29 Temmuz 2013, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Bu is neticelenince de genis govde sertifikalarini da almis olarak ve suresiz sozlesmeye gecerek gercek olmalari gereken yerde olacaklardir. Istifa etnek gibi bir yolu asla dusunmesinler. Sirket kimseye seni isten cikariyorum demedi. Maas da vermeyecegim demedi. Grevde olup sendikanin haklarini savundugunu dusunen ekipler sozlesme imzalandiginda "biz bunun icin mi greve ciktik, arkadaslarimiza hakaret ettik, evimize, cocuguma ekmek getirmedik. Bu kadar cabanin emegin karsiligi bu muydu" diyecekler.cunku sendika oturma organini kurtarma derdinde. Elindeki son kozu da oynadi. Yemedi, yedirmediler. Hani hergun yuzlerce sefer iptal ediliyordu? O zaman da kandirdilar, halen kandiriyorlar. Her gun grevdekilerin ekmegine surecek bir umut buluyorlar. Bakalim bir sonraki hamleleri, umutlari ne olacak?
  • Oncelikle isveren alinan bu kisileri grevdekilerin yerine degil grevden cok once aciklanan ucak alimlarindaki ekip ihtiyacina binaen almistir. Hicbir sey bilmeyen bilir kisi sacma bir yorumla bir rapor yazmis, sirketin savunmasi bile alinmadan bir karar alinmistir. Ben sirketin p/t ekipleri magdur etmeyecegini, sahip cikacagini dusunuyorum. Hatta onlara genis govde sertifikasi icin egitimlere planlanacagini, skystars, marka bilinci gibi egitimlere planlanacagini dusunuyorum. Zaten bu anlamsiz karar ust mahkemeden donecektir. Agustos ucuslarin en yogun oldugu ay. Ekip programi p/t 574 kisi olmadan bu ay bile ciktigina gore 2014 hazirana kadar bu is devam edebilir. Peki grevdekiler? Onlar o kadar zaman ne yapacaklar. Sendikanin isi guzel. Genel kurula kadar tasir. Bir donem daha alir. Sonrasinda bakar isine. Sendika kendini kurtarmak icin neler verdigini bir bilseniz disarda grevde kimse kalmaz. P/t arkadaslar sakin olsunlar. Sirketleri onlara sahip cikacak magdur etmeyecektir.
  • ya bazen okuyorum yorumlarınızı ve yorumsuz kalıyorum ama artık dayanamadım hanı dıyosunuz ya allah akıl fıkır versın bnm yerıme calısıyosunuz nıye grev varken ıse gıreyosunuz? bnde sıze dıyorumkı bu akıl fıkır bırazda sıze lazım bız ıse subatta basvurduk egıtımlere martta nısanda basladık.grev felan yoktu ortada bunu neden anlamıyosunuz.tmm mahkeme bı kara verdı ve uygulanıyo sozum yok beleyecegı bızde mecburen tıpkı sızın gıbı ama sorun bızdeymıs gıbı davranmayın!elkı yarın bırlıkte ucucaz bana grev kırıcı ıste suclu bızım yerımıze calıstın bnm paramı aldın gıbı sacma bı dusunceylemı bıze bakıcaksınız!bız de en az sızın kadar emek verdık oyle kazandık sızın aldıgınız maasın yarısını.. (sadece 2 ay da olmus olsa tabı).lutfen okadar yıl calısmıssınız tecrube kazanmıssınız bazılarınız belkı amır bıle ama bazı yazdıklarınız hıc profesyonelce degıl..
  • Agzina saglik o kadar tatli bir dilde anlatmissn ki olayi keske herkes sizin gibi insancil olsa kelimelerini ozenle secse..bende partime magduruyum bazen grevdeki veya 305 kisiden biri oyle yorumlar yaziyorki sanki bunlarin helsini bjz bikerek yaptik grev kiricisi olarak geldik vs vs.ben bu ise basvurdugumda tarih 1 subatti ve egitim 24 nisanda basladi.sozlesmemde 22 mayista imzalandi.hadi bakalim bide kendinizj benim yerime koyun.sehir disindn geldim ev tuttum esya aldim bi kac parcs kira sozlesmesi imzaladim.ben gibi bir suru insan var allah herkese yardimci olsun.yazik yani herkesin bi ailesi var gelecek hayali var..gun gectikce sendika daha derin yaralar aciyor

İKİ KIZGIN BOĞA

İki kızgın boğa...

İkisi de birbirinden hırçın...

İkisinin de sırtında insanlar var.

Hızla birbirlerine doğru koşuyorlar ve ölümü göze alarak vuruşuyorlar. Her seferinde ikisinin de sırtından bir kısım insanlar yere düşüyor.

Biri düşenlere 'sendika şehidi' diyor, öteki 'yasak elmayı yiyen hain'...

Düşenlerin sayısı her gün biraz daha artıyor.  Ama kızgın boğaların sinirleri yatışmıyor.

