08 Ağustos 2011, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Silahlı kuvvetlerin emekli olmuş çalışma ihtiyacı duyanlara arpalık görevi gören halkın dini duygularını sömüren(icraatlarının hiçbir yerinde dinle imanla alakası olmayan)Milletin KURBAN DERİSİ ZEKAT VE FİTRESİNE göz dikmiş halk için ne yaptığı bilinmeyen bir kurumdur olmaması memelketin varolmasından daha faydalıdır.Yangın söndürüyorlarmış parasıyla değilmi başkalarıda yapabiliyor çıkar kavgası maalesef herkes bu memlekette bir koltuk icat etmiş o senin bu benim paylaşmışlar koltuğu kapan bidaha bırakmıyorda devam.
  • Pazarlıklarını kimler yaptı? Kimlerin imzası var?
  • KİM İSTİFA EDİYOR.KİMSE MESULİYET DERUHTE ETMİYOR MU
  • Matematik öğrenmen lazım arkadaş. (91=87+4) yerine (87+91=178) bulabilmen her türlü takdirin üzerinde. Sakın havacılık yapmaya kalkma, hem kendine hem başkalarına zarar verebilirsin. Nasıl oldu da aşağıdaki rakamları toplayıp yorumunu gönderebildin, hayret doğrusu. Sayın editör yayınlamadığınız 2 cevap yerine bu kadar gönderiyorum.

KİM BU KABADAYI?

Ağzından silah ve küfür düşmüyor. Kimden ne amaçla hangi yetkilerle donatıldığı belli olmayan bir şahıs korku salıyor hem çalışanların üzerine hem de kurumla ortak iş yapanlar üzerinde. "Vah vah" dedirtecek bir durum. Kim bu kabadayı?

Duyduğunuzda siz de şaşıracaksınız. Öyle bir kurumda ki üzerimizdeki maneviyatı oldukça yoğun. Ama gelin görün ki kimlerin elinde... Yazının sonunda "birileri şu kuruma el atsa" diyeceğinizi şimdiden duyar gibiyim...

16 Şubat 1925 tarihinde Atatürk'ün direktifleri ile kurulan bugünkü adıyla Türk Hava Kurumu o günkü adıyla Türk Tayyare Cemiyeti kimlerin elinde? Mafya mı desek, kabadayı mı desek, kraldan çok kralcı mı desek, alikıran baş koparan mı desek, tahsilatçı mı desek? Ne diyeceğimizi bilemiyoruz.
 
Bu kişi genel başkanın danışmanı. Türk Hava Kurumu camiası ve Türk Hava Kurumu ile iş yapan herkesin tanıdığını düşünüyorum.
 
Bir kaç hafta önce bu şahısla ilgili bir iddia Airporthaber sayfalarında haber olarak okuyuculara ulaştırılmıştı. Haberin ardından iddiaların ardı arkası kesilmedi. Ama hiç birine itibar etmedik. Ne zamana kadar? İddiayı destekleyecek ses kaydının bize ulaşmasına kadar.
 
Buraya kadar bilmece gibi yazdığımın farkındayım. 
 
Konunun aslı şu...
 
Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım'ın danışmanı T.Pehlül Akbıyık adında bir şahıs bu güzide kurumda "Dediğim dedik çaldığım düdük" şeklinde bir davranış sergiliyor. İddialara göre belinde silahla dolaşıyor. 
 
Kurum içinden sızan bilgilere göre, "Ben MİT'im, ben askerim, ben JİTEM'im" gibi kimliklere bürünüyor. 
 
Türk Hava Kurumu'nun tüzüğüne şöyle kısaca bir göz attım. Kamu yararına çalışan dernek arasında görünüyor. Ayrıca Cumhurbaşkanı onursal başkan ve onursal üye.
 
Peki, kamu yararına çalışması gereken Türk Hava Kurumu'nda bu tür insanların ne iş var?
 
Genel Başkan Osman Yıldırım'ın bu durumdan haberi var mıdır? Var ise tetikçi olarak mı kullanmaktadır? Yok ise AirportHaber'de daha önce yayınlanan haberi neden dikkate almadı?
 
Türk Hava Kurumu'nun dokunulmazlığı var mıdır? Bu kurum kimler tarafından denetlenir? Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından denetleniyorsa Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, dernekler masası tarafından denetleniyorsa dernekler masası tarafından bir an önce bu kurumu inceleme altına almak gerekir.
 
Türkiye'de her taşın altında olumsuzluk aranırken Türk Hava Kurumu'nun ne özelliği var? 
 
İnsanlara korku salacak, kurumun saygınlığını zedeleyecek kişilerden arınmalı Türk Hava Kurumu. 
 
Türk Hava Kurumu'nun bütün genel başkanlarının emekli askerlerden olmasını da anlamış değilim. 
 
Cuma günü AirportHaber'den bu skandal denecek olayla ilgili duyuru yaptık. Bu duyurumuzdan sonra Türk Hava Kurumu'ndan aradılar. "O kişinin işine son verildi. Lütfen ses kaydını kaldırın. Kurumumuz zarar görmesin" denildi. "Resmi açıklama gönderin gereğini yapalım" dedik. "Tamam" denmesine rağmen henüz bir ses çıkmadı. Kim  bilir belki bu yazıdan sonra daha da netlik kazanır.
 
Kişilerle asla sorunumuz yok. Ama Türk Hava Kurumu gibi bir yerde böyle zorbaların da işi yok sanırım.
 
Türk Hava Kurumu'nu layık olduğu yerde görmek dileğiyle...
KİM BU KABADAYI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 7 yıl önce
Silahlı kuvvetlerin emekli olmuş çalışma ihtiyacı duyanlara arpalık görevi gören halkın dini duygularını sömüren(icraatlarının hiçbir yerinde dinle imanla alakası olmayan)Milletin KURBAN DERİSİ ZEKAT VE FİTRESİNE göz dikmiş halk için ne yaptığı bilinmeyen bir kurumdur olmaması memelketin varolmasından daha faydalıdır.Yangın söndürüyorlarmış parasıyla değilmi başkalarıda yapabiliyor çıkar kavgası maalesef herkes bu memlekette bir koltuk icat etmiş o senin bu benim paylaşmışlar koltuğu kapan bidaha bırakmıyorda devam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Pazarlıklarını kimler yaptı? Kimlerin imzası var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
KİM İSTİFA EDİYOR.KİMSE MESULİYET DERUHTE ETMİYOR MU

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Matematik öğrenmen lazım arkadaş. (91=87+4) yerine (87+91=178) bulabilmen her türlü takdirin üzerinde. Sakın havacılık yapmaya kalkma, hem kendine hem başkalarına zarar verebilirsin. Nasıl oldu da aşağıdaki rakamları toplayıp yorumunu gönderebildin, hayret doğrusu. Sayın editör yayınlamadığınız 2 cevap yerine bu kadar gönderiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000