de katılacak.

Sorarım Kürşat Atılgan'a dokuz ay önce size oy vermeyenler şimdi neden versin? Dokuz ayda ne değişti?

Nasıl ele geçirdiğinizi hala çözebilmiş değilim ama THK Vakfı gibi değil bu seçimler.

O yüzden buradan bir söz verin. Seçimi kaybederseniz vakıftan istifa edecek cesaretiniz veya o makamda oturmaya yüzünüz olacak mı?

Yazık ki ne yazık!

Şu kurumun üzerinde şahsi emellerle hükümranlık sürmeye çalışmayın. Gencecik çocukların geleceği ile oynamayın.

Havacılığın temelini oluşturan THK'yı asıl sahiplerine, üyelerine, şube başkanlarına bırakın.

Yoksa bu vebalin altında sadece bedeniniz değil ruhunuzda kalır..

Koca kurumun içine ettiniz...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

DHMİ... ~ 3 yıl önce
Ali Bey DHMİ'ni de yazın. Sitenizdeki haberlere(DHMİ) yapılan yorumlara bakıyorum. biri meydanlardaki amir/müdürlerin "liyakat sorunundan ve niteliksizliğinden" bahsediyor, diğeri "toplama çarpma yapamayan müdür gördüm" diye onu destekliyor. Bir diğeri " ingilizce bile bilmeyen kimselere neden fırsat veriliyor, anlamıyorum" diyor. Memurundan daha zayıf diploma, nitelik, dil bilgisi vs sahip amir/müdür olur mu? Bu kurumda, ülkenin geçerli/muteber üniversitelerinden mezun olmuş yüksek lisans, doktora yapmış çatır çatır ingilizce konuşabilen 100'lerce insan varken...yazık, çok yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hiç yakışmamış ~ 3 yıl önce
Okula geldiğimde şahit oldum. Metin Toprak gibi beyefendi bir insanın idaresinde olan bir yapıya ismini Recep Bey olarak öğrendiğim idari işler müdürü hiç ama hiç yakışmamış. Tam bir hayal kırıklığı ve zaman kaybı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THK Kurtuluşu ~ 3 yıl önce
Vakıf kaynaklarını oluşturan Türkkuşu varlıklarının vakfa devredilerek Ata'nın mirası Türkuşu'nun kendi varlıklarında kiracı olması yanında Gökçen Havacılık, Uçak Fabrikası, THK Teknik ve üniversite yönetimi açığa alınarak durumları acilen incelenmelidir. Ama, THK ve iştiraklarinin geçmişinde bir gün bile geçirmiş kişilerin ilelebet ilişkisi hatta ilgili alanlara ayak basmaları engellendiği güne kadar her çözüm PANSUMAN olacağu da unutulmamalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yabancı ~ 3 yıl önce
THK Üniversitesi'nde şu an bu durum yüzünden 2. sınıf pilotaj öğrencileri uçuşlarını yapamıyorlar. Göstermelik olarak 74 öğrenciden 10 tanesi uçuşlara başlattılar ancak diğer 64 öğrenci 2 aydan beri uçuşlarını bekliyor. O okulda okuyan bazı çocuklar pilot olabilsin diye aileleri evini arabasını satıp yollayıp çocuğunu oraya. Burslu olarak girenler de lise hayatı boyunca çok çalışmışlar. Şimdi ise karşılığı bu mu olacaktı.Bu çocuklar kaç seneden beri okuyorlar ve uçuşlarını dört gözle bekliyorlar. Halen esnaf kafasıyla bugün git yarın gel şeklinde işleyen bir üniv. Vakıf ve kurum birbirini yerken o yüksek makamda oturanlar maaşlarını alabiliyorlar ama bu okula deve yüküyle para ödeyen aileler, alın teriyle burs kazanıp gelen öğrenciler ve zaten 3 kuruş maaşa çalışıp bi de işten çıkarılan insanlar kimin umurunda. Onlar ancak kendilerini düşünsünler. Ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulup bugünlere gelen bu köklü kurumun itibarını yerle bir etsinler. Hepsine yazıklar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000