305 sendika şehidinin intikamı için kızgın boğa bir kez daha vuruşmak için hızla koşturuyor. Bu kez 305 kişinin intikamını almakta kararlı... Okkalı bir vuruşma daha... Bu kez diğer boğanın sırtından insanlar düşüyor.  En az 305 kişi kadar  masum... Kim mi onlar? Onlar, daha birkaç hafta önce işe başlayan  400 part time kabin memuru...

Vuruşma devam ediyor. Hedef daha fazla mağdur,  daha fazla ah...

Durmayın, vuruşun...

Durmak size yakışmaz,  lütfen devam edin...

İKİ KIZGIN BOĞA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

P/T 2 ~ 5 yıl önce
Bu is neticelenince de genis govde sertifikalarini da almis olarak ve suresiz sozlesmeye gecerek gercek olmalari gereken yerde olacaklardir. Istifa etnek gibi bir yolu asla dusunmesinler. Sirket kimseye seni isten cikariyorum demedi. Maas da vermeyecegim demedi. Grevde olup sendikanin haklarini savundugunu dusunen ekipler sozlesme imzalandiginda "biz bunun icin mi greve ciktik, arkadaslarimiza hakaret ettik, evimize, cocuguma ekmek getirmedik. Bu kadar cabanin emegin karsiligi bu muydu" diyecekler.cunku sendika oturma organini kurtarma derdinde. Elindeki son kozu da oynadi. Yemedi, yedirmediler. Hani hergun yuzlerce sefer iptal ediliyordu? O zaman da kandirdilar, halen kandiriyorlar. Her gun grevdekilerin ekmegine surecek bir umut buluyorlar. Bakalim bir sonraki hamleleri, umutlari ne olacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
P/T 1 ~ 5 yıl önce
Oncelikle isveren alinan bu kisileri grevdekilerin yerine degil grevden cok once aciklanan ucak alimlarindaki ekip ihtiyacina binaen almistir. Hicbir sey bilmeyen bilir kisi sacma bir yorumla bir rapor yazmis, sirketin savunmasi bile alinmadan bir karar alinmistir. Ben sirketin p/t ekipleri magdur etmeyecegini, sahip cikacagini dusunuyorum. Hatta onlara genis govde sertifikasi icin egitimlere planlanacagini, skystars, marka bilinci gibi egitimlere planlanacagini dusunuyorum. Zaten bu anlamsiz karar ust mahkemeden donecektir. Agustos ucuslarin en yogun oldugu ay. Ekip programi p/t 574 kisi olmadan bu ay bile ciktigina gore 2014 hazirana kadar bu is devam edebilir. Peki grevdekiler? Onlar o kadar zaman ne yapacaklar. Sendikanin isi guzel. Genel kurula kadar tasir. Bir donem daha alir. Sonrasinda bakar isine. Sendika kendini kurtarmak icin neler verdigini bir bilseniz disarda grevde kimse kalmaz. P/t arkadaslar sakin olsunlar. Sirketleri onlara sahip cikacak magdur etmeyecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir parttıme ~ 5 yıl önce
ya bazen okuyorum yorumlarınızı ve yorumsuz kalıyorum ama artık dayanamadım hanı dıyosunuz ya allah akıl fıkır versın bnm yerıme calısıyosunuz nıye grev varken ıse gıreyosunuz? bnde sıze dıyorumkı bu akıl fıkır bırazda sıze lazım bız ıse subatta basvurduk egıtımlere martta nısanda basladık.grev felan yoktu ortada bunu neden anlamıyosunuz.tmm mahkeme bı kara verdı ve uygulanıyo sozum yok beleyecegı bızde mecburen tıpkı sızın gıbı ama sorun bızdeymıs gıbı davranmayın!elkı yarın bırlıkte ucucaz bana grev kırıcı ıste suclu bızım yerımıze calıstın bnm paramı aldın gıbı sacma bı dusunceylemı bıze bakıcaksınız!bız de en az sızın kadar emek verdık oyle kazandık sızın aldıgınız maasın yarısını.. (sadece 2 ay da olmus olsa tabı).lutfen okadar yıl calısmıssınız tecrube kazanmıssınız bazılarınız belkı amır bıle ama bazı yazdıklarınız hıc profesyonelce degıl..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
305 ten 1ine cevap ~ 5 yıl önce
Agzina saglik o kadar tatli bir dilde anlatmissn ki olayi keske herkes sizin gibi insancil olsa kelimelerini ozenle secse..bende partime magduruyum bazen grevdeki veya 305 kisiden biri oyle yorumlar yaziyorki sanki bunlarin helsini bjz bikerek yaptik grev kiricisi olarak geldik vs vs.ben bu ise basvurdugumda tarih 1 subatti ve egitim 24 nisanda basladi.sozlesmemde 22 mayista imzalandi.hadi bakalim bide kendinizj benim yerime koyun.sehir disindn geldim ev tuttum esya aldim bi kac parcs kira sozlesmesi imzaladim.ben gibi bir suru insan var allah herkese yardimci olsun.yazik yani herkesin bi ailesi var gelecek hayali var..gun gectikce sendika daha derin yaralar aciyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000